Merkür 4 Ekim- 25 Ekim arası Akrep-Terazi burcunda Retro oluyor!Burçlar üzerindeki etkileri!

372

MERKÜR 4 EKİM-25 EKİM ARASI AKREP – TERAZİ BURCUNDA RETRO OLUYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

Merkür 4 Ekim Cumartesi 20:03’te Akrep burcunda Retro harekine başlayacak!

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür Başak burcunda yücelir. Yay ve Balık burcunda zararlı konumdadır. Astroloji’de akıl, zihin, iletişim, muhakeme, kendini ifade etme yeteneği, bilgi toplama, yorumlama, analiz etme ve bütün elektronik eşyalar Merkür’ün kontrolü altındadır.  Haritasında Merkür’ü kuvvetli olan kişiler; iyi bir gazeteci, matematik profesörü, hukukçu, öğretmen, bankacı, emlakçı, halkla ilişkiler, muhasebeci, reklamcı, yazar olma kapasitesine sahiptirler. Hitap yeteneği kuvvetli olan kişiler Merkür’ü haritalarında güzel açılarla desteklenmiştir. Haritasında Merkür’ü kuvvetli olmayan kişiler; konuşma ve kendini ifade etme konusunda yetersiz, çekimser olabilirler. Ayrıca sözlerine itimat edilmeyen,  eli, kolu ve dili uzun, yalan söylemeye eğilimli, insanları birbirine düşüren, hesapçı, dedikoducu, kurnaz, değişken, güvenilmez, çevresindekileri sömüren, istikrarsız olmaları da kuvvetle muhtemel. (Haritada Merkür’e yapılan açılara göre değişim gösterir)

retromerkurMERKÜR RETROSU VE ETKİLERİ

Güneşe en yakın Gezegen olan Merkür en fazla 28 derece uzaklıkta kalır ve geri gitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Geosentrik (yer merkezli) bakış ile bazı Gezegenler kimi zaman sanki geri hareket ediyor gibi görülür. Geosantrik bakışta; Dünya evrenin merkezinde varsayılır,  gezegenler de etrafında dönmektedir. Tabii ki işin aslı böyle değildir, Güneş Merkezde, Gezegenler ve Dünya onun etrafında dönmektedir. Gezegenin hareket ediyor görüntüsünün nedeni; Merkür’ün hızının Dünya’nın hızından daha az olmasıdır.Gezegenler kimi zaman durağan pozisyona geçer. Dünya hızla seyrederken Merkür’e bakıldığında sanal olarak duruyor veya geri gidiyor gibi görünmektedir. Bu Gezegen senede 2-3 defa retro olmaktadır, retro hareketi 24 gün kadar sürmektedir. Eğer Astroloji ile ilgilenen biriyseniz, Merkür retrosu hakkında da bir çok yazı okumuş, bu hususta uyarıları duymuşsunuzdur. Evet, Merkür’ün Retro olduğu zaman diliminde; Merkür konularında bir takım aksaklıklar yaşanması muhtemeldir. İletişim, haberleşme, bilgi edinme konularıdır Merkür konuları. Bu nedenle bilgisayar sistemlerinin arızalanabileceği, verilerin alınmasında ve gönderilmesinde sorunların yaşanabileceği, insanlar arasındaki iletişimde yanlış anlamaların söz konusu olabileceğini hesaba katmak gerekir. Yeni atılımlar yapmak, yeni faaliyetlere başlamak uygun değildir. Bu zaman diliminde yanlış anlamalara mahal vermemek için biraz sakinleme, dinlenme, geçmişte yarım kalan  dosyalar varsa onları bitirme, eksikleri tamamlama şeklinde değerlendirme yerinde olacaktır.Merkür retrosu kişinin kendisi ile yüzleşme zamanıdır. Sorunları, problemleri, sıkıntıları fark etmek ve çözmeye çalışmak gereklidir. Başımıza gelen olayların gerçekleşme sebeplerini araştırmalı ve olayların derinine inmeyi istemeliyiz.Haritalarında Merkür retrosu olan kişiler bu dönemi daha olumlu şekilde yaşarlar.

16° Terazi’de gerilemeyi sonlandıran Merkür 25 Ekim cumartesi günü saat 15:50’de Retro’dan çıkarak ileri hareketine başlayacak. Bu saatten sonra uzun zamandan beri akıcı bir şekilde ilerlemekte zorlanan iletişimle ilgili her türlü konu rayına girecek.Yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmak, kararlar almak için daha uygun bir döneme giriyoruz. Günlük hayat içerisinde yaşadığımız aksaklıklar, gecikmeler ve aniden ortaya çıkan problemler gündemimizi daha az işgal edecek.

Yükselen burcunuza göre okumalısınız.

aries_faceKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte başkalarının kaynakları, mal, mülk, miras, banka kredisi, okült ve psikolojik konulara yoğunlaşabilirsiniz.
 • Bu dönemde bankadan kredi çekmemeli, sizden borç istendiği takdirde bunu Retro dönemi sonrasına ertelemelisiniz. Bu şekilde bir kriz yaşamanın önüne geçebilirsiniz.
 • Okült konularda seminer almak istiyorsanız bu Retro sürecinde sadece belirlemeler yapmalı, Retro bitiminden sonra aldığınız kararları uygulamalısınız.
 • Kısa yolculuklar yapmak niyetindeyseniz (özellikle gizemli yerlere seyahat) bu Retro dönemini tercih etmemelisiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönmesi (11 Ekim’den sonra) ile birlikte ilişkilerinizi tekrar gözden geçireceksiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konuları; kardeşler, yakın çevre, akrabalarla ilgili hususlarda geçmişe ait gizli olayların ortaya çıkması mümkün olabilir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Bu dönemde parasal konularda yeni başlangıçlar yapılmamalı. İmzalamak zorunda olduğunuz her türlü kontratı, belgeyi uzman kişilere de okutarak teyit etmelisiniz. Müşterek sahip olunan değerler, kredi, borç vs. gibi konularda problemler, aksamalar olacağı için beklemede kalmalı, geçmişte yarım kalan işlerinizi ele almalısınız. Bu dönem dijital ortamdaki çalışmalarınızı yedeklemeniz sonradan oluşabilecek kayıplar adına faydalıdır. (Merkür Retro’su bitinceye kadar 25 Ekim) Aşk ve sevgi ilişkilerinde duygu alışverişlerinin bol olduğu, manevi anlamda aldığınız hazzın arttığı, hayatın keyif veren taraflarını deneyimlediğiniz bir dönemdesiniz. Merkür’ün yönettiği 3. ve 6. evleriniz etkileneceği için özellikle her türlü yazılı anlaşmalar, iletişim ve eğitim ve iş ilgili konularda her hangi bir atılım yapılmamalıdır. Sağlıkla ilgili konular gündeminize gelebilir.

25 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için ortaklaşa işler ve anlaşmalar ilgili konularda yapacağınız girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir. Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile birlikte (29 Kasım) bu konularda yapmak isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

taurus_faceBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte ortaklılar, evlilik, rakipleriniz, adli davalar ve mahkemelerle ilgili konular gündeminize gelebilir.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte iş hayatınızdaki arkadaşlarınızla ilgili ilişkilerinizi gözden geçirebilir, yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu dönem yeni projelere başlamamaya dikkat etmelisiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Kişisel yeteneklerinizi kullanarak sahip olduğunuz parasal kaynakları sağlamlaştırmak isteyebilirsiniz.
 • Kendinize verdiğiniz değeri sorgulayabilir, ciddi kararlar alabilirsiniz.
 • Aşk hayatınızı sorgulayacağınız bu dönemde; ilişkinizde olumlu gelişmeler yaşıyorsanız beraberliğinizi resmiyete dökme kararı alabilirsiniz. Bu kararınızı Retro bitiminden sonraya gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Bu dönem, iş arkadaşlarınızla birlikte geçmişe ait yarım kalmış projelerinizi ele almanız için uygundur. Sağlığınız ile ilgili konularda ihmal ettiğiniz kontrolleri yaptırmalısınız. Merkür bilgi alışverişi ile alakalı olduğu için gönderdiğiniz maillere, yapacağınız anlaşmalara, imza atacağınız her şeye önemle dikkat etmelisiniz. Bu konularda bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Bilgisayarınızda sizin için önemli olan bilgileri yedeklemeniz, olası bozulmalara karşı önlem almanız sonradan problem yaşamanızı engelleyebilir. Dikkatsizlik ve unutkanlıktan dolayı bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İş için bu dönem seyahat yapmak durumundaysanız bunu Retro bitimine ertelemenizi öneririm. (25 Ekim) Ev içinde angarya gördüğünüz işleri yapmak, dolap içlerini temizlemek, geniş çaplı bir düzenlemeye gitmek için uygun bir zaman. Bu süreç zarfında yolunda giden aşk ilişkiniz birden yönünü değiştirebilir, yanlış anlaşılmalardan dolayı aranızda sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla iletişiminize bu dönemde çok dikkat etmelisiniz. Merkür’ün yönettiği 2. ve 5. evleriniz etkileneceği için finansal konularda yeni başlangıçlar yapmamalısın.  Aşk ve çocuklar ile ilgili mevzularda da geçmiş dönemlerde gerçekleşen olayların gündeme gelmesi mümkün.

25 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için çalışma ortamınız ve ofis içi arkadaşlarınızla yapacağınız girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir. Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile birlikte (29 Kasım) yapılan çalışmalar daha verimli olacaktır.

gemini_faceİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte iş ortamınız, astlarınızla ilgili konularda derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Bu dönemde yarım kalan sağlık kontrollerinizi tamamlamanızı öneririm.
 • Evcil hayvan besleyenleriniz varsa onlarında sağlık kontrollerini ihmal etmemelisiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte aşk ve çocuklarınızla ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz.
 • Yeteneklerinizi hobiye dönüştürme ile ilgili bir takım kararlar alabilir, bunu Retro sonrasında uygulamaya geçirebilirsiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki aile ve yuva ile ilgili mevzularda zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Aile ve yuva ile ilgili mevzularda geçmişe ait üstü örtülü hususlar gündeme gelebilir.

11 EKİM Merkür Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Bu dönem zarfında sevgiliniz, çocuklarınız ile ilgili konularda geçmişe ait bir takım üstü örtülü konular gündeme gelebilir. Bu konuları gün yüzüne çıkartmak ve onlarla yüzleşmek ilişkiniz açısından olumlu olacağı için konuşmaktan kaçınmamalısınız. Spekülasyon, borsa konularında yeni başlangıçlar yapmanız zarara uğramanıza neden olabilir. Yarım kalan işleri tamamlamak adına bu süreci değerlendirmeniz olumlu olacaktır. Merkür Retro’su bitinceye kadar (25 Ekim) sakinliğinizi korumaya özen göstermelisiniz. Zihinsel ve sanatsal faaliyetler, el becerileri ile uğraşmak bu dönemde rahatlamanızı sağlayabilir. Merkür’ün yönettiği 1. ve 4. evleriniz etkileneceği için bedensel sağlığa her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Yeni başlangıçlar yapılmamalı. Aile içi geçmişe ait mevzuların gündeme gelmesi söz konusu.

25 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için aşk ilişkileri, çocuklar, spekülasyon, yaratıcılık ile alakalı konularda bir takım aksaklıklar devam edebilir.  Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile birlikte (29 Kasım) bu konulardaki sorunlar düzelmeye başlayabilir.

cancer_faceYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte aşk hayatınız, çocuklarınız, yetenekleriniz ile ilgili konulara yoğunlaşabilirsiniz.
 • Bu dönemde borsa, spekülasyon tarzı işlerle uğraşıyorsanız yatırımlarınızı kontrol altında tutmaya özen göstermelisiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte aile fertleri, kökleriniz, ebeveynleriniz ile ilgili ilişkilerinizi gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Bilinçaltınızın derinliklerinde kendinizle yüzleşmek isteyebilirsiniz.
 • Bu Retro sürecinde komşularınızla aranızda geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Akrabalarınız arasında sizinle ilgili bir takım dedikoduların yapıldığına şahit olabilirsiniz.

11 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Aile fertleriniz, yuva, ebeveynlerle ilgili mevzularda geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Bu süreç zarfında ev almak, satmak, tamirat, yapılacak her türlü değişiklik, kontrat, anlaşmalar, vasiyet gibi konularda adım atılmamalıdır. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı öneririm. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmalısınız. Merkür’ün yönettiği 3. ve 12. evleriniz etkileneceği için iletişim konularında her hangi bir atılım yapılmamalıdır. (kitap çıkarmak, web sitesi açmak) Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir.

25 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için aile ve yuva ile ilgili konularda yapacağınız girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir.  Ev içinde tadilat, tamirat işlerinizi yapmak, her türlü alışveriş için uygun bir dönem değildir.Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile (29 Kasım) evinizle ilgili yapmak isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

leo_faceASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte aile fertleri, ev hayatınız, ebeveynler ile ilgili konularda derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Ruhunuzun derinliklerine inmek isteyebilir, iç dünyanızla yüzleşebilirsiniz.
 • Bu dönemde yarım kalan ev tamiratlarınız varsa tamamlayabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte eğitim, work- shop, seminerler vermek veya almak isteyebilirsiniz. Bu kararınızı Retro bitiminden sonra uygulamanızı öneririm.
 • Kardeşleriniz ve komşularınızla diyaloglarınızın daha artacağı bir süreçtesiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Organizasyonlar, ekip çalışmaları, gruplar içerisinde geçmişe ait üstü örtülü konular gündeme gelebilir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili mevzularda geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Bu süreç zarfında bilgi alışverişini içine alan her türlü konuda (seminer almak, vermek, work-shoplara katılmak vb.) yeni girişimler yapılması uygun değildir. Yarım kalan işlerinizi bitirmeye yönelebilirsiniz. Eğitim, öğretim, iletişim, yayıncılık (dergi çıkarmak, web sitesi açmak, reklam kampanyası), yazarlık ile ilgili alanlarda çalışıyorsanız bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Elektronik cihazlarda bozulma ihtimaline karşı bilgi kaybını engellemek adına yedekleme yapmanızı öneririm. Bu dönemde kontrat yapmak, yeni sözleşmelere imza atmaktan da kaçınmalısınız. Yapacağınız kısa tatiller için Merkür Retro’sunun bitimini (25 Ekim) beklemenizi tavsiye ederim. Merkür’ün yönettiği 2. ve 11. evleriniz etkileneceği geleceğe yönelik yapılacak özellikle yatırım amaçlı maddi girişimlerden kaçınılmalıdır. Bu dönem eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için iletişim, bilgi alışverişi, zihinsel faaliyetlerle ilgili konularda yapacağınız girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir. Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile birlikte (29 Kasım) bu konularda olaylar daha akıcı gelişecektir.

virgo_faceBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle ilgili konularda derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte kendinizi güvence altına almak adına yapmış olduğunuz yatırımlarda geçmişe ait üstü örtülü konuların gün yüzüne çıkması mümkün olabilir.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Kariyerinizle ilgili bir takım planlar, anlaşmalar, projeler yapmaya yönelebilirsiniz. Bunları Retro dönemi sonrasına ertelemenizi tavsiye ederim.
 • Kişiliğinizi sorgulayacağınız bu süreçte kendiniz için yeni kararlar alabilirsiniz.
 • Üstlerinizle ilişkilerinize dikkat etmeli, bu dönemde yeni taleplerde bulunmamalısınız.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Özellikle sahip olduğunuz kazançlarınızı kendi güvenliğinizi sağlamlaştırmak adına yatırımlara yönlendirmek için uygun bir süreç değildir. Bunlarla ilgili yapacağınız her işlemi 25 Ekim’den sonraya ertelemelisiniz. Kontrat, projeler, dönem ödevleri, vasiyet, alım, satım, borç konularında önemle bir hamle yapmadan beklemede kalmalısınız. Merkür’ün yönettiği 1. ve 10. evleriniz etkileneceği için kariyere yönelik her türlü kişisel atılımlar mecbur olmadıkça yapılmamalıdır. Kendinizi değiştirerek özgüveninizi arttırmak istediğiniz bu dönemde hiçbir cerrahi müdahaleye girişilmemelidir.

25 Ekim MERKÜR Terazi Burcu’ndadüz hareketine başlıyor;

Finansal konularda geleceğinizi güven altına almak ve bu hususlarda anlaşmalar yapmak fikirleriyle dolu olabilirsiniz. Sert açıların olduğu bu süreçte zorlanırken, Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesi ile birlikte (29 Kasım) parasal anlamda kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

libra_faceTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte maddi ve manevi değerleriniz, gelir getirecek ve geleceğinizi güven altına alacağınız iş imkânları hakkında derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte kendinizle ilgili bir takım düşünceler zihninizde belirebilir.
 • Bu Merkür Retro’sunda fiziksel değişim adına yeni adımlar atmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Yabancılarla ilgili ilişkiler, yurtdışı bağlantılı konularda iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Yeni anlaşmalar yapmamaya bu süreçte dikkat etmelisiniz.
 • Yurt dışında okuma kararındaysanız başvurunuzu Retro bitimine ertelemenizi öneririm.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Kendinizi ifade etmek zorunda kaldığınız her türlü konuyu akıcı enerjiler olmadığı için sonraki aya ertelemeniz sizin için uygun olacaktır. Beden sağlığınız, fiziksel görüntünüz ile ilgili konularda yapacağınız girişimleri Retro bitimine ertelemenizi öneririm. Merkür’ün yönettiği 9. Ve 12. evleriniz etki altında kalacağı için hayat felsefeniz ile ilgili düşüncelerinizde kararsızlık olabilir. İçsel anlamda kendinizi sorgulama sürecindesiniz. Ev almak, satmak, tamirat, yapılacak her türlü değişiklik, kontrat, anlaşmalar, vasiyet gibi konularda adım atılmamalıdır. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı tavsiye ederim. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmanızı tavsiye ederim.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Fikir ve düşüncelerinizi daha rahat ifade edeceğiniz, yaratıcılığınızı kolaylıkla ortaya koyacağınız bir dönemdesiniz. Hareketlilik ve sosyalleşme ihtiyacınızın yoğun olacağı bu süreçte arkadaşlarınızla buluşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

scorpio_faceAKREP VE YÜKSELEN AKREP

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte kendinizi mercek altına alarak derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte inzivada olan asıl düşünceleriniz gün yüzüne çıkabilir, bunlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Yapmış olduğunuz gruplara yönelik çalışmalarda geçmişe ait gözden kaçırdığınız konular gündeme gelebilir.
 • Mistik ve manevi konularda çalışmalar yapıyorsanız bu dönem aklınıza birçok fikirler gelebilir. Okült konularda kendinizi geliştirmek istiyorsanız yanlış kişilerden eğitim almamaya dikkat etmelisiniz.
 • Ortaklaşa yapılan çalışmalarda yarım kalan işlerin bitirilmesi açısından uygun bir dönemdesiniz.
 • Bu Retro süreci banka kredisi almak vs. için uygun bir zaman değildir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. İçsel gözlem yapacağınız, kendi düşüncelerinizi analiz edeceğiniz, yalnız kalmaktan huzur duyacağınız bir süreçtesiniz. Kendi kontrolünüzün dışında gelişen olaylar canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Bu dönemde yapacağınız en güzel şey metafizik konulara yönelerek kendinizi geliştirmektir. Merkür’ün yönettiği 8. ve 11. evleriniz etkileneceği için arkadaş ilişkilerinize ve finansal yatırımlarınıza dikkat etmelisiniz. Algılarınızın yüksek olacağı bu süreçte gizli düşmanlarınızı keşfedebilir, gerçek dostlarınızın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu ve aksaklıkların meydana gelmesi mümkün olduğu için bu dönem finansal konularda yeni atılımlar yapılmamalıdır. Her türlü yeni başlangıç için Merkür’ün Akrep Burcu’na geçmesini beklemenizi tavsiye ederim. (9 Kasım)

sagittarius_faceYAY VE YÜKSELEN YAY

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte hayatınızla ilgili konularda, yarınlarınıza ait umutlarınız da derin düşüncülere dalabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte grup çalışmaları, organizasyonlarla ilgili konularda bir takım gözden geçirilmesi gereken mevzular gündeme gelebilir.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Hayat arkadaşınız, işinizi paylaştığınız ortağınız ile ilgili mevzularda geçmişe ait üstü örtülü konular gün yüzüne çıkabilir.
 • Mesleki konularda yeni teknikler uygulamak için iyi bir zaman değildir. Fikirsel olarak yapmak istediklerinizi planlayabilir, Retro bitiminde uygulamaya koyabilirsiniz.
 • Mahkemeler, adli davalarla ilgili beklenen haberler varsa bu dönem karar aşamasına gelmeniz zor olabilir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Ekipçe yapılar işler, organizasyonlar, kolektif alanda yapılan faaliyetler, istenildiği hızda gerçekleşmeyebilir, birçok aksaklık ortaya çıkabilir. Bu süreç zarfında, yarınlarınızla ilgili gerçekleştirmek istediğiniz konuları hayata geçiremeyebilirsiniz. Plan ve proje yapmak adına bunları zihninizde organize edebilir, Merkür Retro’su bitiminde uygulamaya koyabilirsiniz. (25 Ekim) 7.ve 10. evleri temsil eden Merkür ortaklaşa işler, eş ve rakipleriniz ile ilgili konularla birlikte kariyerinize yönelik yapılacak adımlarda da yavaşlamalar meydana getirecektir. İletişimde problemler yaşanacağı için konuşmalarınızın yanlış anlaşılması söz konusu olabilir.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile, gökyüzünde sert açılar olduğu için ekipçe yapılan işler, organizasyonlar, kollektif alanda yapılan faaliyetler, ortaklaşa işler, eş ve rakipleriniz ile ilgili konularda bir takım aksaklıklar devam edebilir.

capricorn_faceOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte geleceğe yönelik projelerinizle alakalı zihninizde fikirler uyanarak, derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Sizinle aynı fikri paylaşan gruplarla bir araya gelerek yapmış olduklarınızı gözden geçirip, hatalarınızı irdeleyebilirsiniz.
 • Bu dönemde, çalıştığınız ekiplerle yeni sorumluluklar almaktan kaçınmalı, hayali hedeflerden uzak durmalısınız.
 • Toplum önündeki sosyal statünüzü mercek altına alarak hatalarınızı gözden geçirebilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte meslek hayatınız ile ilgili konuları fikirsel anlamda derinlemesine sorgulayabilirsiniz. Bu dönemde, kariyerinize yönelik yeni atılımlar yapmamanızı tavsiye ederim.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Ufkunuzu geliştirecek felsefi konulara eğilmek isteyebilir, yabancı ülkelere yapılacak seyahatler, yüksek öğrenimle ilgili yapılacak çalışmalar gündeme gelebilir. Geçmiş dönemlerde yapmak istediğiniz fakat yapamadığınız hususlara yönelebilirsiniz.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde, Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Kariyerinize yönelik yapacağınız yeni anlaşmaları bu dönem dondurmalı, gözlem yapmakla geçirmelisiniz. Bu süreç zarfında, geçmişe ait yarım kalan işlerinizi ele almanız için uygundur. Merkür’ün yönettiği 6. ve 9. Evleriniz de etkileneceği için, gündelik hayat içerisinde yolunda gitmeyen konular gündeme gelerek, bir takım pürüzler ortaya çıkarabilir. Yurtdışı bağlantılı yabancılarla yapılan iletişimlerde problemler yaşayabilirsiniz. Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile, gökyüzünde sert açılar olduğu için, kariyerinize yönelik girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir. Ortaklaşa kazanımlardan elde edilen paralarla geleceğinize ait yapacağınız yatırımlara girişmek için, Merkür’ün Yay Burcu’na geçmesini beklemenizi tavsiye ederim. (29 Kasım)

aquarius_faceKOVA VE YÜKSELEN KOVA

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte kariyer hayatınız giderek daha önem kazanırken bu konularda alternatif yollar arayışına girebilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte, eğitim ve öğretim amaçlı yurt dışına yönelmek isteyen öğrencilerin, bu dönemde sadece araştırma yapmalarını herhangi bir atılımda bulunmamalarını tavsiye ederim. Yeni başlangıçlar için Retro bitimini beklemek daha uygun olacaktır.
 • Düşüncelerinizi derinleştirmek adına sizden daha bilgili, kadim kişilere yönelmek ve hayatın daha soyut alanları ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yanlış kişilerden danışmanlık almamaya dikkat etmelisiniz.
 • Evren, ölüm ve ölüm ötesi konulara merakınız artarken realist düşüncelerden uzaklaşmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Ortaklaşa paylaşımlar ve miras konularında geçmişe ait üstü örtülü konular gündeme gelebilir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalı, yurtdışı bağlantılı yapacağınız her türlü anlaşma için uygun zamanı beklemelisiniz. Bu süreç zarfında gözlem yapmalı, Retro bitiminden sonra projeleri değerlendirmeye almalısınız. Yarım kalan işlerinizi bitirmeye yönelebilirsiniz. Eğitim, öğretim, iletişim, yayıncılık, (dergi çıkarmak, web sitesi açmak, reklam kampanyası) yazarlık ile ilgili alanlarda çalışıyorsanız bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Elektronik cihazlarda bozulma ihtimaline karşı bilgi kaybını engellemek adına yedekleme yapmanızı öneririm. Bu dönemde, kontrat yapmak yeni sözleşmelere imza atmaktan da kaçınmalısınız. Yapacağınız seyahatler için Merkür Retro’sunun bitimini (25 Ekim) beklemenizi tavsiye ederim. Merkür’ün yönettiği 5. ve 8. evleriniz etkileneceği için ortaklaşa kazançlar ve aşk hayatınızda bir takım pürüzler ortaya çıkabilir.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile, gökyüzünde sert açılar olduğu için yükseköğretim, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı kültürlere iş için yapılan yolculuklarla ilgili konularda yapacağınız girişimlerde bir takım aksaklıklar devam edebilir. Eğitim amaçlı atmak istediğiniz adımları, sözleşmeleri vs. Merkür’ün Yay Burcu’na geçme zamanına ertelemenizi tavsiye ederim.  (29 Kasım)

pisces_faceBALIK VE YÜKSELEN BALIK

 • Merkür’ün 29 Eylül’de Akrep Burcu’na girmesi ile birlikte yabancı ülkeler, felsefi konular, üniversite, yurt dışı bağlantılı işler ile alakalı konularda derin düşüncelere dalabilirsiniz.
 • Bu dönemde yarım kalan eğitiminize dönme kararı alabilirsiniz.
 • Merkür’ün Terazi Burcu’na geri dönüşü ile birlikte kendinizden bile sakladığınız gizli duyguların derinlerden çıkarak düşüncelerinize yayıldığını fark edebilirsiniz. İç dünyanıza yerleşmiş ve sizi tedirgin eden konularla yüzleşmek rahatlamanıza neden olacaktır.
 • Merkür’ün yönetimindeki ev konularında zihninizde bir takım fikirler oluşabilir. Eş ve ortaklarınızla ilgili hususlarda düşüncelerinizi içinizde saklamamalı, daha sağlıklı birliktelikler için kendinizi net ifade edebilmelisiniz.
 • Ailevi konular, ebeveynler, yuva konularına ait bir takım meseleler gözden geçirilebilir. Geçmişe ait üstü örtülü konular tekrar gündeme gelebilir.

11 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda Retro hareketinde;

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Ortaklaşa edinilen paralar, miras, başkalarının varlıkları, vergi, banka, alacak verecek, borçlarla ilgili konularda geçmişe ait mevzular gündeme gelebilir. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı öneririm. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmalısınız.Merkür’ün yönettiği 4. ve 7. evleriniz etkileneceği için iletişim konularında her hangi bir atılım yapılmamalıdır. (kitap çıkarmak, web sitesi açmak) Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir. Yanlış anlaşılmalar meydana gelmemesi için eş ve aile üyeleri ile diyaloğunuzu da dikkat etmelisiniz. Bu dönem evde yapılacak tadilat ve tamiratlar için uygun bir dönem değildir.

25 EKİM MERKÜR Terazi Burcu’nda düz hareketine başlıyor;

Merkür Retro’su düzelse bile gökyüzünde sert açılar olduğu için ortaklaşa edinilen paralar, miras, başkalarının varlıkları, vergi, banka, alacak verecek, borçlarla ilgili konularda bir takım aksaklıklar devam edebilir. Ev içinde tadilat, tamirat işlerinizi yapmak, her türlü alışveriş için uygun bir dönem değildir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.