Venüs İkizler burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

363

VENÜS 12 NİSAN- 08 MAYIS 2015 ARASI İKİZLER BURCUNA GEÇİYOR, BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs İkizler burcunda ilişkiler yönünden hareketli ve değişken bir imaj sergiler. Sempatik ve konuşkan, iletişimi kuvvetli yönüyle sosyal çevreye çabuk bir şekilde uyum sağlamayı kolaylaştırır. Aşk ilişkileri açısından çok da tercih edilen bir enerji değildir. Çünkü sürekli değişen ruh halleri beraberliklerde istikrarsızlık gösterilmesine neden olabilir. Kişi birçok tercih arasından seçim yapmak durumu ile baş etmek zorunda kalabilir. Bu nedenle ilişkilerde derin bir paylaşım yerine daha çok yüzeysel davranmak gibi bir sorun ortaya çıkar.

Venüs İkizler burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; karşımızdaki kişilerin bize getireceği sorumlulukların altından kalkamayacaksak onlara ümit vermemektir. Bu enerjiler altında (haritamızda Venüs’ün düştüğü ev konularında) fazlasıyla rahat tavırlar sergilememiz, yapmak zorunda olduklarımızdan kaçmamız nedeniyle sonrasında pişmanlık duyacağımız sorunlarla karşılaşabiliriz.

Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte Terazi ve Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Koç ve Aslan burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Başak, Balık ve Yay burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

15 Nisan’da Venüs ile Retro Satürn karşıt açı yapacak. İlişki kurduğumuz insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekebiliriz. Bir takım engellemeler, gecikmeler gündeme gelirken, özellikle finansal konularda beklentide olanlar istedikleri sonuçları almakta zorlanabilir. Elimize geçen fırsatları fark etmekte zorlanabilir. Beraberliklerde bir takım endişe ve kuruntular bizi fazlasıyla yorabilir.

20 Nisan’da Venüs ile Neptün kare açı içerisinde. İlham veren bu etkiler altında özellikle sanatsal çalışmalarda (müzik, tiyatro, fotoğrafçılık, dans) büyük başarılar elde edebiliriz. Aslında yaratıcılık gerektiren her konuda verim alabilecek enerjiler mevcut. Merhamet duygumuzun yükseleceği bu günlerde yardıma muhtaç olan insanlara elimizi uzatarak onların yaralarını sarmaya odaklanabiliriz. Bu arada iştah açıklığına dikkat etmeli.

22 Nisan’da Venüs ile Jüpiter sekstil açı yapacak. İyimser enerjilerin hâkim olduğu bu günlerde daha çok sosyalleşme ve popülerliğimizi arttırma imkânı bulabileceğiz. Arkadaşlarımızla beraber olmak, onlarla dostluğumuzu paylaşmak adına birçok faaliyette içine girebiliriz. Hayatın keyifli alanlarına yönelme arzumuzun yüksek olması nedeniyle tembellik yapma arzumuz yüksek olacak. Nedensiz bir mutluluk içimizi kaplayabilir. Yine iştah açıklığı sebebiyle fazla abur cubur ve  özellikle tatlı yememeğe özen göstermeli.

27 Nisan’da Venüs ile Uranüs sekstil açı içerisinde. Sürprizlere açık olmamız gereken bu günlerde sanatsal konularda orijinal ve ilgi çekici fikirler üretebiliriz. Özgürlük ihtiyacımızın yüksek olması sebebiyle fazla enerji ile yüklenebilir ve bunu üzerimizden atmak isteyebiliriz. Bu günlerde spora yönelmek bu açıdan faydalı olacaktır.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

İlişkiler, iletişim, fikir alışverişleri daha çok yakın çevre, kardeşler, komşular, okuyorsanız daha yoğun eğitim konularında gerçekleşecek. Zihinsel çalışmalarda Neptün’ün kare açısı sebebiyle akıl karışıklığı, konuları kavrayamama söz konusu olurken vereceğiniz seminerlerde hata yapmamak için dikkatinizi açık tutmalısınız. Kısa seyahatler gündeminize gelebilir.

 

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Sizi memnun edecek ve hayattan daha fazla keyif almanıza neden olacak unsurların finansal kazançlarınızı arttırmaya yönelik girişimler yaparak gerçekleşeceğine inanabilirsiniz. Pahalı hediyeler almak, alışveriş, güzelliğinize yönelik yapacağınız harcamalar gündeminize gelebilir. Neptün’ün kare açısından dolayı kendinizi değersiz hissetmeniz söz konusu olabilir. Parayı savurganca harcamanız neticesinde kredi kartı borçları ile mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

ikizler İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Sosyal hayatınızın birden renklenmesi mümkün.  Kendinizi güzelleştirmek adına estetik yaptırmak isteyebilirsiniz. Ama Neptün’ün sert açısını dikkate almalı, hayal kırıklığı yaşamamak adına doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Uyum ve şıklık arayışınız her zamankinden yüksek olmasına rağmen Satürn’ün karşıt açısı sebebiyle elinizde yeterli para olmayabilir. Ya da eşinizin kısıtlamalarına maruz kalabilirsiniz. Neptün’ün kare açısından dolayı iştah artışınızı kontrol altına almakta zorlanmanız söz konusu olabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Sevgiyi bir üst boyuta çıkartarak kendinizi koşulsuz bir şekilde spritüel seviyeye çıkartma arzusunda olabilirsiniz. Uykuda olan ve farkında olmadığınız bilgilere ulaşmanız ve bunları daha da derinleştirme arzunuz yanlış kişilerle irtibat kurmanıza neden olabilir. Bu nedenle bilgi aldığınız kaynağı iyice sorgulamanız gerektiğini bilmelisiniz. Neptün’ün kare açısından dolayı iç benliğinizde görmeniz gereken kusurlarınızı ört bas etmek isteyebilirsiniz.

 aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Sosyal ortamlarda boy göstermek, arkadaşlarınızla eğlence hayatına katılmak arzusu içinde olabilirsiniz. Kendinizi gruplar içerisinde daha rahat hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Yalnız kalmaktan sıkılmanız mümkün. Neptün’ün kare açısından dolayı aşk hayatınızda bir takım yanlış anlaşılmalar, aldanmalar yaşayabilir, ortaklaşa kazanımlarda problemler baş gösterebilir.

 

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Kariyerinize yönelik sizi daha üst noktalara taşıyacak kişilerle tanışmanız söz konusu. Çabuk iletişim kuran bir yapınız varsa tanıştığınız bu yeni kişilerden destek görebilirsiniz. Ev içinde sorumluluklarınızın artması sebebiyle sosyal hayatınızda bir takım kısıtlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu da içinizde aşmak istediğiniz bir sıkıntının varlığını hissedeceğinizi gösteriyor. Neptün’ün kare açısından dolayı adli davalar, mahkemeler ile ilgili sonuçlar bekleyenler hayal kırıklığı yaşatacak haberler alabilirler.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Yurtdışı seyahatlerine katılmanız, ortaklarınızla birlikte uluslar arası işlere başvurmanız söz konusu. Bir aylık bu süreçte uzak kültürlere giderek keyif verici deneyimler yaşayabilirsiniz. Tanıştığınız insanlar hayatı daha farklı pencerelerden algılamanıza fırsat verebilir. Neptün’ün kare açısından dolayı eğitim sektöründe çalışanlar bir süreliğine dalgınlıktan dolayı hata yapma sorunları ile karşılaşabilirler. Yolculuk esnasında da unutkanlık dolayısıyla bazı sorunlar meydana gelebilir.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Bir aylık bu süre boyunca ortaklaşa müşterek kullandığınız maddi kaynaklar ile ilgili konular gündeme gelebilir. Neptün’ün kare açısından dolayı uzun zamandan beri beklediğiniz alacaklarınızı elde etme imkânı bulmakta zorlanabilirsiniz. Ekonomik anlamda sıkışan eşinizi anlamakta güçlük çekmeniz mümkün. Ona destek olmak adına adımlar atmanızı tavsiye ederim. Özellikle sağlıkla ilgili problem yaşayanlar bu dönem gerekli tetkikleri yaptırmayı ihmal etmemeliler. Aşk hayatınızda yolunda gitmeyen ve hayal kırıklıkları yaşamanıza neden olan partnerinizle ipler fazlasıyla gerilebilir.

yayYAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Ortaklaşa yaptığınız işlerde bir takım şanslar elde edebilme imkânı önünüze gelecek. Satürn’ün karşıt açısı sebebiyle bir takım kısıtlanmalar ve daralmalar söz konusu olsa da uzun zamandan beri hayatınızda var olan ilişkinizi daha ciddi bir boyuta taşımak isteyebilirsiniz. Sevdiğiniz ya da ortağınızla birlikte iş ve gezi amaçlı seyahatler yapabilirsiniz. Neptün’ün kare açısından dolayı; evli olanların aile hayatlarında bir takım kaotik durumlar nedeniyle sıkıntılar baş gösterebilir.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Günlük ofis içindeki çalışma ortamınızdaki arkadaşlarınızla gerilen ipleri düzeltme imkanı bulacağınız günlerdesiniz. Genellikle bu dönemlerde iş değişiklikleri, terfiler meydana gelir. Ancak Neptün’ün kare açısından dolayı bunları elde etmede zorluk çekebilirsiniz. Sağlığınızı tehdit eden hastalıkların ortaya çıkmaması için gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Spor ve egzersiz yapmaya zaman ayırmanızda fayda var.

 

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Yaklaşık bir aylık süre boyunca hayatın keyifli yönlerine yönelmek arzusu içinde olacaksınız. Ruhunuz ne kadar içe çekilmeye sizi itse de çocuklarınızla ya da sevdiklerinizle vakit geçirmek size iyi gelecektir. Sosyalleşme, arkadaşlarınızla beraber kısa tatillere çıkma imkânı bulabilirsiniz. Neptün’ün kare açısından dolayı harcamalarınızı doğru kanallara yöneltmeye dikkat etmenizi öneririm. Aksi taktirde sonradan pişman olacağınız kararlara imza atabilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Yaklaşık bir aylık bu dönemde aile ilişkileri, ebeveynlerle ilgili konularda hareketlenmeler olacak. Onlarla birlikte olmak kendinizi her zamankinden daha fazla iyi hissettirtecektir. Ev içinde yapılacak yenilikler, dekorasyon, tamirat ve tadilat işleri gündeminize gelebilir. Neptün’ün kare açısından dolayı özellikle su ile ilgili tesisat çalışmalarında son derece dikkatli olmalı, evinizi emanet edeceğiniz ustaları iyi seçmeli, sonradan çıkacak problemleri en aza indirmeye çalışmalısınız.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.