Terazi Burcu Genel

TERAZİ BURCU

(24 EYLÜL – 23 EKİM)

terazi

Öncelikle beni anlamak için burcumu temsil eden objeye bir göz atalım. Dengenin ve adaletin sembolü olan terazi ile resmedilmem hak ve hukukun benim için ne kadar önemli olduğunu anlatır. Bu aynı zamanda ufak bir ağırlık ile balansımın bozulmasının an meselesi olduğuna da işaret eder.

Kararsızlığım da her zaman gölgem gibi peşimdedir! Oraya gitmesek mi, şimdi orası bu mevsimde nasıl olur, acaba başka bir yere mi gitsek, karar veremiyorum… Acaba bu kazağı mı alsam yoksa şu kar desenli olan bana daha mı çok yakışır bilemedim! Maalesef ben bir Terazi’yim. Bir olay karşısında ne yapmam gerektiğine hemen karar veremiyor bu konuda gerçekten çok zorlanabiliyorum. Hem artıları hem eksileri ile devamlı hesap yapmaktan, kimi zaman işin içinden çıkamıyorum. Ama bir kez karar verirsem artık bu kesindir, istediğimi elde edinceye kadar beni kimse caydıramaz.

İlk görüşte aşık olunacak kadar olağanüstü güzellikte biri olmayabilirim. Ama ahh şu yönetici gezegenim Venüs yok mu, şu Venüs! Bende öylesine bir albeni yaratır ki! Bir toplulukta beni fark etmeniz an meselesidir. Son derece etkileyici, bir o kadar zarif, tatlı bir yüz, billur gibi bir ses ve her yönüyle estetik bir insan.. Daha ne olsun!

Benim ruhum adeta her şeyi hesaplamak üzerine sistematize olmuş gibidir. Sanki tüm bedenim ve duygularım bir terazinin kefelerine konmuş gibidir ve inanılmaz bir hassaslıktadır. Siz bunu bilin, yeter. Ben dengeden hoşlanırım ve bozulduğu zaman onu tekrar aynı seviyeye getirmek için elimden ne gelirse  yaparım. İç dünyamdaki dinginliği dış dünyamda da yaratmak isterim. Hayata faziletin adaletli olmak olduğuna inanır ve insanları hakkaniyetli olmaya davet ederim. Fazilet kavramı kişiden kişiye değişse de benim görüşüm her konuda insani davranmak ve herkese eşit mesafede durmaktır. Kişiler arasında denge kurmak, küsleri barıştırmak adeta benim vazifemdir. İki arkadaşımın arası açılmışsa onları bir araya getirerek uzlaştırmaktan büyük bir içsel tatmin duyarım. Dünyanın huzuru sağlanmış gibi hissederim. Biz Teraziler yargıyı temsil ederiz. En iyi avukatlar, savcılar ve yargıçlar bizim burcumuzdan çıkar. İçimizdeki doğal adalet duygusu ile insanları savunma, uzlaştırma, hakkın yerini bulması konuları bizim üzerimize aldığımız görevlerdir.

Yapı olarak oldukça meraklı biriyim. Başkalarının iç dünyalarına ve özel hayatlarına ilgimiz fazladır.  Akıl vermeyi, insanları yönlendirmeyi, kararlarına müdahale etmeyi de severim. İyi niyetli tavırlarım, dostluğum, yardım severliğim, samimiyetim ile en iyi arkadaş adayınız benim. Acil durumlarda aklınıza gelen ilk insan ben olabilirim. Ama bilin ki ben de zor duruma düştüğümde sizden aynı davranışı beklerim. Sevdiklerimin beni içten sevmesini çok önemserim. Kolay kolay öfkeme yenik düşen insanlardan değilim. Birden parlayarak ortalığı kasıp kavurduğumu görmeniz neredeyse hiç mümkün değildir. Hatta sinirlerime hakim olmayı o kadar iyi beceririm ki, öfkemden içim dolup taşsa da nezaketimi bozup yüksek sesle haykırarak tepki göstermem.

Biz Teraziler yalnızlığı sevmeyiz, topluluklar içinde olmaktan, sosyalleşmekten büyük keyif alırız. Bu nedenle de şehrin merkezinde, metropollerde yaşamak benim için oldukça önemlidir. Uzak, kimselerin olmadığı sessiz sakin kasabalar hiç bana göre değildir. Ayrıca ruhum zenginlikten, lüksten, gösterişten çok hoşlanır. Elit nsanların gittiği mekanlarda boy göstermek, burada farklı çevrelerden insanlarla tanışmaktan büyük keyif alırım. Beğendiğim şeyler standartların daima üzerindedir. Kaliteden anlarım, zaten ben oldukça kaliteli bir insanım!

İnsanları anlamaktan, onların değer yargılarını, hedeflerini, sosyal ilişkilerini irdelemekten çok keyif alırım. Sosyoloji, din, psikoloji benim oldukça ilgimi çeken dallardır. Bu nedenle insanlarla bu konular üzerinde sohbet etmek isterim. Bir topluluk içinde, uzun uzun  tartışarak kendi fikirlerini  tüm incelikleri ile anlatan birini görürseniz işte o benim! Ancak gerilimler, insanlar arasında çıkan kavgalardan oldukça irite olur, böyle bir durumla karşılaşırsam o ortamdan sessizce uzaklaşmayı tercih ederim. Genelde uzlaşmacı, sakin görüntümüze aldanmayın, birine adaletsizlik yapıldığını anladığımızda, hakkının yendiğine şahit olduğumuzda sert yüzümüzü göstereceğimizi bilin.

Maddiyat mutlu olabilmemiz için gerçekten gereklidir. Eğlenmek, gezmek, iyi giyinmek bunlar için para harcamaya bayılırız. Bu davranışları israf olarak görmeyiz. Dostlarımız için pahalı hediyeler almak, onları mutlu etmek biz Terazileri fazlasıyla sevindirir.

Sanat yönetmenliği, edebiyat dalındaki çalışmalar, güzellik uzmanlığı, stilistlik bizim iç dünyamızdaki güzellikleri dışarı vurduğumuz alanlardır. Ancak bu dallardan para kazanmak için çok büyük emekler sarf etmeyi, canımızı dişimize takmayı  tercih etmeyiz. İtiraf etmek gerekirse biraz tembeliz.

Herkes hayatta en fazla birkaç tane gerçek dostu olduğunu söyler. Hatta bir elin parmaklarını geçmez derler. Siz her durum ve şartta arkanızı dayayacağınız hakiki  bir dost arıyorsanız işte karşınızdayım!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu