Merkür Boğa Burcunda ilerliyor!

293

MERKÜR 15 NİSAN-02 MAYIS 2015 ARASI BOĞA BURCUNA GEÇİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Boğa burcunda konsantrasyon gücünü yüksek tuttuğu için özellikle zor çalışmaların altından kalkmayı kolaylaştırır. Uzun vadeli alınacak kararlarda temkinli, ağır ama bir o kadar da sağlam hareket etmeyi sağlar. Bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; sabit nitelikteki Boğa enerjilerinin zihni temsil eden Merkür ile birleşince inatçılığı ortaya çıkarmasıdır. Bu nedenle karar vermekte zorlanırken fırsatları kaçırma gibi bir durumla karşılaşabiliriz.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile birlikte Başak ve Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yengeç ve Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Aslan, Akrep ve Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

19 Nisan’da Merkür ile Neptün sekstil açı içerisinde. Hayal dünyamızın aktif olacağı bu günlerde özellikle müzik, sanat, sinema, okült ve ruhsal konularla ilgili çalışmalarda fazlasıyla istekli olabiliriz. Karşımızdaki kişilere daha fazla empati ile yaklaşmamız mümkün. Sezgilerimize bu dönemde daha fazla güvenebilir, karar vermemiz gereken konularda iç sesimize kulak verebiliriz.

21 Nisan’da Merkür ile Jüpiter kare açı yapacak. Bu günlerde detay gerektiren işlerden uzak durmalıyız. Bunun en büyük sebebi; bıkkınlık, isteksizlik, unutkanlık ve dalgınlık dolayısıyla bir takım hatalar yapma ihtimalimizin yüksek olmasıdır. Başaramayacağımız işlerin altına imza atabilir, bize ümit bağlayan kişileri hayal kırıklığına uğratabiliriz. Yaptığımız işler yarım kalabilir.

22 Nisan’da Merkür Mars ile kavuşum içerisinde, aynı zamanda Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Hızlı düşünüp çabuk karar verebilme enerjilerini içinde barındıran bu etkiler altında Plüton’un da desteğini arkamıza alarak (haritamızdaki bu gezegenlerin konumuna göre) inandığımız şeyler uğruna mücadele etme gücünü içimizde hissedebiliriz. Her zamankinden emin tavırlarımız çevremizdekileri etkileyeceği için onları kolaylıkla ikna edebiliriz. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; fazla ısrarcı ve takıntılı tavırlardan uzak durmak olmalıdır.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Kendi değerleriniz ve kaynaklarınız üzerinde düşünceleriniz daha da yoğunlaşabilir. Maddi güvenliğinizi arttırmaya yönelik girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Jüpiter’in büyüten enerjisi içinizde var olan genişleme isteğini coşturabilir. Riskli işlerin altına imza atabilir, boyunuzdan büyük şeylere kalkışabilirsiniz. Özellikle Plüton’un destekleyici açısı kariyere yönelik yapmak istediğiniz atılımlarda motivasyonunuzu yükseltecek konumda. Ancak bu sırada daha önceden denenmemiş yollara gitmemeye dikkat etmelisiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Düşünceleriniz tamamıyla kendinize odaklanabilir. Özgüveni yüksek tavırlarınız karşı tarafı etkileyeceği için rahatlıkla diğer kişilerle kontak kurabilirsiniz. Merakınızın bu süreçte yabancılar, yurtdışı bağlantılar, eğitim konularına daha da artması söz konusu olurken Plüton’un da desteğini arkanıza alacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle aile ve ebeveynleriniz ile ilgili konularda sorumluluklarınızın fazla olması sebebiyle kendinize gerekli olan zamanı ayırmakta zorlanmanız olacaktır. Bu konuda dengeyi bulmaya çalışmalısınız.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Merkür’ün bilinçaltı evinize girmesi ile birlikte kendinizi ifade etmeniz ne kadar isteseniz de zorlaşabilir. Düşüncelerinizi paylaşmak yerine gizlemeyi tercih edebilir, derin fikirlere dalarak yalnız kalma arzusu hissedebilirsiniz. Merakınız bu süreçte spritüel konulara kayarken hayata ve evrene dair alanlarda mistik çalışmalar yapacak bu sırada da Plüton’un desteğini arkanıza alacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle çocuklarınızla ilgili konularda sizin beklentilerinize karşılık vermeyen durumlar meydana geldiğinde onlara baskı yapmamak ve olayları olduğu gibi kabullenmek olacaktır.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Ekipçe yapılan çalışmalarda Jüpiter’in sert açısını göz önünde bulunarak fazla kaprisli tavırlar göstermemeye dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde tepki ile karşılaşabilirsiniz. Geleceğe yönelik plan ve projeler yapmak üzere zihninizde bir takım fikirler uyanabilir. Arkadaşlarınızdan destek görmek adına bazı kişilerle iletişim kuracağınız durumlar söz konusu olabilir. Sosyal kulüpler, arkadaş grupları içerisinde yer alabilirsiniz.  Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle iş için yapacağınız yabancı kaynaklı çalışmalarda dalgınlıktan dolayı yanlış kararlar vermeniz ve sonrasında bunların pişmanlığını duymanız olacaktır.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Elinizde var olan parayı ve sahip olduğunuz imkânları iş amaçlı kullanabilirsiniz. Zihninizin sürekli olarak kariyerinizdeki basamakları tırmanmak üzere yeni teknikler üzerine yoğunlaşması söz konusu. Plüton’un da desteğini arkanıza alarak işinizle alakalı hedeflediğiniz konuları planlı ve becerikli bir şekilde geliştirme fırsatı bulacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; egosantrik yapınızı ve kendinize olan güveninizin dengesini iyi sağlayamamanız durumunda karşı tarafın antipatisini üstünüze çekmeniz olacaktır.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Eğitim, öğretim hayatında projelerin daha fazla gündeme gelmesi söz konusu. Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak yurtdışı ve uluslar arası basın, yayın konularında girişimler yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; genişlemek ve geliştirmek istediğiniz alanlarda idealist olmaya önem vermenizdir. Bunun yanında iç dünyanızı saran gereksiz kuruntulardan kendinizi kurtulmaya çalışmaktasınız.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Parasal konuların daha fazla gündeme gelmesi ile birlikte ortak projelerde bir takım kararlar alabilirsiniz. Müşterek sahip olduğunuz maddi değerler konusunda Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak bazı anlaşmalar yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yarınlarınıza yönelik yapacağınız atılımlarda bilirkişilerden destek almayı ihmal etmemek, boyunuzu aşan girişimlerden de uzak durmak olacaktır.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

İkili ilişkiler ve ortaklıkların altının çizildiği bir dönemdesiniz. İşinizle alakalı anlaşmalar ve sözleşmeler yaparken Jüpiter’in de sert açılarını dikkate alarak son derece temkinli olmalı, ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız. Plüton’un desteği sizi zihinsel olarak güçlü kılarken ikna edici ve etkileyici konuşmanız sebebiyle bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; ne kadar zor olursa aldığınız tepkilere direnmeniz ve yapmış olduğunuz işin arkasında durarak azimle çalışmaya devam etmek olmalıdır.

yayYAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Sağlık evinize giren Merkür size bedeninizi hatırlatıyor. Gerekli olan tetkikleri yaptırdığınız taktirde önceden aldığınız tedbir nedeniyle meydana gelebilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Zihniniz sürekli kazançlarınızı arttırmaya yönelik çalışmasından dolayı içsel anlamda kendinizi gergin ve sıkıntılı bir ruh hali yaşayabilirsiniz. Plüton’un da desteği ile mücadele etmiş olduğunuz iş hayatınızdaki çalışmalardan sonuç alabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; altınızda çalışan kişilerle diyalogunuzu stabil tutmak ve öfkenizi kontrol altına almak olacaktır.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Yaklaşık bir ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak yaratıcı çalışmalar ortaya koymanız da mümkün. Çocuklarınızla daha kaliteli vakit geçirme imkânı yakalamak sizi mutlu edecek. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sosyalleşmek adına arkadaşlarınızla vakit geçirirken fazla abartılı harcamalar yapmaktan kaçınmak olacaktır.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Ev hayatınızı konu alan mevzuların sizi meşgul etmesi durumu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Eviniz içinde bazı değişiklikler yapmak isteği içinde olabilirsiniz. Plüton’un da desteği ile birlikte değişim dönüşüm arzusu içinde olan ruhunuzun derinliklerine inerek kendinizle yüzleşebilir, bazı konularda aydınlanma yaşayabilirsiniz. Metafizik ve okült konulara büyük bir aşkla yönelmeniz sizi heyecanlandırsa da dünyevi olaylardan kendinizi fazla soyutlamamaya dikkat edin.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Vaktinizin çoğunu evde geçirmek, dinlenmek ve tembellik etmek isteyebilirsiniz. Bu günlerde geleceğinize yönelik planlarınızı gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak dikkatli ve akıllıca girişimlerde bulunabilir hayatınızı yeniden programlayabilirsiniz.  Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sağlığınızı ihmal etmemeniz ve gereken özeni bedeninize göstermektir. İlişkilerde sizi zorlayan durumlar karşısında duygusal davranmak yerine mantığınızı ön plana almanızı öneririm.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.