Venüs 19 Temmuz’da Yengeç burcuna geçiyor, burçlar üzerindeki etkileri

605

VENÜS 19 TEMMUZ’DA YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR,

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

VENÜS YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR,  BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Venüs 19 Temmuz- 13 Ağustos arası Yengeç burcunda ilerleyecek.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık ve Yengeç burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı) bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan biri olmak, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Yengeç’e geçmesi ile birlikte duygusal güvence ihtiyacı giderek artabilir. Her zamankinden daha fazla hassas ve duyarlı olacağımız bu bir aylık dönemde sezgilerimizle hareket edebilir ve hangi yöne gideceğimize karar verebiliriz. Çevremizdeki olaylara ve insanlara karşı hassasiyetimiz artarken, yardımseverlik duyguları ön plana çıkabilir. Aile ortamında hissettiğimiz rahatlığı bize verecek yerlerde bulunmak arzusu içinde olabiliriz.  Aile, yuva, çocuklar, ebeveynlere fazlası ile düşkünlük göstermek söz konusu. Onların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılama eğilimi görülecek. Evde vakit geçirmek, özellikle mutfakta yemek yapmak ile uğraşmak arzusu duyulabilir.

Özellikle su grubu (Yengeç, Akrep, Balık) burçları bu enerjilerden en verimli şekilde etkilenecekler. Ayrıca Başak, Boğa’larda aynı derece güzel etkilere maruz kalacaklar.

Venüs Yengeç’te iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu etkiler altında yeme içmeye duyulan ihtiyaç artarken, lüks objelere yatırılan paralar sonrasında sıkıntı yaşatabilir. Sevdiğimiz kişilere karşı fazla korumacı olmak karşı tarafın tepkisini çekmemize neden olacağı için kontrolü ele almak önemli. Aynı zamanda bu enerjiler kişiyi fazlasıyla tembel olmaya da itebileceği için sorumluluklarımızı göz ardı etmemeye çalışmaya dikkat etmeliyiz. Yengeç’in karanlık tarafı olan alınganlık, vesvese, kapris gibi huylar içine girmek kendimizi ve çevremizi sıkıntıya sokabilir. Özellikle ikili ilişkilerde partner veya eşten fazlasıyla ilgi beklemek ihtiyacı baş gösterebilir.

24 Temmuz Yengeç burcundaki Venüs Ay ile kavuşum yaparken ile Balık burcundaki Neptün üçgen açı içerisinde olacak. Hayal gücü ve yaratıcılığımızı harekete geçirecek bu enerjiler altında gelen ilhamla el sanatları, moda, dans, reklam, müzik, tiyatro, edebiyat alanlarında yapılan çalışmalarda verim alınabilir. Sevdiklerimizle birlikte hoşça vakit geçirmek, partnerimiz, ailemiz ve çocuklarımızla birlikte keyifli aktivitelerde bulunmak isteği içinde olabiliriz.

27 Temmuz Yengeç burcundaki Venüs ile Oğlak burcundaki Plüton karşıt açı içerisinde. Özellikle ilişkilerimizde hassas dengeleri yerinden oynatacak bu etkiler altında pireyi deve yapabilir, ufacık bir dalgayı fırtına haline getirebiliriz. Fazla sahiplenici tavırlar, manüpletif hareketler, inatçılık iplerin gerilmesine neden olacaktır. Kontrolcü tavırlardan uzak durarak akılcı davranmak en doğrusu.

31 Temmuz Yengeç burcundaki Venüs ile Koç burcundaki Uranüs kare açı yapacak. Aynı gün Yengeç burcundaki Venüs Akrep burcundaki Satürn ile üçgen açı içerisinde olacak. İlişkilerde isyankar tavırlar içerisinde olmamız, değişken ruh halimiz ve tutarsızlığımız karşımızdaki kişiyi son derece kızdırabilir. Fazla heyecan peşinde koşanlar bu etkiler altında sıradışı ortamlarda bulunmak isteyebilirler. Monotonluktan şikayet edenler bugün bu hisleri daha da yoğun hissedecekler. Neyse ki Satürn’ün toparlayıcı enerjilerinin hüküm sürmesi bir nebze de olsa kararlı ve mantıklı davranmamıza neden olacağı için kendimizi kontrol ederek uzlaşmacı bir tutum sergileyebiliriz.

Venüs İkizler burcuna giriyor; Yükselen burçlara göre etkileri:

kocKoç ve Yükselen Koçlar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde evinizi güzelleştirmek adına tadilat, tamirat yaptırabilir ya da yeni bir eve taşınma arzusunda olabilirsiniz. Sosyalleşmek, gruplar içerisinde yer almak yerine evde yalnız kalmak ve kendinizi dinlemek isteğindesiniz. Kimi zaman ise evde misafir ağırlamak, aile büyüklerinizle birlikte olmak size her zamankinden daha fazla mutluluk verecek. Dargın olduğunuz aile üyeleri ile aranızdaki gerginliği arttırmamak adına uzlaşmacı bir tavır sergilemelisiniz. İştahınız artması ile kilo almanız kaçınılmaz görünüyor. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye önem verin. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim. 10. evinizi etkileyeceği için kariyerinizle ilgili konularda atılım yapmak yerine geri planda kalmaya eğilim gösterebilirsiniz.

bogaBoğa ve Yükselen Boğalar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde yakın çevre, kardeşler ile beraber olma isteğiniz her zamankinden daha fazla olacak. Dargın olduğunuz ya da aranızın gergin olduğu akrabalarınızla iletişimi düzeltmek adına adımlar atmalısınız. Özellikle sanatsal konularda (edebiyat, müzik, dans, tiyatro, resim, moda vb.) kendinizi geliştirmek isteyebilir ve bu konularda eğitim almaya yönelebilirsiniz. Basın, yayın, pazarlama, internet, bilgisayar, reklam alanlarına yönelebilirsiniz. Ayrıca edebiyatla ilgilenenler fikirlerini her zamankinden daha akıcı bir şekilde kaleme alma imkanı bulabilecekleri için masa başına oturmalılar. 9. eviniz etkileneceği için yurtdışı bağlantılı görüşmeler, anlaşmalar, seyahatler gündeminize gelebilir. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde zevk ve keyif için yapacağınız harcamalarınızı abartmamaya ve kendinizi kontrol altına almaya dikkat etmelisiniz. 8. eviniz etkileneceği için özellikle ortaklaşa yapacağınız işlerde kazançlarınızı yatırıma yönlendirme arzunuz artarken karşınıza çıkacak olan tekliflere çok dikkatli yaklaşmalısınız. Uzman kişilerin desteğini almanız son derece önemli. Aksi taktirde sonrasında pişman olacağınız adımlar atabilirsiniz. İştahınızın artması ile yemeğe olan zaafınız gün yüzüne çıkabilir. Spor yaparak enerjinizi dengelemeli ve sağlıklı beslenmeye yönelmelisiniz. Sanata ilgi duyanlar koleksiyonlarına yeni parçalar eklemek adına adımlar atarken dikkatli olmalılar. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Size keyif veren ortamlarda bulunma isteğiniz artarken özellikle ilişkilerde temkinli hareket etmeye önem verin.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeçler

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde her zamankinden daha fazla fiziksel görüntünüze önem vereceksiniz. Başkalarının üzerinde iyi bir intiba bırakma arzunuz artarken güzelleşmek adına bazı adımlar atmanız mümkün. Gardırobunuzdaki eski, modası geçmiş olan kıyafetlerinizden kurtulmak sizin için ne kadar zor olsa da bu süreçte böyle bir eğilim gösterebilirsiniz. Ancak alışveriş yapma, renkli kıyafetler, kozmetik ve süs eşyaları alma, lüks olan her şeye para harcama dürtünüzü dengelemelisiniz. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim. 7. eviniz etkileneceği için ortaklarınız ve eşiniz ile ilgili bir takım güç mücadeleleri ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Sosyalleşme arzunuzun artması ile birlikte dostlarınızla bir arada vakit geçirmek amacıyla onlarla seyahate çıkmanız mümkün.

aslan Aslan ve Yükselen Aslanlar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi kendisini ortaya koymaktan hoşlanan biri için zor olsa da sosyal çevrenizden uzaklaşma arzusunda olacaksınız. İçsel anlamda kendinizi gözden geçirmek fırsatını yakalayacağınız bu süreçte özellikle ikili ilişkilerde bir takım farkındalıklar yaşamanız söz konusu. Kendinizi eleştirirken gerçekçi olmaya özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Gizli ve platonik aşkların gündeme gelmesi mümkün. Bu enerjiler altında ruhsal çalışmalar yapmak size iyi geleceği için nefes, meditasyon vs. tekniklerini uygulamalısınız. 6. eviniz etkileneceği için sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Keyif verici zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulmak için uygun bir dönemdesiniz. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

basakBaşak ve Yükselen Başaklar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi çalışmayı seven biri için zor olsa da sosyalleşmek arzunuz ağır basacak. Gruplar içerisinde sizinle aynı fikirleri paylaşan kişilerle olmaktan mutluluk duyacaksınız. Hayatınızla ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştirme imkanı bulacağınız bu süreçte size destek veren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yardım kuruluşları, hayır işlerine ilginiz artacağı için elinizi uzatacağınız toplumsal kurumlar olabilir. 5. eviniz etkileneceği için sizi maniple eden sevgili ya da çocuğa karşı hoşgörülü olmakta zorlanabilirsiniz. İşinize yönelik yapmak istediğiniz ama zorlandığınız konularda önünüze çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

teraziTerazi ve Yükselen Teraziler

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi sosyalliği seven, hayatın keyifli taraflarına meyilli biri için zor olsa da kariyer hayatınızla ilgili konular daha fazla ön plana çıkacak. Size destek verecek önemli insanlarla (özellikle kadınlar) birlikte bir araya gelerek bazı projeleri gündeme getirebilir, kariyer basamaklarında yükselme fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler ve ortaklaşa konularda aniden ortaya çıkabilecek ve sizin duygusal davranarak yanlış kararlar almanıza neden olacak olaylarla yüzleşebilirsiniz. 4. eviniz etkileneceğiniz için aile ve yuva ait konularda yukarıda verdiğim tarihleri dikkate alarak hareket etmeye çalışmalısınız. Yarınlarınızla ilgili planlarınız aktifleşebilir. Sağlık açısından oldukça iyi bir dönemdesiniz.

akreepAkrep ve Yükselen Akrepler

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi ağır sorumlulukların altında ezilen ve sağlık problemleri ile savaşan biri için çok şanslı ve keyifli bir süreç başlıyor. Artık elinizdeki işleri bir kenara bırakıp yavaşlama ve biraz dinlenme zamanı. Yeni ufuklara açıklamak, seyahatlere gitmek, farklı kültürlerin havasını soluyarak nefes almak imkanı bulacaksınız. Bu zaman zarfını iyi değerlendirmeli, hayatın keyifli taraflarını yaşayarak hem ruhsal hem de bedensel anlamda rahatlamaya çalışmalısınız. Eğitim ile ilgili yurtdışı bağlantılı fırsatları yakalayabilirsiniz. Uluslararası işlerde imkanlarınızın arttığı, güzel gelişmelerin yaşanacağı günler kapıda. 3. eviniz etkileneceği için özellikle olası kazalar ve sağlık problemlerine karşı çok dikkatli olmalısınız. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

yayYay ve Yükselen Yaylar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi hareketli, yeniliğe açık, maceraperest biri için özellikle ortaklaşa kazançlar ve müşterek paylaşımlarda güzel imkanların çıkacağı bir süreçtesiniz. Uzun zamandan beri almakta zorlandığınız borcunuzu geri alabilir, bankadan istediğiniz krediyi çekme şansını elde edebilirsiniz. Özellikle eşinizden gelecek kazançlarda artış olabilir. Miras ile ilgili hususlarda beklediğiniz haberi almanız mümkün. Ameliyat olma riski ile karşı karşıyaysanız muhakkak detaylı araştırma yaptırmalısınız. 2. eviniz etkileneceği için özellikle geleceğinize ait yapmak istediğiniz yatırımlarda temkinli davranmalı, paranızı nereye yönlendireceğinizi iyi belirlemelisiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlaklar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde sizin gibi kararlı, otoriter, güçlü yapıda biri için özellikle ikili ilişkilerde son derece esnek ve toleranslı olmak durumunda kalacağınız bir sürece giriyorsunuz. Ortaklaşa yapılacak olan her türlü işte bir takım imkanlar ortaya çıkarken riskleri göz ardı etmemeli, uzlaşmacı tavrınızı korumalısınız. Tek taraflı düşünmemek ve karşı tarafa duyarlı olmak son derece önemli. Özellikle 1. eviniz etkileneceği için sağlığınıza gereken önemi vermeli, adı konulamayan rahatsızlıklara karşı gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili işi olanların yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmalarını tavsiye ederim.

kovaKova ve Yükselen Kovalar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde önceki çalışmalarınızla atmış olduğunuz tohumların yeşerdiğini görebilirsiniz. İş ortamınızda anlaşmakta zorlandığınız kişilerle yüz yüze gelerek konuları tatlıya bağlayabilir, iç huzurunuzu dengeleme fırsatı bulabilirsiniz. Yeni iş fırsatları ortaya çıkabileceği gibi yapmış olduklarınızın daha görünür olması ile kariyerinizde yükselmeniz mümkün. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yukarıda verdiğim tarihlerde sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermenizdir. Hastalıklara karşı dirençsiz olabilir, fazla yeme içmeden dolayı kilo alabilirsiniz. 12. eviniz etkileneceği için kontrolünüzün dışında gelişebilecek olaylara karşı temkinli davranmalısınız. Evcil hayvan almak isteyenler bu dönem isteklerini gerçekleştirebilirler.

balikBalık ve Yükselen Balıklar

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde aşk hayatınızda canlanma süregelirken aranızın bozuk olduğu ilişkiyi tekrar canlandırma imkanı bulabilirsiniz. Keyifli ve eğlenceli geçecek,  sosyalleşmenin en doruğa ulaşacağı bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Aşkınızla güzel bir tatile çıkabilirsiniz. 11. eviniz etkileneceği için özellikle gruplar içerisinde temkinli davranmalı geleceğe yönelik atacağınız adımlara dikkat etmelisiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu olumlu transiti göz önüne alabilirler. Çocukları olanlar ise onların yapmış oldukları başarılardan gurur duyarak mutluluklarına mutluluk katacaklar. Boş zamanlarınızı değerlendirmek adına yapacağınız yeni aktiviteler bu dönem hayatınıza girebilir. Bu sayede yaratıcılığınızı harekete geçirerek bazı yeteneklerinizi fark edebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri takip ederek hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.