Oğlak Burcu Erkek

OĞLAK ERKEĞİ

 oglak_erkek

Bir erkekle tanıştınız ve Oğlak burcu olduğunu öğrendiniz! Onu kendinize aşık etmek istiyorsunuz, başka erkek bulamadınız mı? Bilin ki zorlu bir yolculuğa çıktınız. Yine de “olsun ben kararlıyım ve onu elde etmek istiyorum” diyorsanız o zaman bari verdiğim ipuçlarını takip edin de yolunuz biraz kolaylaşsın…

Oğlak Erkeği deyince aklınıza gelmesi gereken ilk şey, bizim Satürn tarafından yönetildiğimizdir. Satürn; soğuk, sert, disiplinli ve kuralcı gezegen.. Satürn’ün izlerini derin derin ruhumda yaşamaktayım. Elinizi uzatıp bana ulaşmanız gerçekten güçtür. Çünkü önce benim sınırlarımı, yüksek barikatlarımı aşmanız gerekmektedir. Hani ne çetin ceviz derler ya; işte malesef o çetin ceviz benim.

Dışarıdan bakıldığında son derece hırslı, yalnızlıktan hoşlanan, biraz çekingen görünen bir adam olabilirim. Ama bu görüntünün altında ruhumda neler saklıyorum biliyor musunuz? Nereden bileceksiniz, anlatayım. Aslında yalnızlıktan hoşlanmam. Romantizmin r’sini bile yaşayabileceğimi imkansız görseniz de duygusal bir yönüm bulunmaktadır. Sanki iki tarafı ayrı mevsimler yaşayan bir ada gibiyim. Bir tarafta sert rüzgarlar eserken, diğer tarafta sakin denize ay ışığının romantik akisleri vurmuş durumda. Tabii bu durum içimde büyük bir çelişki yaşamama neden olur. Bundan kurtulmak ve özellikle toplum önünde kendimi dengede tutmak için çeşitli yollar bulmaya çalışırım. Bunda her zaman da başarılı olamam. Sosyal ortamlarda bazen yerinde olmayan espriler yaparak komik duruma düşerim ya da iğneleyici, sert yorumlarla ortamı buza çevirebilirim.

Beni sözlerinizle överseniz buna nasıl karşılık vereceğimi bilemem. Büyük bir ciddiyet içerisinde olmama rağmen böyle durumla şaka yollu geçiştirmeye çalışır, saçma sapan konuşmalarla cevap verebilirim. Bu nedenle iltifatı sevmediğimi düşünebilirsiniz. Övülmekten hoşlanıp hoşlanmadığımı anlamanız için yüzüme bakmanız ve çekingen ifadelerimi yakalamaya çalışmanızı öneririm. Benden hiç bir zaman coşkun, taşkın tavırlar göstermemi beklemeyin, sevinç gösterileri yapmamı hiç beklemeyin. Bu duyguları ancak içimde yaşarım ve karşı tarafa yansıtmamayı tercih ederim.

Bir Oğlak erkeğine dışarıdan baktığınızda, “Bu erkek mi benim ebedi aşkım olacak, hadi canım! “dediğinizi duyar gibiyim.. Lütfen, hemen karar vermeyin. Beni biraz daha tanıdıktan sonra, yaşlandığınız zaman çektirdiğiniz her fotoğrafta yanınızda benim olmamı isteyebilirsiniz.

Benim diğer erkeklerden farklı olan bir tarafım var; gençliğimde oldukça olgun olurum. Doğam gereği raydan çıkmamaya önem verir, sınırları aşmaya çalışmam. Yıllar ilerledikçe ruhen daha da rahatlar ve genelde yaşıma rağmen genç görünümümle size çekici gelebilirim. Genç yaşlarımda bana aşık olursanız ve arada bir delilik yapmak için içiniz kaynıyorsa,  sürekli disiplinli ve tutarlı davranmam biraz sıkıcı gelebilir. Ama olgunlaştığımda içine kapanık bir ruh olmayacağım için elinizde kıymetli bir taş tutuyormuş gibi hissedeceğinize garanti verebilirim.

Peki merak ediyor musunuz, ben hangi tür kadınlardan hoşlanırım ve nasıl bir baba olurum? Biraz da bu konulara değineyim.  Ben sizin pürüzsüz teniniz, bir çok erkeğin hayallerini süsleyen saçlarınız, bakımlı vücudunuz ve güzel yüzünüzle çok ilgilenmiyorum. Benim asıl ilgilendiğim konu; sizin iyi bir eş, iyi bir ev kadını olup olmayacağınızdır. Evet, doğru duydunuz. Eşim güzel yemekler yapabilmeli, çocuklarım için çok iyi bir anne olmalıdır. Onları geleceğe hazırlayabilecek nitelikte olması gerçekten önemlidir. Eğer toplumda bilinen bir aileye sahipseniz, sizi seçmem için büyük bir neden var demektir. Dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var; hiç bir zaman sizinle evlenmeye tek başına karar verdiğimi düşünmeyin. Sizi ailemin de beğenmesi ve onaylaması çok önemli, hatta olmazsa olmazım. Eğer benim aile kurulumdan geçemezseniz, hayallerinizin suya düştüğünü şimdiden söyleyeyim. Boşuna ugraşmayın; tasınızı, tarağınızı alıp hayatımdan çıkın. Ben geleneklere, özüne, atalarına son derece bağlı bir erkeğim.  Eğer kararlıysanız kadınlığınızı ve tüm hünerlerinizi kullanın, kaleyi içten fethedin. Ailemi verdiğiniz güzel davetlerle ağırlayın, saygı ve hürmette kusur etmeyin. Unutmayın, sadece benle değil ailemle de evleniyorsunuz.

Sadakat mi? Evlendiysek içiniz son derece rahat olsun. Ben eşime sadığım. Sadece ilerleyen yaşlarımda gözlerimle biraz çapkınlık yapabilirim. Ama bu sevgili eşimi, çocuklarımı başka bir kadın için bir kenara atacağım anlamına asla gelmez. Ne de olsa eşimi o kadar kişi arasından ben seçtim ve tüm normlarıma uygun olarak onu buldum!

Lütfen, lütfen size romantik şiirler yazmamı, küçük notlarla şirinlikler yapmamı beklemeyin. Nikah masasında size” Evet” dedim ya.. Bu sizi ne kadar çok sevdiğimin kanıtı işte!

Çocuklarınıza nasıl bir baba olacağıma gelince… Elbette disiplinli, onların eğitimine önem veren, ödevlerini kontrol eden, işlerini planlamayı öğreten, her zaman kuralları hatırlatan ve uygulatan bir baba… Benim çocuklarım, her zaman evin reisinin babaları olduğunu hissedeceklerdir. Baba; sözü dinlenmesi gereken, koyduğu kuralların yıkılmaması, sınırlarının aşılmaması gereken biridir, bunu öğrenecekler. Yaptıkları taşkınlıklara da göz yumacağımı asla ummasınlar çünkü onları idare eden bir baba da olmayacağım. Siz anneleri olarak, ara sıra onların sadece çocuk olduğunu hatırlatın ve beni biraz rahatlatın. Yaşlandığım zaman ne kadar iyi bir dede olacağım bir bilseniz… Ruhum o zaman gençleşecek ve onlarla çok güzel oyunlar oynamaktan büyük keyif alacağım.

Evlenmek için birçok standardım olduğunu söyledim. Fakat evliliğimde hayal kırıklığına uğrarsam yuvamı dağıtmaktan da çekinmem. Benim evliliğim sağlam temeller üzerine kurulmuştur, kolay kolay da yaş tahtaya basmam. Ama bir yanlış içinde olduğuma kesin olarak inanırsam oldukça hızlı bir şekilde geri dönebilirim. Ayrıca bir daha geri dönmemeye karar verdiysem, benim gibi bir keçiyi kimse kararından döndüremez. Boşanmayı istiyorsam mutlaka bunu yaparım; iki kere iki dörttür bu kadar net!

Artık siz beni fethetmenin yollarını biliyorsunuz! Artık kendinize bir dönün ve bakın, gerçekten bir elmanın iki yarısı olabilir miyiz? Ben sizin hayallerinizdeki erkek miyim? Uğraşmaya gerçekten değer miyim? Karar sizin….

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu