Çocuk Akrep

AKREP ÇOCUK;

(23 Ekim- 21 Kasım)

 

Element: Su

Nitelik: Sabit

Yönetici gezegeni: Mars, Plüton

Madeni: Plütonyum, radyum, bakır

Taşı: Topaz, kedi gözü, gri pırlanta

Uyumlu renkleri: Bordo, siyah, koyu gri, kırmızı

Uygun meslekler: Politikacı, asker, operatör, doktor, casus, dedektif, terapist

Temsil ettiği organlar: Cinsel organlar, anüs, genital salgılar, kuyruk sokumu

Vücuttaki bölgesi: Erkek ve kadın cinsel organı

Fiziksel özellikleri: Güçlü ve etli bir vücut yapısı, iri ve geniş yüz, koyu ten, kısa boy, gür koyu renk saçlar, keskin bakışlar

Anlaştığı Burçlar: Balık, Yengeç

Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Boğa, Aslan

 • Evimize hoşgeldin Plüton bebeği:)) Elleriniz belinizde küçük bebek karyolasında yatan bu minik misafirinize bakarken onunla nasıl başa çıkacağınızı düşünüyor olmalısınız. Merak etmeyin onunla savaşmadan kazanmanın bazı yolları, yöntemleri var:))
 • Bu güzel bebeğe baktığınız ilk andan itibaren eminim en çok dikkatinizi çeken yeri gözleri olacaktır. Derin, dikkatli, gizemli bakan gözler. Çevrenizdeki insanların gözlerine biraz konsantre olup bakarsanız akrep gözlerinin gerçekten farklı ve özellikli olduğunu göreceksiniz. Bunun yanında şanslısınız ki güçlü bir bedene, hayata tutunmayı seven bir ruha sahip bir bebeğiniz oldu.
 • Bebeğiniz ile ilgili ilk öğrenmeniz gereken detaylardan biri onun kendi başına kalmaktan hoşlanmasıdır. Evinizde, onun odasında hayatı keşfetmesini sağlayacak değişik oyuncaklarla dolu bir oyun parkı kurmanız onu fazlasıyla mutlu edecektir. Yaratılışı gereği son derece meraklı olan bebeğiniz ona aldığınız hediyeleri bütün detayları ile incelemeye bayılacaktır.
 • Bilmelisiniz ki sizin bebeğiniz ani hareketlerden, fazla sıkıştırılmaktan hoşlanmaz. Bu nedenle onu görmeye gelen misafirlerinizi ve akrabalarınızı da bu konuda uyarmanız son derece yerinde olur.
 • Akrep bebeğinizi sağlıklı bir şekilde eğitebilmek için yapmanız gereken en önemli şey; kimin ast kimin üst olduğunu ona en iyi şekilde kavratmak olmalıdır. Son derece merhametli, sevgi dolu ancak kararlı ve ciddi bir yaklaşımla yapmasını istemediğiniz şeyi ona söylemeniz çok önemli. Bu şekilde yaklaşmazsanız rollerin yer değiştiğine şahit olmanız mümkün. Uyması gereken kuralları ona açıkça belirtin ve taviz vermeyin.
 • Onu doğduğu andan itibaren, ömrü boyunca şefkatli, sevgi dolu kollarınızla sarın. Sizin kendisine olan bağlılığınızı hep hissetsin. Buna gerçekten fazlasıyla ihtiyaç duyar.
 • Akrep çocukları doğuştan savaşçıdırlar. Bir akrep sonuna kadar mücadele etmesi ile ünlüdür. Kendisinden daha güçlü bir rakiple karşılaştığında sadece bir süre beklemek ve başka bir taktik geliştirmek için geri çekilir.  Yaşamları boyunca güçlü ve yenilmez bir karakter gösterirler.
 • Akrepler gizemli, mistik, bilinmeyene, karşı konulmaz bir ilgi duyarlar. Bu alanlarda araştırmalar yapmak, kimsenin bilmediği farklı konuları incelemek onlara zevk verir. Küçükken ona anlattığınız perili, cadılı, büyücülü masallardan ne kadar etkilendiğini hatırlıyor musunuz? Sizi ne kadar dikkatli dinlediğini?
 • “Bu çocuk kendisi ile ilgili bana hiç bir şey anlatmıyor ama benim her şeyimi öğrenmek istiyor” dediğinizi duyar gibiyim. Evet o tam bir sır küpü. Kendi dünyasını açmaktan ve gizemli sırlarını paylaşmaktan hoşlanmaz. Ama içindeki bastıramadığı büyük merak duygusu sebebiyle diğer bireylerle ilgili her konuyu bilmek ister. Evet maalesef durum adil görünmesede böyle! Fakat işin güzel bir tarafı var; o çok iyi sır da saklar ve gerçekten güvenilir bir dost olur.
 • Eğitiminde dikkat etmeniz gereken başka önemli nokta ise; ona asla ve asla hiç bir konuda yalan söylememenizdir. Aranızdaki ilişkinin temeli güvene dayalıdır ve bu temel sarsıldığı zaman ilişkinizde derinden zedelenir.
 • Akrep çocuğunuzun en belirgin özelliklerinden biri onun son derece duyarlı ve sezgilerinin kuvvetli bir birey olmasıdır. Ona hiç bir şey anlatmasanız da sizin içinde bulunduğunuz olumsuz ruh halini hissederek, yanınıza oturup saçlarınızı okşamaya başlayabilir. Hayatı boyunca bu sezgileri ona çok fayda sağlayacaktır.
 • Bir anne babanın en büyük ideali çocuklarının hayatta başarılı olduğunu görmektir. Büyük bir rahatlıkla söyleyebilirim ki, o tuttuğunu koparan bir birey olacak ve hayattan istediğini alıncaya kadar vazgeçmeyecek. Arzuladığı mesleği seçer ve sizin de desteğini arkasına alırsa  toplumda üst seviyelere yükselmemesi için hiç bir neden olmayacak.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz..

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu