13 Ocak-21 Şubat 2015 Arası Mars Balık Burcunda İlerliyor! Burçlar üzerindeki etkileri!

232

13 OCAK – 21 ŞUBAT 2015 ARASI MARS BALIK BURCUNDA İLERLİYOR!

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

mars1Mars 13 Ocak -21 Şubat arası Balık Burcunda ilerleyecek.

Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler.

Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir. Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars’ın Balık burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; ele aldığımız konularda konsantrasyonumuzun dağınık olması nedeniyle amacımızı gerçekleştirmekte zorlanacak olmamızdır. Kararsızlık en büyük handikaplarımızdan biri olacak. Huzursuzluk ve işlerin altından kalkamama hissi bizi depresif hissettirebilir. Kabullenici yapısı olanlar bu dönemi daha rahat atlatabilirler. Bu süreç zarfından yapılması spritüel konulara yönelerek maneviyatımızı yükseltici çalışmalar yapabiliriz.

Mars’ın Balık burcuna geçmesi ile birlikte Yengeç, Akrep burçları bu transitten en verimli şekilde yararlanırken, Boğa ve Oğlak’larda güzel etkilere maruz kalacaklar. İkizler, Başak, Yay burçları ise bu dönemde biraz zorlanabilirler.

15 Ocak’ta Mars Yay burcundaki Satürn ile kare açı yapacak. Yüksek enerji içeren bu etkiler altında ele aldığımız konuları sonuçlandırmak için son derece azimli ve hırslı olacağız. Bu nedenle içsel anlamda gergin ve stresli hissedebiliriz. Ani öfke patlamalarına dikkat etmeliyiz. Genellikle kendi doğum haritalarında özel noktalara etki eden bu transit sonucu bazı kişilerde ameliyatlar gündeme gelebilir.

19 Ocak’ta Mars Balık burcundaki Neptün ile kavuşum içerisinde. Pasif agresif ve anlaşılmaz kızgınlık duyguları içerisinde olacağımız bu günlerde kendimizi son derece yeteneksiz hissedebiliriz. Can sıkıcı sonuçlarla mücadele etmemek adına bize sunulan teklifleri iyice değerlendirmeden karar almamaya dikkat etmeliyiz. Üzerimizdeki isteksizlik duyguları bir süre sonra geçecek.

31 Ocak’ta Mars Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açısı yapacak. Altından kalkılması güç olan, sıkı çalışma gerektiren işlerin kolaylıkla halledilebileceği bir gündeyiz. Kendimizi ortaya koyacağımız durumlarda öne çıkmamız mümkün. İsabetli kararlar almamız da söz konusu.

Mars Balık burcuna geçti! Burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu süreçte mücadele ettiğiniz alan iç dünyanız ve bilinçaltınız olacaktır. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmekte güçlük çekeceğiniz, kendinizi ortaya koymakta zorlanacağınız bir dönem. Daha çok bunları planlama ve projelendirme safhasındasınız. Özellikte bu günlerde yoga, meditasyon aktivitelerine katılmak isteyebilirsiniz. Kariyerinizde vermiş olduğunuz mücadele nedeniyle içsel anlamda bir takım kaoslar yaşamanız da mümkün. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Bu süreç sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar ve organizasyon konularında aktivasyonunuzun artacağını gösteriyor. Yarınlarınızla ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştirme, amaçlarınız üzerine gidebilme fırsatlarını kaçırma durumuna karşı uyanık olmalısınız. Sosyal çevrenizden destek görmeniz biraz zor görünüyor. Yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz faaliyetlerde üzerinizdeki gevşeklik ve rehavetten dolayı kendinizi ortaya koymakta zorlanabilir, sorumluluklarınızdan kaçma isteğinde olabilirsiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu süreç kariyeriniz ve meslek hayatınızda aktivasyonun artacağına işaret ediyor. Yarınlarınızla ilgili hedeflediğiniz konularda kendinizi göstermekte zorlanabilirsiniz. Amaçlarınıza ulaşmak adına savaş vermeniz mümkün. Karşınıza çıkan engellerle mücadele etme gücünüzü içinizde bulmanız zor görünüyor. Harekete geçmekte güçlük çekebilirsiniz. Aile fertleri ya da ebeveynleriniz ile ilgili konularda şartlarınıza bağlı olarak fazlasıyla pasif agresif davranabilir, kırıcı olabilirsiniz. Daha dengeli ve itidalli olmaya özen göstermelisiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Bu süreçte yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, dış ticaret, eğitim, yüksek öğretim konularındaki girişimleriniz her zamankinden daha fazla olacak. Hayat felsefenizle ilgili bir takım kararlar vermek ve bunları ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Eğitim hayatınızda yaptığınız projelerde fazla efor sarf ederken başarıyı yakalamakta zorluk çekebilirsiniz. Üzerenizdeki rehaveti bir kenara bırakmalı ve sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Uzun zamandan beri sağlığınızı ihmal ediyorsanız bu dönemde bir takım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Bu süreç kaynaklarınızı ortaklaşa kullanmak durumunda kalacağınızı gösteriyor. Tek başınıza hareket etmeniz mümkün olmayabilir. Miras, banka kredisi, sigorta, vergi, harcama, ödemeler vb. konularda aniden gelişebilecek olaylar canınızı sıkabilir. Geçmişe ait bu alanlarda yaptığınız bazı hatalar gündeme gelebilir. Aşırı risk almamanız, gereksiz harcamalar yapmamanız önemli. Kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu etkiler altında başladığınız işi bitirmekte güçlük çekebilir, huzursuz bir tutum sergileyebilirsiniz. Aşk hayatınız istediğiniz şekilde gitmiyor olması da söz konusu. Aldanma ve aldatılma, gerçekleri görememe konularında uyanık olmalısınız. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu süreçte özellikle mücadele ettiğiniz alan evliliğiniz ve ortaklarınızla olacak. Size açıkça düşmanlığını ilan etmiş kişiler bu dönem karşınıza çıkabilir. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili bir başvurularınız sonuçsuz kalabilir. Eş ya da ortaklarınızla bugüne kadar konuşmaktan çekindiğiniz konuları dile getirmek istiyorsanız bu dönemi tercih etmemelisiniz. Çünkü birbirinizi anlamakta güçlük çekebilirsiniz. İlişkilerde rekabet, gerilim, yüksek tansiyon ortaya çıkabilir. Yuvanızda huzuru sağlamakta zorlanabilirsiniz. Ani bir şekilde evlenmeye veya boşanmaya karar verebilirsiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Bu süreçte hareket ve mücadele alanınız iş çevreniz, çalışmıyorsanız günlük hayatınız olacaktır. Ele aldığınız konuları bitirmekte zorlanabilir ve üzerinizde büyük bir yük hissedebilirsiniz. Özellikle astlarınız ya da iş arkadaşlarınızla aranızda gerginlik olabilir. Gereksiz çıkışlar yapmadan, aceleci kararlar vermeden, aranızdaki sorunları konuşarak halletmeye çalışmalısınız. Sağlığınız ile ihmal ettiğiniz tetkikleriniz varsa bunları yaptırmanızı öneririm. Yapacağınız her türlü işle ilgili konuda dalgınlıktan dolayı hata yapmamaya dikkat etmelisiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Hobilerinize yönelmek ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Ama bunu gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda bir takım mücadelelere girmeniz mümkün. Onların üzerine yüksek ideallerinizi dayatmamaya dikkat etmelisiniz. Aktif spor yapıyorsanız bu dönemde üzerinizde bir isteksizlik ve bezginlik hissedebilirsiniz. Ama bu duyguların geçici olduğunu bilmelisiniz.  Romantik ilişkilerde karşı tarafı rahatsız edici tutumlardan uzak durmalısınız. Sosyal ortamlarda gereksiz para harcamamaya dikkat edin. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

Bu süreçte ev, yuva ve aile hayatı alanlarında aktivasyonunuz artacak. Kendinizi ortaya koyacağınız yer aile üyeleri, ebeveynler olacaktır. Bilinçaltınızda derinlerde yatan gizli düşünceler yüzeye çıkabilir. Kendinizi yorgun, isteksiz hissedebilirsiniz ve üzerinizdeki yükümlülükleri yerine getirmekte güçlük çekebilirsiniz. Aile içinde meydana gelebilecek olan çatışmalar canınızı sıkabilir. Ev içinde yapmak istediğiniz tamirat, tadilat, onarım işleri veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Çalışmalarınızı evinizden yürütüyorsanız konsantre olmakta zorluk çekebilirsiniz. Özellikle evinizin güvenliğine (hırsıza karşı) dikkat etmelisiniz. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Bu süreçte yakın çevre, kardeşler, komşular, eğitim, öğretim konularında hareketlilik artacak. Zihinsel olarak son derece aktif bir dönemde olmanıza rağmen dalgınlık dolayısıyla bazı yanlışlar yapmanız söz konusu. Toplantılar, seminerler vermek gibi faaliyetleriniz varsa bunları bu döneme denk getirmemenizi tavsiye ederim. Özellikle yakın çevre ve akrabalarla kırıcı ve tartışmalı ortamlara girmemeli, fikirlerinizi savunurken gerilimli bir tutum sergilememeye özen göstermelisiniz. Trafikte ya da seyahatlerde meydana gelebilecek kazalara karşı temkini elden bırakmamakta fayda var. Eğitim hayatındaki yorucu temponuz devam ediyor. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Bu süreçte özellikle finansal konular, maddi ve manevi değerler ile ilgili hususlarda aktivasyon artacak.  Yeteneklerinizle para kazanma arzunuz nüksederken kendinizi ortaya koyma istediğiniz de içgüdüsel olarak gelecektir. Yarınlarınızı inşa ederken ütopik düşüncelerden uzak durmalı, kendinize gerçekçi hedefler koymalısınız. Yatırım yaparken risk almamaya ve fazla harcamalarda bulunmamaya dikkat edin. Para kazanmak adına gösterdiğiniz ciddi çaba bu dönem sonuçsuz kalabilir. Size sunulan her teklifi dikkatlice değerlendirmeli, borsa ve spekülasyon konularında tedbirli davranmalısınız. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Bu süreç kendinizi yeniden keşfetme, bir takım başlangıçlar yapma ve arzuladığınız hedeflerin peşinden gitme eğiliminde olmanıza neden olacaktır. Ancak kendinizi ortaya koyarken yanlış anlaşılabilir, doğru kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi bitkin, yorgun hissetmeniz önünüze engel oluşturabilir. Bu duyguların geçici olacağını bilerek hareket etmelisiniz. Kariyerinizle ilgili yeni bir girişimde bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Böyle bir niyetiniz varsa bu dönemin geçmesini beklemenizi öneririm. Estetik yaptırmak gibi bir amacınız varsa ileri tarihleri beklemenizde fayda var. Yukarıdaki tarihleri göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemli.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.