Terazi Burcu Kadın

TERAZİ KADINI

terazi_kadini

Bir Terazi kadınına erişmek, dünyasını anlamak ve onu etkilemek mi istiyorsunuz;  o zaman size vereceğim ip uçlarını not etmek için kalem ve kağıdınızı elinize alın ve adımlarınızı ona göre atın.

Yumuşak, ılımlı, zarif, gösterişi seven kadınsı yanım! Bu yönümü çok seviyorum. İnsanları etkilemek, onların bakışlarını üzerime çekmek, bir ortamda göz önünde olmak ve fark edilmek, tamamen yöneticim Venüs’ün suçu. İnanın benim hiç bir suçum yok! Kadınsılığımı son noktaya kadar ortaya koymayı o kadar iyi bilirim ki sizi hayret içinde bırakabilirim. Bir davete gittiğinizde uzun siyah elbisem, son derece zarif topuklu ayakkabılarım, kırmızı rujum, dantelli çoraplarımla baştan aşağı tam bir zarafet ve estetik abidesi gibiyimdir. Gecenin sonuna kadar benim yanımdan ayrılmayı hiç istemeyeceğinize eminim.

Hoşsohbetlik mi, konuşkanlık mı? Aralıksız bütün gece konuşabilmeme, bir konudan diğerine ustalıkla geçebilmeme, bunun yanında anlattıklarınızı da dikkatle dinleyişime hayran kalacaksınız. Evet; ben böyle bir kadınım. Etkileyici güzelliğim kadar zekama da aşık olmanızı seyretmekten büyük keyif alırım. Gerçekten biz Terazi kadınları insanları şaşırtacak kadar üstün bir zekâya,  mantık örgüsüne, yüksek entelektüelliğe sahip olabiliriz ve bunu ispatlamaktan da büyük zevk alırız.

Benimle tanıştığınızda ve dünyamın içine daha da girdiğinizde bir tarafımın erkek, bir tarafımın tam bir dişi olduğunu görerek gözlerinize inanamayacaksınız. Kimi zaman yüzümde, davranışlarımın keskinliğinde hatta kıyafetlerimde maskulen yapımı görebileceksiniz. Oldukça kibarımdır ancak fikirlerimi savunurken erkek gibi cesurca arkalarında durduğumu, sonuna kadar da hakkımı koruduğuma şahit olabilirsiniz.

Benimle bir fikri tartışmak mı istiyorsunuz? Hemen hazırım. Sosyal bir konuyu mu irdelemek istiyorsunuz, ekonominin gidişatı hakkında ortaya koyacağınız gerçekler mi var? Ama bir dakika benimde söyleyeceklerim var, hem de o kadar çok ki. Gelin beraber oturup uzun uzun konuşalım, bundan büyük keyif alacağınıza eminim. Ben bir sohbeti o kadar güzel hale getiririm, çeşitli esprilerim, göz temaslarım, kadınsı gülüşlerim, arabulucu yaklaşımım ile sizi öylesine etkilerim ki, masadan kalkmak bile istemeyeceksiniz.

Benim istediğim hayatta doğru kararlar vermek ve kararlarımdan dolayı bir sıkıntı yaşamamak. Evet, bunun için kimi zaman kılı kırk yardığım, sürekli hesap yaptığım oluyor. Ancak hayatımın dengesi buna bağlı bunu biliyorum. Ama ben despot, dediği dedik bir kadın hiç değilim. Duygularım ve mantığım arasında sürekli denge kurmaya çalışırım. Belki de sırf bu nedenle aradığınız kadın benim. Çünkü sizin fikirlerinizin en azından aklıma yatkın olup olmadığını incelemeye açığım. Eğer düşüncelerinizin doğruluğunu ispat edebilirseniz beni ikna edebilirsiniz.

Evet gelelim lüksü sevmeme! Bazı erkekler bundan çok hoşlanmayacak eminim. Beni etkilemek istiyorsanız buluştuğumuz zaman lütfen gösterişli bir lokantaya rezervasyon yaptırın. Benim göz zevkime, damak tadıma hitap edecek özel bir mekanı tercih etmeniz en doğrusu. Pahalı kürkler, mücevherler, zevkli dekore edilmiş evler beni adeta kendimden geçirir. Eğer benimle sevgili olmak istiyorsanız bilin ki ben sizi tepeden tırnağa inceleyeceğim. Giydiğiniz kıyafetler özenle seçilmiş mi, ayakkabılarınız kıyafetinizle uyumlu mu, saçınız bakımlı mı, elleriniz, dişleriniz güzel mi? Bekleyin daha bitmedi! Dış görüntünüz kadar iç dünyanızı da tam anlamıyla test edip ondan sonra terazimde sizi tartacağım; bakalım eksiler mi artılar mı ağır basacak?

Kibarlıktan, centilmenlikten, ince düşünceden inanılmaz keyif alırım. Bunlar olmazsa olmazlarımdır. Ben arabaya binerken kapımı açacak, bir restorantta iskemlemi tutacak, menüyü önce bana uzatacak, yemek tercihini bana bırakacak ve beni dansa kaldırıp oradaki en güzel kadının ben olduğumu hissettirecek kişi! İşte tam aradığım erkek!

Evlendiğim zaman erkeğimin her zaman yanında dururum, evet bilerek arkasında demedim, böyle tarif etmek içimden geldi. Onun zor durumda olduğunu düşündüğüm anda hâkimiyeti elime almak, ona canı gönülden destek olmak isterim. Onun iş ilişkilerini bilmek isterim, sıkıntılarını çözmeye çalışmayı görev edinirim. İşte erkeksi yanımın bir göstergesi daha!

Arkadaşlarım, dostlarım, hepsi benim canlarım… Bir toplantı mı var dediniz,  ben de mutlaka gitmeliyim. Sevdiklerimle bir araya gelmeyi o kadar severim ki; giyinip, süsleneyim, onlarla eğleneyim ve bol bol sohbet edeyim isterim. Bu arada tabii ki partinin aranılan ismi benim, hatta muhtemelen partiyi düzenleyen de benim!

Eşimin sevgisini, merhametini, ilgisini hep üzerimde hissetmeliyim. Ben bir Terazi kadını olarak sevgi insanıyım ve bir anlamda sevgiye açım. Beni bu konuda maalesef sürekli beslemeniz gerekecek. Kalbimin sahibi bana düşkün olmalı, sık sık aramalı ve kimi zaman küçük, kimi zaman büyük jestlerle beni onere etmeyi de ihmal etmemeli!

Çocukları sever miyim? Evet; tabii ki severim. Ama size bir itirafta da bulunayım eşim benim için herkesten önce gelir. Kalbimin öncelikli sahibi eşimdir. Elbette çocuğum için her türlü fedakârlığa hazırım. Bu arada benim çocuğum kesinlikle terbiyeli, görgülü, büyüklerine saygılı, anne ve babasına hürmet gösteren bir çocuk olacak. Ödevlerini de zamanında yapması gerekecek, bu da kesin. Arkadaşları ile gece çıkmak mı istedi, ben mantığım ve duygularım ile bu durumu tartar ona göre karar veririm. Çok yumuşak bir anne olamayabilirim, hatta hatalara karşı müsamaha göstermekte zorlanabilirim.

Eğer benim gibi bir Terazi kadınını severseniz hayatınıza ve ruhunuza bir renk, bir ışık ve güzellik gelir. Venüs’ün ruhumda yaşattığı güzelliklerin kapısını sizin için de açarım. Ve inanın siz bu kapıdan bir kere girdiniz mi başka bir kapıya yönelmek istemezsiniz. Yönelseniz bile pişman olup ben nasıl bir yanlış yaptım diye geri dönmek istersiniz. Benden söylemesi…

Şüphesiz ki ben sizin hayatınıza bir renk, bir ışık, bir güzellik katarım. Venüs’ün ruhumda yaşattığı güzellikleri siz de tatmak istiyorsanız bir Terazi’nin kapısını çalın derim.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu