6 Şubat Günlük Burç Yorumları

117

6 Şubat Perşembe Günlük Burç Yorumları

Retro Gezegenlerin Tanımı, Önemi, Etkileri;

MERKÜR 6 ŞUBAT- 28 ŞUBAT ARASI BALIK BURCU’NDA RETRO

MERKÜR 6 ŞUBAT’TA BALIK BURCU’NDA RETRO HAREKETİNE BAŞLIYOR!

MERKÜR 13 ŞUBAT’TA KOVA BURCU’NA RETRO OLARAK GİRİŞ YAPIYOR.

MERKÜR 28 ŞUBAT’TA KOVA BURCU’NDA DİREK HAREKETİNE BAŞLIYOR.

Merkür Retrosu: http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/retro-gezegenler/

06 Şubat 2014 Gökyüzü;

Boğa Burcu’nda ilerleyen Ay bizi rehavete sürükleyebilir. Kendimize huzur veren ortamlarda bulmak isteyebiliriz. Hayatın keyif veren yönlerine ilgimiz artabilir. Bugünün en önemli gelişmesi 3 ° Balık Burcu’nda gerilemeye başlayarak olan Merkür; 13 Şubat’ta Kova Burcu’na Retro olarak giriş yapıyor. 28 Şubat’ta da Kova Burcu’nda direk hareketine başlayacak. Bu dönem zarfında zihinsel konularda aktif görev yapanlar unutkanlıktan dolayı hata yapabilir, yanlış kararlar alabilirler. İletişim problemlerinin yaşanması mümkün olabilir. Ay /Jüpiter olumlu açısı faaliyet göstereceğimiz her konunun üstesinden rahatlıkla gelebileceğimizi gösteriyor. Özellikle Jüpiter’in temsil ettiği konularda (yüksek eğitim, hukuk, hayat felsefesi, inançlar, din, ahlak, yüksek değerler, metafizik, yabancı ülkeler, seyahatler) bizi sevindiren gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ay /Plüton 120 °lik üçgen açısı da Plüton’un temsil ettiği konularda (arınma, bilinçaltında derin değişim dönüşümler, etkili insanlarla birlikte olma) pozitif etkili olaylar yaşayacağımızın habercisi. Öğlen saatlerinde meydana gelecek Ay / Venüs  olumlu açısı ise ikili ilişkilerde beraberliklerin vermiş olduğu keyfi en üst noktada yaşamaya, kırılan kalplerin onarılmasına imkan verecek. Günün bu saatlerini kendimize ayırarak bakım, güzellik vb. konulara yönelebiliriz. Ay / Güneş 90°’lik kare açısı akşam saatlerine doğru bizi zorlayabilir. Özellikle otorite figürleri ile aramızda oluşabilecek gerginlikler, sürtüşmeler yaşamamıza neden olurken, inatçı tavırlardan uzak durmalı, daha toleranslı olmaya özen göstermeliyiz. Gece yarısı Merkür geri hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

06 Şubat Koç ve Yükselen Koç (21 Mart – 20 Nisan): Finansal konularda önünüze çıkan fırsatları yakalamaya çalışırken Merkür Retro’sundan dolayı hata yapmamak adına dikkatli olmalısınız. Özellikle anlaşma, kontrat tarzı işlerinizde temkinli olun. Aileye yönelik sizi mutlu eden olaylarla karşılaşabilirsiniz.

06 Şubat Boğa ve Yükselen Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs) : Bugünü kendinize ayırmak isteyebilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle özellikle gruplar içerisinde geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Eski aşkınızın sizinle irtibata geçmesi mümkün. Maddi konularda unuttuğunuz ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar sevindirici haberler alabilirler.

06 Şubat İkizler ve Yükselen İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran):  Bugün kendinizi dış dünyadan soyutlamak ve içinize çekilmek istiyorsunuz. Bilinçaltınızda bir takım dönüşümler yaşamanız söz konusu. Merkür Retro’su sebebiyle aileniz ile ilgili geçmişe ait mevzularda kendinizi sorgulayacaksınız. Finansal konularda sevindirici gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

06 Şubat Yengeç ve Yükselen Yengeç ( 22 Haziran-22 Temmuz): Bugün sosyal çevre içerisinde bulunmak isteyebilirsiniz. Dostlarınızla beraber olmak size keyif verecektir. Merkür Retro’su sebebiyle yabancılarla ilgili yurtdışı bağlantılı işlerde geçmişe ait bir takım konular gündeme gelebilir. Zihinsel meşguliyetinizin fazlalığı sebebiyle yapacağınız her türlü anlaşmada bilirkişilerden yardım alın.

06 Şubat Aslan ve Yükselen Aslan (23 Temmuz – 23 Ağustos): Bugün kariyerinize yönelik yapacağınız işleri bir an önce planlamak ve diğer birikmiş işlerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle banka kredisi, alacak verecek konularında geçmişe ait hususlar tekrar gündeme gelebilir. Ortaklaşa yapılan her türlü anlaşmalara dikkat edilmesi gereken bir süreç içerisindesiniz.

06 Şubat Başak ve Yükselen Başak (24 Ağustos – 22 Eylül): Bugün bütün işlerinizi bir kenara bırakarak keyif aldığınız aktivitelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle özellikle eş ve ortaklarınızla alakalı geçmişe ait konular gündeme gelebilir, kendinizi sorgulayabilirsiniz. Sorunları konuşarak halletmeye çalışırken yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.

06 Şubat Terazi ve Yükselen Terazi (23 Eylül – 23 Ekim): Finansal konularda kafanızı kurcalayan bir takım konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle çalışma ortamınızda  iş arkadaşlarınızla alakalı geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Ekipçe yapılan projelerde son derece dikkatli olunması gerekmekte. Sağlık konularında ihmal ettiğiniz kontrollerinizi yaptırmalısınız.

06 Şubat Akrep ve Yükselen Akrep (24 Ekim – 22 Kasım): Eşiniz ile ilgili aranızda bir takım yıpratıcı konular gündeme gelebilir. Olayları fazla büyütmeden çözümlemeye çalışmalısınız. Merkür Retro’su sebebiyle eski sevgiliniz sizinle tekrar bağlantı kurması söz konusu olabilir. Beraberlikleri olanlar ilişkilerinde geçmişe ait konularla yüzleşmek durumunda kalabilirler.

06 Şubat Yay ve Yükselen Yay (23 Kasım – 21 Aralık): Gündelik yoğun işlerinizi bugün bir an önce bitirmek ve kendinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle kariyerinize yönelik geçmişe ait konular aklınızı kurcalayabilir. Ortaklaşa alınan kararlarda yanlış anlaşılmalar söz konusu.

06 Şubat Oğlak ve Yükselen Oğlak (22 Aralık – 20 Ocak) : Bugün her zamankinden daha fazla çocuklarınıza vakit ayırmak durumunda kalabilirsiniz. Aşk hayatınızda hislerinizin derinleştiğini düşünebilirsiniz. Merkür Retro’su sebebiyle komşular, kardeşlerle ilgili bazı dedikodular canınızı sıkabilir. Basın yayın, medya vb. alanlarda çalışıyorsanız alacağınız her türlü kararda dikkatli olmalısınız.

06 Şubat Kova ve Yükselen Kova (20 Şubat – 20 Mart ): Finansal konularda sizi zorlayan şartlarla mücadale etmeniz söz konusu. Merkür Retro’su sebebiyle bir süredir arka plana attığınız yuvaya ait hususları gözden geçirerek değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz iş nedeniyle kendinizi geliştirmeniz söz konusu. Fakat sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

06 Şubat Balık ve Yükselen Balık (19 Şubat – 20 Mart): Yakın çevre, akrabalar, komşularınızla birlikte olmak isteyebilir, kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Yaptığınız işle ilgili verilere bugün daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Merkür Retro’su sebebiyle kendinizle alakalı geçmişe ait konular gündeme gelirken, acımasızca özeleştiri yapmamaya dikkat edin.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın