Yay Burcu Genel

YAY BURCU

(23 KASIM – 21 ARALIK)yay

Hadii, bu hafta sonu nereye gidiyoruz? Mümkünse evde hiç oturmayalım, gezelim, tozalım ve bu dünyanın tadını çıkaralım… Biz Yay insanları adeta yerinde duramayan, bulundukları ortama neşe katan kişileriz. Eğlenceli ortamların aranılan kişileri kimlerdir derseniz, elbette ben ve benim gibi Yay’lar derim! Gösterişli yapım, rahat kişiliğim, kendine güvenli duruşum ve aceleci görünen tavırlarımla benim rahatça diğer insanlar arasından ayırt edebilirsiniz.

Kural mı? Kurallar bana göre yıkılmak için konur. Eğer siz de bir Yay’sanız ne demek istediğimi hemen anlarsınız. Ben daraltılmaya, sıkılmaya, geleneklerin bedenimi ve ruhumu hapsetmesine asla izin vermem. Mümkünse her zaman içimden geldiği gibi davranayım, özgürlük hissinin verdiği canlandırıcı, ferahlatıcı rüzgarı hep hissedeyim. Eğer beni kısıtlar, engellerseniz adeta oksijensiz kalmış gibi hissederim,  bunu asla unutmayın.

Bir türlü anlayamadığım bir nokta var,  neden ben çok açık sözlü ve samimi olduğum halde insanlar beni patavatsızlıkla suçluyorlar? Bir arkadaşıma üstündeki kıyafet ile adeta bir palyaçoyu andırdığını söylememin ne zararı var? Buna neden alındığını da hiç anlamadım!  Oysa nasıl göründüğünü söyleyerek ona iyilik ettiğimi düşünüyorum. Sizce de öyle değil mi?Evet; ben kafası oldukça rahat bir insanım. Açıkçası ağzıma geleni düşünmeden söylediğim de olur! Ama inanın benim kadar içten ve art niyetsiz bir insan bulmanız oldukça zor. Bu nedenle en azından samimiyetime inanarak bilmeden sizi kırarsam beni mazur görmenizi rica ediyorum.

En önemli özelliklerimden biri fanatik olmam. İnandığım bir ideolojiyi kanımın son damlasına kadar savunabilir, grupların başını çekebilirim. Emin olun ki konvoyun en önünde yürüyen de benim! Gençlik zamanları benim fanatikliğimin doruk noktasında olduğum yıllardır. Ancak seneler geçtikçe bazı fikirlerimden vazgeçebilir ve eski tutumlarından uzaklaşabilirim.

Bir Yay insanında riya yada yapmacıklığa rastlamanız mümkün değildir. Benim kalbimde ne varsa dilimde de o vardır. Aklıma gelen ne varsa anında dile getiririm. Bu nedenle de farkında olmadan çevremdeki insanları kırıp üzdüğüm de doğrudur. Ama böyle bir durum karşısında bende bir o kadar yaptığımdan pişman olurum. Davranışlarımda asla bir kasıt aramayın.

Bu hafta sonu raftinge ya da yamaç paraşütü yapmaya gidelim mi? Kalbimin hızlı hızlı atmasına, vücudumun adrenalinle dolmasına ihtiyacım var! Ekstrem sporlara ilginiz varsa bir Yay arkadaş edinin derim, zira ben size bu sporları yaparken eşlik etmeye bayılırım. Bedenen ve ruhen yüksek heyecan duymak beni yaşama bağlar ve tahmininizden daha fazla eğlendirir.

Oldukça iyi huylu, cömert, eğlenceli bir arkadaş mı arıyorsunuz? İşte karşınızdayım. Zeki ve hareketli tavırlarım ile beni fazlasıyla sevecek ve bağlanacaksınız. Ara sıra size fırlattığım oklarımdan kendinizi koruyabilirseniz kolaylıkla dost olmamız işten bile değil!

Peki, hiç şov dünyasında sizi eğlendirmeye doyamayan, sahnelerin baş kahramanları, magazin dünyasının parıltılı isimleri kimler hiç düşündünüz mü? Tabii ki benim gibi Yaylar. Eğlenmek, keyiflenmek benimle gerçekten güzeldir, mutluluğunuza mutluluk katarım ben..

Heyecanı seven biri olarak  şans oyunlarına düşkün olmam eminim sizi şaşırtmayacaktır. O parlak ışıklı dünya adeta gözlerimi kamaştırır ve ruhumda önüne geçilmesi zor bir haz duygusu yaratır. Bu ışıltılı ve sahte dünyada büyük paralar kaybetmem elbette olasıdır ama içimde hissettiğim coşkunun çekiciliği karşısında kendimi tutmak gerçekten zor!

Beni daha iyi anlamak için bir rüzgarın esintisini düşünün. Bazen oldukça sert, bazen sert olurum, kimi zaman da nereden eseceğim hiç belli olmaz. Aniden sinirlenmem, gerilmem sizi hiç endişelendirmesin. Büyük bir öfke patlaması yaşasam bile kısa bir süre içinde özür dilemek için kapınızı çalmam muhtemeldir. Maalesef bir kaç adım sonrasını hesaplayan insanlardan değilim, beni böyle kabul ederseniz memnun olurum.

Aşka gelince… Eğer benim gibi bir Yay kadını veya erkeğine aşıksanız hem çok şanslı hem de çok dikkatli olmanız gerektiğini belirtmem gerekir. Evet şu bir gerçek ki; hayatınıza  canlılık getirdiğimi, neşem ile aydınlandığınızı, hayallerim ile dünyanızı renklendirdiğimi, maceralarım ile zevklerinizin coştuğunu alabildiğine hissedeceksiniz. Peki neye dikkat etmeniz gerekecek? Baskı yok, engelleme yok, kısıtlama yok!

Zor durumda mısınız, size kollarımı sonuna kadar açarım. Dürüst bir görüşe mi ihiyacınız var, sonuna kadar gerçekleri yüzünüze söylerim. İçiniz mi sıkıldı, sizin içinizi adeta kanatlandırır, üzerinizdeki kara bulutları dağıtırım. Hayallerinizi mi gerçekleştirmek istiyorsunuz yanınıza beni alın, sizinle her yola varım.

Eminim artık benimle birlikte koşmak istiyorsunuz. Haydi ne duruyorsunuz?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu