Jüpiter 11 Ağustos 2015-09 Eylül 2016 Arası Başak Burcunda İlerleyecek. Burçlar Üzerindeki Etkileri

422

 

JÜPİTER 11 AĞUSTOS 2015- 09 EYLÜL 2016 ARASI  BAŞAK BURCUNDA İLERLEYECEK! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

 11 Ağustos 2015 – 9 Eylül 2016 Arası Jüpiter Başak Burcunda İlerleyecek- Burçlar Üzerindeki Etkileri

Jüpiter’in yaklaşık bir yıllık Başak burcundaki seyri sıkı çalışarak en verimli olanı üretme, sahip olduklarımızı en iyi şekilde değerlendirme, hayatımızı tekrar düzene sokma konularında önümüze şansların çıkmasına neden olacak. Jüpiter’in Aslan burcu gibi lütufkâr bir burçtan Başak gibi mükemmeliyetçi ve hizmet odaklı bir burca geçmesi yaşamımızda sorumluluklarımızı daha fazla üstlenme, detaylandırma ihtiyacını da beraberinde getirecek. Bu noktada hayati olan ayrıntılar içinde kaybolmadan hedef odaklı çalışmaya yönelmektir. Olaylara ve kişilere karşı fazla eleştirel yaklaşmaktan kaçınmaya da dikkat etmek önemlidir.

jupiterAstroloji’de Jüpiter; bolluk, bereket, şans, barış, mutluluk, iyimserlik, zenginlik, bilgelik, ahlak ve dürüstlük konularını içinde barındırır. Bilge sahibi kişilerin haritalarında Jüpiter çok kuvvetli bir konumdadır. Jüpiter’in temsil ettiği kişiler: Yargıçlar, ruhani liderler, din mensupları, eğitmenler, üniversite öğrencileri, tüccarlar, zengin kişiler, yayıncılar, yabancılar ve Hıristiyanlar.

Yay ve Balık burcunun yönetici gezegeni olan Jüpiter; Yengeç burcunda yücelir. İkizler ve Başak burcunda zararlı, Oğlak’ta ise düşük konumdadır. Haritadaki Jüpiter’in olumlu yerleşimi doğru yoldan şaşmayan, zeki, cömert, adaletli, merhametli, yardımsever, vefalı, güvenilir, sağlam bir kişilik verir. Haritadaki Jüpiter’in olumsuz yerleşimi ise; har vurup harman savuran, dar kafalı, fanatik, savurgan, farklı radikal gruplara eğilimli, pervasız, bencil, kibirli, üstünlük taslayan, anlayışsız, dar kafalı bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Jüpiter’in etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Jüpiter Başak burcunda konumlandığında birey son derece pimpirikli, endişeli, ayrıntıcı bir yapı sergiler. Hiçbir sorun yokken bile ortada çok büyük olay varmış gibi hissetmek kişiyi yıpratır. Çok çaba sarf ederek ince detayların arasında kaybolabilir. Sıkı çalışma temposuna uygun bir tabiatı vardır. Olayları geniş bir vizyonda değerlendirmekte zorlanır. Kişi başkalarına hizmet ettiği sürece kendini değerli ve faydalı hisseder. Bu ona mutluluk verir.

Jüpiter Başak konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; çevremizdeki insanların kusurlarını büyütme eğilimimi göstermemektir.  Tüm detaylara hâkim olmaya çalışmak en büyük handikabımız olacaktır. Her şeyi kendimizin kontrol edemeyeceğini fark etmemiz gerekmektedir. İlişkilerde sevgimizi çok rahat ifade edemediğimiz bu süreç zarfında fazla kuruntucu ve eleştirel tavırlar karşı tarafı bıktırabilir.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi ile birlikte özellikle iş hayatınızda karşınıza çıkan fırsatlar gündeminize gelecek. Çalıştığınız işte yeni bir makama yükselme imkânı bulabilir, çalışma şartlarınızı yeniden düzenleme yolunu tercih edebilirsiniz. Veya yeni bir iş teklifini değerlendirmek de gündeminize gelebilir. Ayrıca iş ortamınızda beraber çalıştığınız astlarınız ile aranızdaki iletişimin olumlu yönde ilerlediğini göreceksiniz. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde çevrenizden alacağınız desteğin pozitif etkileri olacaktır. Bu dönem motivasyonunuzun fazla olması işlerinizin altından kolaylıkla kalkmanıza neden olacak. Ancak planlı ve programlı olmayı hiçbir zaman elden bırakmamanız gerektiğini de unutmayın. Sağlığınızla ilgili beklediğiniz olumlu haberleri bu dönem almanız mümkün.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi sizin duygu dünyanızın harekete geçmesini sağlayacak. Âşık olma güdünüzün perçinlendiğini hissetmeniz karşınıza yeni kişilerin çıkması ile birlikte romantik ilişkilere adım atmanıza neden olabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken eğlencenin ve keyifli yaşamın keyfini sürerken abartıya kaçmamanızdır. Hem ruhsal hem de maddi anlamda sorumluluklarınızın bilincinde hareket etmeniz önemlidir. Aksi taktirde kalben üzülebileceğiniz gibi israftan dolayı parasal anlamda da etkilenebilirsiniz. Bu dönemde sosyal hayatınızın daha da aktif olduğunu, arkadaşlarınızla katılacağınız aktivitelerin fazlalaştığını da görebilirsiniz. Eğer çocuk sahibi olmak gibi bir hedefiniz varsa Jüpiter size bu dönem böyle büyük bir müjde getirebilir. Ayrıca kendi yeteneklerinizi keşfettiğiniz ve bunları yatırıma dönüştürebileceğiniz bir dönemdesiniz. Hobilerinizden daha çok keyif alabilir, bunlara hayatınızda daha fazla yer verebilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle yuva ve aile konularında rahatlama ve genişlemeye sebep olacak. Var olan evinizin içinde değişiklik yapma arzunuz nedeniyle dekorasyonu yenileme, tamirat, tadilat konularına ağırlık verebilirsiniz. Veya daha radikal bir kararla yeni bir ev alma girişiminde de bulunabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yapacağınızı yatırım iyi değerlendirmek durumunda olduğunuzu bilmenizdir. Bu dönemde yuvanızda hissettiğiniz huzur ve eşinize olan bağlılık sizi daha çok evinize çekecek. Dışarıdaki aktivitelerden çok evinizde kalma isteği içinde olacaksınız. Aile büyükleriniz maddi ve manevi anlamda size destek vermek isteyebilirler. Onların varlığını arkanızda hissetmek sizi rahatlatacak. Bu dönemde evli olmayanlar evlenme kararı alabilirler, evli olanların ise bir çocuk haberi ile sevinmeleri mümkün.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle yakın çevreniz ve kardeşlerinizle iletişim konularında rahatlamanıza ve onların desteğini arkanızda hissetmenize neden olacak. Bu kişilerle aranızda daha önceden yaşadığınız küslükler, gerilimler varsa bunları halletme imkânı da bulabilirsiniz. Karşınızdaki bireylerle ilişkilerinizde kendinizi daha olumlu ifade etme ve ılımlı bir yol izleme isteği içinde olacaksınız. Bu dönemde özellikle eğitim ve öğretim konuları, yazma, yayıncılık alanlarında başarılı çalışmalar ortaya koymanız mümkün. Yeni bir dil öğrenmek isteyebilir, okul hayatına geri dönmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu arada yeni bir ticari faaliyet de gündeminize gelebilir. Yurt içi seyahatlere çıkma arzunuzun yoğunlaşması ile birlikte farklı kültürleri ziyaret etme imkânı bulabilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle iş hayatınızın size olan getirilerinin artacağının üstünü çizmekte. Kazançlarınızın yükselmesi ve bunları yatırıma dönüştüreceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Kaynaklarınızı daha da arttırma yoluna gidebilirsiniz. Hedefi tutturarak iyi yatırımlarda bulunmanız mümkün. Beklemediğiniz yerden gelen paralar yüzünüzü güldürebilir. Ancak sizin gibi eli açık, lüksü seven biri bu durumda müsriflik yapmamaya, har vurup harman savurmamaya çok önem vermelidir. Aksi taktirde hatalarınızın bedelini fazlasıyla ödersiniz. Çalışma ve para kazanma hırsınız perçinlenirken ev ve iş hayatınız arasındaki dengeleri de ayakta tutmaya özen gösterin. Eşinizin ve çocuklarınızın da size ihtiyarcı olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi size özellikle iş hayatınızda uzun süredir emek vererek yaptığınız çalışmaların sonuçlarını görme imkânını verecek. Size sunulan yeni projeler, teklifler ile işinizi genişletme ve bunlardan maddi ve manevi anlamda güçlenme fırsatı elde edeceksiniz. Ancak önünüze çıkan bu fırsatları değerlendirirken fazla takıntılı ve mükemmeliyetçi olmamaya her zamankinden fazla dikkat etmelisiniz. Detaya dalarak bütünü gözden kaçırmanız söz konusu. Ruhen de kendinizi daha olumlu hissedeceğiniz ve bu yönde de geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Jüpiter bu süreçte iştahınız açılma ihtimalini de beraberinde getiriyor. Sağlıklı beslenmeye önem vermeli, spor yaparak vücudunuzun formunu korumaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde kilo alabilirsiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi sizin özellikle iç dünyanıza yönelmenize ve bir arınma süreci başlatmanıza neden olacak. Hayatınızda bilinçli veya bilinçsiz olarak yaşadığınız sorunlar, sizi engelleyen, geride bırakan, tökezleten sorunlarla yüz yüze gelme imkânı bulacaksınız. Bu farkındalık süreci sizi bazı manevi çalışmalara yöneltebilir. Meditasyon yaparak zihninizi dinlendirmek, yoga ile de bedeninizi rahatlamak isteyebilirsiniz. Kişisel gelişim alanında katılabileceğiniz seminerler sizi bulunduğunuz noktadan başka bir noktaya taşıyacaktır. Geçmişte bir türlü halledemediğiniz, tekrar eden ve canınızı sıkan problemlerin yavaş yavaş çözümlerini bulduğunuzu göreceksiniz. Bununla birlikte sizi rahatsız eden kötü alışkanlıklardan da kurtulma gücünü bulabileceğiniz bir dönemdesiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi sizin özellikle sosyal çevrenizle olan bağınızın kuvvetlenmesine ve yeni çevrelere girmenize imkân tanıyacak. Kendinizi eski dostlarınızla daha fazla aktivitelere katılma isteği içinde bulabilirsiniz. Bu arada katılacağınız davetlerde size imkânlar ve fırsatlar sunan insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Onlardan gelecek tekliflerle işinizle ilgili girişimlerde bulunabilir, çalışmalarınızı genişletme olanağını yakalayabilirsiniz. Büyük düşünürseniz büyük işler başarabilirsiniz. İnsanların size yardım ettiğini fazlasıyla hissettiğiniz bir dönem içerisinde olacaksınız. Çeşitli kulüp ve derneklerle iletişime geçebilir, bunların üyeleri arasında yer almak için teşebbüste bulunabilirsiniz. Bu dönem zarfında dostlarınızla beraber eğlenmek adına elinizden fazla para çıkmamasına dikkat edin.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle iş hayatınızla ilgili olumlu gelişmeleri de beraberinde getirecek. Üstlerinizden destek görebileceğiniz, hatta çalışmalarınızın taktir edilerek terfi alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Sorumluluklarınızın artması doğal olarak sizden beklentilerin de yüksek olmasına neden olacak. Bu nedenle üzerinizde bir rehavet olmasına izin vermeden yapabileceğinizin en iyisini ortaya koymaya çalışmanız en doğrusu olacaktır. Eğer başaramayacağınızı düşündüğünüz bir işin yükü altında kaldığınızı hissederseniz bunu patronlarınızla konuşmanızda fayda var. Bu süreçte var olan işinizden maddi ve manevi yeterli tatmini bulamıyorsanız yeni bir işe başvurmayı düşünebilirsiniz. Bu noktada olumlu sonuç almanız da mümkün. Bu dönemde bekârsanız evlenme imkânı da bulabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle yaşam felsefenizi daha da derinden sorgulamaya yönelmenize neden olacak. Var oluş amacınızı araştırmaya yöneldiğiniz, hayatın anlamını irdelediğiniz bir dönemdesiniz. Bugüne kadar edindiğiniz bilgileri arttırmak ve vizyonunu genişletmek adına bazı kişisel gelişim çalışmalarına yönelmek isteyebilirsiniz. Ancak zihinsel olarak fazlasıyla somut düşünmeye eğilimli olmanız kafanızın kimi zaman karışmasına neden olabilir. Ya da fazlasıyla spritüel konulara eğilim gösterip yaşamın akışına uyum sağlamakta güçlük çekebilirsiniz. Aradaki dengeyi kurmaya çalışmaya özen gösterin. İçinizden gelen bu ruhu aydınlatma hissini tatmin etmek adına farklı kültürleri ziyaret etme isteği içinde olabilir, yurtdışı seyahatlerine çıkabilirsiniz. Ayrıca satış pazarlama, reklam, eğitim ve öğretim alanlarında başarılı çalışmalar ortaya koyma imkânı bulmanız da mümkün.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle maddi konularda hayatınızda bazı değişimleri de beraberinde getirecek. Bu dönemde yeni girişimlerden kazandığınız parayı yatırıma dönüştürme isteği içinde olacaksınız. Yeni kredi almak, miras yoluyla gelir etmek de gündeminize gelebilir. Yapacağınız yatırımlarda paranızı dikkatlice yönlendirmeniz zarar etmemeniz açısından son derece önemli. Bilirkişilerden destek almayı ihmal etmeyin. Bugüne kadar sizi zorlayan borçlarınızdan da kurtulmanız söz konusu. Bu dönemde eşiniz ve ortaklarınızın desteğini de arkanızda hissedeceksiniz. Onların maddi imkânlarını kullanarak hayatınızda değişiklikler yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu süreçte arkadaşlarınızla ilişkilerinizde bazı gerilimler başınızı ağrıtabilir. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalısınız. İç dünyanıza yapacağınız yolculuk hem değer yargılarınızı sorgulamanıza hem de ruhsal anlamda genişlemenize imkân tanıyacak.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Jüpiter’in Başak burcuna geçmesi özellikle yalnız olan Balıkların aşk arayışı içine girmelerine neden olacak. Eğer hayatınızda kimse yoksa birisi ile uzun soluklu bir beraberlik yaşama arzunuz bunun gerçekleşmesini de beraberinde getirecek. Ancak birlikte olacağınız kişinin size uygun olup olmadığını iyi değerlendirmeli ve gözünüz kapalı ilişkiye balıklama atlamamalısınız. Aksi taktirde yanıldığınız için duygusal olarak fazlasıyla etkilenebilir ve üzülen siz olursunuz. Var olan bir birlikteliğiniz varsa fazla benmerkezci davranmaktan kaçınmalısınız. Karşı tarafın istek ve arzularını tarafsız bir gözle değerlendirmeli ve onun mutluluğunun sizin mutluluğunuz olacağını da göz önüne almalısınız. Bunun yanında kariyer hayatını fazlasıyla geri plana itme gibi bir hataya da düşmeyin. İş ve aşk hayatınızda denge kurarak ilerlemeniz en doğrusu olacaktır.

 

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.