Merkür Koç burcuna ilerliyor,burçlar üzerindeki etkileri!

515

MERKÜR KOÇ BURCUNA GEÇTİ,

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

MERKÜR 01 NİSAN-15 NİSAN 2015 ARASI KOÇ BURCUNA GİRİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Merkür 01 Nisan’da Balık burcundan çıkarak Koç burcuna girecek ve 15 Nisan’a kadar bu burçta ilerleyecek.

merkurkoc1İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zeka seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekaya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Koç burcunda; Koç öncü bir burç olduğu için hızlı hareket etme, cesaret, acelecilik, bencillik gibi karakter özelliklerini gösteren bir yapıya işaret eder. Merkür’ü Koç burcunda olanlar olayları çok hızlı kavrayabilme yeteneğine sahip olurken düşüncesizce hareket etme sonucu hata eğilimindedirler. Sabırsızlıkları en büyük handikaplarıdır. Haritada olumsuz açılar varsa kişi son derece güvenilmez, verdiği sözü tutamayan ve kinayeci bir tavırla karşı tarafı alt etme isteği içinde olacaktır. İlişki kurma tarzı çok sıcak ve samimi olduğu için itimat edilir bir birey olarak görülebilir. Haritada olumlu açılar varsa birey iyi bir lider, konuşmacı, güven veren, iş bitirici bir kimlik ortaya koyar. Aldığı cesur kararları çabuk bir şekilde yerine getirerek sorunlara çözüm getirebilir.

02 Nisan’da Koç burcundaki Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı içerisinde. Düşüncelerimizi ifade ederken kendimizden emin, ne söylediğimizi bilen bir tavır sergileyeceğimiz için önemli toplantılarımızı bugüne denk getirebiliriz. Plan yapmak, işlerimizi organize etmek, uzun vadeli çalışmalarımıza yön verebilmek için güzel enerjiler mevcut.

06 Nisan’da Koç burcundaki Merkür Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. İdrak gerektiren çalışmalarda geniş düşünebilme kabiliyetimizin yüksek olması mümkün.  Görüş açımız oldukça geniş olacağı için karşımızdaki kişileri anlama ve doğru karar verme daha kolay olacak. Pozitif enerjilerin yüksek olması sebebiyle kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissedebiliriz. Yazı yazma gibi faaliyetlerle ilgilenen kısa zamanda fazlasıyla verim alma imkanı bulabilirler.

07 Koç burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile kare açı içerisinde. Düşüncelerimizi baskıcı ve saplantılı bir şekilde kabul ettirme arzusu içimizi kaplayabilir. Her şeyi yanlış anlama, üstüne alınma duyguları ile mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Gergin olan sinirlerimizi yatıştırmak bugün oldukça zor olabilir.

Merkür 01 Nisan’da Koç burcuna geçti; Yükselen burçlara göre etkileri;

kocKoç ve Yükselen Koç

Merkür bu dönemde kendinizi her zamankinden daha güzel ortaya koymanıza imkân verecek. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; duygularınızı direk olarak ifade ederken düşünmeden hareket etmemek olmalıdır.  Ağzınızdan çıkan sözleri kontrol ederek konuşmaya özen göstermelisiniz. 5. ve 9. eviniz etkileneceği için aşk hayatınızda olumlu gelişen olaylar sizi iyimser ve pozitif bir havaya sokacaktır. Çocukları olanlar onların başarılarından mutluluk duyacaklar. Sanatsal yaratıcılıklar, tatil, hobiler gündeminizde olabilir. Uluslar arası işler, ticaret, ulaşım, taşımacılık gibi alanlarla ilgili iş yapanlar bu dönemde aktif olarak kendilerini ortaya koyabilirler.

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Merkür bu dönemde her zamankinden daha fazla içe çekilme ihtiyacı içinde olacağınızı gösteriyor. Düşüncelerinizi kimse ile paylaşmak istememeniz karşı tarafın dikkatini çekebilir. Adını koymakta zorlandığınız ve şüphelendiğiniz konuların üzerine giderek bir takım dost görünen düşmanlarınızın gerçek yüzünü görmeniz söz konusu. Spritüel konularda artan merakınızı doyuramadıysanız bu süreçte bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Psikolojik anlamda dengenizin bozulması sonucunda sağlıkla ilgili aniden ortaya çıkan rahatsızlıklarla mücadele edebilirsiniz. 4. ve 8. eviniz etkileneceği için özellikle evde vakit geçirmek isteyebilir, sevdiklerinizi misafir ederek ebeveynlerinize vakit ayırabilirsiniz. Bu süreçte dışarıda kalabalık ortamlarda bulunmaktan keyif almayabilir, sosyalleşmek istemeyebilirsiniz.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Merkür bu dönemde her zamankinden daha fazla sosyal çevrenizle vakit geçirmenize, organizasyonlara katılmanıza imkân tanıyacak. Yeni insanlarla tanışabilir, entelektüel diyaloglar kurabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili planlar yapabilir, arkadaşlarınızdan ve gruplardan destek görebilirsiniz. 7. ve 3. Eviniz etkileneceği için yakın çevre ve akrabalarınızla vakit geçirmek isteyebilir, geliştirici seminerlere katılarak bilgi sahibi olduğunuz konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu arada ikili ilişkilerde ise gereksiz kuruntulara kapılabilir, iplerin gerilmesine neden olabilirsiniz. Uzman olduğunuz bir konuda kendinizi daha da geliştirecek çalışmalar yapabilirsiniz. Herhangi bir dernek, vakıf gibi kuruluşlarda görev alma teklifleri gelmesi de muhtemel. Toplumsal konulara, hayır işlerine yönelebilirsiniz. İşinizle ilgili kazançlarınızın artmasına yönelik karşınıza çıkan fırsatları kaçırmamaya çalışmalısınız.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeç

Merkür bu dönemde hayatınızla ilgili konularda bazı planlar yapmak, toplum önündeki duruşunuzu gözden geçirmek, özellikle mesleğinizle ilgili yapmanız gerekenleri düşünmek isteyebileceğinizi gösteriyor. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi kariyerinizde farklı alanlara yönlendirerek alternatif yollar arayabilir ve gerekirse önemli kişilerle bağlantıya geçmek üzere atılımlar yapabilirsiniz. 2. ve 6. eviniz etkileneceği için kazançlarınızı yatırıma dönüştürmek üzere fikirlerin aklınıza gelmesi ve bunları çalışma hayatınıza aktarmanız mümkün.  Bu hususlar zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Mesleğinizi geliştirmeye yönelik yeni metotlar kullanmaya yönelebilirsiniz. Kariyerinizde yükselmek adına eğitimler alabilir bu şekilde basamakları tırmanabilirsiniz. Sağlığınızla ile ilgili olumlu bir dönemdesiniz.

aslanAslan ve Yükselen Aslan

Merkür bu dönemde ilgi alanınız olan konularda daha yüksek bir eğitim almaya yönelebileceğinizin altını çiziyor. 1. ve 5. eviniz etkileneceği için var olan ilişkinizi masaya yatırarak bir takım kararlar alabilir ya da seyahat planları yaparak kısa bir mola vermek isteyebilirsiniz.  Kitap yazanlar bu süreçte fikirlerini daha kolay yazıya dökebilecekleri gibi, basın yayın yoluyla tanıtıma yönlenebilirler. Uluslararası bağlantılar, yazışmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Uzaklarda yaşayan akrabalarınızı ziyaret etme fırsatını yakalayabilir ya da gezip görmek isteyeceğiniz yerlere seyahat edebilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak isteyenler karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmek imkânı bulacaklar. Ruhsal anlamda gelişmek adına din, felsefe, spritüel konulara eğilim gösterebilirsiniz.

basakBaşak ve Yükselen Başak

Merkür bu dönemde ortaklaşa kazançlarınızı daha da arttırma eğilimi içinde olacağınıza dikkat çekiyor. Paranızı yönetme üzerinde derin düşünebilirsiniz. Üstü örtülü konulara merakınız artarak bunları detaylı araştırmaya yönelebilirsiniz. 4. ve 12. eviniz etkileneceği için okült konular sizi fazlasıyla meşgul ederken ruhunuzun derinliklerine inerek kendinizi keşfetmek üzere bir takım çalışmalara katılabilirsiniz. Özellikle kendi yeteneklerinizle sahip olduğunuz sermayeyi yatırıma dönüştürmek arzusundasınız. Ancak bu işlemleri yaparken dikkatli olmalısınız. Miras konularının gündeme gelmesi ile birlikte alacağınız kararlarda net olmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle banka kredisi, hisse senedi, tahvil, vergi, sigorta, nafaka ya da borçların kapatılması ile ilgili hususlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ortaklarınızla yapacağınız anlaşmalarda imza atmanız gereken durumlarda da dikkatli olmanızı öneririm.

teraziTerazi ve Yükselen Terazi

Merkür bu dönemde yakın arkadaşlar, açık düşmanlar, rakipler, ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizecek. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili mevzular gündeme gelebilir. 3. ve 11. eviniz etkileneceği için zihninizin fazla çalışmasından dolayı kendinizi oldukça yorgun hissedebilirsiniz. Daha fazla sosyalleşme arzunuzu ön plana alarak yorulan bedeninizi dinlendirmeye özen göstermelisiniz. Özellikle eş ve ortaklarınızdan destek görme arzusundasınız.  Yarım kalan ekipçe yaptığınız işleri tekrar ele alabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili ertelediğiniz kontrollerinizi yaptırmak durumunda kalabilirsiniz. Karşınıza çıkacak kıvrak zekâlı insanlar size iş teklifinde bulunabilirler. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; gelen teklifleri ayrıntıları ile düşünerek hareket etmenizdir. Aksi taktirde maddi kayıplar yaşamanız söz konusu. Bu dönem tek başına hareket etmeniz zor görünüyor. Yakın çevre, akrabalarla birlikte olmak size fazlasıyla huzur verecek.

akrepAkrep ve Yükselen Akrep

Merkür bu dönemde ele aldığınız konularda sahip olduğunuz becerilerinizi arttırmak için eğitim alabileceğinize dikkat çekmekte. Çalışma ortamınızda arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız işlerde özellikle alacağınız kararlarda dikkatli olmasınız. İş yerinizde sizi rahatsız eden konuları gözden geçirmeniz ve sorunları dile getirerek konuşmanız son derece önemli. İhmal ettiğiniz sağlık kontrollerinizi de mutlaka yaptırmalısınız. 2. ve 10.  eviniz etkileneceği için çalışmalarınızın karşılığını almak üzere bir takım kararlar alabilirsiniz, işinizi değiştirmek üzere kafanızda bazı fikirler meydana gelebilir. İçsel gözlem yaparak olayların arka planlarını düşünmek isteyebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili geçmişe ait ihmal ettiğiniz konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Sahip olduğunuz kötü bir alışkanlığınız varsa bu dönem üstüne giderek bırakmayı seçmelisiniz.

yayYay ve Yükselen Yay

Merkür bu dönemde uzun zamandan beri yapmak istediğiniz spora sizi başlatabilir. Aşk hayatınızda gelişen olaylar üzerine bazı kararlar vermek durumunda kalabilir, çocuklarınızla aranızdaki iletişimi güçlendirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Onlarla ilgili meşguliyetiniz artabilir. 1. Ve 9. eviniz etkileneceği için beraberliğiniz hakkında bir takım fikir alışverişleri yaparken yurtdışına çıkma planları içinde olabilirsiniz. Grup içerisindeki arkadaşlarınızla ve birlikte olduğunuz kişi ile keyifli vakitler geçirme fırsatları elinize geçebilir. Ayrıca yaratıcılıkla ilgili çalışma yapanlar için bu dönemi değerlendirmek son derece önemli. Ortaya koyacağınız eserlerle dikkat çekebilirsiniz. Akrabalarınızla ilgili geçmiş konular tekrar gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olmayı düşünenler için olumlu bir süreç.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlak

Merkür bu dönemde aile, ev, yuva temalarını ön plana çıkaracak. Bu süreç zarfında yeni bir eve taşınmanız, evde tamirat, tadilat yaptırmanız söz konusu olabilir. 8. ve 12. eviniz etkileneceği için içsel anlamda zenginleşme arzunuz sizi yükseltirken gerçek dünyadan kopmamanız son derece önemli. Yaptıklarınızın görünür olamaması sizi içten içe rahatsız ederken akışta kalmak son derece önemli. Ebeveynlerle ilgili geçmişe ait konuların zihninizi meşgul etmesi ya da onların ihtiyaçları hususunda yardımcı olmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Kendinizi içsel anlamda inceleyeceğiniz bu süreçte duygusal anlamda yüksek olan algılarınız harekete geçeceği için bir takım farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ruhsal konulara olan ilginiz artabilir. Depresif düşüncelerin esiri olmamaya dikkat etmeli, kötümserlikten kaçınmalısınız. Evinizde vakit geçirmekten hoşlanacağınız bir dönemdesiniz.

kovaKova ve Yükselen Kova

Merkür bu dönemde yakın çevre, akrabalar, kardeşler temalarını ön plana çıkaracak. Onlarla bu süreçte her zamankinden daha fazla irtibat halinde olabilir, size ihtiyacı olanlara el uzatabilirsiniz. Dargın olduğunuz yakınlarınızla konuşarak aranızdaki sorunları çözmeniz mümkün. 7. ve 11. eviniz etkileneceği için ortaklaşa yapılan işlerden ileriye dönük kazançlar sağlamak isteyebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, seyahatler bu döneme denk gelebilir. Telefon trafiği, önemli görüşmeler, anlaşmalar, sözleşmeler, seminerler yoğunlaşabilir. Basın, yayın, medya konularıyla ilgilenenler daha yoğun bir şekilde işlerini ele almak zorunda kalacaklardır. Kitap yazanlar için fikirlerini kaleme dökmek her zamankinden daha akıcı olacak. Eğitim almak, vermek ya da yeni bir lisan öğrenmek arzusu içerisinde olabilirsiniz.

balikBalık ve Yükselen Balık

Merkür bu dönemde sahip olunan maddi kaynaklarınızı yatırım amaçlı bazı kanallara yönlendirmenize imkân tanıyacak. Paranızı nasıl kullanacağınıza ve artıracağınıza dair birçok fikre sahip olabilirsiniz. Bu dönemde aile ve ebeveynlerinizin desteğinizi arkanızda hissedebilir, kendinizi her zamankinden daha iyi ifade edebilirsiniz. 6. ve 10. eviniz etkileneceği için sağlığınızla ilgili olumlu gelişmeler ya da haberler alabilirsiniz. Ortaklaşa yapılan işler mevzu bahis ise bunlarda gündem maddesinde yer alacak. Kişisel anlamda yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız konuları ele almanız söz konusu. Ticaretle uğraşanlar için bu dönem iş trafiğinin daha artması, anlaşmaların gündeme gelmesi mümkün olabilir. Aldığınız kararlardan pişman olmamak için temkinli adım atmanızda fayda var. Bu süreçte aynı anda birçok işle birden ilgilenerek kazançlarınızı arttırmak arzusunda olabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerleryolunuza rehber olsunolunuza rehber olsun…

Astrolog Jale Muratoğluale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.