23 Aralık 2014-20 Aralık 2017 Arası Yay Burcunda İlerleyen SATÜRN sizleri nasıl etkiledi?

4126

 

SATÜRN 23 ARALIK 2014- 20 ARALIK 2017 ARASI  YAY BURCUNDA İLERLEDİ! SİZLERİ NASIL ETKİLEDİ? Yükselen burcunuza göre okumalısınız!

 saturnASTROLOJİDE SATÜRN GEZEGENİ

Satürn hayatımdaki disiplinlerimi, limitlerimi, öğrenmem gereken dersleri, korkularımı ifade eder. Babamı ve hayatımdaki yaşlı erkekleri, otorite figürlerini temsil eder. Hangi evimde ise o evin konularını deneyimletir ve ders çıkarmamı ister. 

Satürn’ün sembolünde yarım dairenin üzerinde bir haç işareti bulunmaktadır. Yarım daire ruhu, haç ise maddeyi işaret eder. Bu sembole göre madde dünyası ruh dünyasının üstünde yer almakta, bir anlamda ruh maddesel koşullara bağlı olarak sınırlanmaktadır. Ancak kişi ilerlemek, genişlemek için bilinç ve zihin anlamında kendini geliştirmeli ve böylece bu sınırları aşmalıdır. Satürn ve Jüpiter’in sembollerini incelediğimizde iki sembolün birbirinin tersi olduğunu görürüz. Jüpiter bir kişide ilerleme, yükselme, genişlik ve bolluk hareketlerini gösterir. Satürn ise maddeyi en yüksekte tutar ve kişinin yaşamını şekillendiren normu ifade eder. Satürn’ün sembolü kişinin enerjisini kararlı olarak hedeflerine yöneltmeyi ve buna ulaşmak için sabırlı olması gerektiğini anlatır.

 • Olumlu yansımaları:Ele aldığı işi bitirebilen, disiplinli, ağır ama temkinli hareket eden, sabırlı, ciddi, ağırbaşlı, çalışkan, itinalı, gerçekçi
 • Olumsuz yansımaları:Ketum, kendi çıkarlarını ön plana alan,  statüye önem veren, özgüveni düşük, katı yürekli, acımasız, başarısızlığa karşı tahammülsüz, merhametsiz, inatçı, haris, ihtiraslı, kibirli, samimiyetsiz, çekingen, soğuk

Satürn Oğlak burcunda 10. evi, Kova’da ise 11. evi yönetmektedir. Oğlak’ta hedefe adım adım, disiplinli, ciddi ve titiz bir şekilde çalışmayla ulaşmayı sağlarken, Kova’da ise özgür iradesiyle inandığı ideolojiyi savunmak, geliştirmek üzere, doğasında var olan hümanist, tarafsız ve bağımsız yönünü kullandırır. Satürn Oğlak’ın karşıt burcu olan Yengeçte ve Kova’nın karşıt burcu olan Aslan’da zararlıdır. Çünkü Yengeç’in duygusal, kabullenici, besleyici yönü Satürn tarafından kontrol altına alınır ve kişi ne yaparsa yapsın kendisini yetersiz hisseder. Aynı şekilde Satürn Aslan’da zararlıdır. Çünkü bu sefer de Aslan’ın kendisine olan özgüveni, yaratıcılığı, hayattan keyif alma enerjisi Satürn tarafından baskı altına alınır.

Satürn kişinin hayatını şekillendiren, somut hedeflere yönelmesini sağlayan, yaşamına üretkenlik, azim getiren bir gezegendir. Amaçlar için mücadele etmenin, kararlılıkla üstüne gitmenin, sorumluluk almanın gerekliliğini öğretir. Kısıtlamaları, korkuyu, otoriteyi, intizamı, eksilmeyi, denetimi yönetir. Kişiyi adeta ruhunun ve bedeninin otoriter bir kumandanı yapar. Birey bu otorite altında hayatındaki isteklerini özünü de eğiterek gerçekleştirebileceği sonucuna ulaşır.

Satürn Yay burcunu ziyaret ettiğinde enerjinin şekli değişecek ve bir takım engellemeler, gecikmelerle birlikte bizi umutsuzluğa düşürecek durumlarla yüzleştirecek. Yay’ın ilerlemekten korkmayan geniş vizyonunu frenlemesine neden olacak bir baskı yaratacak. Genel olarak daha temkinli ve adım atarken risk almaktan çekinen bir tutum sergiletecek.

Sağlık açısından Satürn Yay etkilerine göz atacak olursak; dişler, kemiklerde sorunlar, alerjiler, kaslar, kalça, baldırlar, bacakların üst kısmında dolaşım rahatsızlıkları, varisler, kansızlık, kilo problemleri ve en önemlisi de zihinsel dağınıklıklar ve konsantrasyon problemleri gündeme gelebilir.

Bu döngüde en çok mücadele etmek durumunda kalacak olan burçlar (değişken burçlar); İkizler, Başak ve Balık olacak. Haritalarının durumuna göre bu burçlardaki kişiler sanki yüksek bir yamaca tırmanıyormuş gibi hissedebilirler.

Koç, Aslan, Yay burçları (öncü burçlar) bu dönemde rüzgârı arkalarında hissedecek olan şanslı kişiler olacak. ( haritalarının durumuna göre)

Yükselen Burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. 

koc2015 KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Akrepteki Satürn’ün etkisi ile başkalarının kaynakları, eş ve ortaklardan gelen finansal kazançlar, banka kredileri, vergiler ile ilgili konularda mesuliyet altına girmiş olabilirsiniz. Haritanızdaki duruma göre yatırımlarınızı arttırdınız veya azalttınız. Parayı nasıl kontrol edeceğiniz 2015 yılına kadar önemini devam ettirdi. Satürn’ün Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte size öğrettiği en önemli ders, emek vermeden hiçbir şeyi kazanamayacağınızdı. Artık zamanınızı daha kaliteli kullanmayı öğrendiniz. Bu dönem zarfında güvenilir, dürüst ve sözünün eri kişilerle birlikte ortaklık kurmuş olabilirsiniz. Sonuçları olumlu ya da olumsuz gerçekleşti. Şayet evlendiyseniz o kişinin sorumluluğunu da alarak bir takım ağır yüklerin altına da girdiniz. Ayrıca duygusal ve ruhsal düzeydeki öğrenme arzunuzun yüksekliği farkındalığınızı arttırarak sizi dönüştürmüş olmalı.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Yaşamış olduğunuz tecrübeler ve içinizde hissettiğiniz anlam arayışları sizi daha yüksek bilgilere ulaşmak adına din, felsefe konularına daha çok yönlendirecek. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde gerçekçi olmayan idealler peşinde koşmamaya önem vermeli ve ütopik düşüncelere kapılmamalısınız.
 • Koç ve Yükselen Koçlar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteğini çocuklar, aşk, spekülasyon, hobi alanlarında görecekler.
 • Kişisel anlamda bir takım yeni başlangıçlar yapmanız ve fiziksel değişim göstermeniz söz konusu.
 • Çocuğunuz varsa onların gerçekleştirdikleri başarılarla mutluluk duyabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu dileklerinin gerçekleştiğine şahit olabilirler.
 • Seyahat ve yolculuklar fazlasıyla gündeminizde olabilir.
 • Yurt dışında okumak isteyenler büyük fırsatlarla karşılaşabilirler.

 boga2015 BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012’den beri; 29 yılda bir sizin evlilik, ortaklık ve rakipler evinizi ziyaret eden Satürn; ilişkilerinizde bir takım yeni sorumluluklar almanıza sebep oldu. Zor durumda olduğuna inandığınız ortağınızın yükümlülüğünü üzerinize almanız ve yardım elinizi uzatmış olmanız olası. Muhtemelen 2015 senesine kadar sizi zorlayan rakipleriniz ile mücadele etmek durumunda kaldınız.  Alt yapısı sağlam olmayan evlilikler bu süreç zarfında test edildi. Eğer evliliğinizde tatminsizlik yaşadıysanız içinde olduğunuz durumu fark ederek bu akdi sonlandırmak istediniz. Hukuksal davalar, mahkemeler ile ilgili konular da zorlandığınız konular dahilindeydi. 2015 senesine kadar karşınızdaki kişiler tarafından yaşadıklarınız sonucunda kendi iç dünyanıza yönelerek derinlemesine bir analiz yapmış, yenilenme ile birlikte bir dönüşüm geçirmiş ve iyileşme sürecinden geçmiş olabilirsiniz. İlişkilerinizi daha sağlamlaştırdınız veya geri dönülemez bir şekilde kopardınız.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Bu süreçte özellikle ortaklaşa kaynaklar, vergi, kredi, banka, faizler, miras konularıyla daha fazla muhatap olacaksınız. Belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz. Sizin gibi maddi güce önem veren bir burç bu konularda bir takım testlerden geçmesi nedeniyle zorlanabilir.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde arkadaşlar, gruplarla ilgili düşüncelerinize ve geleceğinizle ilgili gerçekçi olmayan idealler peşinde koşmamaya önem vermelisiniz. Ütopik düşüncelere kapılmamalısınız.
 • Boğa ve Yükselen Boğalar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile ailenizden maddi ve manevi anlamda bazı destekler alabilirsiniz.
 • Yeni bir ev alma ya da daha büyük bir eve geçmeniz söz konusu olabilir. Evde yapılacak tamirat tadilat konuları gündeminize gelebilir.
 • Ruhsal olarak içinde yaşadığınız olayların etkisi ile olgunlaşma, olaylara farklı perspektiflerden bakış açısı yakalama imkânı da bulmanız mümkün.
 • Yuvanızda kendinizi huzur ve mutluluk içinde hissedeceğiniz bir süreçtesiniz.

ikizler2015 İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile gündelik hayatın içindeki sorumluluklarınız artmış olabilir. Çalışma hayatınız ve mesleki yükümlülüklerinizin yoğunlaşması sizi zoraki olarak disiplinli ve programlı olmaya iterek, kendi yeteneklerinizi fark etmenize neden oldu. Mecburen sevmeyerek yaptığınız bir işte çalışıyorsanız bu görevinizi bırakmış ve uzun süre çalışmamış olabilirsiniz. Mars’ın 27 Temmuz 2014’e kadar Terazi Burcu’nda transit etmesi ile çocuklar, aşk hayatınız, romantik ilişkileriniz ile ilgili mevzularda karar almakta zorlanmış, kendinizi ifade etmekte çekimser kalmış olmanız da mümkün. Eş ve ortağınızdan gelebilecek kazanımlar size atılım yapma isteği verirken hissettiğiniz tereddütleriniz adım atmanızı engellemiş olmalı. İş hayatınızla ilgili, borsa ve spekülatif konuları içeren mevzularda da size sunulan fırsatları değerlendirmekte gecikerek, elinizden bazı fırsatları kaçırmış olmanız da söz konusu olmuş olabilir. Satürn’ün 2015 senesine kadar tüm çalışmalarınızda organize olmayı öğrenmenin ve kendi hayatınızı düzene koymanın, aldığınız sorumlulukları yerine getirmeniz açısından çok önemli olduğu konularında size dersler verdi.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Son derece entelektüel, iletişim yönü güçlü ve yerinde duramayan bir birey olarak yaşadığınız ciddi ilişkinin sorumluluğunu almak durumunda kalacaksınız. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde özellikle kariyerinizde ortaklarınızla birlikte yapacağınız işlerde hayal kırıklığına uğramamak adına temkinli olmanızı tavsiye ederim. Eşinizle de aranızda bazı problemler çıkabilir.
 • İkizler ve Yükselen İkizler 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile yakın çevre, akrabalarla ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz. Ayrıca yeni tanıştığınız kişilerden destek görebilirsiniz.
 • Ortaklaşa çalışmak ve birlikte hareket etmek durumları söz konusu. Tek başına karar almanız zor görünüyor.
 • Gerçekçi olmayan idealler peşinde koşmamaya önem vermeli ve ütopik düşüncelere kapılmamalısınız.
 • Bu dönem zarfında kısa yollarda seyahatleriniz fazlasıyla artabilir. Seminerler, konferanslar vermek durumunda kalabilirsiniz. Fakat bunun için enerjiniz fazlasıyla var.

yengec2015 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Geçmişe ve bir göz atalım;

2012 senesinden beri, Satürn’ün etkisi ile kendinizde mevcut olan yeteneklerinizi fark ederek yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak ortamların içine girmiş olabilirsiniz. Gizli kabiliyetlerinizi keşfetmeniz sizi mutlu etmiş olmalı. Kendinizi sanatsal olarak ifade etmiş olmanız ya da bilim, edebiyatla ilgili alanlara ilgilinizin artmış olması da mümkün. Muhtemelen bu süreç zarfında çocuklarınızın artan sorumlulukları sizi muhtemelen daraltmış veya aileye yeni gelen bebeğinizin sorumluluğu ile kendinizi bir takım kısıtlamaların içinde bulmuş olmanız olası. Kendinize ayırmak istediğiniz zamanı vakitsizlikten, aşırı yoğunluktan dolayı bulamamış ve daralmış hissetmeniz mümkün. Bunun yanında muhtemelen aşk ve romantik ilişkilerinizi sorgulayarak kendinizi sevilmemiş hissettiğiniz bir süreçten de geçtiniz.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Kimi Yengeçler iş değiştirmek durumunda kalarak daha fazla yükümlülük gerektiren işlerin altına ellerini koyacaklar. Yoğun tempoda çalışmak durumunda kalacaksınız. Çok çalışıp emek verdiğiniz konularda başarı elde etmeniz mümkün. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde özellikle yabancılarla yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsanız hatalı kararlar alabilirsiniz. Disiplinsizlik göstermemeye de dikkat etmelisiniz.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeçler 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile kendi yeteneklerinizle para kazanma fırsatları yakalayabilirsiniz. Bir takım şanslar önünüze gelecek.
 • Çalışmayanlar ise günlük hayatlarında ağır sorumlulukların altına girebilir ve bunları yerine getirmekte zorlanabilirler.
 • Sağlık konularında son derece dikkatli olmalı, rutin kontrollerinizi yaptırmayı hiçbir şekilde ihmal etmemelisiniz.
 • Mülk sahibi olmak üzere girişimlerde bulunmanız mümkün.

aslan2015 ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile aile ve yuva, yerleşim temaları ile ilgili konularda bir takım sorumlulukların altına girmiş olmalısınız. Bu ev, haritanın IC dediğimiz en derin dip noktasıdır ve kişinin geleceği ve meslek hayatı ile ilgili yapacağı adımların başlangıcıdır. 2015 senesine kadar Satürn’ün etkileri devam etti. Yaptığınız her türlü girişimde bazı sorumluluklar üstlendiğinizi ve elinizi taşın altına koyduğunuzu görmüş olmalısınız. Yuvanız ile ilgili sizi rahatsız etmeyen konuların gündeme gelmesi ile birlikte toprak, ev, mal, mülk konularında bazı atılımlarda bulunmuş olmanız söz konusu. Belki zoraki olarak da taşındınız. Satürn bu dönemde size geçmiş hatalarınızdan ders almanız gerektiğini öğretmiş olmalı.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Sizin gibi ön planda olmayı seven bir burcun üyesi olarak bu süreçte yaptığınız çalışmalarla kendinizi bol bol ortaya koyacak ve bundan tatmin duygusu hissedeceksiniz. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde beraber olduğunuz kişinin gerçekten size uygun olup olmadığını test etmelisiniz. Ayrıca ortaklaşa kazançlar ya da borsa, spekülasyon vs. konularında bir takım kayıplar yaşamamak adına tedbiri elden bırakmamanızı öneririm.
 • Aslan ve Yükselen Aslan’lar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteğini kendilerini ortaya koyma alanlarında görecekler.
 • Ailenizi genişletmek adına bir çocuk sahibi olabilirsiniz.
 • Hayatınızda birisi varsa haritanızda bunu destekliyorsa bir takım sorumlulukların altına girerek ciddi kararlar alabilirsiniz.
 • Sağlığınıza dikkat etmeli ve gerekli kontrollerinizi yaptırmalısınız.

basak2015 BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile kendinizi ciddi bir projenin içinde dikkatli ve detaylı çalışmalar yaparken bulmuş olabilirsiniz. Zihinsel faaliyetlerinizin çokluğu nedeniyle kendinizi biraz yıpranmış hissetmeniz mümkün. Büyük bir konsantrasyon içerisinde aldığınızın sorumlulukları yerine getirmeye çalışmış olmalısınız. Bunun yanında yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili konularda bir takım zorluklar, kısıtlanmalarla da mücadele etmiş olmanız söz konusu. Yazma yeteneğinizi keşfederek bu konuda bazı faaliyetlere yönelmeniz ve eserler ortaya çıkarmış olmanız da mümkün.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Daha fazla aile, yuva konularına yönelik yükümlülükleriniz artacak. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde aile içinde bir kaos yaşanabilir. Eşiniz ya da ortaklarınızla net olmaya önem vermeli, düşüncelerinizi açıkça ortaya koymalısınız. Bu dönemde ev sahibi olmak istiyorsanız yanlış yatırım yapmamak adına son derece dikkatli olmalısınız. Atacağınız her türlü imzayı bilirkişilere danışmanızı tavsiye ederim.
 • Başak ve Yükselen Başaklar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği aileden gelecek para ve miras konularında şans görecekler.
 • Gayrimenkul alım satımı ya da yeni bir ev sahibi olma gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. Kentsel dönüşümden dolayı yıkılmış ve yeniden yapılmış olan evinize taşınmanız söz konusu.
 • Ebeveynlerinizin sağlık problemleri ile ilgilenmek ya da evinizde yaşlı bir akrabanızın bakımını üstlenmek durumunda kalabilirsiniz.
 • Ruhsal olarak ciddi bir aydınlanma dönemi içerisindesiniz. Edindiğiniz farkındalık hayatınızın bütün alanlarına yansıyacak.

terazi2015 TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konularda bir takım sorumlulukların altına girerek, kendinizi kısıtlanmış hissettiniz. Bu dönem zarfında kendinizi para kazanmaya endeksleyerek uykuda kalan yeteneklerinizi keşfetmiş, finansal anlamda ödemek zorunda kaldığınız borçlarınızı kapatmak için uğraşmış olabilirsiniz. Muhtemelen kendinizi maddi anlamda güvence altına almak istemeniz sebebiyle de geleceğe dair yatırımlar yapmak için çok çalışmanız gerekti. Parasal konularda yaşayacağınız kısıtlanmaları en aza indirgemek için harcamalarınızı kısıtlamış olmanız mümkün.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Sizin gibi sosyal ve hayatı seven bir kişi bu zaman diliminde yakın çevre, kardeşler, eğitim, öğretim, seyahatlerle ilgili bir takım yükümlülüklerin altına girecek. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Bu zaman diliminde yukarıda saydığım konularda aldanma ve aldatılma hususlarına dikkat etmelisiniz. Gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Kontratlar ve anlaşmalarla ilgili sorunlar yaşamanız söz konusu.
 • Terazi ve Yükselen Teraziler 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile yeni tanıştığınız gruplarda aradığınız aşkı bulabilirsiniz. Ancak yine de bu kişinin size uygunluğunu iyice test etmenizi öneririm.
 • Edinmiş olduğunuz bilgileri yaymak adına seminer ve konferanslar verebilirsiniz. Bir kitap yazmak üzere girişimde de bulunabilirsiniz.
 • Potansiyelinizi iyi hesaplamalı, gereğinden fazla işin altına girmemelisiniz. Böyle dav davranırsanız daha sonrasında sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 • Bu süreçte akrabalarınızın sorumluluğunu üzerinize almanız gerekebilir.

akrep2015 AKREP VE YÜKSELEN AKREP

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri 29 yılda bir kişilik evinizi ziyaret eden Satürn, yeni bir limana giden gemi gibi hayatınıza farklı bir yön vermek adına yola çıkmanıza sebep oldu. 2015 yılına kadar yaşamınızı yavaş yavaş, istikrarlı bir şekilde değiştirerek yeniden yapılandırma sürecine girmiş olmalısınız. Artık geri dönüşü olmayan bir yolda ilerlediğinizi bilerek sonuçlarına da hazırlandınız. İdeallerinizin peşinde ısrarla, tutkuyla hedefe odaklı çalışarak başarının geleceğini anlamış olmanız mümkün. Satürn size aldığınız sorumlulukların farkında olarak emek vererek çalışırsanız mükâfatlar kazanacağınızı vaad etti. Yoğun çalışmalarınızın karşılığını almaya başlamış olmalısınız. Yalnız bu sırada üzerinizdeki stresin olumsuz etkilerini fiziksel ve ruhsal boyutta hissetmiş olmanız da söz konusu.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Geliştirmiş olduğunuz yeteneklerinizi artık ortaya koyarak bunlardan maddi gelir sağlamak imkânı bulacaksınız. Tabii bu çok da kolay olmayacak. Çok çalışmanız ve efor sarf etmeniz kaçınılmaz. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Aşk, çocuklar, yaratıcılıkla ilgili konularda fazlasıyla idealize ettiğiniz hususlar varsa hayal kırıklığı yaşamamak adına kendinizi kontrol altına almalısınız. Fazla beklenti içinde olduğunuz evladınızın sizi hayal kırıklığına uğrattığına şahit olabilirsiniz. Bu sebeple ona destek olmalı ve üzerinde fazla baskı kuran bir tutum sergilememeye özen göstermelisiniz. Sosyalleşmek adına katıldığınız organizasyonlara fazlasıyla para harcamanız söz konusu olabilir. Ayrıca keyif verici maddelere düşkünlük göstermemeye de dikkat etmelisiniz.
 • Akrep ve Yükselen Akrepler 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteğini çalışma ortamında görecekler. Uzun zamandan beri kullandığınız teknolojik imkânları daha aktif hayata geçirerek kariyerde parlayacaksınız.
 • Ayrıca özgüveninizi sarsacak durumlar karşısında yılmamalı ve kendinize olan inancınızı devam ettirmelisiniz.
 • Yeni iş fırsatlarını ve olası kazançlarınızı doğru yatırımlara yönlendirmeniz son derece önemli. Har vurup harman savurmayarak paranızı iyi değerlendirmelisiniz. Özellikle borsa, spekülasyon konularından uzak durmanızı tavsiye ederim.

yay2015 YAY VE YÜKSELEN YAY

Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile adım atmaya cesaret edemediğiniz konularda yol almaya başlayarak birçok konuya yönlenmiş, sorumluluklar almış ve kendinize verdiğiniz değeri sorgulamış olmalısınız. Bu dönem yaptığınız işlerin görünür olmaması sizi muhtemelen zorladı. Kendi yeteneklerinizi ortaya koymak adına bazı yeni başlangıçlar yapmış olmanız da mümkün. Hayalinizi gerçekleştirmek adına çok çalışmanız gerektiğinin farkına vardınız. Aynı zamanda dost görünen düşmanlarınızın gerçek yüzlerini görmek size fazlasıyla sıkmış olabilir. Ayrıca geçmiş yılları masaya yatırarak yarım kalmış işlerinizin de bir kısmını tamamladınız. Bu dönem zarfında ruhsal anlamdaki gerginliğinizin üzerinizde yarattığı baskı size ağır gelerek bir uzmandan yardım istemiş olmanız da olası görünüyor. Sağlık konusunda sınandığınızı hissettiniz.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Satürn’ün yükselen burcunuza girmiş olması bir kuş misali yeni ufuklara açılacağınızı gösteriyor. Alacağınız yükümlülüklerle kendinizi yeniden tanımlama imkânı bulacaksınız. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Aile içinde yaşanacak bir takım kaos ve belirsizlikler gündem maddesi olabilir. Kafanızın karışık olması sebebiyle yanlış kararlar vermeniz sonradan hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Bir takım dağılmalar, çözülmeler söz konusu.
 • Yay ve Yükselen Yaylar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteğini yurtdışı eğitim imkânları, yabancılarla ortaklıklar, medya, akademik alanlar, yüksek eğitim, felsefe, din alanlarında görecekler.
 • Yurtdışı eğitim ve iş fırsatları kapınızı çalacak. Ve buralarda edineceğiniz tecrübelerle kültürel anlamda vizyonunuzu geliştirebileceksiniz.

oglak2015 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri Satürn’ün etkisi ile geleceğe yönelik planlarınızı hayatınıza aktarmak adına bir takım sorumlulukların altına girerek, sosyal gruplarla birlikte hareket etmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Muhtemelen ekipçe yaptığınız işlerle, kulüp, dernek, organizasyonlarda bulunarak faaliyet gösterdiniz. Bu dönemde sağlam olmayan arkadaşlıklarınızın kumdan kaleler gibi yıkıldığını görmek sizi derinden etkilemiş olmalı. Sizinle aynı ideolojiye sahip olmayan arkadaşlıklarınız, gruplarınız artık çevrenizde yoklar. Sizden yaşça büyük değerli insanlarla arkadaşlık kurmak, onların tecrübelerinden yararlanmak istemiş olabilirsiniz.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Önümüzdeki zaman diliminde kontrolünüzün dışında gelişen olaylarla arkanızdan iş çeviren kişilerin gerçek yüzlerini görebilirsiniz. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Yakın çevre ve akrabalarla ilgili fedakârlık yapmak zorunda olmanız ve bu sayede kurban durumuna düşmeniz söz konusu. Vereceğiniz eğitim ve seminerlerde kaoslar yaşayabilirsiniz. Disiplinsizlik en büyük handikapınız olacaktır.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği; okült konularda artan bilginizle sizi yaşamış olduğunuz trajik olayları kaldırma gücü verecektir. Değişen ev koşulları süregelirken bu iki buçuk senelik dönemde yuvanızda mutluluk ve huzur hâkim olacak.
 • Yaşamış olduğunuz deneyimler sonucunda bir takım ruhsal bozukluklar, depresif durumlar kapınızda olabilir. Korkularınızla yüzleşmeniz, endişelerinizin artması mümkün.
 • Çok çalışmanıza, sonuç almak için fazlasıyla emek vermenize rağmen istediğiniz tatmin duygusunu elde edemeyebilirsiniz.
 • Yapmanız gereken en doğru şey olayları akışına bırakmak ve içsel olarak kendinizi gözden geçirerek nerelerde hata yaptığınızı test etmek olmalıdır.

 kova2015 KOVA VE YÜKSELEN KOVA

 Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012 senesinden beri, Satürn’ün etkisi ile kariyerinizle ilgili konularda sorumluluklar alarak (haritanızdaki olumlu ya da olumsuz açılara göre) bir takım girişimlerde bulunmuş olmanız mümkün. Yaptığınız işlerin karşılığında ödüller alarak, itibarınızı arttırmış ya da tam tersi isteksizlik, durgunluk, hisleriyle dolu olarak hiçbir şey yapmamış da olabilirsiniz. Toplum önündeki statünüzü etkileyecek bu enerjiler altında çok hassas dengelerle ilerleme kaydetmiş olmanız söz konusu. Kariyerinizle ilgili gösterdiğiniz mücadele sonucunda, hayatınız şekillendi. Bu süreci iyi kullandıysanız meslek hayatınızda zirveye doğru ilerlemeye başlamış olmalısınız.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar her zamankinden daha fazla hayatınızda yer alacak. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Gelecekle ilgili yapacağınız yatırımlarda uyanık olmalısınız. Değeri düşük olan bir mülkü pahalıya alabilir ya da yanlış yatırımlar yaparak büyük zarar görebilirsiniz. En önemlisi ise maalesef uzun süreden beri hayatınızda olan arkadaşlarınızı teker teker eleme işleme yapacak olmanızdır. Bu sizin için zor olsa da, emin olun size zarar veren kişilerin hayatınızdan çıkması önceden sizi üzse de sonrasında önünüzü açacaktır. Kimileriniz birlikteliklerini resmiyete dökecekler.
 • Kova ve Yükselen Kovalar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile eş, ortaklar, basın, yayın, medya alanlarında destek göreceksiniz. Başarılı seminerler verebilirsiniz.
 • Ekipçe yapılan işlerde içinde bulunduğunuz organizasyonlarda alacağınız sorumlulukların fazlalığına dikkat çekmek istiyorum. Bu konuda kendinizi fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz.

balik2015 BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Geçmişe ve geleceğe bir göz atalım;

2012’den beri Satürn’ün etkisi ile, bu güne kadar yaşadığınız tüm tecrübeleri gözden geçirerek, hayatınızla ilgili konularda bir takım anlam arayışlarına girmiş olmanız mümkün.  Bu dönemde daha yüksek bilgilere ulaşarak, dini, felsefi konulara ilginiz artarak bu yolda kişisel gelişim uzmanlarından yararlanmak istemiş olabilirsiniz. Evrenin sırlarını keşfetmek amacıyla mistik yerlere giderek, ruhsal açıdan değişim ve dönüşümler yaşamış olmanız olası. Size ters gelen ahlaki, felsefi görüşlere itibar ettiyseniz ruhunuzun bir kaosun içinde kaldığına şahit oldunuz. Önemli olanın kendi içinizdeki inançlarınıza ulaşmak ve onları ortaya çıkarmak olduğunuzu anlamış olmalısınız. Yurt dışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, eğitim öğretim ve yayıncılık ile ilgili konularda sorumluluklar üstlenmiş olmanız söz konusu.

Önümüzdeki yaklaşık 2.5 senelik Satürn Yay döngüsünde dikkat etmeniz gereken konular ise;

 • 23 Aralık tarihi itibariyle yavaş yavaş hayatınızda bir takım konularda sorumluluklarınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Mesleki anlamda yeni yükümlülüklerin altına girmeniz ve geleceğinizi ilgilendiren konularda yeniden yapılanmanız söz konusu. Toplum önündeki duruşunu şekillendireceğiniz bu dönemde size destek olacak insanlarla karşılaşırken onların isteklerine cevap vermekte zorlanabilirsiniz. Çok çalışmak düsturunuz olacaktır. Bu süreç zarfında belirli dönemlerde Uranüs ve Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedeceksiniz.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken Satürn Neptün karesinin gerçekleşeceği ve uzun süre etkisini göstereceği tarih aralığı (26 Kasım 2015- 10 Eylül 2016) olacaktır. Kendinize olan inancınız kimi zaman sarsılabilir ve gereğinden fazla efor sarf ederek dur durak bilmeden çalışabilirsiniz. Bu da sizin kurban durumuna düşmenize neden olabilir. Bunun bilincinde olarak hareket etmenizde fayda var.
 • Balık ve Yükselen Balıklar 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Jüpiter’in desteği ile iş ortamında yapacağınız çalışmalar sonucunda edineceğiniz başarılar sizi parasal anlamda yükseltirken kariyerde de basamakları çıkmanıza imkân verecek.
 • Evliliğinizle ilgili testten geçeceğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Ayrıca ev değişikliği yapabilirsiniz.

 

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.