Yükselen Terazi

YÜKSELEN TERAZİ

terazi

Yükselen Terazi deyince aklınıza ilk olarak, yöneticisi Venüs’ten gelen zarafet, yüksek estetik duygusu, kibarlık, güzellikten derinden etkilenen insanlar gelsin. Evet gerçekten bu insanlar hem bedenen hem de ruhen etrafına güzellikler yaymaktan müthiş zevk alır. Alımlı, gösterişli, özenlidirler ve  aynı zamanda çevrelerindeki tüm insanlarla aralarında bir uyum oluşturmaya çalışırlar. Yükselen Terazi insanlarla, dostlarıyla en ufak bir çatışma, anlaşmazlık yaşadığında terazinin bir kefesi adeta aşağı kayar, dengesi bozulur. Ruh bu bozukluğu hemen düzeltmeye ve tekrar dengeye oturmaya çalışır. Bu nedenle hem kendilerini dengede tutmaya çalışırlar hem de  insanlar arasında arabulucu, uzlaştırıcı kişiler olarak bilinirler.

Yükselen Terazi = ADALET. Evet eğer iş yerinde veya özel hayatınızda bir Yükselen Terazi ile yaşamınızı paylaşıyorsanız, o zaman adalet duygusunun bu insan için ne kadar önemli olduğunu fark etmemenize imkan yoktur. Her şeyin ahlaka, vicdana ve hukuka uygunluğunu kontrol eden, haksızlıkların üstüne giden bu kişi, hakkın tam olarak gerçekleşmesi için kılı kırk yarar. Onun fazilete aykırı bir şey yapmasını, mazlumun ezilmesine göz yummasını beklemeyin. Kendi aleyhinde bile olsa doğrunun yanında olmaya çok özen gösterecektir. Eğer Yükselen Terazi hayatınızın vazgeçilmezi ise bilin ki sizin de adil kararlar vermenizi çok önemseyecektir.

Yükselen Teraziler insanlarla ilişkilerinde son derece kibar olmaya, onları kırmamaya dikkat ederler. Onları bir olayda ses tonunun son perdesinden kavga ederken görmeniz oldukça zordur. Genelde sorunları kibarca ve sakince halletmeyi severler. Çirkeflik, basitlik, sınır tanımamazlık, saldırganlık bu insanların mayasında yoktur.

Güzelliğe çok düşkün oldukları için hayatın zevklerini de sonuna kadar yaşamak isterler. Lüks evler, pahalı mücevherler, ihtişamlı lokantalar, etkileyici mekanlar Yükselen Terazinin ruhunda cennetin neşesini yaşatır.

Eğer Yükselen Terazi bir sevgiliniz varsa ve onu etkilemek istiyorsanız onu bir resitale, bir konsere götürebilir veya sesiniz güzelse romantik bir akşam yemeğinde kendisine şarkılar söyleyebilirsiniz. Müzik Yükselen Terazinin ruhunun gıdasıdır; dinledikçe etkilenir, adeta coşar. Dingin bir deniz iken, coşkunca akan bir çağlayana döndüğünü hissedebilir ve size hayran hayran baktığına şahit olabilirsiniz.

Eğer Yükselen Terazi’nin sizden nefret etmesini, uzaklaşmasını istemiyorsanız yanında basit şakalar yapmayın, düşük seviyeli davranışlarda bulunmayın! O bir estetik harikası olarak ağzından çıkan sözlere çok dikkat ettiği gibi, davranışlarını da maksimum seviyede kontrol altına alır. İnsanları kırmamaya oldukça özen gösterir. Siz bu dikkatte davranmaz ve onu incitirseniz o zaman kalbi kırılacak ve size sırtını dönecektir. Mümkün olduğu kadar her zaman efendi, kibar, nazik yanınızı kendisine gösterin ki, ilk bulduğu fırsatta yanınızdan kaçmasın!

Terazi için sevmek duygusu adalet kadar önem taşır diyebiliriz. Evet adalet duygusu onların kanlarının içinde her zaman akacaktır, ama sevgiyi hissetmek arzusu da ruhlarının vazgeçilmezidir. Bu nedenle bir Yükselen Terazi’ye aşıksanız onu ne kadar sevdiğinizi sık sık dile getirin, hediyelerle ruhunu okşayın, herkesin yanında aşkınızı göstermeye alışın. Çünkü size aşıksa bunu ifade etmenizden inanılmaz etkilenecektir. Aniden kapı çalıp beklenmedik bir anda bir demet gül ile kapısında belirir iseniz onun kalbini de gül bahçeleri  ile donatmış olursunuz! İnanın bundan kazançlı çıkarsınız. Çünkü Yükselen Terazinin sevdiği erkek için neredeyse yapmayacağı şey yoktur! Sizin mutlu olmanız için  elinden gelini ardına koymayacaktır. Buna sonuna kadar emin olabilirsiniz.

Yükselen Teraziler toplum içinde güzellikleri, çekicilikleri, alımlı olmaları sebebiyle her zaman dikkat çekici insanlar olmuşlardır ve olacaklardır. Eğer bu insanı hayatınızda tutmak istiyorsanız yazılanlara dikkat etmelisiniz.

Bize vereceğim son bir tüyo daha var! Yükselen Terazi’nin flörtçü yanını göz ardı etmeyin, daldan dala konan arı gibi! Eğer ona istediği balı vermezseniz aniden uçabilir, gözden kaybolabilir, bir daha da geri dönmeyebilir! Bizden söylemesi…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu