Yükselen Başak

YÜKSELEN BAŞAK

basak

Bu girdiğim evin her odasından temizlik kokusu geliyor! Yeni temizlenmiş herhalde, sehpaların üzerinde bir gram bile toz yok! Ben ne kadar  özensemde evim bu kadar temiz olmuyor… Hayır yanıldınız ev yeni temizlenmedi, zaten hep temiz. Siz bir Yükselen Başak’ın evine girdiniz. Merak ediyorsanız giysi dolabının kapağını şöyle bir açın, gömlekler tertemiz ve jilet gibi ütülü değil mi? Kazaklar renklerine göre ayrılmış ve katlanmış, ayakkabılar elbette tozları silinmiş bir şekilde kutulara konmuş. Şaşırdınız mı, hiç şaşırmayın. Yükselen Burç Başak olan insanlar düzen ve temizlik tutkusu, hatta takıntısı içindedirler.

Kimi zaman bu insanlar hijyene gösterdikleri hassaslığı öylesine abartırlar ki temizlik hastalığına yakalanırlar. Yükselen Başak çantasından kolonyalı mendil çıkarıp ellerini temizlerse veya hızla banyoya koşarak elini yıkamaya giderse şaşırmayın.  Bedensel temizlik de aynı yaşanılan çevrenin temizliği gibi bir saplantı haline gelebilir. Onları asla vazgeçemedikleri alışkanlıklar zincirine bağlayabilir. Kesin, mecburi ve aşılmaz kurallar sinsilesi koymak, sonra onlara uymak ve diğer insanları da buna uydurmak isterler. Onunla yaşayacaksanız  prensiplerine maalesef  itaat etmek zorundasınız. Aksi takdirde sizi yeterince temizliğine dikkat etmeyen bir insan olarak niteleyecek ve eleştirecektir.

Hemen doktora  gitmeliyim galiba sonum geldi! Abartmıyorum bazı Yükselen Başaklar öyle çok hastalık hastası olabilirler ki, pireyi deve yaparlar. Ancak böyle davrandıklarını asla fark edemezler. Sakın basit bir soğuk algınlığı geçirdiğine onu inandırmaya çalışmayın, o zatürre ile boğuştuğunu sanıyordur!. Sizin ne kadar duyarsız bir insan olduğunuzu düşünmesi an meselesi!

Bir Yükselen Başakla sohbet ediyorsanız konuyu özet geçmesini beklemeyin. Başına gelen olayı en ince ayrıntısına kadar, adeta bir film seyrediyormuşsunuz gibi, tüm detayları ile gözünüzde canlandırabileceğiniz şekilde anlattığına şahit olursunuz. Detayar Yükselen Başaklar için oldukça önemlidir, çünkü kendileri de bunlara oldukça dikkat ederler. Ne yazık ki diğer insanların da dikkat etmesi gerektiğine kalben inanırlar. İş yerindeki görevini teferruata dalmadan halledemeyen birisine rastlarsanız, çok yüksek ihtimalle Yükselen Başaktır. Tamam tabii ki bazı durumlarda ayrıntılar çok önem kazanır, bu da sizin hata yapma olasılığınızı azaltır. Ancak onlara dalıp bütünü kaçırmak ve amaçtan uzaklaşmak ihtimali de var değil mi! İşte Yükselen Başakların hayatlarında düştükleri ana hatalardan biri de budur. Kısa sürede halledilecek bir iş bu nedenle günlerce, hatta aylarca sürebilir.

Ne yaparsanız yapın Yükselen Burcu Başak olan bir arkadaşınız, hele eşiniz varsa onun eleştiri oklarından mümkünü yok kaçamazsınız. Saçınız, kıyafetleriniz, evinizi döşeyiş biçiminiz, işinizi yapış şekliniz kısaca her şeyinizi irdeleyecek, kınayacak, tenkit edecek bir çok yön bulacaktır. Çünkü Yükselen Başaklar MÜKEMMELLİYETÇİDİR. Kendilerinin de çevrelerindekilerin  de kusursuz olmasını isterler. Bu kimi zaman onların yanındaki insanlar için sıkıntı yaratabilir. Zira birçok insan kritik edilmekten hoşlanmaz ve oldukları gibi kabul görmek isterler. Ama insanları ve olayları bu şekilde kabul etmek Yükselen Başakların doğasında yoktur. Bu nedenle onları suçlamayın, eleştirileri genelde akılcı ve kılı kırk yaran bir aklın ürünü olduğu için sözlerine kulak bile verebilirsiniz. Sizi doğrunun doğrusuna çıkaracak bu fikirler kimi zaman altın değerinde olabilir.

İşlemcisi çok iyi bir bilgisayar gibi iyi çalışan, dikkatli, adeta yaşamında tüm detayların fotoğrafını çeken, yardımsever, dost canlısı, arkadaşlarının sorunlarını çözmeye canı gönülden istekli bu kişileri hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Bu çok doğru bir karardır ama ara sıra gülün dikenlerinin elinize batacağını bilin. Ama gülü seven dikenine katlanır öyle değil mi?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu