Mars Boğa Burcuna Geçiyor!

255

MARS 01 NİSAN- 13 MAYIS ARASI BOĞA BURCUNA GEÇİYOR!

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

mars1Mars 01 Nisan’da Koç burcundan çıkacak ve 13 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek!

Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir. Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars’ın Boğa burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; özellikle maddi anlamda güven arayışımızın yüksek olması söz konusu olacağı için huzursuzluk baş gösterebilir. Sinirlerimize hakim olmakta zorlanırken bunu dışa yansıtmakta zorlanabilir, içsel patlamalarla mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Fırsatları yakalamakta da güçlük çekmemiz mümkün. İlişkilerimizde kıskançlık ve inatçılık duygularına yenik düşmemeye dikkat etmeliyiz.

Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte Başak ve Oğlak burçları, bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yengeç ve Balık’larda güzel etkilere maruz kalacaklar. Aslan, Akrep ve Kova burçları ise kendilerine kontrol etmekte zorlanabilirler.

12 Nisan’da Boğa burcundaki Mars ile Balık burcundaki Neptün sekstil açısı içerisinde. Bu etkiler altında rekabet gerektiren sporlara yönelebilir, enerjimizi bu şekilde harcayabiliriz. Yaratıcı çalışmalarda deneyimlerimizi arttırmak ve yeni eserler ortaya koymak için güzel enerjiler mevcut. Ruhsal anlamda maneviyatımızı yükseltici çalışmalar yapabilir, spritüel konulara da yönelebiliriz.

17 Nisan’da Boğa burcundaki Mars ile Aslan burcundaki Retro Jüpiter kare açı yapacak. Kendimizi her zamankinden daha agresif, kavgacı hissedebilir, abartılı tavırlar sergileyerek karşımızdaki kişilerin tepkisini çekebiliriz. Ayrıca verdiğimiz sözleri tutmamız da zor görünüyor. Aşırı para harcama isteğimiz gün boyu bizi etkisi altına alabilir.

21 Nisan’da Boğa burcundaki Mars ile Oğlak burcundaki Plüton üçgen açı içerisinde. Motivasyonumuzu arttıran bu enerjiler altında zorlukların üstesinden kolayca gelebiliriz. Çevremizdeki kişileri etkilemek her zamankinden daha kolay olacağı için önemli toplantılarımız için bu günü tercih edebiliriz.

23 Nisan’da Boğa burcundaki Mars ile Boğa burcundaki Merkür kavuşum yapacak. Sahip olduğumuz kaynaklara sıkı sıkıya sahip olma içgüdüsü gün boyu bizi etkisi altına alabilir. Mülke yatırım yapmaya karar verebilir, paramızı arttırmaya yönelik konulara yönelebiliriz. Fokuslanmak istediğimiz alanlarda başarı kaydetmemiz söz konusu.

Mars 01 Nisan- 13 Mayıs arası Boğa burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte özellikle finansal konular, maddi ve manevi değerler ile ilgili yapacağınız her türlü atılım kariyerinizde bir takım değişimlere sebep olacaktır. Uzun zamandan beri arzuladığınız yatırımlara sermaye bulabilir, ortaklarınızla yapacağınız anlaşmalarla olumlu getiriler elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeteneklerinizle para kazanma arzunuz nüksederken kendinizi ortaya koyma arzunuz içgüdüsel olarak gelecektir. Aşk hayatınızda partrenize karşı agresif ve sinirli tavırlar göstermekten kendinizi alamayabilir, çocuğunuza karşı hoşgörülü olmakta zorlanabilirsiniz. Size sunulan her teklifi dikkatlice değerlendirmeli, borsa spekülasyon konularında tedbirli davranmalısınız. Bunların yanında günlük hayatınız veya iş ortamınızda bir takım fırsatların sizi harekete geçirmesi, hayal gücü gerektiren ve yaratıcılığınızı ortaya koymanıza neden olan durumlarla karşılaşmanız mümkün görünüyor. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması maddi anlamda özgürlüğünüzü ele almak için daha fazla paranızı arttırmaya yönelik sıkı tempoda çalışmak durumunda kalacağınızı gösteriyor. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte koç burcunun evi olan 1. evde konumlanmış olan Mars (burada çok güçlü olmasa da) kendinizi yeniden keşfetmek, bir takım başlangıçlar yapmak ve arzuladığınız hedeflerin peşinden gitme eğiliminde olmanıza neden olacaktır. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı özellikle aile üyeleriyle ilişkilerinizde abartılı tavırlar, kırıcı konuşmalar yapmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde ruhunuzdaki huzur ihtiyacını tatmin etmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu etkiler altında başladığınız işi bitirmekte güçlük çekebilir, huzursuz bir tutum sergileyebilirsiniz. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile sekstil açısı yapması sebebiyle gruplardan destek görebilir, önemli kişilerden sizi mutlu edici haberler alabilirsiniz.  Geçen dönemde aşk hayatınızda karşılaştığınız zorluklar bu ay biraz daha dinginleşecek ve huzuru yakalamanız daha kolay olacak. Yaratıcı çalışmalarda size destek olacak Mars’ın enerjilerini kullanabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

ilizlerrİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte iç dünyanız ve bilinçaltınıza odaklanacaksınız. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı kendinizi ortaya koymakta zorlanacağınız bir dönem. Bu nedenle daha çok yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek üzere plan ve projeler yapmaya yönelmeniz için daha uygun bir zaman. Yurtdışı bağlantılı işlerde istediklerinizi yerine getirirken bir takım problemlerle uğraşmak durumunda kalabilir, önünüze çıkan fırsatları kaçırabilirsiniz. Mars ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Kariyerinize yönelik yapmak istediklerinizi hayata geçirmek üzere yaratıcı fikirlerinizi harekete geçirebilirsiniz. Evinizde huzurlu hissedeceğiniz ve tek başınıza kalmaktan hoşlanacağınız günlerdesiniz. Olayları değiştirmeye zorlamayarak akışta kalmaya çalışın. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması sebebiyle önünüze çıkan maddi konulardaki fırsatları değerlendirmek adına atılımda bulunmak isteyebilirsiniz. Sahip olduklarınızı arttırmaya yönelik yapacağınız yatırımları iyice test etmeden adım atmamalısınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreç sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar ve organizasyon konularında aktivasyonunuzun artacağını gösteriyor. Yarınlarınızla ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştirme, amaçlarınız üzerine gidebilme fırsatları karşınıza çıkabilir. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı özellikle kendi yeteneklerinizle yaptığınız işlerde kazançlarınızı arttırmaya yönelik yatırımlarda yolunda gitmeyen olaylarla mücadele etmek durumunda kalmanız söz konusu. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı sebebiyle yurtdışı bağlantılı işlerde idealize ettiğiniz konularda kendinizi ortaya koyarak amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Eğitim hayatınızda da aynı enerjiler aktif olduğu için zihinsel konularda becerilerinizi arttırırken mantığınızı ön plana alarak gelecekle ilgili konularda isabetli kararlar alabilirsiniz. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması gruplara yönelik ortaklaşa yapılan çalışmalarda işbirliği yapmak durumunda kalacağınızı gösteriyor. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreç kariyeriniz ve meslek hayatınızda aktivasyonun artacağına işaret ediyor. Yarınlarınızla ilgili hedeflediğiniz konularda kendinizi göstermek durumunda kalabilirsiniz. Amaçlarınıza ulaşmak adına savaş vermeniz mümkün. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı üstlerinize kırıcı ve agresif tavırlar göstermemeye dikkat etmelisiniz. Zorluklarla karşılaşmamak adına iş hayatınız ile ilgili yapacağınız atılımlarda Mars’ın desteğini arkanıza alarak hareket etmeniz sizin tutumunuzla alakalı olacak. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı toplum önündeki imajınızı onurlandıracak imkânları önünüze sunacak. Maddi anlamda daha fazla kazanç elde etmeye yönelik gösterdiğiniz cesaret ve gözüpeklilik, Neptün’ün sezgisel yönünüzü harekete geçirmesi ile perçinlenecek. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması ise; olası herhangi bir hastalığı kolaylıkla atlatabilme gücünü size verecek. Aşk hayatınızda sorumluluklar artarken ciddiyet gerektiren kararlar alabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, dış ticaret, eğitim, yüksek öğretim, medya, basın yayın konularındaki girişimleriniz her zamankinden daha fazla olacak. Hayat felsefenizle ilgili bir takım kararlar vermek ve bunu ortaya koymak çabasındasınız. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı iç dünyanızda sizi zorlayan aile üyelerine karşı öfkenizi kontrol etmeye çalışmalısınız. Artan sorumlulukların üstesinden gelebilecek gücü bulabileceksiniz. Gizli düşmanlarınızın varlığını hissetmeniz için için kendinizi sorgulamanıza neden olabilir. Gündelik hayat içerisinde oluşabilecek kazalara da dikkat edilmelisiniz. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı evli olanların tüm aile bireyleri ile bekârların ise sevgilileri ile birlikte güzel yerlere seyahat edebileceklerine işaret ediyor. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması sebebiyle de sosyal çevrenizde, dostlarınızla kalabalık ortamlara katılacak ve organizasyonlara dahil olacaksınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreç kaynaklarınızı ortaklaşa kullanmak durumunda kalacağınızı gösteriyor. Tek başınıza hareket etmeniz mümkün olmayabilir. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı aşırı risk almamanız, gereksiz harcamalar yapmamaya dikkat etmeniz gerekmekte. Kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu etkiler altında başladığınız işi bitirmekte güçlük çekebilir, huzursuz bir tutum sergileyebilirsiniz. Sizinle tartışmak isteyenlere karşı net bir tavır takınmaya dikkat edin. Kaza ve sakarlıklara karşı da dikkatli olmalısınız. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı yaratıcı yönünüzü daha kolay harekete geçirirken, insanlığa yarar sağlayacak bir takım faaliyetlerde bulunmak isteyebileceğinizi de dikkat çekiyor. Özellikle yardım kuruluşları vasıtasıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ruhsal çalışmalar yapmak adına olumlu bir transit. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması nedeniyle dayanıklılığınız ve motivasyonunuz yüksek olurken mücadele edeceğiniz alanlarda başarı sizinle olacak. Harekete geçirici enerjiler altındasınız. Özellikle kariyerinize yönelik yapacağınız girişimlerde kendinizi açıkça ortaya koyabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte özellikle mücadele ettiğiniz alan evlilik ve ortaklarınızla olacak. Size açıkça düşmanlığını ilan etmiş kişiler bu dönem karşınıza çıkabilir. Ayrıca birçoğunuz yurtiçi ya da kısa seyahatlerle gezme imkânı bulacaklar. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı ilişkilerde rekabet, gerilim, yüksek tansiyon ortaya çıkabilir. Ani bir şekilde evlenmeye veya boşanmaya karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kendinizi ortaya koyarken despot olmamalı, fikirlerinizi dayatma yoluna gitmemelisiniz. Fevri ve düşüncesizce hareket ederseniz sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı nedeniyle daha önce çocuklarınız ile ilgili yaşamış olduğunuz sıkıntılı durumları biraz olsun rahatlatabilirsiniz. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açısı sebebiyle bugünlerde yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle olmaktan mutlu olabilir, birlikte yaptığınız aktivitelerden daha fazla zevk alabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte hareket ve mücadele alanınız iş çevreniz, çalışmıyorsanız günlük hayatınız olacaktır. Ele aldığınız her şeyi büyük bir istekle ve etrafınızı da harekete geçirici bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı özellikle astlarınız ya da iş arkadaşlarınızla rekabet, çatışma ya da kendi sözünüzü dayatma konuları gündeme gelebilir. Gereksiz çıkışlar yapmamak, aceleci kararlar vermemek, aranızdaki sorunları konuşarak halletmeye çalışmak düsturunuz olmalı. Mars ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açı yapacak. Aranızın gergin olduğu ofis arkadaşlarınıza veya çevrenizdeki kişilere daha toleranslı davranabilirsiniz. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması nedeniyle ele aldığınız projelerin yanında diğer sorumluluklarınızın da fazla olması sebebiyle kendinizin denendiğini, üzerindeki yükün ağır geldiğini hissedebilirsiniz. Ama bilmelisiniz ki bu enerjiler altında bunların üstesinden çok kolaylıkla geleceksiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

oglak1OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte hobilerinize yönelmek ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak üzere enerjinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı özellikle şans oyunlarına (borsa ve spekülasyon) meraklı olanlarınız riskli bahislerde bulunmamalı, düşüncesizce davranmamaya dikkat etmeliler. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı sebebiyle yaratıcı faaliyetlere yönelerek güzel eserler ortaya koyabilirsiniz. Romantik ilişkilerde hassasiyet artabilir.  Aşkınızla tatile çıkabilir keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Çocuklarınızla aranızda iletişimin güçlendiğine şahit olabilirsiniz. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması yaşadığınız aşkta tutkunun artmasına sebep olabilir. Bu dönemde spor aktivitelerinde bulunanlar özellikle risk almaya dikkat etmeliler. Yaralanma ve kazalara açık olunan bir dönem. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte ev, yuva ve aile hayatı alanlarında aktivasyon artacak. Kendinizi ortaya koyacağınız yer aile üyeleri, ebeveynler olacaktır. Bilinçaltınızda derinlerde yatan gizli düşünceler yüzeye çıkabilir. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı ev içinde yapmak istediğiniz tamirat, tadilat, onarım veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Özellikle evinizin güvenliğini (hırsıza karşı) teminat almaya önem vermelisiniz. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı sebebiyle yarınlarınızı ilgilendiren konularda bir takım kararlar almak isteyeceksiniz. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması dargın olduğunuz aile üyeleri veya ebeveynlerinizle aranızı düzeltebileceğinizi gösteriyor. Bu konuda egonuz nedeniyle zorlansanız bile konuşarak bazı adımlar atmayı deneyebilirsiniz. Eleştiriye karşı duyarlı olmayan yapınız nedeniyle çevrenize duvar örmekten kaçınmalı, fazla diktatörvari tavırlarla onları bunaltmamaya dikkat etmelisiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte yakın çevre, kardeşler, komşular, eğitim, öğretim konularında yaşamınızda hareketlilik artacak. Zihinsel olarak son derece aktif bir dönemdesiniz. Hızlı düşünüp karar verme eğiliminiz nedeniyle yapamayacağınız işlerin altına girebilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile kare açısından dolayı özellikle yakın çevre ve akrabalarla kırıcı ve tartışmalı ortamlara girmemeli, fikirlerinizi savunurken saldırganca bir tutum sergilememeye dikkat etmelisiniz. Mars’ın ilhamlar gezegeni Balık burcundaki Neptün ile üçgen açısı uzun zamandır beklediğiniz eğitim fırsatlarını önünüze serebilir. Seminerler vermek ya da katılmak arzusu içinde olabilirsiniz. Eşiniz ya da sevgilinizle güzel bir tatile çıkma imkânını da yakalamanız mümkün. Mars’ın Oğlak burcundaki Plüton ile olumlu açı içerisinde olması kısa ve güzel gezilere, yaratıcı çalışmalara, ortaklarla yapılacak güzel başlangıçlara işaret ediyor. Kendinizi son derece dinamik hissedeceksiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.