Ay Akrep

 AY AKREP

akrep

Ay Burcu Akrep olan kişiler sezgileri çok kuvvetli olup zamanlarının her anını derin yaşama eğilimindedirler. Hayatları boyunca sıra dışı olaylara karşı meraklıdırlar, üstü örtülü, gizemli konulara karşı ilgi duyarlar. Görünmezin arkasındaki bilinmezliği sorgulayan yapılarından dolayı, günün birinde mutlaka bu tarz mevzuların kapısını aralamak durumunda kalırlar.

Ay burcu Akrep olanlar şüphecidirler. Kimi zaman garip bir şekilde olayların kendi etraflarında döndü, haklarında konuşulduğunu zannederek, arkalarından iş çevriliyormuş hissine kapılabilirler. Son derece yıpratıcı olan bu tutum onların içten içe kendilerini yemelerine neden olur. Öylesine kuşkucu, öylesine insanlara güvensizdirler ki, kimi zaman en sevdikleri dostlarına, hatta eşlerini bile bir kalemde silebilecek duruma gelebilirler. Neyi, ne amaçla yapmak istediğinizi anında algılayabilirler. Her zaman tetikte olan kontrol mekanizmalarını hep ayakta tutan Ay Akrep dışarıya gizemli bir ruh yansıtır.  Doğaları gereği kendileri hakkında konuşmayı sevmeyen, özel hayatlarını deşifre etmekten hoşlanmayan yapılarından dolayı ketumlukları ile ünlüdürler. Ancak siz ser verip sır vermeyen kişiliklerinden dolayı her türlü özelinizi onlarla paylaşabilirsiniz.

Haritadaki Ay’ın olumsuz etkiler altında kalması sonucunda son derece tehlikeli olan, duygularını kontrol etmekte zorlanan Ay Akrep, yapılan yanlışı asla unutmaz, zarar gördüğü takdirde ise eninde sonunda  intikam ateşine yenik düşer ve her türlü kötülüğü yapmaya meyilli olur. Hatanızı asla unutmayan, bunu yüzünüze vurmak yerine öcünü almak için planlar yapan Ay Akrep sizi kaybetme pahasına kendisine de zarar vererek hayatınızdan çeker gider. Her türlü duygulu tutkulu yaşarlar. Ve bir anlamda kendi tutkularının da esiridirler.

Hayatın gizemini çözme eğiliminde olan bu ruha dost olmak düşman olmaktan bin kat iyidir. Sizce de öyle değil mi? Sizin yapmış olduğunuz hatayı fark eden Akrep size ciddi bir şekilde kafayı takarak planlar yapmaya başlarlar. Ne mi yapar? Düşmanına kesinlikle gerçek duygularını belli etmeden onu gizli gizli izleyerek, daima tetikte durur, karar verdiği anda düşünmeden öç almak uğruna amacına ulaşır! İçindeki kini söndürme taktikleri ise çok değişik olabilir!

Ay Akrep cinselliği alabildiğine yaşama eğiliminde  ve arzusundadır. Erkek Akrep canlısının çiftleşme sonrasında başına gelenleri duydunuz mu? Dişi akrep canlısı erkeğini etkilemek, baştan çıkarmak için türlü danslar ve hareketler yapar ve cinsel oyunlar oynar. Fakat en sonunda erkeğini sokarak zehirini ona zerk eder! Bilmem anlatabildim mi!  Akreb’in dişisi çok ama çok tehlikelidir.. Siz siz olun, Ay’ı Akrep olan bir kadına yanlışlık yapmayın.

Hem meraklı, bir o kadar ısrarcı ve mistik olan Ay Akrep’lerin haritasında olumlu açılar varsa  öylesine cesur, kararlı ve güçlü olurlar ki, hiçbir şey onları korkutamaz inanın, ölüm bile! Hayatları boyunca çevresinden taktir gören ve kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeyleri gerçekleştiren bu kişilerin etraflarına yaydıkları enerji de bir o kadar yüksektir. Karizmatik, cezbedici ve baştan çıkarıcı bakışlarının etkisinde kalmamanız mümkün değildir.

Haritada olumlu etkiler altında kalan Ay Akrep insanının sezgileri öylesine güçlüdür ki; yardıma muhtaç kişileri derinden analiz ederek büyük bir sükunet ile onun yaralarını sarar, dertlerini dinler ve derman olur. Sakin yapıda, tam bir şifacı enerjilerine sahip bu kişi eğer ellerinden akan enerjiyi fark ederse hasta kişilere yardım edebilir.

Şayet bir Ay Akrep sizi tanımaya çalışıyorsa bilin ki hakkınızda uzaktan uzağa delil topluyordur. Bunu da en son siz anlarsınız. Bu izleme olayını otamatik olarak, kontrolleri dışında yaparlar. Bu veri toplama süreci sanki hiç sönmeyen bir ampul gibi uykuda bile onları rahat bırakmaz. Telepatik olarak bir çok şeyi hissetme kabiliyetleri vardır.

Bir Akrep canlısının karanlık, derin bir kuyunun içinde rahatça dolaşması gibi, bu burcun etkisinde kalan kişilerde üstü örtülü, gizemli konuların içine dalmaktan çekinmezler. Bir çok insanın tehlikeli bulduğu okült konularda korkusuzca araştırma yaparak ruhlarını doyurmak isterler.

Eğer Ay’ı Akrep’te bulunan bir erkekle evlendiyseniz bu kişi yuvasına bağlı biri olacaktır. Ancak en olumlu haliyle bile bazı zamanlar duygusuz, tepkisiz hallerine katlanmanız çok zor olabilir. Kimi zaman  sanki biyonik bir robot ile konuşuyormuşsunuz hissini size yaşatmaları normaldir. Güçlü duygular ile arzuladığı cinselliğe cevap verebilirseniz sizi  mutlu edecek, bir dediğinizi iki etmeyecektir.

Sert etkiler altında olan Ay Akrep erkeği gönlünüzü çaldıysa o zaman durumunuz biraz zor diyebilirim. Sevdiğine deli gibi bağımlı, aşırı takipçi, baskıcı, gizliden gizliye yönlendiren yapısı sizi usandıracak cinsten olabilir. Bu durumda kıskançlığının tutsaklığı altında sizi esir edebilir, her hareketinizin hesabını sorabilir, tartışmacı ve kavgacı kişiliği ile hayatı size zindan edebilir. Bu davranışlara sahipse yol yakınken hemen yanından uzaklaşmanızda fayda olacaktır. Sizi bulamayacağı bir yere gitmeye başarabilirseniz paçayı kurtardınız demektir. Çünkü o kadar hassas duyuları vardır ki; adeta binlerce kilometreden sizin kokunuzu alır, nerede saklandığınızı bilir, oradan çıkmanızı da sabırla bekler.. Ta ki siz kendinizi güven içinde zannedip ortaya çıkana kadar.. Sonrası mı? Sessizce beklediği yerden birden çıkar ve bir anda karşınıza gelir, sizi  tekrardan kıskaçları arasına alır. Cazibesinden kaçmanız, karizmasından etkilenmemeniz imkansız gibidir.

Ay’ı Akrep olan bir kadınla birlikteyseniz veya evlendiyseniz o zaman bu kadını hiçbir zaman hafife almamaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu bayan sizin özünüzü iyice analiz etmiş, sonuca ulaşmış ve neticeye göre size vereceği hayat derslerini hazırlamış olacaktır. Sizi ya dost bilir, ya düşman. İkisinin arası yoktur. Gömleklerinizde ruj izi bırakmamaya dikkat etmeniz hiçbir şeyi değiştirmez, çünkü o sizin hareketlerinizde ve ruhunuzdaki en ufak bir dalgalanmayı hisseder. Sizi izleyerek bu sezgilerin  doğru olup olmadığının delillerini bulmaya çalışır. Bunu öylesine sessiz ve derinden yapar ki, siz eşim hiçbir şeyi anlamıyor diye rahat rahat yayılırken o çoktan planını hazırlamış uygun zamanı bekliyor olacaktır. Deliller netleşince de intikam dalgaları içini sararak kendisini kontrol edemeyecek duruma gelinceye kadar sabır gösterecek ve sonunda  karşınıza gelerek kıskaçlarını size doğru kaldıracak ve hayatınızın kararmasına neden olacak durumu yaratacaktır. Bu gizemli kadın yaptıklarınıza öylesine kinlenebilir ki kendi kendine de zarar verebilir, depresyonun karanlık dehlizlerinde hırsından kendini boğarak sizinle beraber kendisini de yok edebilir.

Tamam tamam; Ay Akrep’ten bu kadar korkmayın lütfen. Harita olumlu açılar altında ise, Ay Akrep kadını  eşine bağlı, uyumlu,onu seven ve mutlu etmek isteyen, hoşsohbet, güçlü ve dirençli bir kadın olacaktır. O kime nasıl davranmasını çok iyi bilen biri olarak sizi toplum önünde asla küçük düşürmeyecek, bilakis yüceltecektir. Sezgilerinin güçlülüğü sayesinde her istediğini elde etme kabiliyeti ile hayatınıza güzellikler katacaktır.

Ay Akrepler iyi bir ekonomist, mühendis, kimyacı, fizikçi, asker, polis, sporcu olabilir. İş yaptıkları kişilerle bıkıp usanmadan çalışarak iyi bir kariyer yapabilirler. Gizemli konulara meraklarından dolayı geçmişin kalıntılarını deşerek o zamanki hayatlara akabilmek, onların sırlarına vakıf olabilmek için arkeoloji alanında çalışabilirler. Veya tarihin eski yaprakları arasında kaybolup sırlarla dolu geçmişin kapılarını aralamak isteği onları iyi bir tarihçi yapabilir.

Ay Akrep’in sağlığına gelince; bu insanlar dirençli ve güçlü yapıda kişilerdir. Olumsuz açıların etkisi altında ise, üreme organlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında soğuk algınlığına yakalanmamaya özen göstermeli, burun, boğaz ve göğüs kısımlarını özenle korumalıdırlar. İçkiye olan zaafları vücut dirençlerini kıracağı için kontrollü olmaya önem vermelidirler.

Uğurlu taşı topazdır. Özellikle altın topaz ona güçlü enerjiler verecektir. Ayrıca koyu sarı zirkon, sarı kuvars, kan taşı, sarı kristal de uğurlu taşlarıdır. Rengi kırmızıdır; vişne çürüğü, bordo, koyu kahverengi, siyah  ve siyaha yakın lacivert ona en uygun renklerdir.

Ay Akrepte kimler yok ki? Ünlü astrolog Nostradamus, büyük aktris Elizabeth Taylor, yönetmen Alfred Hitchcock… Sadece bu isimler bile Ay Akrepleri takdir etmemiz için yeterli bence!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu