Merkür Balık burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

334

Merkür 14 Mart-01 Nisan 2015 arası Balık Burcunda İlerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

mercurybalik1Merkür 14 Mart’ta Kova burcundan çıkarak Balık burcuna girecek ve 01 Nisan’a kadar Balık burcunda ilerleyecek.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyonda, Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler. Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte; bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; düşüncelerimiz sık ve hızlı bir şekilde değişebileceği için bu süreç zarfında önemli kararlar vermeden önce muhakkak bir bilene danışmak gerekir. Zihnimizin çok açık olmasından dolayı çok yönlü düşünebilir ve bir konuda konsantre olmakta zorlanabiliriz. Objektiflik artarken sabırsızlık handikap olarak karşımıza çıkabilir.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir.

Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Balık burcunda: Balık değişken nitelikte bir burç olduğu için yön tayin etmekte zorlanan, çabuk karar değiştiren ve etki altında kalan, karmaşalar yaşayan, disiplinsiz, değişken fikirli, verdiği sözde duramayan bir yapıyı da beraberinde getirir. Merkür Balık burcunda rahat bir konumda değildir. Düşük ve zararlıdır. Merkür’ü Balık’ta olanlar zihinlerini toparlamakta güçlük çekerken ayrıntılar arasında kaybolmak ve kendilerini çok rahat ifade edememek durumları ile karşı karşıya kalırlar. Haritada başka kurtarıcı açılar yoksa kişinin karar verme mekanizmasında ciddi problemler ortaya çıkar. Ayrıca haritada olumsuz açılar da Merkür’ün bu konumunu tetikliyorsa birey karşısındaki insanların iyi niyetini kötüye kullanma, keyif verici maddelere bağımlılık söz konusu olabilir. Ancak haritada iyicil açılar varsa hayal gücünün, sanat ( şiir, öykü, resim, müzik vb.) ve yaratıcılık gerektiren çalışmalarda aktif yönde kullanılması kişiye başarı getirebilir.

15 Mart’ta Balık burcundaki Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile kare açı yapacak.  Kendimize olan güvenimizin sarsılması muhtemel. Olayları kötümser bakış açısı ile ele almak, kaygılı olan ruh halimizi daha fazla aşağı çekeceği için şüpheci yaklaşımlardan uzak durmalıyız.

18 Mart’ta Balık burcundaki Merkür ile Balık burcundaki Neptün kavuşum içerisinde. Dalgınlık sebebiyle hata yapmamız, işlerimizi organize etmekte zorlanmamız söz konusu. İşlerimizin yolunda gitmemesi hayal kırıklığı yaşamamıza neden olurken akışta kalmaya özen göstermeliyiz. Önemli olan bu dönemde mühim projelere başlamamak ve güvendiğimiz kişilerin sözlerine kulak vermek olacaktır.

22 Mart’ta Balık burcundaki Merkür ile Oğlak burcundaki Plüton sekstil açı yapacak. İkna edici yönümüzün aktif olacağı bu günlerde konsantrasyon gerektiren işleri ele alabiliriz.

Merkür 14 Mart – 01 Nisan 2015 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek; Yükselen burçlara göre etkileri:

kocKoç ve Yükselen Koç

Merkür bu dönemde fikirlerinizi dış dünyayla paylaşmak yerine kendinize saklayarak içsel gözlem yapmanıza neden olacak. Bu etkiler altında mistik ve manevi konulara ilginiz artarken birçok fikrin beyninizde uçuşması söz konusu olabilir. Kendinize özeleştiri yapacağınız bu süreçte kontrolünüzün dışında gelişen olaylarla yüzleşmeniz mümkün. Sezgiselliğinizin arttığı, üstü örtülü olan konulara ulaşma isteğinizin fazlalaştığı bir süreçtesiniz. Her zamankinden daha fazla rüya görebilirsiniz. 4. ve 8. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; kendinizi ev içinde daha huzurlu hissedebilir, ebeveynlerinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını kullanmaya yönelik imkânlar karşınıza çıkabilir. Yaratıcı fikirlerinizi kariyerinize yönelik planlar yaparak ileride uygulayabilirsiniz.

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Merkür bu dönemde ekipçe yapılan çalışmalar, gruplarla beraber olma imkânını önünüze sunacak. Bu etkiler altındaki bu süreçte yarınlarınızla ilgili yapmak istedikleriniz üzerine fikirsel tartışmalar yaparak bir takım plan ve projeler üretebilirsiniz. Size destek olacak arkadaşlarınız yanınızda yer alabilir. Sosyalleşme ihtiyacının artması ya da bir çok yerden davet almanız bu zamanlara denk gelebilir. 3. ve 7. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; ilişkiler ve ortaklıkları ilgilendiren konularda bazı fırsatlar önünüze çıkabilir. Size ihtiyacı olan akrabalarınıza el uzatmanız mümkün. Haberleşme trafiğiniz hızlanarak her zamankinden daha fazla iletişim aletlerini kullanabilirsiniz.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Merkür bu dönemde kariyer ve yuva evlerinizde hareketlenme olacağına işaret ediyor. Bu etkiler altında mesleğinizi ilgilendiren konularda bir takım yeni kararlar alabilir,  hayatınızla alakalı ileriye yönelik planlar yapabilirsiniz.  Yeteneklerinizi geliştirecek fırsatların karşınıza çıkması da mümkün. Toplum önünde işinizle alakalı konularda sunumlar yapmanız ve boy göstermeniz söz konusu. İşinizle ilgili önemli kararlar alabilir, hatta başka bir alanda çalışmaya yönelebilirsiniz. 2. ve 6. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; iş ortamınızda pozitif gelişmeler yaşarken, kazançlarınızı arttırmaya yönelik çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.  Sağlığınız ile ilgili beklediğiniz haberlerden olumlu sonuçlar almanız da mümkün görünüyor.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeç

Merkür bu dönemde seyahat etme ve farklı kültürlerle tanışma fırsatlarını karşınıza çıkarabilir. Bu etkiler altında yurtdışı bağlantılı işler ön plana çıkarken bir takım anlaşmalar yapmanız muhtemel. Bu süreçte öğrenme isteğinizin fazla olması sebebiyle merak ettiğiniz konularda eğitim almaya yönelebilirsiniz. Hayat felsefeniz hakkında bir takım fikirler yürütebilirsiniz. 1. ve 5. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; aşk hayatınızda birlikte olduğunuz kişi ile olumlu iletişim kurabilir ve onunla birlikte sosyalleşebilirsiniz. Çocuklarınızı ilgilendiren konularda yeni fikirler zihninizde oluşabilir. Kendinizi geliştirmek adına bazı aktivitelere katılmak isteyebilirsiniz.

aslaanAslan ve Yükselen Aslan

Merkür bu dönemde ortaklaşa kazançlarda bir takım fikirler üretmenize neden olacak. Bu etkiler altında parasal konular ön plana çıkarken, banka, kredi, vergi, alacak verecek ile ilgili bazı hususlar gündeme gelebilir. Sahip olduğunuz ortaklaşa hesaplarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Spritüel konulara eğiliminiz fazlasıyla artarken, meditasyona yönelerek rahatlama ihtiyacı duyabilirsiniz. Gizli konulara merakınızın tetiklenmesi ile deneyimli kişilerden bilgi almaya yönelebilirsiniz. 4. ve 12. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; huzuru yuvanızda yakalamanız nedeniyle daha çok evde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Ebeveynlerinizin ihtiyaçları ile ilgilenmek size keyif verecektir.

basakBaşak ve Yükselen Başak

Merkür bu dönemde ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizmekte. Bu etkiler altında dile getirmekten çekindiğiniz her konuyu karşı tarafa aktarma ihtiyacınız artacaktır. Kendinizi ifade ederken etkileyici olma şansınız yüksek olacağı için karşı tarafla uygun tarihlerde konuşmayı denemelisiniz. Hayatınıza girecek entelektüel kişiler bu dönemde karşınıza çıkabilir. Evlilik kararı almanız ya da ilişkinizi daha ciddi düşünmeye başlamanız söz konusu. 3. ve 11. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; sosyalleşme ihtiyacınız artarken kısa seyahatler gündeme gelebilir. Enerjinizi spor yaparak harcarsanız bu dönemde fazla kilolarınızdan kurtulma imkânı da bulabilirsiniz.

teraziTerazi ve Yükselen Terazi

Merkür bu dönemde çalışma ortamınız ve ofis içindeki arkadaşlarınızla ilişkilerinizin altının çizileceğini göstermekte. Bu etkiler altında yeni teknikleri öğrenme ve uygulama söz konusu olurken ekipçe yapılacak işleri başarı ile sonuçlandırmak mümkün olabilir. Yaptığınız çalışmalar üstlerinizin dikkatini çekerek daha yüksek pozisyonlara geçebilmenizi sağlayabilir. Aranızın gergin olduğu iş arkadaşlarınızla uyum ve huzuru tekrar yakalayabilirsiniz. 2. ve 10. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; kaynaklarınızı kariyerinize yönlendirerek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi kullanarak kendinizi gösterme zamanı.

akrepAkrep ve Yükselen Akrep

Merkür bu dönemde sosyalleşme ihtiyacınız artacağını, aşkınızla birlikte eğlenceli ortamlara katılacağınızı gösteriyor. Bu etkiler altında sürekli kaçtığınız spora başlama kararı alabilirsiniz. Çocuklarınızla iletişiminizin daha kolay ve akıcı olması sebebiyle onları istediğiniz şekilde yönlendirme imkânı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak çalışmalara başlamanız mümkün. 1. ve 9. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; kişiliğinizi geliştirecek bilgiler edinmeye yönelebilirsiniz. Yaşamın anlamı hakkında fikir tartışması yapacağınız entelektüel kişilerle bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Yüksek öğretimi devam edenler dersleri ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

yayYay ve Yükselen Yay

Merkür bu dönemde yuva, aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili konuların altını çizmekte. Bu etkiler altında evinizle ilgili tamiratlara veya yeni bir dekorasyon yaptırmaya yönelebilirsiniz. Hatta yeni bir eve taşınmanız da mümkün görünüyor. Aynı zamanda bilinçaltınızdaki içe çekilme isteği sebebiyle daha çok evinizde vakit geçirmek isteyebilir, huzuru burada bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Her zamankinden daha fazla misafir ağırlayabilir, sevdiklerinizle birlikte fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz. 8. ve 12. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; müşterek sahip olduğunuz kazançlarla ilgili bir takım fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ruhsal anlamda aydınlanmak adına bazı çalışmalar yapmanız mümkün.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlak

Merkür bu dönemde yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilişkilerinizin yoğunlaşacağını gösteriyor. Bu etkiler altında zihninizi meşgul edecek konulara yönelmeniz söz konusu. Mesleğinizde kullandığınız teknikleri geliştirmek üzere alternatif eğitimler almak isteyebilir, konferans ve work-shoplara katılabilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgileri seminerler vererek paylaşmanız mümkün. 7. ve 11 evinizde Merkür olumlu açılar yapacağı için; ortaklaşa yapılacak işlerden olumlu gelişmeler elde edebilir, anlaşmalar yapabilirsiniz. Sosyalleşmenizin fazlalaşması nedeniyle sizinle aynı görüşte olan insanlarla bir araya gelmeniz söz konusu.

kovaKova ve Yükselen Kova

Merkür bu dönemde kendi yeteneklerinizle para kazanma fırsatları yakalayabileceğinizi gösteriyor. Bu etkiler altında kazançlarını arttırmaya yönelik yatırımlar yapmaya yönelebilirsiniz. Bütçenizi kontrol etmek ve daha rahat yaşamak adına para kazanma yöntemlerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Size destek olacak uzman kişilerle kontak halinde olabilir, iş için bir takım kararlar alabilirsiniz. Farklı alanlarda çalışmalara yönelerek maddi imkânlarınızı arttırmak arzusunda olabilirsiniz. 6. ve 10. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; çalışma ortamınızda olumlu etkiler yaşamanız söz konusu olurken, kariyerinizle ilgili önemli kararlar alma aşamasına gelebilirsiniz. Kısa seyahatler yapmanız mümkün.

balikBalık ve Yükselen Balık

Burcunuza giren Merkür bu dönemde konuşma, yazma ve iletişim yönünde fazlasıyla etkin olacağınızı gösteriyor. Bu etkiler altında objektifliğiniz artarken insanlarla bir arada olma isteğinizin yoğunlaşması ile birlikte sosyalleşme ihtiyacınızda tetiklenebilir. Merakınızın artması ile birlikte ilgi duyduğunuz alanlar genişleyebilir ve bu konularda bilgi toplama girişimlerinde bulunabilirsiniz. Fazla iddiacı olmanız söz konusu. Bu nedenle karşı tarafı dinleyerek hareket etmeye özen göstermelisiniz. 5. ve 9. evinizde Merkür olumlu açı yapacağı için; aşk hayatınızda olumlu gelişmeler meydana gelirken, aranızın dargın olduğu kişilerle gerilen havayı da yumuşatmanız mümkün. Seyahat imkânları, uluslurarası işler gündeme gelebilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın