Merkür Kova Burcu’na Girdi

254

Merkür Kova Burcu’na Girdi

Astroloji’de Merkür: Merkür Kova Burcu’nun yönetici gezegenidir. (Modern Astroloji’ye göre) Astroloji’de Uranüs’ün bir alt skalası olarak yerini alır. Uranüs üstün zekayı temsil eder. Merkür;  zihnimizi nasıl kullandığımızı, olayları ne şekilde algıladığımızı, iletişim yeteneğimizi, hadiseleri nasıl muhakeme ettiğimizi ve nasıl bir mantıkta değerlendirdiğimizi anlamamıza yardımcı olur.Haritamızda bu bilgilerin hepsi mevcuttur ve bize bir çok bilgiler verir. Doğum haritalarımızda Merkür hangi burçta ise aklımızı o burcun özelliklerine göre kullanarak harekete geçeriz. Merkür İkizler ve Başak Burcu’nun yönetici gezegenidir ve bu burçlarda yüzde yüz performansla etkisini gösterir. Yay ve Balık Burcu’nda zarar görürken, Kova’da güçlü, Aslan ve Balık’da düşük etkidedir.

Merkür Kova Burcu’nda: Kova sabit nitelikte bir burç olduğu için inatçılık, fikirlerde sabitlik, soğukkanlılık, aykırılık ve kendinden ödün vermeyen bir yapıyı da beraberinde getirir. Farklı ve alternatif konulara merak, geniş düşünebilme kapasitesi vermesi sebebiyle kişiye daha geniş bir vizyon getirir. Merkür’ü Kova’da olanlar bireysel işlerden daha çok toplumsal olaylara ve dolayısıyla gruplara ve geniş kitlelere fayda sağlama eğilimindedir. Kısıtlanmaya gelemeyen, özgürlüğüne düşkün yapıları ile farklılık gösterirler. Objektif, dışa dönük, yenilikçi, orjinal, hümanist, reformcu, idealist kavramlarının hepsini Kova için söyleyebiliriz. Böyle bir karaktere sahiptirler. Kova, Aslan Burcu’nun tam karşıt burcu olması sebebiyle eksik yönü olan “BEN” egosunu içinde barındırmaz. Geliştirmesi gereken yön bu olmalıdır.

Haritada Merkür’ü Kova’da olan fakat sert etkiler altına girmiş bir birey kişilik olark kendini beğenmiş, asi, duygusuz, dengesiz, sıra dışı ve tuhaf bir tavırla ortada boy gösterecektir.

Gökyüzünde Merkür Kova Burcu’nda:  11 Ocak 2014 saat 23:36 itibariyle Merkür Kova Burcu’na geçiyor ve 1 Şubat 2014’e kadar burada kalacak.

 Merkür Kova’da orijinal ve sıra dışı konulara merakımızı uyandırırken zihinsel anlamda soyut düşüncelere karşı açık olacağımızı gösteriyor. Bu dönemde zihnimiz daha geniş skaladan olayları algılama kapasitesine sahip olurken aynı zamanda yeni ve farklı olan her şeye ilgimiz artacaktır. Bu süreçte reformlar, teknolojide gelişmeler, icatlar söz konusu olabilir.

Merkür’ün Kova’da olduğu bu süreç içerisinde bireysel haritalarımızda Merkür’ün düştüğü ev konularında hayatımızı şekillendirmek mümkün olabilir.

 

MERKÜR’ÜN KOVA BURCU’NDA OLMASININ BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

(11 Ocak- 1 Şubat )

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Merkür Kova Burcu’nda ilerlerken belirli günlerde diğer gezegenlere olumlu ve olumsuz açı yapacağı için Günlük Burç Yorumlarında bunlardan bahsedeceğim.

Koç ve Yükselen Koç (21 Mart – 20 Nisan): Bu dönem zarfında farklı gruplara katılarak ekip çalışmaları yapabilir, geleceğinize yönelik planlarınızda sıra dışı, alternatif fırsatları yakalama eğiliminde olabilirsiniz. Soyut kavramlara ilginizin artması muhtemel görünüyor. Bu tarz alanlara ilgi duyan kişilerle bir araya gelerek bu konuda kendinizi bilgilendirmek isteyebilirsiniz. Sosyalliğiniz artacak.

Boğa ve Yükselen Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs): Bu dönem zarfında kariyeriniz için alternatif ve sıra dışı, aniden gelişen imkanlar yakalayabilirsiniz. Sürpriz bir anlaşma, yeni bir iş teklifi sizi bulunduğunuz konumdan yukarı taşıyabilir. İş için kısa seyahatlerinizin çoğaldığı bir süreçtesiniz. Otorite figürleri ile ilişkilerinizde temkinli olmalı, sabit fikirli davranarak onların dikkatini olumsuz anlamda çekmemelisiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran): Bu dönem zarfında eğitim ve öğretim hayatında olanlar yeni teknikler öğrenebilir ve bilgiyi daha geniş kapsamlı algılamaya başlayabilirler. Yabancılar ve yurtdışı bağlantılı işlerin yoğun olması ve bu konularda sürpriz gelişmelerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu süreçte sıra dışı bir eğitime katılabilir, seminer verebilir, uluslararası bağlantılar kurabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç (22 Haziran-22 Temmuz): Bu dönem zarfında finansal konularda yeni ve alternatif yollar düşünebilir, ortaklaşa yapılan işlerde sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Miras, banka, ortaklaşa kazançlarla ilgili konularda bir takım yeni düzenlemeler yapabilir, bu konularda gereğinden fazla meşgul olabilirsiniz. Spritüel konulara her zamankinden daha fazla ilgi duyabilir, ölüm ve ölüm ötesi konulara merakınız artabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan (23 Temmuz – 23 Ağustos): Bu dönem zarfında ikili ilişkiler, ortaklıklarla ilgili mevzularda bir takım yeni ve farklı olaylar gündeme gelebilir. İlişkilerinizin yoğunlaşacağı, sıradışı ve alternatif tekliflerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle adli davalar, mahkemelerle işi olanlar değişime hazır olmalıdırlar. İlişkilerde anlaşmalar, sözleşmeler, orijinal düzenlemeler yapılabilir. Kısa seyahatlere çıkmak mümkün.

Başak ve Yükselen Başak (24 Ağustos – 22 Eylül): Bu dönem zarfında iş ortamınızda değişik ve alternatif konulara yönelebilir, astlarınızla ilgili  sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gündelik hayatınızda yapacağınız anlaşmalar, sözleşmeler, kullanacağınız yeni teknikler gündeme gelirken bu şekilde iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Pratik ve çözüme odaklı, sıra dışı yöntemler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Terazi ve Yükselen Terazi (23 Eylül – 23 Ekim): Bu dönem zarfında aşk hayatınızla ilgili konularda sıra dışı ve farklı alternatif konular gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu süreçte sürpriz haberlere açık olmalılar. Çocuklarla iletişimin artacağı bu süreçte onlarla farklı diyaloglar kurarak iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Sosyalliğinizin artacağı bu zaman diliminde sıra dışı kişilerle tanışabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep (24 Ekim – 22 Kasım): Bu dönem zarfında ev ve aile temalarının ön plana çıkması ile birlikte yuva içinde iletişimin yoğunlaşması söz konusu olabilir. Ev içinde yapılabilecek işlerde alternatif yollar düşünülebilir. Ev içinde değişiklik yapılması veya yeni bir eve taşınma söz konusu olabilir. Ebeveynlerle ilgili mevzular gündeme gelebilir.

Yay ve Yükselen Yay (23 Kasım – 21 Aralık):  Bu dönem zarfında yakın çevre, akrabalarla ilgili iletişimin çoğalması, sıradışı konuların gündeme gelmesi mümkün. Zihinsel faaliyetlerin artması ile beraber kendinizi geliştirici, farklı eğitim faaliyetlerine katılabilir, seminerler, kongreler gündeminize gelebilir. Kısa seyahatlerin yapılacağı bu günlerde sözleşmeler, anlaşmalar söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak (21 Aralık – 20 Ocak) : Bu süreç zarfında finansal konularda sahip olduğunuz kaynakları arttırmak ve değerlendirmek adına alternatif yollara başvurabilir, farklı çözümlere ulaşabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili sıradışı düşünceler ve fikirler zihninizde uyanırken bunları hayatınıza geçirme fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Sahip olduğunuz becerilerinizi farklı şekillerde ortaya koyma eğiliminde olacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova (21 Ocak – 18 Şubat): Bu süreç zarfında kendinizi ifade ederken değişik ve alternatif yolları seçebilir, fikirlerinizi sıradışı bir şekilde karşı tarafın onayına sunabilirsiniz. Yapacağınız önemli konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelirken, zekanızın ve algınızın her zamankinden daha yüksek olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Kariyerinizle ilgili becerilerinizi farklı tekniklerle kullanmak söz konusu olabilir.

Balık ve Yükselen Balık ( 12 Şubat – 20 Mart): Bu süreç zarfında kendinizi sosyallikten soyutlayarak tek başınıza kalmak isteyebilir, düşüncelerinizi süzgeçten geçirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz içsel gözlemler sonucunda arkanızda dönen gizli dolapları hissetmeniz önlem almanıza neden olabilir. Sürpriz gelişmelere karşı hazırlıklı olmalısınız. Kontrolünüzün dışında gelişecek olaylar karşısında soğukkanlı durarak kendinizi olayların dışında tutabilirsiniz.   

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın