29 Ocak Günlük Burç Yorumları

140

29 Ocak Günlük Burç Yorumları

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

29 Ocak 2014 Gökyüzü; Oğlak Burcu’nda ilerleyen Ay sorumluluklarımızı yerine getirmemiz için bizi zorlarken tedbirli, pratik, kontrollü bir şekilde ilerlememiz çok önemli. Günün en dikkat çekici açısı; Ay /Plüton kavuşumu; derin duyguları içinde barındıran enerjiler altında hedeflediğimiz noktaya ulaşmak için istikrarlı bir şekilde şartlarımızı zorlamamıza neden olacak. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; yapıcı ya da yıkıcı etkileri içinde barındıran bu birleşimi çok dikkatli değerlendirmektir. Duygularımızı çok uç noktada yaşar ve kontrol edemezsek olaylara saplanıp kalabiliriz. Dengemizi korumayı becerebilirsek hayatımızda kalıcı değişikliklerin olması kaçınılmaz olacaktır. Ay/Venüs birleşimi bu etkileri hafifletirken uzlaşmacı ve uyumlu yanımızı harekete geçirerek gerilen gevşetecek cinsten olacaktır. Ay/ Satürn sekstil açısının sabırlı, tedbirli, sınırlarını bilen, olgun enerjilerini kullanmak yine bizim kendi inisiyatifimize bağlı olacaktır. Ay /Mars kare açısı ilişkilerde problemlerin ortaya çıkmasına, toleranssız olmamıza neden olabilir. Hırslarımızın esiri olmamalı, kendimizi akışa bırakmalıyız. Güneş /Uranüs 60’lık açısı bağımsız olma isteğimizi yoğunlaştırırken, yeniliklerden faydalanma, eskilerden kurtulma eğilimi içinde olacağımızı göstermekte. Bakış açınız dar ise ve kendi kalıplarınızdan çıkmanız zor ise kırılmalar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple esnek olmaya çalışmak en doğrusudur. Akşam saatlerinden ertesi günün sabahına kadar Ay boşlukta kalacak ve sonrasında Kova Burcu’nda ilerleyecek.

29 Ocak Koç ve Yükselen Koç (21 Mart – 20 Nisan): Kariyer hayatınızda yapmış olduğunuz görünür işler sizi daha çok hırslandırıyor. Bilirkişilerden destek alarak ilerlemeniz sizin olumlu sonuçlar elde etmeniz açısından önemli. Özellikle aile ve eşe yönelik temalarda daha toleranslı olmanız sizin kendinizi daha huzurlu hissetmenize neden olacaktır.

29 Ocak Boğa ve Yükselen Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs) : Hayatın güçlükleri ile karşılaştığınız ve bir çok alanda mücadele verdiğiniz bu dönemde bunun ağırlığını üstünüzde hissediyorsunuz. Özellikle basın yayın, medya ya da eğitim hayatı gibi konularda yolunda gitmeyen olayları değiştirmek için farklı stratejiler geliştirmelisiniz.

29 Ocak İkizler ve Yükselen İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran):  Parasal anlamda size verilen imkanları kullanmalı, önünüze çıkacak fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Bir sonraki adımı hesaplayarak hareket etmeniz sizin sonradan çıkacak problemlerle uğraşmamanıza neden olacaktır.  Kariyerinizde artan sorumlulukları belli bir program çerçevesinde ele alarak tamamlamaya çalışmalısınız.

29 Ocak Yengeç ve Yükselen Yengeç ( 22 Haziran-22 Temmuz): Ortaklarınızla alakalı beklentilerinizi çok yüksek tutmanız hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Evliyseniz çocuklarınızın sorumluluğu, bekarsanız aşk hayatınızla ilgili sorunlarla mücadele etmek sizin zorlanmanıza neden olabilir. Sevgi ve şefkatle dolu olan tabiatınızı özellikle ön plana çıkarmanızı tavsiye ederim.

29 Ocak Aslan ve Yükselen Aslan (23 Temmuz – 23 Ağustos): Gündelik hayat ya da ofisi içindeki işlerin artması ile birlikte hangi tarafa yetişeceğinizi bilemeyebilir, kendinizi stres altında hissedebilirsiniz. Fiziksel anlamda kendinizi zinde tutmak için beslenme sitilinize dikkat etmeniz çok önemli. Özellikle hayat yolunda vermiş olduğunuz mücadele sizi içsel anlamda derinleşmeye yöneltmeye devam edecek.

29 Ocak Başak ve Yükselen Başak (24 Ağustos – 22 Eylül): Finansal anlamda almış olduğunuz sorumluluklar sizi zorlarken pek çok konuda hayatın zevk verici taraflarından kendinizi mahrum etmek durumunda kaldınız. Özellikle çocuğunuz ile ilgili konularda geleceğe ait endişeler sizi yıpratabilir.

29 Ocak Terazi ve Yükselen Terazi (23 Eylül – 23 Ekim):  Değişen aile şartları ile birlikte ilişkilerinizdeki çekişmeler ve sıradışı olaylar sizi yoruyor. Özellikle geçmişle alakalı problemleri kafanızda bitirmezseniz bu duyguların esiri olarak hayat kalitenizi düşürmek durumunda kalabilirsiniz. Yuva ve ebeveynlerle ilgili problemler ya da isteklerinizin yerine gelmemesi söz konusu olabilir.

29 Ocak Akrep ve Yükselen Akrep (24 Ekim – 22 Kasım):  Yurtdışı bağlantılı yapacağınız işler, yolculuklar, yazışmaların yoğun olduğu bir gün. Akrabalar, kardeşlerle alakalı konularda  artan sorumluluklar sizi zorlayabilir.  Bu dönemde çok çalışarak hedeflerinize ulaşmanız mümkün. Özellikle eğitim hayatı ile ilgili çeşitli fırsatlar önünüze çıkabilir.

28 Ocak Yay ve Yükselen Yay (23 Kasım – 21Aralık): Finansal konularda bitirmek zorunda olduğunuz sözleşmeler söz konusu. İlerleyen dönemlerde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz ortamlar karşınıza çıkacak ve kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz. Özellikle aşk hayatınızda sizi yoran ilişkilere karşı temkinli olmaya devam etmelisiniz.

29 Ocak Oğlak ve Yükselen Oğlak (21 Aralık – 20 Ocak): Artan sorumluluklarla başetmeyi bilen doğanız gereği yaşadığınız problemleri diğer insanlara göre daha kolay çözüyorsunuz. Kişisel anlamda yeni başlangıçlar yapmanız söz konusu. Mesleki anlamda yapacağınız her türlü mücadele için kılıçları kuşanmış vaziyettesiniz.

29 Ocak Kova ve Yükselen Kova (21 Ocak – 18 Şubat): Sosyal çevrenizden uzaklaşarak  kendi içinizde oluşturduğunuz dünyanızın size yettiğini düşünebilirsiniz. Ancak tekrar arkadaşlarınızın arasına katılmalı ve aktiviteler içinde bulunmalısınız. İş hayatınızda yaşamış olduğunuz problemler sizi çalışma hayatında soğutmamalı.

29 Ocak Balık ve Yükselen Balık (19 Şubat – 20 Mart): Katılmış olduğunuz sosyal çevreden almış olduğunuz destek sizi güçlü kılarken yabancılarla alakalı yapmış olduğunuz çalışmalar gündem maddesi olabilir. Aşk hayatınızda size mutluluk veren olaylar devam ederken kendinizi akışta bırakmanız daha kolay olacaktır.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın