Jüpiter, 11 Ekim 2017 – 8 Kasım 2018 tarihleri arası Akrep burcunda ilerleyecek!

17436

                       JÜPİTER’İN AYAK SESLERİ!

Güneş sisteminde ki en büyük gezegen Jüpiter, 11 Ekim 2017 – 8 Kasım 2018 tarihleri arası Akrep burcunda ilerleyecek.
Doğum haritasında Akrep burcunun bulunduğu eve bolluk, bereket ve şans getirecek olan Jüpiter eğer haritada olumlu açılar içindeyse, kişinin önüne fırsatlar sunacak ve ilerlemesine yardımcı olacaktır. Ancak haritada olumsuz açılar içindeyse imkanları yakalamak zorlaşacak, motivasyonu düşürecek, koruyan ve kollayan yapısını çok fazla gösteremeyecektir.
Akrep yoğun duyguların burcudur. Güçlü hafızası ve kararlı yapısı ile burçların en dirayetlisidir. Her şeyi derinlemesine analiz etmeyi seven Akrep’te ki Jüpiter, sezgileri yoğunlaştıracak tutkuları arttıracak ve sahiplenme arzumuzu yükseltecek. Doğasında var olan değişim ve dönüşüm teması nedeni ile esnek olmaya özen göstermeliyiz. Olanı kabullenmek ve direnç göstermeden hayata katmak ruh sağlığımız için iyi olacaktır. Aksi taktirde direnç gösterirsek ciddi bir depresyonun eşiğine gelebiliriz. Yüksek konsantrasyon gerektiren çalışmalarda başarı göstermemiz ise bu dönemde mümkün.
Ayrıca bu enerji cinsellik, ölüm, yeniden doğma konularını gündeme getirecek. Okült konulara ilgi artarken, bu bilgilere ulaşan ve kötüye kullanan kişilerin çoğalmasına da şahit olacağız. Zaten 2012′ Neptün’ün balık burcuna geçişiyle birlikte ülkemizde metafizik konusunda uzman bir çok kişiniz artığını görüyoruz. Uyanık olmalı her anlatılana inanmamalıyız. Görünmeyenin arkasındaki merak bu dönem her zamankinden daha fazla olacağı için bilgi alacağınız kaynağı iyice sorgulamalısınız.
Yaklaşık 12 aylık bu süre zarfında; yengeç, akrep, balık, başak,oğlak fırsatları yakalamada en şanslı kategoride yerlerini alırken, boğa ve kovalar ise bu imkanları elde etmekte oldukça zorlanacaklar. Bu dönemde balıktaki Neptün, Jüpiter ile açı içinde olacak. Yaratıcı çalışmalarda bulunmak iyi sonuçlar vereceği için yeteneklerimizi kullanarak bir takım işler yapmalıyız. Ayrıca oğlaktaki Plüton , Jüpiter ile de açı içinde olacak. Gücümüzü doğru kullanarak, şartları kontrollü şekilde zorlamak mümkün. Haritamızda bulundukları evle alakalı konularda oldukça şanslı olacağız. 20 Aralık 2017’de Satürn Oğlak burcuna geçecek. Karma burcu Satürn, Neptün ve Jüpiter ile belirli dönemlerde olumlu olarak kontak içinde olacak. Satürn, oğlak yazımı ileride paylaşacağım. Ancak şunu bilmeliyiz ki hayalleri gerçeğe dönüştüren (Neptün, Satürn) bir enerji olacak. Kalıcı işler yapmak istiyorsak harekete geçmeliyiz. Sorumluluklarımızı bilerek, tam disipline olmuş bir şekilde organize olmamız şart.
Jüpiter’in akrep burcuna geçmesiyle birlikte burçları neler bekleyecek.

KOÇLAR: Ortaklaşa kaynaklar,eşinizin parası yada miras, alacak verecek, konularında şans sizden yana olacak. Kariyerde uzun zamandır beklemiş olduğunuz fırsat ayağınıza gelebilir. Bu dönemde ev alabilir yada bankadan çekmiş olduğunuz krediyi elinize geçen yüklü bir para ile hemen kapatabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli konu sağlığınız olacaktır. Aşk konuları arkadaş ilişkileri Jüpiter’in olumsuz etkisinden kalabilir. Gereksiz kavgalar yapılmamalı her şeyi konuşarak halletmeye çalışmalısınız. Sezgileriniz yoğunlaşması sonucu hislerinize bu dönem güvenin.
BOĞALAR: İkili ilişkiler mercek altında! Sağlam olan evliliklerin fazla etkilenmeyeceği ancak kopma noktasına gelen beraberliklerin biteceği bir dönem. Arkadaşlarınız için de aynı durum söz konusu. Bu dönemde aşk hayatınızda hareketlenme meydana gelirken, karşınıza uzun zamandan beri beklediğiniz kişi çıkabilir. Yardım dernekleri, ekipçe yapılan aktiviteler , farklı gruplar içinde olacaksınız. Adli dava ve mahkemeler ile alakalı olan konularda gündem maddesi olabilir. Uzun zamandır beklediğiniz davanın sonuçlanması mümkün. Yapacağınız seyahatler, göreceğiniz yeni yerler bu senenin gündem maddesi. Eğitim hayatında sürpriz gelişmelere hazır olun.
İKİZLER: Çalışma hayatınızda sürpriz gelişmeler, terfiler, yeni iş imkanları bu dönemde karşınıza çıkacak. Kazançlarınızı yatırıma yönlendirmek isteyeceğimiz bu süreçte bütçeniz artabilir. Eğitim hayatında olanlar zorlu çalışma koşullarıyla daha rahat baş edebilecekler. Düzenli, metodik bir şekilde biriktirmeden çalışmaları daha kolay ve akıcı olacak. yoğun tempoda çalışanlar sık sık kısa seyahatler yaparak haftanın yorgunluğunu atmak isteyecekler.Yakın çevre ve akrabalar, kardeşler bu dönemde daha fazla paylaşım içinde olabilirsiniz. İletişimin hızlanacağı, yollarda fazlaca vakit geçileceği bir süreç. Evcil hayvana olan merakınız bu dönem artacağı için evinize bir misafir getirebilirsiniz.
YENGEÇ: Çocuk evinde transit eden Jüpiter size yeni bir bebeğin müjdesini verebilir. Evlatları olan aileler ise bol, bol onlarla vakit geçirme imkanını bulacaklar. Keyif ve zevklere düşkünlük artarken, bekar olanlar kalplerini dolduracak partnerlerine kavuşabilirler. Ev işlerinden bunalan ve farklı yeteneklerini keşfetmek isteyen bayanlar ise yeni hobilere yönelerek hayatlarına renk katabilirler. Yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle yaşanan yoğun bir süreç. Ortaklaşa yapılan işlerden kazançlar gelebilir. Bu dönemde kendinize olan güvenin yükselmesi, yapacağınız tüm işlere yansıyacağı için harekete geçerek hayatınızı şekillendirmelisiniz. Sporu hayatınıza katmak size iyi gelecektir.
ASLAN: Bu dönem uzun zamandan beri almak istediğiniz evi alabilirsiniz. Ev içinde yapılan tamirat tadilatlar gündeminizde olacak. Eğer bir rahatsızlığınız varsa 13 aylık dönem içinde iyileşme sürecine girebilirsiniz. İş hayatınızda karşınıza bir takım fırsatlar çıkabilir, kazançlarınız da artışlar olabilir. Kendinizi her zamankinden daha fazla dinleyerek, içsel bir gözlem yapabilir, aydınlanma yaşayabilirsiniz. Aile hayatında değişen koşullara hazırlıklı olmalısınız. Ebeveynlerinizle alakalı konularda gündem maddeniz de olacak. Kariyer hayatınızda sizi zorlayan koşullarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak geçmişte yapılan akıllıca işler, bu zaman diliminde size olumlu olarak dönebilir.
BAŞAK: Yeni eğitim fırsatları karşınıza çıkarken, katılacağınız seminerler, konferanslar sizi uğraştığınız işlerden bambaşka bir alana yöneltebilir.Yakın çevre, akrabalarla olumlu bir dönem. Yapacağınız kısa seyahatler, gündelik işlerinizin yoğunluğunu bir kenara bırakmanıza neden olacak ve ruh halinizi düzeltecek. Bu sebeple bavulunuzu her zaman hazır tutmakta fayda var. Aşk hayatınızda hareketlenmeler başlarken, başınızda kavak yellerinin esmesi mümkün. Eğer beraberliğiniz varsa şayet ilişkinizi farklı bir noktaya getirebilirsiniz. Evli olanlar çocuk sahibi olmayı düşünebilirler. Basın, yayın, medya kuruluşları ile kontak kurabilir, imza atılacak projelerde yer alabilirsiniz. Beklediğiniz fırsatları yakalamanız mümkün. Ancak sağlığınıza bu dönem mümkün olduğunca dikkat edin ve gereken tetkikleri yaptırın.
TERAZİ: Bu süreçte finansal konuların gündemde olacağını, kazançlarınızı arttırmaya yönelik yatırımların önünüze çıkacağını söyleyebilirim.Yeni iş fırsatları karşınıza çıkarken, bulunduğunuz iş ortamında daha ılımlı bir havanın eseceğini fark edeceksiniz. Gündelik hayat içerisinde hareketinin artması söz konusu. Sağlığınız ile alakalı sıkıntılarınızın azalacağı bir dönem. Aile içi huzurun ve hareketliliğin arttığı bu zaman diliminde ev içinde tamirat, tadilat v.s işleriyle uğraşmanız mümkün. Ancak aşk hayatınızda gereksiz tartışmalardan kaçınmalı, pireyi deve yapmamalısınız. Aksi takdirde sonradan üzüleceğiniz durumlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Sosyal çevre ve arkadaşlarınız ile ilişkileriniz de ise oldukça temkinli davranın. Dost görünen ama aslında gerçek duygularını gizleyen kişilerin maskesini indirmeniz mümkün. Geleceğe yönelik endişelerinizin oluşması size oldukça yorabilir. Olayları kabullenerek hareket etmeye çalışmalısınız.
AKREP: Kişisel anlamda yapacağımız yeni adımlar, hayatınızı oldukça hareketlendirecek. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise beslenmeniz olacaktır. İştahımızın açılması sebebiyle kilo almanız mümkün. Düzenli olarak sporu hayatınıza katmanızı tavsiye ederim. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler meydana gelebilir. Uzun zamandan beri beklediğiniz partnerinize hayatınıza sokabilirsiniz. Evli olanlar çocukları ile birlikte onların aktivitelerine katılarak vakit geçirebilirler. Bu süreç zarfında eşinizle ya da ortağınızla gereksiz tartışmalardan kaçınmalısınız. Olayları büyütmeniz sizin için sonradan pişmanlık olarak geri dönebilir. Aranızda ki olayları konuşarak çözmeye çalışmalı her şeyi dile getirmelisiniz. Kariyerde yükselmek adına başlatmış olduğunuz işlerin sizi oldukça yorması mümkün. Altından kalkamayacağınız işleri hayatınıza sokmayın.
Yay: Bilinçaltınızın oldukça hareketleneceği bir süreçtesiniz. Spritüel konulara olan merakınız artabilir. Kendinizi aydınlatmak adına araştırmalara katılabilir, kişisel gelişim adı altında bir çok merkezle bağlantıda olabilirsiniz. e aile temalarının altının çizildiği bu dönemde olumlu gelişmelerle karşılaşmanız mümkün. Finansal anlamda gelirinizi artırmaya yönelik fırsatların karşınıza çıkması mümkün. Yeteneklerinizi keşfedin ve doğru kontaklar kurmaya gayret edin. Sağlığa bu dönem her zamankinden daha fazla dikkat. Dikkatli beslenemiyorsanız şayet daha özenli seçimler yapmaya gayret etmelisiniz. Ayrıca sakarlıktan kaynaklanabilecek kazalara karşıda temkinli olmanızda fayda var.
OĞLAK: Önümüzdeki bir sene boyunca davetten davete koşabilirsiniz. Organizasyonlar ,partiler, toplantılar oldukça gündeminizde olacak. Sizinle aynı misyonu paylaşan insanlar da bir arada olacak, yeni insanlarla tanışarak, geleceğinize yönelik atılımları ortak paydada eriteceksiniz. Kişisel anlamda atacağınız adımlarda Jüpiter’in yardım elini hissedeceksiniz. Belki kendinize yeni bir görünüm vermek isteyeceğiniz bu süreçte fazla harcamalar yapmamaya dikkat etmelisiniz. Miras, alacak verecek, borç ve vergi konularında can sıkıcı olaylar yaşamamak adına bütçeye dikkat. Ayrıca aşk hayatında karşı tarafın isteklerine karşı duyarsız olmamaya özen gösterin. Aksi taktirde ipler gerilebilir.
KOVA: Jüpiter kariyer evinde hareket edecek ve basamakları hızla tırmanmanıza yardımcı olacak. Önünüze çıkacak fırsatlar sizi toplum önünde farklı bir noktaya getirebilir. Tabi bunun için geçmiş dönemlerde çok çalışmış olmanız gerek. Aksi takdirde ilerleme kaydetmeniz mümkün değil. Sağlığınız ise dikkat etmeniz en önemli nokta. Gereken tetkikleri yaptırmayı ihmal etmeyin. Ev ve aile hayatınızda gelişen bir takım gerginlikler sizin gereken zamanı onlara ayıramamanızdan kaynaklı olabilir. Ev ve iş hayatını dengelemeye bu dönem özen gösterin. Ebeveynleriniz hayatında meydana gelen olaylar sizi de etkileyebilir.
BALIK: Hayatı sorgulayacağınız bir dönem. Bakış açınızı değiştirecek, yaşama bambaşka gözlerle bakmanıza sebep olacak olaylar ve kavramlarla yüzleşebilirsiniz. Bu değişim belki gittiğiniz bir seyahat sonrası yada aldığınız eğitimlerin sonucunda olacak. Ancak her ne olursa olsun bir farkındalık yaşanacak. Ortaklaşa yapılan işlerde kazanç sağlamanız mümkün. Eş ile arada yaşanan problemler var ise şayet bu süreçte oldukça yumuşayacak. Ilımlı rüzgarlar esmeye hazır. Adli davalar, mahkemeler vs. konularında şans sizden yana. Yarınlarınız ile alakalı önemli kararlar verebilirsiniz. Yardım derneklerinde gönüllü çalışmanız da mümkün. Çalışma ortamında değişen koşullara karşı hazırlıklı olun.
”Değişime açık ol ve şansı yakala”

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu