Çocuk Yengeç

YENGEÇ ÇOCUK;

(21 Haziran- 21 Temmuz)

 

Element: Su

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegeni: Ay

Madeni: Gümüş

Taşı: Ay taşı, kristal, pembe yakut

Uyumlu renkleri: Gümüş rengi, beyazımsı gri, açık pembe, viyolet, fildişi, krem

Uygun meslekler: Yardımseverlik temalı meslekler, yuva öğretmeni, bakıcı, doktor, müzisyen, psikolog,  şair, yazar, sanat tarihçisi, toplum ve vatan faydasına yapılan hizmetlerin tümü

Temsil ettiği organlar: Mide, sindirim sistemi, göğüsler, göbek bağı, safra kesesi

Vücuttaki bölgesi: Göğüsler, göğüs kafesi, diyafram

Fiziksel özellikleri: Kısa boylu, bedenin üst kısmı büyük, yuvarlak yüz yapısı, açık renk ten, koyu renk saç, küçük gözler

Anlaştığı Burçlar: Akrep, Balık

Anlaşamadığı Burçlar: Terazi, Oğlak, Koç

 • Evinize Ay doğdu! Yengeç bebeği hoşgeldin! Bu minik sevimli yavru hayatınıza girdiği andan itibaren sizi şaşırtacak. Çünkü onun Ay’ın değişen yüzü gibi farklı farklı hallere büründüğüne bir çok kereler şahit olacaksınız. Buna şimdiden alışsanız çok iyi olur.
 • Yengeç bebekleri güçlü hafızaya sahip olan bebekler olduğu için doğduğu andan itibaren çevresindeki olaylar, anne ve babasının kendisine tavırları onun beyninin bir yerine kazınacak ve adeta orada depolanacak. Yıllar sonra bile bu küllenen anılar onun gözünde tekrar canlanacak. Bu nedenle bebeğinizi büyütürken hafızasında bir kayıt makinesi olduğunu hep hatırınızda tutmanızda fayda var.
 • Bebeğinizle ilgili bilmeniz gereken önemli bir husus daha var; o size adeta gözlerinin içinden seslenir. Kendisini ifade ederken gözlerini ayna gibi kullanırlar. Bir an neşeli kahkahalar atarken, birkaç dakika sonra gözleri buğulanarak ağlayabilir.
 • Denizin gel gitleri gibi ruhlarında yaşadıkları dalgalanmaları çok da anlamaya çalışmayın. Yaptığınız komikliklere neşe içinde karşılık vermeleri içinizi yeterince ısıtacak.
 • Belki siz fark ettiniz ya da etmediniz, o küçük sevimli bebeğiniz onu sevmeniz için ne şirinlikler yapıyor. Onu kucağına alıp okşamanız, saçlarını severek gözlerinin içine sevecen ifadelerle bakmanız için büyük bir gayret içinde. Evet gerçekten de yengeç bebeklerinin ilgi ve sevgi ihtiyacı diğerlerine göre oldukça fazladır. Onu ihmal etmemeniz şekillenen karakteri açısından da oldukça önem taşımaktadır. Küçüklüğünde ailesinden şefkat eksikliği görürse ruhunda onulmaz yaralar açılabilir ve bu bütün hayatını olumsuz etkileyebilir. Kendisinden emin, cömert, sakin bir insan ya da içine kapanık, yaralı, sessiz bir kişiliğe sahip olması sizin elinizdedir.
 • Yavrunuzun en önemli karakteristik özelliklerinden biri çekingenliğidir. Bu nedenle isteklerini rahat dile getiremediğini bilerek kendisini rahatlatmanız ve onun özgüvenini yükseltmeniz oldukça önemlidir. Tabii ki bunu yaparken fazla üstüne gitmeden, baskı yapmadan, tatlılıkla içinde saklı tuttuğu duygularını dile getirmesini sağlamalısınız.
 • Bu küçük bebek istediklerini yaptırabilmek için sizi kontrolü altına almaya başladı mı? Oldukça ısrarlı bir şekilde dediğini yaptırana kadar tutturuyor, sel olan gözyaşları ile kalbinizi mi dağlıyor? Belki sürekli görmek istediği alakayı biraz azaltmış olabilir misiniz? Onu sevgiyle kucağınıza alın ve gözyaşlarını dindirmeye çalışın.
 • Ay’ın etkisinde olan yengeç çocuğunuz hayali arkadaşları ile oynamayı, onlara verdiği kimliklerle kendisini yüceltmeyi çok sever. Gerçek arkadaşlarla oynamaktansa hayalinde yarattığı dostları daha çekici ve güvenilirdir. Zira onlar kendisi ne derse onu yapar ve hiç bir şekilde ruhunu incitmezler.
 • Küçük serçelere bir bakın, onların size verdiği ilk his ne kadar ürkek oldukları değil mi? İşte sizin minik yavrunuzda ruhunun derinliklerinde var olan bu korku hissi ile hayat boyu mücadele eder. Karanlık, yüksek ses, çakan şimşek, hatta evinize gelen tanımadığı bir misafir bile onun kapının arkasına saklanıp oradan gizli gizli içeri bakmasına neden olabilir. Siz ebevenyn olarak onu korkuları ile yüzleştirerek daha güçlü ve sağlam bir karaktere sahip olması için yüreklendirmelisiniz. Ancak şunu unutmayın; bu onu ancak serçeden güvercine çevirir. Ne demek istediğimi anladınız değil mi?
 • Yengeç çocuğunuzun diğerlerine göre her zaman daha hassas, alıngan ve kırılgan bir yapısı olduğunu bilin. Gururunu zedeleyen tek bir sözünüz, onu derinden yaralayabilir, hatta yıllar boyu bu lafınızı unutmayabilir. O nazlı bir çiçektir, sevgi sözcükleri ile onu kardan yağmurdan sakınır, bakımını ihmal etmezseniz, canlı kalır, aksi taktirde solmaya ve kurumaya başlayacaktır, dikkat edin.
 • Çocuğunuzun kendisine has bir özelliği daha var o da parasını oldukça dikkatli kullanması ve tutumlu olmaya özen göstermesi. Evet, sizin verdiğiniz okul harçlıklarını büyük bir özenle biriktirerek saklayabilir. Onun har vurup harman savurduğunu görmeniz oldukça zordur. Küçükken oyuncaklarını hiç atamamasından belli değil mi:)) İleride kendi eğitimi için para biriktirmek amacıyla zevkle çalıştığına da şahit olabilirsiniz.
 • Yengeç çocuklarının en belirgin özelliklerinden biri hayal dünyalarının çok geniş olmasıdır. Onlar sanat dünyasının yetenekli ve altın kahramanlarıdır. Müzik, sahne sanatları, resim, fotoğrafçılık alanlarında başarılı olmalarının nedeni zengin düşlerini çalıştıkları işe olağanüstü yansıtabilme kabiliyetleridir. Artık size de bu yeteneğini benden aldı demek zevki kalıyor:))

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu