Venüs 30 Eylül- 24 Ekim arası Terazi burcuna geçiyor! Burçlar üzerindeki etkileri

165

VENÜS TERAZİ BURCUNA GEÇİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

Venüs 30 Eylül –  24 Ekim arası Terazi burcunda ilerleyecek.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık ve burcunda Yengeç burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı) bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan biri olmak, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Terazi’ye geçmesi ile birlikte estetik, aşk, göz önünde olma, ilişkiler, evlilik ve ortaklık konuları hayatımızda daha fazla ön plana çıkacak. İlişkilerimizde daha paylaşımcı ve uyum gösterme arzusu içerisinde olacağımız için dargın olduğumuz kişilerle orta noktayı bulmamız her zamankinden daha kolay olacaktır. (haritadaki açılara göre) İş yaşamından ziyade sosyal yaşama ağırlık verme arzusunda olabiliriz. Yaşadığımız yeri güzelleştirme çabası hissetmemiz de mümkün. Artistik yeteneklerimiz artacağı için özellikle bu alanlarda çalışanlar için enerjiler daha kolay akacak.

Özellikle hava grubu (İkizler, Terazi, Kova) burçları bu enerjilerden en verimli şekilde etkilenecekler. Ayrıca Yay, Aslan burçları da aynı derece güzel etkilere maruz kalacaklar.

Venüs Terazi’de iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu etkiler altında yeme içmeye duyulan ihtiyaç artarken, lüks objelere yatırılan paralar sonrasında sıkıntı yaşatabilir. Aynı zamanda bu enerjiler kişiyi fazlasıyla tembel olmaya da itebileceği için sorumluluklarımızı göz ardı etmemeye dikkat etmeliyiz. Sevgiye olan ihtiyarcımız bu dönem daha da artacağı için karşımızdaki kişilerden beklentilerimiz yükselebilir. Kararsızlık en büyük handikabımız olacaktır. Lükse olan düşkünlük artarken aşırı savurgan bir tutum içine girmemeye dikkat etmekte önemli.

8 Ekim Terazi burçundaki Venüs, Oğlak burcundaki Plüton ile kare açısı içerisinde olacak. İlişkilerde tutku artarken kıskançlık krizleri, sahiplenme, maniple etme duyguları ön plana çıkabilir. İnatçı tavırlar, takıntılı ve ısrarlı tutumlardan uzak durmalıyız.

11 Ekim Terazi burcundaki Venüs, Koç burcundaki Uranüs ile 180 ̊’karşıt açı içerisinde. Duygusal tavırlarımızda istikrarsızlık baş gösterebilir. İsteklerimizin yerine gelmemesine tuhaf bir şekilde karşılık verebiliriz. Yaptığımız işten sıkılmamız söz konusu olabilir.

14 Ekim Terazi burcundaki Venüs Aslan burcundaki Jüpiter ile 60 ̊’lik sekstil açı yapacak. Kendimize güvenimizin yükseleceği bir gün. İlişkilerimizde başarılı bir iletişim göstereceğimiz için sosyal gruplarda göz önünde olabiliriz. Günü keyifli paylaşımlara ayırma arzumuz yüksek. Beklenilen paranın gelmesi mümkün, ancak israf edip saçıp savurmamaya dikkat etmeli.

17 Ekim Terazi burcundaki Venüs ile Terazi burcundaki Merkür kavuşum yapacak. Eğitim, öğretim hayatında yapılan çalışmalarda başarılı olma söz konusu. Ayrıca seminer, konferans vermek içinde güzel enerjiler mevcut. Karşımızdakileri rahatlıkla hâkimiyetimiz altına alabiliriz. Sanatsal çalışmalar yapanlar içinde güzel bir gün.

20 Ekim Terazi burcundaki Venüs Yay burcundaki Mars ile 60 ̊’lik sekstil açı içerisinde.  Özellikle romantik saatler geçirmek, aşkımızı tutku ile yaşamak için ideal bir gün. Sevgimizi rahatlıkla karşımızdaki kişiye aktarabileceğiz. Yaratıcı çalışmalarda verim almamız mümkün.

Venüs Terazi burcuna giriyor; Yükselen burçlara göre etkileri:

kocKoç ve Yükselen Koç

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle ikili ilişkiler ve ortaklıkların altı çizilecek. Evlilik kararı almak isteyenler bu süreçte noktayı koymak isteyebilirler. Eğer hayatınızda biri yoksa yeni bir aşk gündeme gelebilir. Yaratıcı çalışmalar yapmak isteyenler bu dönemin enerjilerini kullanabilirler. Çocuklarınızla güzel paylaşımlarda bulunabilir, eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Yabancılarla yaptığınız yurt dışı bağlantılı işlerden kazançlar elde edebilirsiniz. Anlaşmalar yapmak adına atılacak imzaların gündeme gelmesi söz konusu. Arkadaşlarınızla katılacağınız grup aktiviteleri, kısa tatiller, eğlenceli mekânlarda geçireceğiniz vakitler, katılacağınız davetler sizi son derece mutlu edecek. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle ofis içindeki arkadaşlarınızla ya da günlük hayat içerisinde irtibat kurduğunuz kişilerle daha akıcı enerjiler altında olacaksınız. Yaptığınız işlerin size daha fazla keyif verdiğine şahit olabilirsiniz. Aranızın bozuk olduğu kişilerle uzlaşma sağlayabilir daha huzurlu bir ortamın oluşmasına ön ayak olabilirsiniz. İşinizle ilgili olaylarda sizi mutlu edecek olayların bu döneme denk gelmesi mümkün. Özellikle üstlerinizin dikkatini çekeceği başarılara imza atabilirsiniz. Fazla yeme içme ihtiyacınızın artması sebebiyle kilo almanız söz konusu olacağı için hayatınıza bir düzen vermeniz ve sporu katmanız son derece önemli. Evinizde yapılacak tamirat tadilat işlerini gerçekleştirmek sizi mutlu edebilir. Ortaklaşa kazançlarda artış söz konusu. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle aşk hayatınızda olumlu havanın esmesi sizi son derece memnun edecek. Eğer hayatınızda biri yoksa yeni bir aşk gündeme gelebilir. Bu dönem tembellik etme isteği ruhunuzu sarabilir, bu nedenle işlerinize odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu süreçte güzel haberler alabilirler. Ortaklaşa yapılan işlerde kazançlar elde etmeniz de mümkün. Yapacağınız seyahatler ufkunuzu geliştirirken göreceğiniz yerlerden son derece keyif alabilirsiniz. Sosyalleşme ihtiyacınızın artması ile gece hayatınız renklenebilir. Özellikle spekülasyon konularında yaptığınız girişimlerden olumlu dönüşümler alabilirsiniz. Çocuklarınızdan iyi haberler gelebilir. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

yengecYengeç ve Yükselen Yengeç

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle aileye verdiğiniz değer ön plana çıkarken ebeveynlerinizle vakit geçirmek ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Yuvanızı güzelleştirmek adına yapacağınız her türlü girişimi bu döneme denk getirebilirsiniz. Mars ve Jüpiter’den olumlu enerjiler alacağınız için yaptıracağınız tadilat ve tamiratlar hem hızlı bitebilir hem de güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem her zamankinden daha fazla evinizde vakit geçirmek isteyebilir ve kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. Kazançlarınız artarken iş ortamızda aktif olmanız söz konusu. Banka kredisi, alacak verecek konularında atacağınız adımlarda aşırıya kaçmamalı, kendi limitlerinizi zorlamamalısınız. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

aslannnnAslan ve Yükselen Aslan

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde daha huzurlu ve güvenli bir atmosfer içinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Aranızın dargın olduğu akrabanızla barış çubukları yakabilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgileri yaymak adına yapacağınız seminerlerde kendinizi daha etkili bir şekilde ortaya koyacağınız için bu döneme denk getirmeniz olumlu sonuçlar verecektir. Yapacağınız anlaşmalar söz konusu olabilir. Önemli toplantılar, kısa seyahatler, eğitimde fırsatlar gündeminize gelirken sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya koyacağınız tekliflerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Medya, basın yayın, iletişim ağı alanlarında yapacağınız çalışmalar hayatınızda daha fazla gündemde olabilir. Aşk hayatınız doruk noktasında. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

basakBaşak ve Yükselen Başak

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle finansal konularda olumlu gelişmeler yaşamanız mümkün. Yuva içerisinde gerilen iplerin yumuşadığı bu süreçte aile üyeleri ile ilişkileriniz daha da rayına oturacak. Evinizde yaptıracağınız tamirat tadilatlar gündeme gelebilir. Kariyerinizle ilgili beklentilerinizin gerçekleşmesi söz konusu. Bu süreçte harcamalarınızın artması ve lükse olan düşkünlüğünüz yükseleceği için özellikle giyim kuşama fazlasıyla para harcayabilirsiniz. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik fırsatların çıkması sizi heyecanlandırabilir. Aşk hayatınızda fazla sahiplenici ve tutkulu tavırlardan kaçınmalısınız. Spritüel konulara olan merakınızın günden güne artması ve yaşadığınız bir takım deneyimler bu döneme denk gelebilir. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

teraziTerazi ve Yükselen Terazi

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde kendinizi son derece alımlı bir şekilde ortaya koyacaksınız. Estetik değerleriniz ön plana çıkarken güzelleşmek adına bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak bu süreç zarfında başkalarının fikirlerine de kulak vermenizi tavsiye ederim. Özellikle eşinizden gelen uyarıları dikkate almalısınız. Aranızda bazı gerginlikler söz konusu olabilir. Geleceğinize dönük hedeflerinizde şans kapıları açılırken bazı fırsatlar yakalamanız mümkün. Katılacağınız organizasyonlarda ve kolektif alanda popüler olmanız bu döneme denk gelebilir. Vakıf ve klüplerin hayır işlerinde yer almak böylece sosyalleşmek arzusu içinde olabilirsiniz. Aşk hayatınızda güzel rüzgârların estiği günler kapıda. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

akrepAkrep ve Yükselen Akrep

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde kendinizi nadasa almak, içinize dönmek arzusu içinde olacaksınız. Sosyal ortamlarda bulunmak size fazla keyif vermeyebilir. Ev hayatınızda huzur bulacağınız atmosfer sizi mutlu edeceği için fazlasıyla evinizde vakit geçirmek isteyeceksiniz. Kariyerinize yönelik çalışmalarda yeni projeler üretmek adına güzel bir dönem içindesiniz. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik yapacağınız çalışmalar yine bu döneme denk gelebilir. Yapacağınız en güzel şey kendinizi akışa bırakarak medidatif konumda hareket etmek ve ruhunuzu sakinleştirmek olacaktır. İçsel gözlem yaparak farkındalığınızı arttırmanız mümkün. Yakın çevre, akraba ya da kardeşlerle ilgili konularda fazla inatlaşmamaya dikkat etmelisiniz. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

yayYay ve Yükselen Yay

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle kendinizi eğlenceye vereceksiniz. Partiler, organizasyonlar, kulüp ve dernek davetlerinden gelen teklifler artacağı için mümkün olduğunca bunlara katılmak isteyeceksiniz. Hayatınıza giren kadın figürleri her zamankinden daha fazla olabilir. Size fırsatlar sunacak insanlarla tanışmanız mümkün. Yurtdışı bağlantılı işlerden kazanç sağlamanız sizi heyecanlandırabilir. Beklentilerinizi çok yüksek tutmadan gelecek teklifleri değerlendirmelisiniz. Yapacağınız seyahatlerde farklı kültürlerden faydalanmanız ve vizyonunuzu genişletmeniz söz konusu. Uluslararası konularda avantajlı durumlar yakalayabilirsiniz. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

oglakOğlak ve Yükselen Oğlak

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde mesleğinize yönelik karşınıza çıkan fırsatlar sizi heyecanlandırırken üstlerinizden destek görebilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Yaptığınız iş sanatla ilgili ise bu enerjiler altında çok güzel eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Bulunduğunuz mevkiyi yükseltme imkânı bulacaksınız. Yetkin kişilerin size bu dönem el uzatması da mümkün. Hatta bir takım ödüller alarak göz önüne çıkmanız da söz konusu. Ekmiş olduğunuz tohumların yeşerdiği bir süreçtesiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken şey fazla otoriter tavırlardan kaçınmak olacaktır. Karşınızdaki kişileri değiştirmek arzunuzu kontrol altına almalı, olayları akışına bırakmaya önem vermelisiniz. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

kovaKova ve Yükselen Kova

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde uluslararası işler, yabancılarla yapılacak her türlü bağlantı gündeme gelirken, eğitim öğretimle ilgili gelişmeler sizi heyecanlandırabilir. Hayatı deneyimlemek üzere yapacağınız seyahatler bu döneme denk gelebilir. Bu arada beklediğiniz aşkı da bulmanız mümkün. Eşiniz ve ortaklarınızdan gelecek şanslar sizi mutlu edecek. Basın yayın, medya konularında yapacağınız her türlü girişimden olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle gruplara yönelik gerçekleştireceğiniz tüm işlerde sahip olduğunuz motivasyonu çevrenize aktarabileceksiniz. Değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunuz bu süreçte sizi mutsuz edecek ortamlardan uzak durmalısınız. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

balikBalık ve Yükselen Balık

Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde ortak kazançlarınızda artışlar meydana gelebilir. Banka kredisi, hisse senedi, tahvil, bono vb. konulardaki girişimlerinizde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Beklentilerinizi çok yüksek tutmadan hareket etmeye çalışmanızda fayda var. Size sunulan teklifleri muhakkak bilirkişilerden onay alarak imzalamayı ihmal etmemelisiniz. Kariyerinize yönelik girişimlerinizi iyice test ederek gerçekleştirmelisiniz. Aşk hayatınızın beklediğiniz şekilde gitmemesi sizi biraz sıkıntıya sokuyor olabilir. Kabullenici yanınızla olayların olumlu yönünü görmeye çalışmalısınız. Özellikle kadınsal rahatsızlıklar yaşayanlar bu dönemde olumlu sonuçlar alabilirler. (Yukarıda verilen tarihlere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.)

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.