NEDEN BU DÖNEME KOVA ÇAĞI DENİYOR?

1245

NEDEN BU DÖNEME KOVA ÇAĞI DENİYOR?

İNSAN EVRİMİNE DERİN BİR BAKIŞ

‘‘ZAMAN’IN DA” BİR BİLİNCİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

DÜNYAMIZIN EVRENDEKİ KONUMU

Dünyamızın samanyolundaki konumu transit eden gezegenler gibi değişkenlik gösterir. Dünya on iki burcun tamamını toplam 25.860 senede bir tamamlar ve her 2160 yılda da bir de yeni bir burca girer.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız. http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/ekinokslarin-kaymasi/

Bu durumu keşfeden eski uygarlıklar, çağları takım yıldızlarından oluşan Zodyak’ta astrolojik olarak hesaplayarak, evrendeki tüm canlıların bilinç olarak bu dönemlere paralel olarak gelişim gösterdiklerini tespit etmiştir.

Bu sebepten dolayı Dünya birçok kez iklim değişikliğine ve büyük doğa olaylarına ev sahipliği yapmıştır.

Yani Dünya’da yaşayan tüm insanlar var oldukları süre boyunca çağların her birinde, gezegenin doğasına uygun olarak gelişim göstermiş ve medeniyetlerin ana hatlarını oluşturmuş.

Kısaca Dünya her 2160 yılda bir yeni bir burca girdiğinde insanlık için yeni bir realite gerçekleşmiştir.

Dünya’nın, Hz. İsa’dan önce Koç burcunda, ondan önce sırasıyla Boğa, İkizler, Yengeç ve Aslan burcunda olduğu bilinmektedir.

Dünya’nın Hz. İsa’dan sonraki döneminde Balık burcunda, içinde bulunduğumuz süreçte ise Kova burcunda olduğu kabul edilmektedir. Yani Aslan burcunun tam karşısında!

Astrolojik açıdan neden ‘‘Kova çağı’’ denildiğini artık hepimiz öğrenmiş olduk.

Kovanın yönetici gezegeni Uranüs’ün temsil ettiği alanlar, bilimsel buluşlar, elektrik ile alakalı tüm sistemler ve teknolojiyi ile alakalı tüm gerçeklikleri sayabiliriz. Tüm bunların hepsi vizyonumuzu genişleten, daha ileriye geçmemizi sağlayan yapıdadır. Uranüs modern olanı, teknolojiyi ve aydınlanmayı anlatır. Kişisel haritalarda etkisini pozitif olarak düşünürsek, reformistler, büyük sıçramalar yaparak hayatının kalitesini arttıranlar, enerjisini daima yüksek tutabilenler, yeniliklere açık olanlar, hak ve düzen içinde yaşamayı düstur edinenler bu gezegenin etkisi altında kalan kişilerdir.

Negatif etki oldukça zorlayıcıdır. Ani ve öngörülemez davranışlar sergileyerek karşısındakileri paralize edenler, kanunlara ve düzene uymakta zorlananlar, vahşi cinayetleri işlemekten çekinmeyenler, duygusallıktan uzak ve serin kanlılıkla işlerini halledenler bu gezegenin etkisi altında kalan kişilerdir.

İçinde bulunduğumuz Kova çağının ne zaman başladığına dair kesin bir bilgi yoktur. Ancak birkaçından bahsedeceğim.

Uranüs teleskop olmadan görülemediği için varlığını uzun zaman hiç kimse bilemedi. 1781 yılında Uranüs’ün William Herschel tarafından keşfedilmesi ile birlikte Kova çağının başladığı varsayılmıştır.

Bir diğer dikkat çekici tarih, 1880’lerde ‘‘Özgürlük Çağı’’ diye de adlandırılmıştır. Teknolojinin yavaş yavaş hayata girdiği, uzay yolculuğu, elektrik ve bilimsel alanlarda ilerlemenin yaşandığı, uçakların icat edildiği, telefon ve telgrafla haberleşmenin iletişim aracı olarak kullanıldığı, önemli bilim adamlarının ortaya çıktığı dönemler diyebiliriz.

Diğer bir dikkat çekici tarih 11 Ağustos 1999’dur. Aslan burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması, Kova burcunun 180 derecelik tam karşısında meydana gelmişti. Bu yeni ayda oluşan Aslandaki kavuşum açısı enerjiyi tek bir noktaya empoze ederek Kova’nın “polaritesini” ana hatları ile tetikledi. Bilinçlerde bu şekilde uyandı. Bu Aydınlanma çağının işareti sayılabilir.

Yabancı astrologlar bu dönemin başlangıcı için 1762’den, 2813’e kadar olabileceğini savunuyor.

Ünlü psikolog C. G. Jung, Uranüs’ün, 1995’te Kova burcuna giriş yapmasıyla birlikte, ‘‘Kova Çağı’na’’ girildiğini ön görmüştür. Bazı astrologlar ise, Kova’da birçok gezegenin biriktiği 1962’de başladığına inanıyor. Benim kanımca, 17.yy. Uranüs’ün gezegen olarak keşfi itibariyle Yeni Çağ başladı. Önümüzdeki yıllarda, Plüton’un 2024- 2044 yılları arasında Kova burcundaki seyriyle birlikte hepimiz Galaktik insanlığın evrimleşmesine tanıklık edeceğiz.

Diğer yazılarım için,

http://astrologjalemuratoglu.com/kova-cagi-1/

http://astrologjalemuratoglu.com/kova-cagi-bolum-2/

http://astrologjalemuratoglu.com/kova-cagi-bolum-3/

 

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu