09 Mayıs 2017-07 Kasım 2018 arası G.A.D. Kova-K.A.D Aslan Aksında! Burçlar Üzerindeki Etkileri

7588

 

09 MAYIS 2017- 07 KASIM 2018 ARASI  G.A.D KOVA- KAD ASLAN BURCUNDA HAREKET EDECEK!  BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

GÜNEY VE KUZEY AY DÜĞÜMÜ NE DEMEKTİR?

Güney Ay Düğümü;

Geleneksel Astroloji’ye göre Güney Ay Düğümü; Ejderhanın kuyruğudur ve Satürn özellikleri göstermektedir. Güney Ay Düğümü bir önceki hayattan getirdiğimiz ve bu yaşamda spontan olarak sergilediğimiz hal, tavır, duygu ve düşünceleri temsil eder. Bu nokta sürekli olarak ruhumuzda bir gerginlik ve beceriksizlik hissi yaşamamıza neden olarak kendimizi gerçekleştirme ihtiyacı hissettirir. Yapmamız gereken Güney Ay Düğümü’nün bulunduğu Burç hangi evimizde ise onun tam karşıt evine denk gelen Burcun özelliklerini gerçekleştirmeye çalışmamızdır. Önemli olan nokta Güney Ay Düğümü ile Kuzey Ay Düğümü arasında denge oluşturmaktır. Örneğin Güney Ay Düğümü Terazi olan bir kişi bu noktalara  transit eden gezegenlerin etkisi ile Kuzey Ay Düğümü olan Koç’a gitmeye çalışmalıdır. Terazi’nin kişiye verdiği uyum, denge ve karşı tarafı tolere eden davranışlarını tutarlı bir şekilde yaşayarak, Koç’un cesur, atak ve ben diyen karakterize yapısına yönelmelidir.

Kuzey Ay Düğümü;

Geleneksel Astroloji’ye göre Kuzey Ay düğümü;  Ejderha’nın başıdır ve Jüpiter özelliklerini göstermektedir. Bu nokta hayattaki amacımızı, hedefimizi göstermektedir. Ancak kişinin hiç deneyimlemediği, beceri gösteremediği alana da işaret etmektedir. Kuzey Ay Düğümü zorlandığımız, gerçekleştireceğimize inanmadığımız konulara bizi çektiği için her fırsatta Güney Ay Düğümüne kaçmak isteriz. Fakat yapmamız gereken, zayıf yönlerimizin üstünü örtmek değil, güçlendirmek ruhumuzu eğitmek ve yenilemektir. Bu noktaya yöneldiğiniz ve ilerlediğiniz zaman ruh da kendini mutlu, doygun hisseder ve ruhsal olarak büyür.

Kendinizi bir kuyunun önünde düşünün ve önünüzde de gökyüzüne uzanan bir merdiven olsun. Güney Ay Düğümü arkanızdaki kuyudur, oradaki karanlıklar, geçmişten getirilen anılar bulunmaktadır ama sizin asıl yapmanız gereken geçmişten ders alarak geleceğe yönelmek ve o merdivenin basamaklarını çıkarak zirveye ulaşmaya çalışmaktır. Hiç kimse mükemmel olamaz ama basamakları adım adım çıkabilir. Yapmanız gereken zirveye ulaşmak için daima çalışmak ve asla vazgeçmemektir.

Ay Düğümleri 1,5 yılda (18 ay) bir burç değiştirerek hayatımızda kadersel temaları ortaya çıkararak önemli geçişler yaşamamıza neden olmaktadır. Doğum haritalarında 180 derecelik açıyla konumlanan Ay Düğümleri, 9 yılda bir ters olarak aynı hizaya gelir, 18 yılda bir ise doğum haritanızdaki bulundukları konuma geri dönerler. Düğümler hangi burca giriyorsa o burcun konuları dahilindeki olaylar gelişim göstermeye başlar.

Son 1,5 yıldır G.A.D. Balık, K.A.D. ise Başak ekseninde hareket eden Ay Düğümleri burç değiştirerek, G.A.D. Kova Burcu’na, K.A.D. Aslan Burcu’na girecektir. Bu kadersel yolculukta önemli olan; rotayı Güney Ay Düğümü’nün bulunduğu Kova Burcu temalarından Kuzey Ay Düğümü’nde bulunan Aslan Burcu’na yönlendirmek olacaktır. Tabii ki iki uç arasında hassas bir kantar gibi dengeyi kurmak, bir tarafa diğerinden fazla yönelmemek başarının anahtarıdır. Ay Düğümlerini sadece düştüğü burç ve ev konularını göz önüne alarak yorum yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Bunu anlamak için geçmişe de göz atmak gerekir.

21 Ekim 1998 – 9 Nisan 2000 tarihleri arasında yaşanan K.A.D Aslan- G.A.D. Kova’ydı. Aslında geçen süreci incelemek önümüzü görmemiz açısından daha aydınlatıcı olacaktır. O yıllarda sizin için önemli olan şeylerin artık değerini yitirdiğini anlamanız, şu an içinde bulunduğunuz durumunuzun geçmişle bağlantılı olduğunu fark etmeniz önemlidir.

Ay Düğümleri’nin ağır hareket eden gezegenlerle 5°’lik açısı yorumda çok önemlidir. Güney Ay Düğümü geçmişe ait üstünü kapattığınız çözülmemiş hususları içine aldığı için bunlarla yüzleşmek canınızı sıkabilir, düşüncesizce atılan adımlar toplum önündeki konumunuzu kötü etkileyebilir. Hayatınızda bir takım zorluklar, tıkanmalar yaşıyor, kendinizi labirent içinde kaybolmuş gibi hissediyorsanız, değişime direnç gösteriyorsunuz demektir. Giderek daha da aşağı batmamak adına hayatta kalmak için mücadele etmeli, büyük bir teslimiyetle korkularınızla yüzleşmeli ve üstüne gitmelisiniz.

09 Mayıs 2017- 07 Kasım 2018 arasında Güney Ay Düğümü hava elementine sahip Kova,  Kuzey Ay Düğümü ise ateş elementi olan Aslan burcu noktasına ilerleyecek. Her iki burcunda sabit nitelikte olması çok da huzurlu bir dönem olmayacağına işaret etmekte. Öncelikle yapmamız gerekenlerin başında irademizi güçlendirmek, kendimize olan güvenimizi arttırmamız gelmekte. Bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; kendimizi değerli ve önemli hissetmek adına başkaları üzerinde tahakküm kurmaktan kaçınmak olmalıdır. Bireyselliğimizi öne çıkartmak adına davranışlar sergilemekten kaçınmamalıyız.

Geri planda durmak Kova’nın en kolay yaptığı tavırlardan biridir fakat bu dönem kendimizi ortaya koyarak taktir edilmeyi hedeflemek daha doğru olacaktır. Hak, hukuk, özgürlük ve eşitlik Kova burcu ile özleşir. Fakat Kova hayatın bu yanları ile meşgul iken eğlence ve keyif alma yönünü kaçırabilir. Bu nedenle bu dönem yapılması gereken kendini soyutlamak değil değişik ortamlara girerek sosyal hayatın içinde var olmayı deneyimlemektir. Bunu yaparken lider pozisyonu almayı amaçlamalı ve gerektiğinde kendi sınırlarını çizme ve kurallarını koymaya da açık olmalıdır.

Haritanızda Güney Ay Düğümünüz Kova, Kuzey Ay Düğümünüz Aslan ise ne yapmanız gerek; Sıradışı, mesafeli,  tuhaf, özgürlükçü, asi, katı  olan ruhunu eğitmeli, insifiyati ele alarak özgüvenini yükseltmeyi öğrenmelisiniz. Kova’nın içinde var olan aşırı hümanist, özgürlükçü, topluma kendini adayan, onlarla birlikte bir bütün olduğunu düşünen yapısını bir kenara bırakmalı, kendinizi bireysel olarak ifade edip, yeteneklerinizi keşfederek ortaya koymalısınız. Gölgede kalmayı tercih etmek yerine Aslan’ın özgüvenli, kararlı, gözüpek, risk alan, iradeli karakterini yaşamaya çalışmalısınız. Ruhunuzdaki egzantrik, aykırı yönleri törpülemelisiniz. Olaylara daha objektif bakmaya çalışmalı, ütopik ideallerden uzak durmayı öğrenmelisiniz. Çevrenizdekilere daha soğuk ve uzak durmak yerine insancıl ve sıcak bir tavır sergilemelisiniz.

KOVA- ASLAN AY DÜĞÜMLERİ DÖNEMİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Koç ve Yükselen Koçlar’ın kadersel temaları; (11. ev Kova- 5. ev Aslan)

Sosyal çevre ve gruplar içerisinde almış olduğunuz sorumluluklar sizi fazlasıyla yormuş olmalı. Artık hayatın daha keyifli taraflarına yönelmenizin zamanı gelmiş bulunmakta. Geleceğe ait hayallerinizi gerçekleştirmek adına yapacağınız girişimlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan elediğiniz bir döneme gireceksiniz. Yeteneklerinizi fark etmeniz sizin için son derece önemli. Bunları günlük yaşamınıza aktararak ruhen huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz. Aşk hayatında olumlu gelişmeler var. Evli olanlarınız çocuk sahibi olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğaların kadersel temaları; (10. ev Kova- 4. ev Aslan)

İş hayatınızda gerçekleşecek olan bir takım olumsuz olaylar sizi iç dünyanıza çekilmeye yönlendirebilir. Ev, aile ve ebeveynlerinizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Çok emek verdiğiniz halde sonuçsuz kalan kariyerinizi akışına bırakmak en doğrusu olacaktır. Ailenizdeki kişilerin size olan ihtiyaçlarını bu dönemde fark edebilir, onlara gereken şefkati gösterebilirsiniz.  Bu süreç zarfında bekar olanlarınız evlenebilir, ev değiştirebilir ya da ev içerisinde tamirat tadilat yaptırabilirler.

İkizler ve Yükselen İkizler’in kadersel temaları; (09. Ev Kova- 3. Ev Aslan)

Yurtdışı bağlantılı işlerde yıpratıcı olayların meydana gelmesi sizi oldukça yorabilir. Eğitim hayatında olanlar ise kendilerini zorlayacak bir süreç içine girebilirler. Sahip olduğunuz bilgileri etrafınıza ya da yakın çevrenize yayma ihtiyarcınız artabilir. Medya, basın yayın, iletişim araçları ile fazlasıyla ilgili olabilirsiniz. Kısa seyahatler sizin gelişmenize vesile olacaktır. Zihninizi doyurucu konulara odaklanmanız önemli. Uzun zamandan beri kaleme almakta zorlandığınız yazılarınızı kâğıda dökebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’lerin kadersel temaları; (8. Ev Kova- 2. Ev Aslan)

Maddi açıdan eğer bir başkasının desteği ile ayaktaysanız bu dönem zarfında bir kriz yaşayabilirsiniz. Artık elinizi taşın altına sokmanın vaktinin gelmiş olduğunu fark etmelisiniz. Paranızı harcarken hesaplı olmak ve kazançlarınızı kontrollü bir şekilde yatırıma yöneltmek sizin için en doğrusu olacaktır. Eğer paranızı kendiniz kazanırsanız özgüveninizin arttığını da göreceksiniz. Bu dönemde bankadan kredi alacaksanız mutlaka önünüzü görecek bir plan yapmaya önem verin. Okült konularla ilgileniyorsanız gerçeklerden fazla uzaklaşmamaya özen gösterin.

Aslan ve Yükselen Aslanlar’ın kadersel temaları; (7. ev Kova- 1. ev Aslan)

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli şey; eş, ortak ya da arkadaşlarınızla ilişkilerinizi dengede tutmak olmalıdır. Birlikte olacağınız kişileri son derece dikkatli seçmeye önem verin. Bu kişiler sizi testten geçirecek kişiler olacak. Altı sağlam olmayan evlilikler bu süreçte sonlanabilir. İlişkinizde sorunlardan kaçmak yerine hakkınızı arama ve kendinizi ortaya koyma eğilimi göstermelisiniz. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili yıpratıcı olaylar gündeminize gelebilir.

Başak ve Yükselen Başaklar’ın kadersel temaları; (6. Ev Kova- 12. Ev Aslan)

Günlük hayat içerisinde aldığınız sorumluluklar sizi yormaya başlayabilir. Sağlığınıza bu dönem oldukça dikkat etmelisiniz. Bedeninizi gereğinden fazla önem göstermeniz gerekmekte. Diyet yaparak kilo vermek adına kendinizi çok zorlarsanız bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Bilinçaltınızda meydana gelen kaygılar bütün ruhunuzu sarmadan önce mümkün olduğu kadar var olanı seyretmeye odaklanın. Kendinizi geliştirici meditatif çalışmalar, nefes ve yoga egzersizleri yapmanız, ruhsal doyumunuzu arttırıcı kitaplar okumanız faydanıza olacaktır.

Terazi ve Yükselen Teraziler’in kadersel temaları; (5. Ev Kova- 11. Ev Aslan)

Geleceğinize yönelik ciddi anlamda bir takım kararlar vermenin zamanını geldiğini düşüneceksiniz. Gruplar içerisinde varlığınızı hissettirmek  ve daha fazla ön planda olmak adına bazı atılımlar yapmanız gerekmekte. Kendinizi aşkınıza ya da çocuğunuza fazla adamış ve çevrenizden soyutlanmış olabilirsiniz. Bu duruma bir çözüm getirmeli ve sosyalleşmenin yollarını aramalısınız. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi kullanarak bazı faaliyetlerde bulunabilir ve gündelik hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler’in kadersel temaları; (4. Ev Kova- 10. Ev Aslan)

Aile, yuva ve ebeveynlerinizle ilgili konularda almış olduğunuz sorumlulukların altında ezilmiş olabilirsiniz. Artık sahip olduğunuz bilgileri toplum önünde paylaşmak ve ben diyebilmek için kollarınızı sıvamanızın vakti geldi. Sizi aşağı çeken konuşmalar, tavırlar, düşüncelerden kendinizi arındırmalısınız. Kariyerinizi yükseltmeye yönelik bazı atılımlarda bulunmalı ve kendinizi daha çok toplum önünde ortaya koymaya gayret etmelisiniz. Ev içinde yapılacak tamirat tadilatlarda yorucu bir dönem sizi bekliyor olabilir.

Yay ve Yükselen Yaylar’ın kadersel temaları; (3. Ev Kova- 9. Ev Aslan)

Yakın çevre ve akrabalarınızla bu dönemde yıpratıcı olaylar yaşamamak adına konuşmalarınıza son derece dikkat etmelisiniz. Eğitim hayatınızda sizi zorlayan projelerin altına imza atmanız mümkün görünüyor. Bu nedenle çalışmalarınızı yaparken plan ve program yapmayı ihmal etmeyiniz. Yapacağınız seyahatlerin ufkunuzu geliştireceğini bilerek hareket etmelisiniz. Ancak kısa seyahatlerde kazalara karşı temkinli olun. Bu süreç zarfında sizi geliştirecek kişilerle tanışmanız söz konusu.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar’ın kadersel temaları; (2. Ev Kova- 1. Ev Aslan)

Yıllarca kendinizi hırpalayarak çok çalışmış ve yılların arkasından bakakalmış olabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi kaynaklarınızda meydana gelebilecek düşüşler kendinize olan güveninizi sarsabilir. Her şeyin maddiyat olmadığını bilerek hareket etmelisiniz. Özgüveninizi arttırmak adına okült konulara yönelebilirsiniz. Ancak eşinizin maddi anlamda şanslı olduğu bir dönem. Miras konularında ortaklaşa kazançlardan yana bazı gelirler elde etmeniz de mümkün. Arkadaşlarınızı eleme sürecine girebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar’ın kadersel temaları; (1. Ev Kova- 12. Ev Aslan)

Bu süreç zarfında fiziksel sağlığınıza son derece dikkat etmenizi öneririm. Güzellik adına yapacağınız her türlü estetik operasyonlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Bekâr olanlar hayatlarında ciddi bir ilişkiye adım atabilirler. Kendinizi daha mutlu ve değerli hissetmek adına karşınıza çıkacak olan kişileri değerlendirmeye bakın. Eğer aksini yapar ve içinize çekilirseniz depresif haller içine girebilirsiniz. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili işleriniz varsa olumlu sonuçlar almanız mümkün.

Balık ve Yükselen Balıklar’ın kadersel temaları; (12. Ev Kova- 6. Ev Aslan)

Kontrolünüzün dışında gelişebilecek olaylar karşısında kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu süreç zarfında meditasyon, yoga, nefes çalışmalarına yönelmeniz, grupça aktivitelere katılmanız ruhunuza iyi gelebilir. Dost görünen düşmanlarınızın gerçek yüzü ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında yeni bir iş imkânı bulabilir ya da var olan işinizde bir üst mevkiye gelebilirsiniz. Alacağınız zam veya terfi var olan kaynaklarınızı arttırken moralinizin de yükselmesine sebep olacak.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.