Geçmişe ve Geleceğe Bir Göz Atalım

7207

Toplumsal anlamda Jenerasyon gezegenlerinin etkileri;

Toplumları ve kitleleri etkileyen Jenerasyon gezegenlerinin yani Satürn ötesi Uranüs, Plüton ve Neptün’ün burç değiştirmeleri ile (2008) aslında yeni bir çağa girmiş olduk. Bu durum politik, ekonomik, felsefi, bilimsel ve dini anlamada artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağının altını çizmekte. Bu üç gezegenin ardı sıra burç değiştirmeleri geçmiş tarihlere göz attığımızda medeniyetlerin dönüm noktaları olduğunu göstermekte.

2008 tarihinin sonlarında Plüton burç değiştirerek Yay’dan çıkmış ve Oğlak burcuna geçiş yapmıştır. Oğlak devletleri, iş dünyasını, ülke ve yöneticilerini, sistemleri, ekonomiyi temsil eder. Plüton ise yer altı kaynakları, doğal afetler, gizli olan yerler, madenler, petroller, suikast, ölüm ve ötesi konularını içine alır.  Bu alanlarda değişim dönüşüm, eskiye ait her şeyi kökten yok etmek ve yerine yeniyi inşa etmek anlamındadır. Ve bu tarih itibariyle 2023 senesine kadar etkileri devam edecektir.

2010 senesinin başlarında ise Uranüs burç değiştirerek Balık’tan çıkmış ve Koç burcuna geçiş yapmış, Retrolarla birlikte tam anlamıyla ileri hareketine 2011 mart ayında devam etmiştir.  Koç başlangıçları, süprizleri, enerjik, riskçi ve direkt hareket etmeyi temsil eder. Yenilikçi enerjisi ile cesareti ve ayaklanmaları teşvik eder. Uranüs ise isyanları, devrimleri, reformist ve radikal etkileri ile baskı yapan her şeyden kurtularak özgürleşme ihtiyacını empoze eder. 2018 senesine kadar etkileri devam edecektir.

2011 senesinin Nisan ayında ise Neptün burç değiştirerek Kova burcundan Balık burcuna geçiş yapmış Retrolarla birlikte tam anlamıyla ileri hareketine Şubat 2012’de devam etmiştir. Neptün net olmayan, belirsiz enerjisi ile toplumları ve kişileri ilüzyona sürüklerken aynı zamanda ruhsal anlamda yaratıcılığı arttırır. Bilinmeyenin altındakini merak etme ve bu konuda bilinçli ya da bilinçsiz öğrenme arzusunu yükseltmesi ile etrafta yalancı peygamberlerin ortaya çıkmasına da etki eden enerjilere sahiptir. Ayrıca Neptün’ün okyanuslarla da son derece ilişkili olması nedeniyle de tsunami, deniz kazaları gibi olayları tetikleme etkisi vardır. Bu etkiler yaklaşık 14 sene boyunca devam edecektir.

Bireysel anlamda Jenerasyon gezegenlerinin etkileri; 

Jenerasyon gezegenlerinin 2008 senesi itibariyle burç değiştirmesi ile birlikte Plüton, Uranüs ve Neptün her kişinin hayatında uzun soluklu etkiler meydana getirecektir. Bu enerjilerin hayatı ne yönde şekillendirebileceğini, karşımıza çıkacak engellerin neler olacağını bilerek hareket etmek son derece önemli olacaktır. Bu nedenle bu gezegenlerin enerjilerinin her burç için etkilerine detaylı olarak göz atalım.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. 

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ (21 MART-20 NİSAN)

Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008’den beri kariyer hayatınızda vermiş olduğunuz mücadele giderek daha da ivme kazanarak adeta bir arenada boy göstermenize neden oldu. Toplum içindeki yerinizi hatta kaderinizi etkileyecek olaylar karşısında vermiş olduğunuz savaş, gözle görünür nitelikte gelişmiş ve sonucunu herkesle birlikte yaşamak durumunda kalmış olabilirsiniz. Kariyerinizi sağlamlaştırmak adına size destek veren kişilerin 2015’e kadar yanınızda olduklarını göreceksiniz. Haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre iş hayatınıza yönelik yaşadığınız değişimler toplum önünde imajınızı belirledi. Kısıtlanmaya gelemediğiniz bu dönemde baskı ve otoriteye karşı tavır alarak, sizi kontrol etmek isteyen ebeveynlerinize tahammül edemeyerek, olumsuz, katı tavırlar göstermiş olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; 2023 senesine kadar Oğlak Burcu’nda transit edecek olan Plüton’un etkisi ile kariyeriniz ile ilgili konularda geçmişteki yapılarınızı tamamen yıkarak,yenilenmek ve tekrar inşa etme durumunda kalacak olmanızdır. İdeallerinize ulaşırken akılcı davranmanız, hırslarınızın esiri olmadan, çıkarlarınız adına acımasızca davranmamanız çok mühim. Size sunulan imkânları kullanırken cesur adımlar atabilir, aceleci ve düşüncesizce hareket ederek hatalar yapabilirsiniz. Yan yollara sapmak, yanlış insanlarla masaya oturmak durumunda kalırsanız, bilmelisiniz ki uzun, sancılı bir süreç sizi bekliyor olacak. Kariyerinizde yükselmek ve isteklerinizi gerçekleştirmek adına, yapacağınız her girişime şimdiden dikkat etmeli, ileride çıkabilecek sorunları en aza indirmek adına ağır ve temkinli olmalısınız. Sahip olduğunuz gücü olumlu yönde kullanmazsanız Plüton’un sert etkileri altında kalabilir ve beklediğiniz başarıya ulaşamayabilirsiniz. Büyük sorumluluklar altına gireceğiniz bu süreç içerisinde, görev bilincinde olmalı, sistemli çalışarak, toplumsal değerlerinizi korumalısınız.  Oluşturduğunuz kimliğinizi, kişisel hayatınızı, iç dünyanızı, hedeflerinizi gözden geçireceğiniz bu dönemde bir takım farkındalıklar yaşayacaksınız. Kaderinize yön vermek adına toplumun size sunduğu şartları da göz önüne alarak ilerleyeceksiniz. İçinde yaşadığınız kültür, kökleriniz, aileniz hakkındaki her şeyi adeta bir mercek altına alacak ve sorgulayacaksınız.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile birlikte, yaşamınızla ilgili birçok konuda ani değişiklikler gündeme geldi. Cesaret edemediğiniz birçok mevzuda atılımlar yaparken eski kalıplarınızı yıkarak kendinizi yenileme fırsatı yakaladınız. Giyim kuşamınızdan, kendinizi ifade edişinize kadar birçok yönde farklılıklar göstermiş olabilirsiniz. 2018 senesine kadar devam edecek bu süreçte davranışlarınızda ve kendinizi ortaya koyuşunuzda sıra dışı hareketler sergileyebilir, gözü pek davranabilirsiniz. Özgürlük isteğinizin had safhada olacağı, içten gelen dürtülerinizi susturmakta zorlanacağınız bu süreçte karşınızdaki kişilerin sınırlarını zorlayabilir, ilişkilerinizi zedeleyebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirebilirseniz içinizde var olan gizli kalmış yeteneklerinizi keşfederek yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

2012 yılından beri Neptün’ün etkisi ile içsel olarak karmaşık, anlaşılmaz duyguların içerisinde kalarak, kendinizi baskı altında hissetmiş, ruhsal dünyanızda yaşadığınız çalkalanmaların etkisi ile yönünüzü kaybetmiş olabilirsiniz. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar karşısında eskiye nazaran daha fazla yalnız kalmak ihtiyacındasınız. Daha yüksek kozmik bir mahkemenin varlığını hissederek varoluşun sebeplerini araştırmak isteyebilir, bir takım ruhsal çalışmalara katılarak, iç dünyanıza yönelebilirsiniz. Neptün’ün gerçekleri net görememenize neden olan enerjisi ile olayları saptırmanız, yanlış algılamanız imkan dahilinde. Kimi zaman yönünüzü bulmakta zorlanmış, yanlış kişilerle yapmış olduğunuz işlerde maddi anlamda kayıplar yaşamış olabilirsiniz. Yaklaşık 14 sene 12. Evinizde (bilinçaltı) transit edecek olan Neptün’ün etkisiyle spritüal, okült konularda eğitim almak sizin açınızdan mükemmel bir deneyim olacaktır. Kişisel gelişim adına edineceğiniz her türlü bilgiye açık olmayı denemelisiniz. Yüksek egoya sahip biriyseniz alacağınız eğitimler ile sizi rahatsız eden yönleriniz ile yüzleşerek onları törpüleyebilir, evrensel sevgi ve kardeşliği ön plana çıkarabilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler içsel derinleşmenize ve Tanrı’nın varlığını daha çok hissetmenize kapı açacaktır.

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile başkalarının kaynakları, eş ve ortaklardan gelen finansal kazançlar, banka kredileri, vergiler ile ilgili konularda mesuliyet altına girmiş olabilirsiniz. Haritanızdaki duruma göre yatırımlarınızı arttırdınız veya azalttınız. Parayı nasıl kontrol edeceğiniz 2015 yılına kadar önem kazanacaktır. Satürn’ün Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte size öğreteceği en önemli ders, emek vermeden hiçbir şeyi kazanamayacağınızdır. Bundan sonra zamanınızı daha kaliteli kullanmayı öğreneceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu; güvenilir, dürüst ve sözünün eri kişilerle birlikte ortaklık yapmaktır. Evlenmeyi düşünüyorsanız o kişinin de sorumluluğunu alacağınız için ağır bir yükü olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca duygusal ve ruhsal düzeyde öğrenme arzusu içinde olacağınız bu süreçte bilinçdışı korkularınızla yüzleşerek boşluk hissine düşebilir, psişik farkındalık kapasitenizi yükselterek kendinizi arındırma fırsatını yakalayabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA (20 NİSAN-20 MAYIS)

Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri hayat felsefeniz, inançlarınız evine geçen Plüton daha yüksek bir dünya görüşüne sahip olmanız için sizi var gücüyle değişime zorlarken, ya eski kalıplarınıza daha koyu bir şekilde bağlanmış ya da bambaşka bir inanç sistemine tutunarak hayat görüşünüzü değiştirmiş olmalısınız. Bu süreç zarfında yurtdışı seyahatleri, yabancı kültürlerle bağlantılarınız artmış olabilir. Gidip gördüğünüz ülkelerden edindiğiniz tecrübeler sayesinde kendinizde oluşan değişimi içinizde hissederek vizyonunuzun değiştiğini fark etmiş olmalısınız. Yaşam felsefenizde meydana gelen bu dönüşüm sayesinde eskiye ait kalıplarınızı, kurallarınızı yavaş yavaş eriterek yaşama farklı pencereden bakmaya başladınız. Hatta radikal değişimler yaşadınız. Yaşamın anlamı, varoluşun sebebini sorgulayan bir takım deneyimler yaşayarak dar görüşlü, aşırı katı bir çizgiye de kaymış olmanız mümkün. Bu uzun dönemde (2023 yılına kadar) inançlarınızı, değer yargılarınızı, evrensel ve toplumsal yasaları, Tanrı’yı içten içe sorgulama eğilimindesiniz. Bütün dini ve felsefi konular bu evin kapsamında olduğu için bu konularda aşırı uçlara kaymamaya özen göstermelisiniz. Plüton’un etkisi ile dine bakış açınız; aşırılığa eğilimli, yargılayıcı ve vizyonu geniş olup olmamanıza göre, adalet anlayışınız da katı veya müsamahalı olup olmamanıza göre şekillenecektir.

2010’dan beri Uranüs’ün etkisi ile geçmişe ait yaşadıklarınız, gizli düşmanlarınızın varlığını fark etmeniz, tüm bunları bilinçaltınıza hapsetmiş olmanız muhtemelen kendinizi rahatsız hissetmenize neden oldu. Kendinizi sosyal çevrenizden soyutlayarak içinize dönmüş olmalısınız. 2018’e kadar devam edecek olan bu süreçte bulunduğu durumu gerçekçi bir şekilde değerlendirerek korkularınızla yüzleşmeniz ve içinizde barındırdığınız alev topunu söndürmeniz gerekmektedir. Kuruntularınız, yaptığınız vesveseler sizi anı yaşamaktan uzaklaştırabilir. Kendinizi sakinleştirmezseniz ruh haliniz bir deniz gibi kimi zaman dalgalı, kimi zaman fırtınalı, kimi zaman da dingin olacaktır. Kontrolünüzün dışında gelişebilecek olaylar karşısında yaşadığınız her ne olay varsa hazırlıklı olmalı, dost görünenlere karşı da gardınızı almalısınız. Bu dönemde radikal kararlar alabilir, bazı bağımlılıklarınızdan kendinizi kurtarabilirsiniz. Yapmanız gereken en akıllıca şey; çalışmıyorsanız mutlaka sevdiğiniz bir işe yönelmeniz ve yoğun bir tempoda kendinizi işinize kanalize etmenizdir.  Ayrıca kötümser düşüncelerden arınmak için metafizik ve okült konulara yönelerek kendinizi yükseltmeniz, öğrendiğiniz teknikleri de uygulayarak aydınlanma yaşamanızdır. İyi hissetmek adına hayır işlerinde görev alabilir, yardıma muhtaç kişilere el uzatabilirsiniz.

2012’den beri ilhamların, yaratıcılığın, hayal gücünün gezegeni olan Neptün; arkadaşlık, sosyal gruplar evinize girerek daha duyarlı, hassas, fedakâr davranışlar göstermenize neden oldu. Katıldığınız gruplarla çevrenize daha ruhani, mistik, manevi yönden güçlü kişiler sokmuş olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; size yol göstermek adına boş hayallerle kandıran, amaçsız, hedefsiz topluluklar içerisine girmemenizdir. Bu ortamlarda edindiğiniz bilgiler size ne kadar ilgi çekici gelse de her şeyi sorgulamalı, gerçekçilikten uzaklaşmamalı, mantık süzgecinizden geçirmeden idealize etmemelisiniz. Parasal kaynaklarınızın doğru yere hizmet ettiğine emin olun. 14 sene boyunca Neptün’ün bu etkileri devam ederken arkadaşlarınızdan destek görebileceğiniz gibi onlar tarafından sömürülebilirsiniz. Geleceğe ait planlar yaparken ütopik ideallere kapılmamalısınız.

2012’den beri; 29 yılda bir sizin evlilik, ortaklık ve rakipler evinizi ziyaret eden Satürn; ilişkilerinizde bir takım yeni sorumluluklar almanıza sebep oldu. Zor durumda olduğuna inandığınız ortağınızın yükümlülüğünüzü üzerinize alarak, yardım elinizi uzatmış olabilirsiniz. 2015 senesine kadar sizi zorlayan rakipleriniz ile mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.  Alt yapısı sağlam olmayan evlilikler bu süreç zarfında test edilecektir. Eğer evliliğinizde tatminsizlik yaşıyorsanız bazılarınız içinde olduğunuz durumu fark ederek bu akdi sonlandırmak isteyeceksiniz. Hukuksal davalar, mahkemeler ile ilgili konular da bu zorlanmaların içerisinde. 2015 senesine kadar karşınızdaki kişiler tarafından yaşadıklarınız sonucunda kendi iç dünyanıza yönelerek derinlemesine bir analiz yapacak, yenilenme ve dönüşüm ile beraber iyileşme sürecinden geçeceksiniz. İlişkilerinizin daha sağlam bir şekilde devam ettiğine veya geri dönülemez bir şekilde koptuğuna şahit olacaksınız. Yaşayacağınız her ne varsa duygularınızı rahat bırakmalı, içinizde biriktirmemeli, aşırı kontrolcü ve acımasız olmamaya önem vermelisiniz. Bilin ki bu dönem hem kendiniz hem de ilişkide olduklarınız, birbirinizi maniple ediyor, gerçekleri paylaşmıyor olabilirsiniz. Bu da yıpranmanıza sebep olacaktır. Olabilecek herhangi bir olay karşısında ketum, hesapçı ve kurnaz davranmamalı, şüpheyi bir yana bırakarak olayları araştırarak karar vermelisiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER (21 MAYIS- 20 HAZİRAN)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri Plüton’un etkisi ile eş ya da ortaklaşa maddi kaynaklar, ölüm ve miras temaları ile ilgili bazı konularda geriye dönüşü olmayan değişimler yaşadınız. (Haritanızın konumuna göre olumlu ya da olumsuz) Müşterek paylaşımlarınızda mücadele gerektiren durumlar, banka kredisi, borç gibi konularla uğraşmak zorunda kalarak yeniden bir yapılanmanın içine girmiş olabilirsiniz. Finansal konularda paranızı nasıl kullanacağınıza dair bir takım deneyimler yaşayarak tecrübeler kazanmış olmanız mümkün. 2023 senesine kadar, Plüton’un size vereceği ders; başkalarının kaynaklarını kullanırken disiplinli davranmak, görev bilinci ile hareket etmek olacaktır. Aynı zamanda kendi hayatınızı idame ettirmek adına para kazanmak, güçlü bir konuma gelmek için savaşmayı öğretmektir. Bunun yanında hayatın gizli saklı konularına ilginiz artabilir, kendi içsel yolculuğunuza çıkarak ruhsal bir arınma yaşayabilirsiniz. Bu değişim ve dönüşüme ayak uydurarak teslim olmalı, kendi hayatınızın gerçekliğini elinizde tutmalısınız.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile arkadaşlar, sosyal gruplar, ekip çalışmaları, organizasyonlar konularında sıra dışı, bağımsız, farklı fikirlere yönelmiş ve ani değişimler yaşamış olmalısınız. İçinde bulunduğunuz sosyal çevrede sizin hayatınızın yönünü değiştirecek kişilerle tanışarak marjinal kişileri yaşamınıza sokmuş olabilirsiniz. Eski arkadaşlıklarınızdan uzaklaşarak yeni grubun içinde kendinizi daha bağımsız ifade ettiniz. Bugüne kadar aşka, ilişkilere, evliliğe bakış açınızda köklü değişimler yaşamış hatta var olan ilişkinizi resmiyete dökmüş olmanız mümkün. Sürpriz gelişmeler, yaratıcılığınızı ortaya çıkartan yeni iş teklifleri almış ve yaşam seviyenizi yükseltmiş olabilirsiniz.

2012 senesinden beri Neptün’ün etkisi ile statünüzü bir köşeye koyarak kişisel amaçlarınızdan vazgeçmiş, evrensel idealler adına başkalarının yararına bazı işlere yönelmiş olmalısınız. Mesleğinizde yükselmek için bugüne kadar hissettiğiniz hırs yerini toplumsal faydalara, insanların menfaatine daha yüksek duyguların tatminine bırakabilir. Kariyeriniz ile ilgili bir takım belirsizlikler, gideceğiniz yönü bilememe, yolunuzu seçememe gibi durumlarla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Kendi yaşam yolunuzda ilerken karşınıza çıkan karmaşalar sizin gerçekçi olmayan kariyer hayallerinizden dolayı da olabilir. Eğer yaptığınız iş sanatla ilgili ise Neptün’ün 14 senelik etkisi ideallerinize varmanıza yardımcı olacak ve gereken ilhamı, yaratıcılık kabiliyetini size verecektir. Haritadaki duruma göre müzisyenler,  yazarlar, yaratıcılığını kullanarak eserler meydana getirenler için çok olumlu bir dönemdir.

Bazı işlerin yolunda gitmemesi, düzensizlik ve karmaşanın var olması, mesleğiniz ile ilgili çeşitli endişeler ve korkular hissettirebilir. Neptün’ün size öğretmek istediği; kendi kapasitenizi test etmek, ne istediğinizden emin olmak, aldanmamak, gelen teklifleri iyice irdeleyerek karar vermenizi sağlamaktır. Cesaretinizi kırıcı durumlar karşısında içe çekilerek negatif duyguların etkisi ile kendinizi kapatmanız hayat kalitenizi düşürebilir. Size uygun olmayan bir meslekte çalışıyorsanız kariyerinizin yönünü değiştirmeye hatta emekli olmaya yönelebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; kalbinizin sesini dinlemeniz, ruhunuzun tatmin bulduğu alanlarda çalışmaya yönelmenizdir. Eski sisteminizi ısrarla, zorlanarak devam ettirirseniz içinizde biriktirdiğiniz öfke ile depresyonunun kapılarını aralayabilirsiniz. Sezgileriniz gitmeniz gereken yönü size gösterecektir.

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile gündelik hayatın içindeki sorumluluklarınız artmış olabilir. Çalışma hayatınız ve mesleki yükümlülüklerinizin yoğunlaşması sizi zoraki olarak disiplinli ve programlı olmaya iterek, kendi yeteneklerinizi fark etmenize neden oldu. Eğer yaptığınız iş sevdiğiniz bir iş değilse ve mecburen yapıyorsanız uzun bir süre işsiz kalabilirsiniz. Kendi gücünüzü fark ederek sınırlarınızı bilmeli, çalışma ortamınızdaki kişilerle olan ilişkilerinizde hissettiğiniz hâkimiyet duygusunu frenlemelisiniz. Mars’ın 27 Temmuz 2014’e kadar Terazi Burcu’nda transit etmesi ile çocuklar, aşk hayatınız, romantik ilişkileriniz ile ilgili mevzularda karar almakta zorlanabilir, kendinizi ifade etmekte çekimser kalabilirsiniz.  Eş veya ortağınızdan gelebilecek kazanımlar size atılım yapma isteği verirken tereddütleriniz adım atmanızı engelleyebilir. İş hayatınızla ilgili, borsa ve spekülatif konuları içeren mevzularda da size sunulan fırsatları değerlendirmekte gecikebilir, elinizden kaçırmanıza neden olabilirsiniz. Eğer duygularınızı dile getirmezseniz sonrasında yaşayacağınız pişmanlıklar nedeniyle depresif duygular yaşamanız mümkün. İşlerinizin yoğunluğu sebebiyle fiziksel dengenizin korunması için sporu ihmal etmemeli, diyetinize dikkat etmelisiniz.  Satürn’ün 2015 senesine kadar size vereceği en önemli ders; tüm çalışmalarınızda organize olmayı öğrenmenin, kendi hayatınızı düzene koymanın, aldığınız sorumlulukları yerine getirmeniz açısından çok önemli olduğudur.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ (22 HAZİRAN- 22 TEMMUZ)

Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri Plüton’un etkisi ile hayatınızda, ortaklıklar, aşk ilişkileri, evlilik ile ilgili konularda bir takım değişim ve dönüşümler yaşamaya başlamış olabilirsiniz. (Natal haritanızın durumuna göre olumlu ya da olumsuz) Sizin gibi yuva ve aile temalarına önem veren, hassas birinin eş ya da ortaklarınızdan kaynaklanan zorlayıcı deneyimlerle yüzleşmesi, güçlenmenize vesile olacaktır.  2023 senesine kadar Oğlak Burcu’nda transit edecek olan Plüton’un etkisi ile süregelen sorunlar, gerilimler, düzgün gitmeyen ilişkilerdeki aksaklıklar yüzeye çıkarak sizin için görünür hale gelecek. Eskiden gözünüze batmayan, sizi rahatsız etmeyen hususlar artık tahammül sınırlarınızı zorladığı için yaşadığınız zorluklara katlanmakta güçlük çekebilir, tavrınızı ortaya koymak durumunda kalabilirsiniz. Beraberliklerinizde yaşadığınız tatminsizlik, size gereken ilginin gösterilmediğini düşünmenize neden olabilir. Sıkıntılarınızı dile getirerek karşılıklı konuşmayı denemeli, gerekiyorsa medeni bir şekilde yolları ayırmayı seçmelisiniz. Aksi takdirde eşinizden baskı görebilir, maniple edilebilir, bu durum karşısında yoğun duygusal dönüşümler yaşayarak derin bir hüznün içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu süreç zarfında adli davalar, mahkemeler gündeminize oturabilir. Burada Plüton’un size öğrettiği; ilişkilerinizde tutumunuzu değiştirerek kendinizi  daha net ortaya koymanız, alınganlıklarınızın esiri olmadan, kuruntularınızı bir yana bırakarak yaşamanız olacaktır.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile birlikte kariyeriniz ile ilgili konularda, sosyal statünüzü değiştiren, bir takım ani gelişen olaylara tanık oldunuz. Bu süreç zarfında önünüze çıkan fırsatlar önceki senelerde de karşınıza çıkmış, fakat cesaretsizliğiniz yüzünden elinizden kaçmış olabilir. Kendinize olan güveninizi kazanmanız, gelebilecek her türlü sürpriz gelişmelerle baş edebilme gücüne sahip olduğunuza inanmanız bu dönem çok önemli. 2018 senesine kadar bir şirkette uzun soluklu çalışıyorsanız patronlarınıza tavır alabilir, ofis içi arkadaşlarınızla yüzleşebilir, hatta bir anda işinizi bırakabilirsiniz. Haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre kariyerinizde iniş çıkışlar yaşamanız mümkün olabilir. Bu süreçte davranışlarınızda ve kendinizi ortaya koyuşunuzda farkındalıklar yaşayacaksınız. Enerjinizi doğru yönlendirirseniz kariyerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza aniden astroloji, metafizik, sıra dışı konularla ilgilenmek girebilir.

2012 yılından beri Neptün’ün etkisi ile evren, doğaüstü güçler, Tanrı’ya ulaşmak, felsefi ve bir takım soyut konulara karşı ilginiz artmış, mistik deneyimler yaşamak istemiş olabilirsiniz. Yaklaşık 14 sene 9.evinizde transit edecek Neptün’ün etkisi ile gizemli konularla ilgili bilgiler almak için herhangi bir sosyal gruba katılabilirsiniz. Bu etkiler altında kendinizi ruhsal anlamda zenginleştirmek isterken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; gerçeklerden uzak bir inanç sisteminin içinde kaybolmamanız olacaktır.

2012 senesinden beri, Satürn’ün etkisi ile kendinizde mevcut olan yeteneklerinizi fark ederek yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak ortamların içine girmiş olabilirsiniz. Gizli kabiliyetlerinizi keşfetmeniz sizi mutlu edecektir. Kendinizi sanatsal olarak ifade etmeniz ya da bilim, edebiyatla ilgili alanlara ilgilinizin artması mümkün görünüyor. Bu süreç zarfında çocuklarınızın artan sorumlulukları sizi daraltabilir, aileye yeni gelen bebeğinizin sorumluluğu sizi bir takım kısıtlamalara sokabilir. Kendinize ayırmak istediğiniz zamanı vakitsizlikten, aşırı yoğunluktan dolayı bulamayabilirsiniz. Aşk ve romantik ilişkilerinizi sorgulayacağınız bu süreçte, sevilmediğinizi zannedebilirsiniz. 2015 senesine kadar sürecek bu dönemde her türlü spekülasyondan, risk içeren yatırımlardan uzak durmanızı öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU (23 TEMMUZ- 22 AĞUSTOS)

Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri Plüton’un etkisi ile ilgili günlük hayatınızda, ofis içindeki arkadaşlarınız, astlarınız ile ilişkilerinizde değişim ve dönüşüm temaları gündeme gelirken, tekrardan yapılanma söz konusu olabilir. Bu uzun soluklu dönemde zor işlerin altından kalkabilecek gücü kendinizde bulurken, kimsenin yapmak istemediği faaliyetleri yerine getirebileceksiniz. Başkalarına yardım etmek size zevk verirken, yanınızda çalışanlar ile ilişkinizde yıpratıcı durumlar yaşayabilir, maniple edici tavırlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bir takım rahatsızlıklar gündeme gelirken kronik hastalıklar, bozukluklar gün yüzüne çıkabilir. Günlük hayatınızın standardını düşüren bu durumlar karşısında beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek, özel bir diyet programı uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; 2023 senesine kadar Oğlak Burcu’nda transit edecek Plüton’un etkisi nedeniyle sağlığınız ile ilgili konuları ciddiye almanız, en ufak bir rahatsızlıkta doktor kontrolüne başvurmanızdır.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile hayat felsefenizde bir takım değişimler gerçekleşirken olayları daha derin, geniş açıdan kavrama, algılama durumuna geldiniz.  Yaşamın anlamını sorgularken daha yüksek ruhsal gerçeklere ulaşmak, dini ve felsefi konularda aydınlanmak için her türlü bilgiye sahip olma isteği içindesiniz. Eskiye ait bütün kalıplarınızı yıkarken katı kuralları, inanışları hiçe sayarak kendi idealleriniz doğrultusunda ilerlemek arzusundasınız. Bu süreç zarfında geçmişe nazaran daha fazla seyahatler, yabancı kültürlere yolculuklar gerçekleşirtirirken hiç beklenmedik bir şekilde üniversiteye girebilir, yurtdışında okumaya karar verebilirsiniz. Sıra dışı bilimsel konular, astroloji alanında eğitimler almaya yönelmeniz mümkün. Haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre yaklaşık 2018 senesine kadar devam edecek Uranüs’ün bu transiti son derece tehlikeli de olabilir. Kendinizi geliştirmek adına atacağınız adımlarda doğru kişilerle birlikte olmaya, bilginin kaynağını iyi araştırmaya, yanlış kişilerle iletişim kurmamaya dikkat etmelisiniz.

2012 yılından beri Neptün’ün etkisi ile eş ve ortaklardan gelen kazançlar, başkalarının kaynakları ile ilgili konularda bir takım yanılsamalar yaşamış olabilirsiniz. Ailede meydana gelecek kayıplar miras konularıyla uğraşmanıza neden olabilir. Parasal konularda size söylenen sözlerin gerçek olmadığını ve dolandırıldığınızı öğrenmiş olabilirsiniz. Bu dönemde ortaklaşa işlere girerken son derece dikkatli olmalı kendinizi riske atmamak adına sermayenizin tümünü ortaya koymamalısınız. (haritanızın konumuna göre değişiklik gösterebilir.) Neptün’ün etkisi altında kendi içinize yönelerek yaşamın gizemli, saklı olan yanları inanılmaz şekilde sizi içine alırken, merakınız uyanır, evrensel yasaları sorgular, daha ruhsal ve sezgisel olma yolunda adım atmak istersiniz. Yaklaşık 14 sene 12. Evinizde transit edecek Neptün’ün gerçeklerin üstünü örten enerjisini kontrol etmek ve anlamak çok zor olduğundan her şeyi sorgulamalı ve arkasından gittiğiniz inançlarınızı irdelemelisiniz.

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile aile ve yuva, yerleşim temaları ile ilgili konularda bir takım sorumlulukların altına girmiş olmalısınız. Bu ev, haritanın IC dediğimiz en derin dip noktasıdır ve kişinin geleceği ve meslek hayatı ile ilgili yapacağı adımların başlangıcıdır. 2015 senesine kadar Satürn’ün etkileri devam edecektir. Yapacağınız her türlü girişim parasal durumunuzu, günlük hayatınızdaki kaliteyi, kariyerinizi etkileyeceği için neyin altına elinizi koyduğunuzu çok iyi bilmelisiniz. Yuvanız ile ilgili bu zamana kadar sizi rahatsız etmeyen konular artık dikkatinizi çekebilir, toprak, ev, mal, mülk ile ilgili konularda bir takım atılımlar yapabilirsiniz.  Zoraki taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Satürn’ün bu evdeki diğer bir etkisi, geçmiş zamanlardaki yapmış olduğunuz hataları fark ederek bu konulardan ders çıkarmanızı sağlamak olacaktır.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK (23 AĞUSTOS- 22 EYLÜL)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri Plüton’un etkisi ile romantik ilişkiler, aşk hayatı, çocuklar, kendinizi ifade ettiğiniz yaratıcı faaliyetleriniz, spekülasyonlar, hayatın keyif alınan konuları ile ilgili bakış açınızda büyük değişikler yaşadınız ve yaşamaya devam edeceksiniz. Hayatınızı daha anlamlı yaşamış, yoğun duygular hissetmiş olabilirsiniz. Çocuklarınızla diyaloğunuzda daha derin ve güçlü bağlar kurmak isterken onların sorumluluklarını fark ederek üzerinize almış olmanız mümkün.  Tutkulu, derin hislerle yaşamış olduğunuz aşk ilişkilerinden ciddi dersler alabilir, aşırı sahiplenici tavırlar sergileyebilirsiniz. Haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre bu konularda 2023 senesine kadar krizlerle gelen derin değişim ve dönüşümlerin sizi beklediğini bilmelisiniz.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile gizemli, üstü örtülü mevzular, varoluşun anlamı, doğaüstü, ölüm ve ölüm ötesi konularda merakınız aniden gelişmiş, bazı deneyimler yaşamış olabilirsiniz. Ailenizdeki umulmadık bir kayıp nedeniyle miras ile ilgili hususlar sizi meşgul etmiş olabilir. Eşinizin parası, vergi, yatırımlar, sigorta, hisseli borçlar, banka kredileri ile ilgili aniden gelişen olaylarla karşılaşmış olmanız mümkün. (haritanızın durumuna göre olumlu ya da olumsuz)

2012 senesinden itibaren Neptün’ün etkisi ile özelikle ilişkiler, ortaklıklar, evlilikle ilgili konularda bir takım fedakârlıklar yaparak kendinizden ödün vermek zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu uzun süren dönemde (14 sene boyunca) hayatınızdaki kişiyi gözünüzde fazla idealize edebilir, gerçekleri görmekte zorlanarak yanlış kişilerle beraberlik yaşayabilirsiniz. Adli davalar, mahkemeler, özel anlaşmalar, açık düşmanlar, rakipleriniz ile ilgili konularda aldatılma, kandırılma, beklentilerinizin karşılanamaması söz konusu olabilir. (Haritanızın durumuna göre olumlu ya da olumsuz)

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile kendinizi ciddi bir projenin içinde dikkatli ve detaylı çalışmalar yaparken bulmuş olabilirsiniz. Zihinsel faaliyetlerin yoğun olduğu bu süreçte kendinizi yaptığınız işe odaklayarak birçok sorumluluk üstlenmiş olmanız mümkün. 2015 senesine kadar yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili konularda bir takım zorluklar, kısıtlanmalar ortaya çıkabilir. Bu dönemde yazma yeteneğinizi fark ederek bilgilerinizi yazıya dökebilir, bazı eserler ortaya çıkarabilirsiniz. 

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU (23 EYLÜL- 22 EKİM)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri Plüton’un etkisi ile aile ve yuva temaları, ebeveynler, kökler, iç dünyanız ile ilgili konularda derin değişim ve dönüşümlerle beraber yenilenmeler yaşamaya başladınız. Aile içinde mücadele, manipülasyon, ebeveynler arası oluşabilecek tartışmalar, güç savaşları sebebiyle iç dünyanızı tekrardan yapılandırma yoluna gittiniz. 2023 senesine kadar Oğlak Burcu’nda transit edecek olan Plüton’un etkisi ile taşınma, yer değiştirme konuları gündeme gelebilir. Eski alışkanlıklarınızın yıkılarak yeniden inşa edileceği bu süreçte esnek olmalı, aile üyeleri ile aranızda oluşabilecek gerginlikleri en aza indirmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde yaşanabilecek sorunlar sebebiyle aile bağları kopabilir, ayrılıklar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde spirütel konularla ilgili çalışma yapmışsanız Plüton’un arındırıcı enerjisinden faydalanarak geçmişten getirdiğiniz bağımlılıklardan kurtulabilir, içsel çocuğunuzla yüzleşebilirsiniz.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisi ile evlilik hayatı, ortaklık ve özel ilişkilerinizle ilgili konularda ani ve beklenmedik olaylar, değişimler yaşamış olmalısınız. Beraberliklerinizde özgürlük arayışının arttığı, karşı taraftan beklentilerinizin yükseldiği bu süreçte, düşüncesizce hareket etmekten kaçınmalısınız. 2018 senesine kadar devam edecek uzun transitte başkalarına karşı heyecanınızı kontrol altına almalı, kısa süreli ilişkilerden uzak durarak, ilginizi tek bir kişiye yönlendirmelisiniz. Eğer beraberliğinizi sıkıcı ve monoton buluyorsanız bunu açıkça dile getirmeyi denemelisiniz. Aksi takdirde Uranüs ilişkinizde tatminsizlik yaşamanıza neden olacak ve duygusal anlamda stresli dalgalanmalarla mücadele etmek durumunda kalacaksınız. Rakiplerinize karşı sıra dışı davranarak kendinizi tehlikeye sokmanız aynı tepkiyle karşılaşmanıza neden olacaktır. Mantıklı olmaya özen göstermelisiniz. (haritanızın durumuna göre olumlu veya olumsuz etkileneceksiniz.)

2012 senesinden beri Neptün’ün etkisi ile günlük rutin hayatınız ya da iş yaşamınızda bir takım değişiklikler yaşayarak fedakârlık temaları ön plana çıkmış olabilir. İdealleriniz uğruna kendinizden ödün vererek çalışabilirsiniz. Astlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla aranızda meydana gelebilecek aldanma, aldatılma, yanılmalara dikkat etmelisiniz. Sanat ile uğraşıyorsanız yaratıcı yönünüzü ortaya çıkartabilir, hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Hastalık hastası olmamaya özen göstererek, bedeninizi dinlemeli, sağlık, beslenme konularına eskisine nazaran daha fazla hassasiyet göstermelisiniz. Neptün’ün sinsi enerjisi teşhisi konulamayan hastalıklara neden olurken, rahatsızlıklar sizi savunmasız hale getirebilir. Bu yüzden rutin kontrollerinizi her sene başında yaptırmaya özen göstermelisiniz. Bu dönemde genellikle evcil hayvan alarak kendinizi mutlu edebilirsiniz. Yaklaşık 14 sene 6. Evinizde transit edecek Neptün’ün gerçekleri gizleyen yönü sizi sağlık, iş çevresi ve günlük hayatta kaosların içine sizi sürükleyerek depresif ruh haline sokabilir.

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konularda bir takım sorumlulukların altına girerek, kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi para kazanmaya endeksleyebilir, uykuda kalan yeteneklerinizi keşfederek, finansal anlamda ödemek zorunda kaldığınız borçlarınızı kapatmak için uğraşabilirsiniz. Kendinizi maddi anlamda güvence altına almak istemeniz, geleceğe dair yatırımlar yapmanız çok çalışmanız sonucunda olacaktır. 2015 yılına kadar parasal konularda yaşayacağınız kısıtlanmaları en aza indirgemek için gereksiz harcamaları kesilebilir, kontrolü elden bırakmayarak sıkıntıları aza indirgeyebilirsiniz.  Bu dönemde borç kesinlikle alınmamalıdır. Hiç beklenmedik faturalar karşınıza çıkarak sizi zor duruma düşürebilir.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP (23 EKİM – 21 KASIM)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri iletişim evinize geçen Plüton sizi sorumluluk almaya, disiplinli çalışmaya yönlendirmiş, hayatınızda bazı değişim ve dönüşümler yaşamış olmalısınız. Zihninizdeki dağınıklıkların çözüldüğünü ve olayları daha rahat kavradığınızı gözlemlemiş olmanız mümkün. Hobi olarak başladığınız ve yaratıcığınızı kullandığınız çeşitli alanlarda kendinizi geliştirerek içinizde var olan yeteneği keşfetmeniz ve bunu parasal anlamda değerlendiriyor olmanız söz konusu olabilir. Bu zaman zarfında kendinizi ortaya koyma ve toplum önünde öne çıkma adına adımlar atabilir, hayatınızın iplerini elinize alarak verilen sorumlulukları yerine getirerek hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Plüton’un etkisi ile içinde bulunduğunuz ortamlarda, yakın çevrenizle de değişimler başlamış olmalı. Katıldığınız gruplarda kendinizi daha etkin ve güçlü olarak ortaya koymanız, dile getirdiğiniz mevzuların dikkat çekici olması sizi ön plana çıkardığı gibi, karşınızdaki kişilerinde sizi ilgi ile dinlemesi mümkün. (Bu değişimler haritanızın durumuna göre olumlu ve olumsuz yönde farklılık gösterebilir) Oldukça uzun sürecek olan bu süreçte  (2023’e kadar) Plüton’un bu alanlarda size çok büyük destekler verdiğine şahit olacaksınız.

2010’dan beri Uranüs’ün etkisi ile aniden iş hayatına atılmaya karar vermiş veya işinizi yenilemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Kendi içinizde var olan farkındalığınızı keşfederek cesur bir şekilde inançlarınızın peşinden gitmiş olmanız mümkün. Bireyselliğinizi, özgürlüğünüzü elinize almak amacıyla, geleneksel kalıpların dışına çıkma pahasına arzularınızın peşinden gitmek istediniz ve isteyeceksiniz. Uranüs’ün etkileri 2018’e kadar devam edeceği için bu süre zarfında düşüncesizce, hızlıca kararlar vererek yanlış insanlarla yola çıkmamaya özen göstermelisiniz. Karşınıza birden çıkan sürpriz teklifler, gelişmeler sizi şaşırtabilir. Kararlarınızı düşüncesizce, kimseye danışmadan almamalısınız. Bu süreç zarfında yeni iş teklifleri aniden gündeme gelirken, sıra dışı işlerde çalışma koşullarını deneyimleyebilirsiniz. Teknolojinin faydalarını sonuna kadar kullanmanız, bu şekilde işlerinizi yoluna koymanız Uranüs’ün size sunduğu diğer bir sürpriz şans! Bu uzun soluklu transitte dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise; sıhhatiniz olacaktır. Ansızın çıkan sağlık problemlerini en aza indirmek için rutin check-uplar yaptırmanızı öneririm. Bu dönemde evinize küçük bir dost (kedi, köpek vb.) almaya karar vererek hayatın onlarla çok daha güzel olduğunu keşfedebilirsiniz.

2012’den beri ilhamların, hayal gücünün sınırlarını zorlayan Neptün 5. Evinize girerek ideallerinizi gerçekleştirmek adına size yepyeni bir vizyon oluşturdu. Neptün’ün size sağlamış olduğu büyüleyici, hayal gücünüzü ortaya çıkartıcı etkilerini, yaratıcılığınızı ortaya çıkaran konulara yönlendirmelisiniz. Özellikle mesleğiniz sinema, müzik, güzel sanatlar, dans, fotoğrafçılık, edebiyatsa çok şanslı bir döneme adım attığınız bilmelisiniz. Birçoğunuz içinizde saklı duran elması daha keşfetmemiş olabilir. Ayrıca Neptün’ün yumuşak enerjisi, anlayış, şefkat, merhamet konularında da sizi etkileyecektir. Kendinizi çocuğunuza veya aşkınıza fazlasıyla adayabilir, özverinizin sınırlarını zorlayan beraberliğinize karşı kurban konumunda kalabilirsiniz. Satürn’ün size verdiği sorumlulukların fazla olması sebebiyle sosyal ortamlara girmek bu dönem zor olsa da  ilerleyen senelerde eğlenceye düşkünlük gösterebilir, kontrolsüz şekilde keyif verici maddelere eğilim duyabilirsiniz. Neptün’ün gerçeklerin üstünü tül gibi örten enerjisi aşk, çocuk ilişkilerinizde ütopikliğe varan hayaller kurmanıza neden olabilir. Bu uzun soluklu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; realiteden uzaklaşmadan, objektif davranmanız olacaktır. 14 yıl boyunca masalsı aşklar yaşayabilir, ya da platonik bir aşkın peşinden koşabilirsiniz.

2012’den beri; 29 yılda bir kişilik evinizi ziyaret eden Satürn, yeni bir limana giden gemi gibi hayatınıza farklı bir yön vermek adına yola çıkmanıza sebep oldu. 2015 yılına kadar yaşamınızı yavaş yavaş, istikrarlı bir şekilde değiştirerek yeniden yapılandırma sürecindesiniz. Artık geri dönüşü olmayan bir yolda ilerlediğinizi bilmeli attığınız adımları göz önünde bulundurarak sonuçlarına hazırlıklı olmalısınız. İdeallerinizin peşini bırakmayarak, ısrarla, tutkuyla hedefinize odaklı çalışmanız sonucunda başarının gelmesi mümkün. Satürn sert enerjilere sahip olabilir ama bir o kadar da adildir. Aldığınız sorumlulukların farkında olarak, emek vererek çalışırsanız mükâfatlandırılacaksınız. Aksi takdirde sonuç hüsran olacaktır. Yoğun çalışmalarınız sonucunda kazanacağınız mükafatların kalıcı olacağını bilmelisiniz. Satürn’ün 2015 yılına kadar Plüton’dan destek gören açısından dolayı bu zaman diliminin kıymetini bilmeli, çalışmalarınızı efor sarf ederek, stres altına girmek pahasına inşa etmelisiniz. Yaptıklarınızın neticesinde hayatınızda yeni bir sayfa açarak toplum önünde saygınlığınızı arttırabilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY (22 KASIM- 21 ARALIK)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri, Plüton’un etkisi ile kişisel kazançlarınız, manevi değerlerinizde büyük bir değişim ve dönüşümü deneyimlemeye başlamış olmalısınız. Maddi ve manevi güven hissinin ne kadar önemli olduğunu fark etmeniz, sizi para kazanmaya yönlendireceği için, yeniden yapılanma sürecinde olduğunuzu bilmelisiniz. 2013 senesine kadar Oğlak Burcu’nda transit edecek Plüton’un etkisi ile, sahip olduğunuz maddi kaynaklarda büyük bir genişleme veya kayıplar söz konusu olabilir. Kendinize vermiş olduğunuz değerin de sorgulanmasına neden olacak bu durum karşısında, öz saygınızı kaybetmemek için çok çalışmalı, içinizde var olan öze ulaşarak, gerçek yeteneklerinizi keşfetmelisiniz. Sevdiğiniz işlere yönelmeniz mutluluğun anahtarıdır.

2010 senesinden beri, Uranüs’ün etkisi ile bireysel olarak kendinizi ifade etmek için sanatsal yeteneklerinizi keşfetmeye yönelik çalışmalarda bulunmuş olabilirsiniz. 2018 senesine kadar, uykuda olan kabiliyetleriniz bir anda uyanışa geçebilir, orijinal fikirleriniz hayal gücünüz ile birleşerek kendinize özgü, sıra dışı, eşsiz eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu süreçte ani başlayıp biten ilişkiler, gelip geçici gönül ilişkilerine karşı hayatınıza katılmak isteyecek insanları çok dikkatli seçmelisiniz. Bu ev, eğlence evi olduğu için kendinizi keyif verici ortamlarda bulabilir, müptelası olacak maddelere kaptırarak, aykırı davranışlar sergileyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey; sıra dışı ortamlarda bulunmamak, evlilik dışı ilişkilerden uzak durmak, spekülasyon ve kumar tarzı, risk getiren ortamlara girmemek olacaktır. Çocuklarınızla ilişkilerinizde haritanızın konumuna göre olumlu ya da olumsuz olaylar gelişebilir.

2012 senesinden beri, Neptün’ün etkisi ile ruhunuzun derinliklerine yönelerek içsel gözlem yapmaya başlamış, yaşamın derin enerjilerini sezinleyerek farkındalık yaşamış olabilirsiniz. Hayata bakış açınızın değişeceği, yaklaşık 14 sene, 4. Evinizde transit edecek olan Neptün’ün enerjileri kariyer evinizi de etkileyeceği için, meslek hayatınıza yönelik atacağınız adımlarda çok temkinli davranmalısınız. Bu süre boyunca, yeteneklerinizi keşfetmeli, keyif aldığınız alanlara yönelmelisiniz. Yaratıcılığınızı harekete geçirecek bu enerjiler altında, mimarlık, sanatsal olaylar, grafik tasarım, müzik, film, şiir işleriyle ilgiliyseniz meslek hayatınızdaki statünüzü yükseltmek adına başarı elde edebilirsiniz. Bu dönemde aile fertleri ile ilgili hayal kırıklıkları, aldanmalara şahit olmanız, yuvanızın yavaş yavaş dağıldığını görmeniz, içinizde kaos yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca yine bu süreçte evinizde tadilat yaptırabilir ya da taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Yeni bir gayrimenkule yatırım yapacaksanız detaylı soruşturma yapmanızı tavsiye ederim. Evinizde su baskını, doğalgaz kaçakları gibi sorunlara karşı da temkinli davranmalı, önlem almayı ihmal etmemelisiniz.

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile adım atmaya cesaret edemediğiniz konularda yol almaya başlayabilir, aklınıza gelmeyen birçok konuya yönlenerek, sorumluluklar alabilir, kendinize vermiş olduğunuz değeri sınayabilirsiniz. Bu dönemde, yapacağınız işlerin görünür olması zor olabileceği için, tek başınıza çalışmanız daha uygundur. Kendi yeteneklerinizi toplum önünde göstermek adına, 2015 yılının sonları sizin için yeni başlangıçlar yapmanız açısından çok önemli bir yıl olacaktır. Şimdiden, hayalinizi gerçekleştirmek adına çok çalışmalı, işinizde uzmanlaşmak adına gayret göstermelisiniz. Bu süreç zarfında dost görünen düşmanların gerçek yüzünü görmeniz size ne kadar acı verirse versin, onları hayatınızdan uzaklaştıracaksınız. Geçmiş yılların masaya yatırılacağı, yarım kalmış işlerin bitirilmesi için çalışmaların yapılacağı bu dönemde, yeni başlangıçlar yapmanız zor görünüyor. 2015 senesine kadar, Satürn’ün etkilerinin süreceğini bilerek, kendinizi adeta nadasa bırakmalı, yeni girişimlerde bulunmamalısınız. Bu dönem, bilinçaltınızda yatan korkularınızın yüzeye çıktığı, takıntılarınız, kompleksleriniz ve fobilerinizle yüzleştiğiniz bir dönem olacaktır. Hayatla mücadele edemediğinize inandığınızda, psikoterapi yardımı almak yaşadığınız sıkıntıları hafife indirme açısından son derece faydalı olacaktır. Sağlık açısından kendinizi sürekli kontrol altında tutmalısınız. En ufak bir rahatsızlıkta doktora görünmeli, rutin kontrollerinizi aksatmamalısınız.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK (22 ARALIK- 19 OCAK)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri, kişiliğiniz ile alakalı bir takım değişimler yaşayarak, algınızın tamamen farklılaştığını, kendinizi ortaya koymakta, isteklerinizi söylemekte sorunlarınızın olduğunu keşfetmiş olmalısınız. Bunların artık size bir yük olduğunu düşünmeniz, bu problemleri aşmaya yönelik atılımlarda bulunmaya başlamanız mümkün. Gizli kalmış yeteneklerinizi fark etmeniz, insanları şaşırtacak şekilde ortaya dökmeniz ile birlikte yaşama sevinciniz, irade gücünüz yeniden doğuşa geçmiş bulunmakta. Kendinizi daha canlı, neşeli, karizmatik ve çekici hissedebilirsiniz. Eğer, bu yeteneklerinizi kullanmayı becerirseniz, hayatta çok büyük ilerlemeler kaydedecek, içinizden çıkan  yeni çocuk sayesinde çekingenlikten uzak, dinamik, lider özelliklerinizi daha rahat ortaya koyabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; 2023 yılınıza kadar köşe evinizde transit edecek olan bu enerjiyi kullanmayı gönüllü olarak istemenizdir. Eski, demode fikirlerinizi bir kenara atmak için atılıma geçin.
İnsanları rahatsız eden kontrolsüz davranışlarınızı bırakmak için de kendinizi bu değişimin içine bırakın. Bundan sonra, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bu süreç zarfında başkalarını yönetmek ve onları kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmelerini istemekten uzak durmalısınız.

2010’dan beri Uranüs’ün etkisi ile birlikte aileniz, köklerinizle ilgili birçok konuda düşünceleriniz farklılaşmaya başlamış olmalı. İç dünyanızı keşfedeceğiniz bu süreçte yaşam biçiminizde radikal değişimler yaşayacaksınız, 2018 yılına kadar yaşamış olduğunuz evin sıra dışı, değişik fikirlerin tartışıldığı bir toplantı ortamı haline çevirebilirsiniz. Ruhunuzun en derin köklerine kadar inerek, çocukluktan kalma korkularınızla yüzleşmek istemeniz mümkün. Ebeveynlerinizden öğrendiğiniz kalıplardan kurtulmak ve kendi hayatınızı yönlendirmek için cesur adımlar atabilirsiniz. Bu süreç içerisinde, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yeni yuva kurmuşsanız çocuklarınız için her türlü özveride bulunmak adına hayatla mücadele etmeli, yuva içindeki dengeleri korumaya özen göstermelisiniz. Uranüs’ün etkisiyle aile içinde bağlarınız sağlam değilse, ev yaşamınız ani bir şekilde parçalanabilir. Şunu bilmelisiniz ki, siz artık bağımsızlığınızı ilan etmek için yola çıktınız ve bunu da gerçekleştirmek için önünüze gelen her türlü engeli yıkmaya hazırsınız. Ev değişikliği, semt değişikliği hatta ülke değişikliği yapmanız mümkün.

2012’den beri ilhamların, yaratıcılığın, hayal gücünün gezegeni olan Neptün zihin evine girerek sizin olaylara bakış açınızı yumuşatarak, kalbinizle hareket etmenize sebep oluyor. Soyut kavramlar sizi çekerek okült konular, metafizik, astroloji, yoga konularına merakınızın artacağı bu dönemde kendinizi gizemli işlerle uğraşırken bulacaksınız. 14 sene boyunca transit edecek Neptün’ün enerjilerini kontrol etmek adına, size söylenen her şeye inanmamalı ve sorgulamayı öğrenmelisiniz. Haritanızın açılarına göre, olumlu ya da olumsuz yönde kardeşleriniz, akrabalarınız ile ilgili konularda, aldanma ve aldatmalar karşısında hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Sanata yönelik bir iş yapıyorsanız, yaratıcılık yönünüzü ortaya çıkarmalı, ilhamlarla dolu olacak zihninizi güzel şeyler meydana getirmek adına işinize yönlendirmelisiniz.

2012’den beri geleceğe yönelik planlarınızı hayatınıza aktarmak adına bir takım sorumlulukların altına girerek, sosyal gruplarla birlikte hareket etmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Ekipçe yaptığınız işler, kulüp, dernek, organizasyon işleri içinde bulunarak faaliyet gösteriyor olmalısınız. 2015 senesine kadar sağlam olmayan arkadaşlıklarınızın kumdan kaleler gibi yıkıldığını görmek sizi derinden etkileyebilir. Sizinle aynı ideolojiye sahip olmayan arkadaşlıklarınız, gruplarınız yok olacaktır. Sizden yaşça büyük değerli insanlarla arkadaşlık kurmak, onların tecrübelerinden yararlanmak bu dönemde ilginizi çekebilir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA (20 OCAK- 18 ŞUBAT)

 Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri, Plüton’un etkisi ile içsel anlamda büyüdüğünüzü, ruhsal bakımdan farkındalıklar yaşadığınızı hissetmiş olmalısınız. Güdüsel olarak bastırdığınız, ortaya çıkartamadığınız korkularınızla yüzleşmek ve bunları kökten halletmek istiyor olabilirsiniz. Kendinizi dış dünyaya kapatmanız, hayatın keyifli, zevk veren taraflarından soyutlanmanız mümkün görünüyor. 2023 senesine kadar, ruhunuzun her açıdan özgürleşmesi, aydınlanması için derin bir yolculuk yaparak bilincinizi açacak, farkındalığınızı yükselterek her türlü spritüal bilgiyi öğrenmek isteyeceksiniz. Bu dönemde, meditasyona ilgi duyabilirsiniz. Bu uzun transit bitince, ruhunuzun son derece gelişip dönüşeceğini ve toplumun baskılarından kurtulacağınızı bilmelisiniz. Bu süreç zarfında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; Plüton’un baskılayarak dönüşmenizi, değişmenizi sağlayan enerjisiyle tek başınıza mücadele edemezseniz uzman bir doktordan destek alarak bu dönemi daha rahat atlatmaya çalışmaktır. Sert karakterli bir yapınız varsa, daha şefkatli olacak kimsesiz çocuklara el uzatarak, huzur evi, hastane gibi yerlerde yardıma muhtaç insanlara destek olmak isteyeceksiniz.

2010 senesinden beri, Uranüs’ün etkisi ile yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşlerinizle ilişkilerinizde değişimler, sıra dışı olaylar yaşamaya başladınız. Olağan çevrenizden koparak farklı kişilerle bağlantılar kurmaya başlamanız, 2018 senesine kadar devam edecek. Bu süreçte, zihinsel olarak eski tabuları yıkarak, yeni teorilere, felsefelere, bilgilere ulaşarak aydınlanabilirsiniz. Okült konular, spritüal bilgiler, mistisizm alanlarında çalışmalar yapmanız, ruhsal anlamda büyümenize neden olacaktır. Daha yüksek bir gerçeğin varlığını içinizde hissederek, kendini var oluşa teslim edebilirsiniz. Dalgın, dikkatsiz, ilgisiz bir kişiyseniz bu süreçte daha aktif bir zihne sahip olacak, elektronik, bilgisayar, teknoloji ilgi alanınızın içene girecektir.

2012 yılından beri, Neptün’ün etkisi ile finansal kaynaklarınızın yönünü değiştirerek, manevi ve ruhsal konulara yönlendirmiş olmalısınız. Yaklaşık 14 sene, 2. Evinizde transit edecek olan Neptün’ün etkisi parayla ilgili konularda bakış açınızın değişmesine neden olurken, diğer duygularınıza da etki ederek bir takım karmaşalar yaratabilir. Maddi ve manevi dünyanızı dengelemek, her iki tarafında özünü benimsemek, bu dönemde çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; maddi kayıplara uğramamak için paranızı yatırım amaçlı kullanacağınız yerleri iyi tespit etmeniz olacaktır. Bu süreçte, ruhsal değerlerinizi ön plana çıkarmalı, güvenlik duygunuzu yeniden değerlendirerek, daha spritüal bir boyuta ulaşmalısınız. Para kazanma ve kendinize değer verme konularında, kaçışlar ve tembellikler yapmak, Neptün’ün karanlık tarafıdır. Enerjinizi, sanat, şifa, konularına yönlendirerek sonuçlar alabilirsiniz.

2012 senesinden beri, Satürn’ün etkisi ile kariyerinizle ilgili konularda sorumluluklar alarak (haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre) bir takım girişimlerde bulundunuz. Yaptığınız işlerin karşılığında ödüller alarak, itibarınızı arttırmış olabilir ya da tam tersi isteksizlik, durgunluk, hisleriyle dolu olarak hiçbir şey yapmamış da olabilirsiniz. Toplum önündeki statünüzü etkileyecek bu enerjiler altında, 2015 yılına kadar çok hassas dengelerle ilerlemede olacaksınız. Kariyerinizle ilgili göstereceğiniz mücadele sonucunda, başarınızın getirisi ona göre değerlendirilecektir. Bu süreci çok iyi kullanırsanız meslek hayatınızın en zirve noktasına geçebilirsiniz. Makamınızı onurunuzu yükseltmek istiyorsanız, gayret ederek, çok çalışarak elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Disiplin, düzen, konsantrasyon duyguları ile hareket etmeli, yerinizi sağlamlaştırmalısınız.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK (19 ŞUBAT-20 MART)

Geçmişe ve geleceğinize bir göz atalım;

2008 yılından beri, Plüton’un etkisi, geleceğe yönelik planlarınızın, projelerinizin değişim ve dönüşüme uğramasına sebebiyet verdi. Gerçekleştirmek istediğiniz umutlarınızı girmiş olduğunuz farklı sosyal gruplar sayesinde, hayatınıza sokmaya başlamış olmalısınız. Katılmış olduğunuz topluluklar içerisinde, güçlü ve size faydası olacak insanlar olabileceği gibi art niyetli kişilerde olabilir. 2023 yılına kadar, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kişisel içgüdüleriniz doğrultusunda hareket ederken başkalarına karşı baskıcı tavırlar sergilememeli, kendi çıkarlarınız uğruna isteklerinizi diretmemek olacaktır. Bu enerjiler doğrultusunda, yapacağınız en güzel şey, toplumun yararına katılacağınız yardımlaşma dernekleri, hümanist gruplar içerisinde boy göstermek olacaktır. Okült, spritüal gruplara katılmanız mümkün olabilir. Bu konuda girdiğiniz çevrede size verecekleri bilgilerin doğruluğunu sorgulamanız sizin açınızdan önemli olacaktır.

2010 senesinden beri Uranüs’ün etkisiyle eski ve demode kişisel değerlerinizin yavaş yavaş yok olmaya başladığını fark etmiş olmalısınız. İçsel anlamda özgürleşmek isteyebilir, kendinize verdiğiniz değeri sorgulayarak daha özgür olmak arzusundasınız. Kendi yeteneklerinizle para kazanmak için sıra dışı işler yapabilir, bu güne kadar atmaya cesaret edemediğiniz adımları atabilirsiniz. 2018’e kadar dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kazançlarınızı yatırım amaçlı kullanırken, büyük kayıplar yaşamamak için her şeyi iki kere düşünerek risk almamak ve gözü pek davranmamak olacaktır.

2012’den beri ilhamların, yaratıcılığın, hayal gücünün sınırlarını zorlayan Neptün, 1. Evinize girerek ideallerinizi gerçekleştirmek adına, sizin daha fazla içgüdüsel hareket etmenize neden olmuş olabilir. Etrafınıza karşı hassasiyetinizin artacağı, sezgilerinizin güçleneceği bu etkiyi iyi yönlendirmeye çalışmalısınız. Olaylar karşısında gerçeklerden uzaklaşmamaya dikkat etmeli, aldanma ve aldatılmalara karşı hayal kırıklığı yaşamamak adına, objektif davranmaya özen göstermelisiniz. Yanlış algılamalar sizi yavaş yavaş etkisi altına alarak sömürülmenize, iyi niyetinizin kullanılmasına neden olabilir. İnsanlara hayır demeyi öğrenmelisiniz. Bu dönemde yapacağınız en güzel şey, sanatsal konulara merakınız varsa, o yöne yönelmek, mistik çalışmalar yaparak ruhunuzun gerçeklik amacına ulaşmanız olacaktır.

2012’den beri Satürn’ün etkisi ile, bu güne kadar yaşadığınız tüm tecrübeleri gözden geçirerek, hayatınızla ilgili konularda bir takım anlam arayışlarına girebilirsiniz. Bu dönemde daha yüksek bilgilere ulaşarak, dini, felsefi konulara ilginiz artabilir ve bu yolda kişisel gelişim uzmanlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Evrenin sırlarını keşfetmek isteyebilir, mistik yerlere giderek, ruhsal açıdan değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz.  2015 senesine kadar, bu etkilerin altında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; size ters gelen ahlaki, felsefi görüşlere itibar ederseniz, hayatta büyük kaoslar yaşayabilirsiniz. Önemli olan, kendi içinizdeki inançlarınıza ulaşmak, onları ortaya çıkarmak ve bunu kariyerinize taşımaktır. Yurt dışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, eğitim öğretim ve yayıncılık ile ilgili konularda sorumluluklar alabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun,
Astrolog Jale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.