Aslan Burcu Genel

ASLAN BURCU

(23 TEMMUZ – 22 AĞUSTOS) 

aslan

Öncelikle beni anlamak için Aslan burcunu temsil eden canlıya bir göz atalım. Şu kendini beğenmiş, küçük dağları ben yarattım edası ile gelen, son derece cesur, mağrur görünen kişi kim acaba? Evet benim, Aslan. Hepiniz toplanın ve ormanların kralının önünde saygıyla eğilin.

Gerçekten de tarih boyunca ülkeleri yöneten hükümdarların, kralların, kraliçelerin birçoğunun Aslan burcundan olması bir tesadüf olamaz değil mi? Belki bir kral ya da kraliçe değilim ama ruhum herkesi idare etmekten, ipin başını çeken olmaktan büyük haz alır. İyi bilin bir Aslan o kadar ihtişamlıdır ki kendi hükümdarlığını ne doğada, ne de insanoğlunun dünyasında başkasına kaptırmaz.

Burcum Güneş gezegeni tarafından yönetilir. Bir ortama girdiğimde bu sayede anında göze çarparım. Güneş nasıl etrafına sıcaklık ve parlaklık yayıyorsa, bende çevrem tarafından böyle algılanırım. Güven veren kişiliğim, esprili ve sıcak hareketlerim  insanlar arasında aranılan dost olmama olanak verir.

Topluluklar içinde olmaktan, sosyal ortamlarda boy göstermekten hoşlanırım. İnsanları bir araya getirmek, onlara önderlik etmek de hoşuma gider. Yalnızlıktan asla hoşlanmaz, etrafımda birçok arkadaşım olsun isterim. Sevilen, aranılan, çevresine neşe veren biri olduğum için dostlarımla bir araya gelmekten büyük zevk alırım. Evimi ziyarete gelirseniz, sizi krallar gibi ağırlayacağımdan emin olabilirsiniz. Bir Aslan olarak lüksten, abartıdan kaçınmayacağımı tahmin edersiniz. Ancak, misafirlerimin mutlaka ilgi odağı olmak isterim. Zira olamazsam, bir köşede küsmüş şımarık bir çocuk gibi oturur ve dikkatleri üstüme toplamaya çalışırım. Kimi zaman kibirli olduğumuzu düşünebilirsiniz. Üstünlüklerimiz nedeniyle, insanlardan kendimizi biraz büyük görme eğilimimiz olduğu doğru. Ne var ki zeki, beğenilen, kabul gören, yetenekli, neşeli olan kişiler olduğumuz için övgüyü hak ettiğimizi düşünürüm. Aksini düşünen varsa lütfen etrafımdan çekilsin, kendimi farkettirmem gerekenler sırada !

Evet; ben övülmeye, yelelerimin okşanmasına bayılırım. Eğer gururumuzu okşar ve kırmaktan şiddetle kaçınırsanız, sizin faydanıza olur. Aksi takdirde pençelerim ve dehşete düşürücü kükrememle sizi bir darbede yok edebilirim! Çok hoşunuza gitmese de, kendimi konuşmalarımda yüceltmeme lütfen alışın. Aşırıya kaçmam, gururu abartmam, insanları küçümsemem, iktidar peşinde hırs yapmam büyük olasıdır. Ama elimde değil, bu da benim içine düştüğüm handikaplar işte!

Kariyerimde uzmanlaşacağım alana karar verdiğim taktirde, benim elime  kimse su dökemez. Gerçekten de Güneş’ten gelen enerji kabiliyetlerimle birleştiğinde basamakları çıkmakta, hedeflerime ulaşmakta zorlanmam. Daha çok dikkatleri üzerime çekecek  önderliğimi kanıtlayabileceğim, dolayısıyla gururumu tatmin edeceğim mesleklerde mutlu ve başarılı olabileceğimin farkındayım.

Paraya mı ihtiyacınız oldu, kapımı mı çaldınız? Buyurun içeri girin. Ben bir Aslan olarak sizin için elimden geleni yapmaya her zaman hazır olacağım. Eğer size yardım edebilirsem, ne mutlu bana. Para benim için de herkes kadar kıymetlidir ama harcamak için var! Banknotları bir arada tutmak, hayatın keyiflerine sarf etmek benim için bir tutku! Gözüme girer ve beni sürekli över, gururumu ön plana çıkaran konuşmalar yaparsanız size de servet harcayacağıma emin olabilirsiniz. Tabii tahammül gücünüz ne kadar dayanır onu bilemem. Eli açıklığıma hayran olurken, kimi zaman da müsrifliğime çok kızabilirsiniz. Zor durumda kaldığımda ne mi yaparım? Aman korkmayın, asla bana yardım etmeniz için kapınızı çalmam!  Bunu kabul edeceğime öleyim daha iyi. Gururumu yere atacağıma ölürüm daha iyi. Bir çıkış yolu bulup, en kısa zamanda kendimi toparlayacağıma emin olabilirsiniz.

Güçlü ve gösterişli görüntümün altında çocuksu bir yapım olduğunu itiraf etmek isterim. Bir Aslan’ın görüntüsü sizi yanıltmasın. Kalbimin çok kırılgan olduğu ve kolayca incinebileceğim gerçeğini de aklınızda tutun! Eğer benim gururumu kırarsanız,  küçük düşürürseniz içime kapanırım ve kalbimi alana kadar da size taviz vermem. Yani beni geri kazanmak istiyorsanız, en etkili silahınız tabii ki güzel yönlerimi sayıp dökmek olacaktır. O zaman bir Aslan’dan kediye dönüşüp, dizlerinizin altından mırıldanarak geçtiğimi ve kucağınızda uykuya daldığımı görebilirsiniz.

Ben, hayatımın planını oldukça iyi yaparım. Bu konuda tevazu gösteremeyeceğim. Yaşam yolundaki keskin virajlarda dayanabilmek için nasıl bir yöntem izlemem gerektiğini iyi düşünür, adımlarımı sağlam atarım. Bu sebeple, hayal ettiğim hayatı yaşama ve yaşatma gücünü kendimde bulurum.

Hayatımda verdiğim sözlerin hep arkasında durdum. Bana verilen sözlerin de daima tutulacağını düşündüm. İtiraf etmeliyim ki, insanların sömürüsüne açık bir yapım var. Çevremde toplanan bazı kişilerin, sırf çıkarlarını gözetmek için benim yanımda oldukları gerçeğini kabul etmem gerekiyor. Ancak karşımdaki kişinin dost değil de kötü niyetli bir düşman olduğunu sezersem, o zaman güçlü pençelerimle onu devirmekten çekinmeyeceğimi söyleyebilirim. Siz siz olun, bir Aslan’a asla hata yapmamaya çalışın.

Aşk mı? Aşk benim için çok önemlidir. Erkek olarak da kadın olarak da Aslanlar, gerçekten sevebilecekleri biri olduğunda ona şiddetle bağlanabilir ve beraberinde yürüyeceği kişiye güzel bir hayat yaşatabilirler.

Darda kaldığınızda kapısını çalacağınız gerçek bir dost mu istiyorsunuz?  Güçlü, karakteri sağlam, üstelik size düşkün  bir arkadaş mı arıyorsunuz? Hayallerinizi birlikte gerçekleştirecek bir ortağa mı ihtiyacınız var? Ya da sizi tam sahiplenecek bir aşkın yolunu mu gözlüyorsunuz? Zaaflarımı kabul edip gelirseniz zili çalın, kapının arkasındayım.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu