Koç Burcu Genel

KOÇ BURCU

(21 MART – 20 NİSAN)

koc_genel

Öncelikle beni anlamak için Koç burcunu temsil eden canlıya bir göz atalım. Koç ve kuzu arasındaki farkı bir düşünün isterseniz. Koç ne kadar inatçı, dediğim dedik değil mi? Bir koçu istemediği bir şeyi yaptırmak için zorlarsanız ne yapar? Ayak diretir, alabildiğine direnç gösterir. Peki başka?”Koç gibi güçlü” ifadesi neden kullanılır? Ya bir koçu kızdırırsanız neler olur? Bunları bir düşünün. Gelin en iyisi ben size kendimi anlatmaya başlayayım.

Ben Koç olarak Zodyak’ın ilk burcunu ve doğumu temsil ederim. Hayata bakış açım küçük bir bebek gibidir. Yaramaz bir çocuğun davranışları nasılsa, benim de tavırlarım ona benzer. Dünya benim etrafımda dönmeli, herkes bana hizmet etmelidir. Çevremdekiler açmış, uykusuzmuş, yorgunmuş, önemli mi? Tabii ki hayır! Benim istediğim şey ya hemen olmalıdır ya da olmalıdır, işte o kadar! Bir yandan sizi delirtirken diğer yandan masum masum bakmama da hayretler içinde kalabilirsiniz. Benim dünyamda yalana, dolana, entrikaya yer yoktur. Güçlü yapımın izlerini hem bedenimde hem de zihnimde görebilirsiniz. Kendime güvenim had safhadadır, bu nedenle iş dünyasına bir göz attığınızda lütfen beni önemli mevkilerde arayın. Yapım gereği boyundurluk altına girmekten hoşlanmam, eğer böyle bir durumda kalırsam bol bol sızlandığımada şahit olabilirsiniz. Beni gördüğünüzde zerafet bu insanın yanından hiç geçmemiş diye düşünmeniz de şiddetle mümkün. Bana bir konuda danıştığınızda gözlerinizin ta içine bakarak düşüncelerimi çok net sıralayacağıma emin olabilirsiniz. Benim sözlüğümde lafı evirip çevirmek yoktur.

Kendime olan özgüvenim beni olayların başkahramanı yapar. Bir açılış olduğunda kurdeleyi kim keser sizce? Elbette ben. Aceleci tavırlarımla beni bir oraya bir buraya koşup her şeyle ilgilenirken görebilirsiniz. Sizi oldukça zorlayan, işine çok bağlı, dediğim dedik, beklentilerini ardı arkasına sıralayan, ani bir durumda bir anda öne çıkarak olaylara müdahale eden bir patronunuz oldu mu? İşte Koç patron!  Eminim yöneticiniz Koç ise ne kastettiğimi çok iyi anlamışsınızdır.

Beni sinirlendirirseniz ne mi olur? Bir anda öfkeden deliye dönebilir ve kırıcı sözlerle sizi şok edebilirim. Böyle durumlarda bir süre bekleyin, sonra yanıma gelin. İşte o zaman eminim büyük şaşkınlık yaşayacaksınız. Sanki sizinle hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam ederim. Kızgınlığım saman alevi gibidir. Ancak bilmelisiniz ki hayata oldukça gerçekçi yaklaşırım, bu nedenle de duygusal tavırlardan pek hoşlanmam. Benim karşımda ağlamaya, yakarmaya kalkmayın. Elbette vicdansız biri değilim ama beni genelde güçlü ve katı bir ruh halinde görmeniz mümkündür.
Hayatın karmaşık yollarında kimi zaman önümü görmesem bile, büyük bir cesaretle yürüdüğümü görebbilirsiniz. Bu şu anlama gelir ki; bana göre bir iş yerinde aldığı görevi en iyi yapacak, sorunlara en isabetli çözümü getirecek kişi kesinlikle benim. Çalıştığım yerde bana çok önemli olduğumun hissettirilmesini isterim. Eğer buna gerçekten inanırsam oldukça mutlu ve özverili çalışırım. Evet, “herkesten iyi bilen” iddiasında olduğum doğru. Kimi zaman bunun ceremesini çektiğim de doğru. Bazen bu benim hayatımda büyük kayıplara, hatalara ve zararlara neden oluyor, ama yapım gereği bunu değiştirmem mümkün değil.

Haksızlığa uğramam durumunda bir köşeye sinerek duruma razı olacağımı düşünüyorsanız, daha çok beklersiniz. Kanımın son damlasına kadar mücadele eder, üstelik bu savaşa gözü kapalı girerim. Karşımdaki kişinin kim olduğunu düşünmeden, öfkemin pençesine düşmüş bir şekilde öne atılmakta bir an bile tereddüt etmem.

Ben Mars gezegeni tarafından yönetilirim, adeta dürüstlüğün sembolüyüm. Davranışlarımda, sözlerimde riya aramayın ve benimle lütfen dedikodu kazanları kaynatmaya kalkmayın. Böyle şeylerden asla hoşlanmam. Paraya çok önem versem de, servet peşinde koştuğum söylenemez. Kendi arzularıma ulaşmak için koşullar ne olursa olsun birçok insandan daha fazla çabalarım.

Hayat yolunda güçlü bir savaşçı, iyi bir yol arkadaşı, sadık bir eş arıyorsanız bilin ki benim gibi bir Koç sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Söylediklerime gerçekten sonuna kadar güvenebilirsiniz. Denemek isterseniz etrafınıza bir göz atın ve beni aramaya başlayın!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu