Venüs Koç’a geçti!

328

VENÜS 21 ŞUBAT-18 MART 2015 KOÇ’TA! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

venusBoğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Venüs Koç burcunda ise maalesef zararlı konumdadır. Bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; özgüven yüksekliği sebebiyle inatçı bir tutum sergileyerek karşı tarafa dayatmacı bir tutum sergilemekten kaçınmaktır. Pamuk ipliğine bağlı ilişkiler kopartılabilir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözünü düşünmek önemlidir. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Koç burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; yukarıda yazdığım olumsuz tavır ve tutumların ortaya çıkabilmesi olacaktır.

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile birlikte Aslan ve Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Kova ve İkizler burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

22 Şubat’ta Koç burcundaki Mars ve Venüs kavuşum açısı içerisinde. İlişkilerin hareketlenmesiyle romantik anların yaşanacağı, aşta tutkunun artacağı bu etkiler altında sevgimizi daha kolay ifade edebiliriz. Yaratıcılık gerektiren sanatsal faaliyetlerde ( bale, dans, müzik, seramik, heykel, resim, moda) başarılı çalışmalar yapılabilir.

24 Şubat’ta Koç burcundaki Venüs, Yay burcundaki Satürn ile üçgen açı yapacak. Sorumluluklarımızın bilincinde olacağımız bu etkiler altında zor işlerin üstesinden gelebileceğiz. İlişkilerimize daha tutarlı ve ciddi bir bakış açışı ile yaklaşabiliriz. Uzun süreli birliktelikleri resmiyete dökme kararı alınabilir. Bu dönemde yeni tanıştığımız olgun insanların hayatımızda kalıcı olarak yer alması mümkün.

04 Mart’ta Koç burcundaki Venüs ile Aslan burcundaki Retro Jüpiter üçgen açı içerisinde. 04 Mart’ta Koç burcundaki Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Bir hafta süre etkisini gösterecek bu enerjiler altında özellikle aşk konusunda fırsatlar karşımıza çıkacak. Gruplar içerisinde boy göstererek kalbimizi ısıtacak kişi ile karşılaşabiliriz. İlişkisi devam edenler ise romantik dakikalar geçirerek aşklarını tazeleyebilirler. Nişan, evlilik kararları alınabilir. Yurtdışı seyahatleri gündeme gelebilir. Bu tarihler estetik yaptırmak için de uygundur.

05 Mart’ta Koç burcundaki Venüs ile Oğlak burcundaki Plüton kare açı yapacak. İlişkilerde sevgi ve nefreti bir arada hissedebilir, kıskançlık krizlerine girerek zorlayıcı tutum sergileyebiliriz. Özellikle kariyer ve para ile ilgili konularda temkinli davranmalı, düşüncesiz adımlar atmamaya dikkat etmeliyiz.

Venüs 21 Şubat- 18 Mart 2015 Koç Burcuna giriyor; Yükselen burçlara göre etkileri

kocKoç ve Yükselen Koçlar

Burcunuza giren Venüs sizi daha alımlı, gösterişli olmaya özendirecek. Kendinizi komple bakıma sokmak isteyebilir, saç sitilinizi, giyim kuşamınızı değiştirerek yenilenmek isteyebilirsiniz. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla karşı tarafa sempatik görünebilir, anlayışlı tavırlarınızla ilgi odağı olabilirsiniz. Yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız bu dönemde farklı sosyal çevrelere girerek boy göstermeniz mümkün. 5. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; seyahat imkânları bulabilir, yurt dışı bağlantılı işlerinizden güzel haberler alabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizde ise hareketlenme ve olumlu gelişmeler sizi bekliyor olacak. Çocuklarınızla ilgili beklediğiniz haberlerle kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

bogaBoğa ve Yükselen Boğalar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kalabalık ortamlardan uzaklaşmak ve yalnız başınıza sessiz ortamlarda bulunmak isteyeceğinizi gösteriyor. Bu etkiler altında içsel anlamda gözlem yaparak, kendinize özeleştiride bulunabilir, hatalarınızı fark edebilirsiniz. Eleştiri oklarını kendinize acımasızca saplamanız sizi sıkıntıya sokarak depresifliğe itebilir. Bu dönemi spritüel alanlara yönelerek değerlendirmeniz gelişiminiz açısından son derece faydalı olacaktır. Meditasyona ve duaya vakit ayırabilirsiniz. 4. ve 8. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; özellikle ortaklaşa elde edilecek maddi kazançlar ile alakalı konularda plan ve projeler geliştirebilirsiniz. Fırsatları yakalama konusunda uyanık olmaya dikkat edin. Bu arada aile, yuva ve ebeveynlerinizle birlikte olmanın size vermiş olduğu huzuru fazlasıyla tadabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle parasal kaynaklarınızı arttırmak adına yapacağınız yatırımlarından kazanç elde edebileceğini gösteriyor. Bu etkiler altında sosyalleşme ihtiyacınızın arttığını hissederek kendinizi çeşitli gruplarla katılacağınız organizasyonların içinde bulabilirsiniz. Toplum yararına kurulmuş derneklerin faaliyetlerine katılmak ve buralara üye olan insanların arasına karışmak, yeni insanlarla bağlantılar kurmak imkânı elde edebilirsiniz. Bu kişilerden çeşitli faydalar elde etmeniz de mümkün. 3. ve 7. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; mahkemeler, adli davalarla ilgili bazı olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca eş ve ortaklarınızı ilgilendiren konularda müspet gelişmeler yaşamanız da mümkün görünüyor. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeçler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kariyer hayatınızda bir takım fırsatların önünüze çıkmasını sağlayacak. İleriye dönük her türlü planı bu dönemde yapmanız söz konusu. Mesleğinizde yükselmenizi sağlayacak önemli iş anlaşmaları yapmanız ve yetkin kişilerle irtibatta olmanız mümkün. Bu etkiler altında sanatla ilgili çalışmalar yapıyorsanız yatırımlarınızı bu alana kaydırabilirsiniz. İş ortamınızda olumlu havanın estiği için aranızın gergin olduğu çalışanlarla huzurlu bir havayı yakalayabilirsiniz. Annenizi ilgilendiren konular gündeme gelebilir. 2. ve 6. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizi ortaya çıkartacak çalışmalarda bulunabilir, sağlığınızla ilgili iyi haberler alabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

aslanAslan ve Yükselen Aslanlar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte uluslararası yapmış olduğunuz ve sonucunu beklediğiniz çalışmaların neticesini almanıza imkan tanıyacak. Yapacağınız yeni ortaklıklar, iş anlaşmaları mevzu bahis. Bu etkiler altında seyahatlere çıkarak yeni yerler görme ve başlangıçlarda bulunmanız söz konusu. Vizyonunuzun gelişmesine neden olacak deneyimler yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatında beklenen bir takım gelişmeler bu döneme denk gelebilir. Zor çalışmaların altından kolaylıkla kalkabilirsiniz. 1. ve 5. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; değişik kültürlerde hayatınızın aşkını bulabilir, kendinizi her zamankinden fazla keyifli, mutlu hissedebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

basakBaşak ve Yükselen Başaklar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte borç verdiğiniz paralarınızı geri alabileceğinizin altını çizmekte. Karşınızdaki kişilere isteklerinizi doğru ifade ederek bunları elde etme imkânı bulabilirsiniz. Birlikte olduğunu kişinin maddi kaynaklarında gelişmeler yaşaması mümkün görünüyor. Bu etkiler altında sahip olduğunuz nakdi olmayan kaynaklarınızda (tahvil, bono vb.) artışlar yaşayabilirsiniz. Miras yoluyla beklediğiniz bir gelir artışı varsa bu zaman diliminde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; evinizi güzelleştirmek adına değişiklikler yapabilir, davetler vermek isteyebilirsiniz. Üstü örtülü gizli kalmış, okült konulara ilgiliniz artabilir. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

teraziTerazi ve Yükselen Teraziler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte eş ve ortaklarınızla ilgili konularının altının çizileceğine işaret etmekte. Bir ilişkiniz yoksa bu süre zarfında yeni bir kişiyi yaşamınıza sokabilirsiniz.  Tek başına hareket etmek zor olacağı için başkaları ile birlikte davranmak eğiliminde olacaksınız. Bu etkiler altında aranızın bozuk olduğu arkadaşlarınızla ilişkilerinizi düzeltebilir ya da eşinizle problemlerinizi konuşarak çözümleyebilirsiniz. Adli davalar ve mahkemelerle bağlantılı işleriniz varsa sonuçlar elde etmeniz mümkün görünüyor. 3. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; gruplar içerisinde yer almaktan keyif alabilir, yakın çevre ve arkadaşlarınızın desteğini arkanızda hissedebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

akrepAkrep ve Yükselen Akrepler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte çalışma stilinizi değiştirebileceğiniz, gündelik hayatınızda bir takım farkındalıklar yaratmak isteyebileceğinizi gösteriyor. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gerekmekte. İş ortamınızda huzurun yakalanması söz konusu olduğu için aranızın bozuk olduğu kişilere barış çubuğu uzatabilirsiniz. Bu etkiler altında işinizden yeterince tatmin olamıyorsanız farklı iş teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde iştah açıklığına dikkat etmenizi öneririm. Evcil hayvan sahiplenmek veya onların korunması ile ilgili gönüllü faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. 2. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizden para kazanarak kariyerinize yönlendirebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

 yayYay ve Yükselen Yaylar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte romantik ilişkilerinizde hareketlenme yaşayacağınıza dikkat çekiyor. Her zamankinden daha fazla eğlence hayatına düşkün olabilir, bir çok davet teklifi alabilirsiniz. Sosyalleşme ihtiyacının yüksek olacağı bu dönemde yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız için arkadaşlarınızla çeşitli planlar yapabilirsiniz. Katılacağınız ortamlarda görünümünüz ve neşeli tavırlarınızla dikkat çekebilirsiniz. Kalbinizi ısıtacak kişilerle tanışmanız mümkün. Bu etkiler altında sanatın farklı dallarında başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. 1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; aşkınızla yurtdışında güzel vakitler geçirebilir, farklı kültürleri deneyimlemekten büyük zevk alabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlaklar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte aile ve yuva kavramlarının sizin için ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak olaylarla yüzleşmenizi sağlayacak. Ebeveynlerinizle birlikte vakit geçirmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak durumunda kalabilirsiniz. Güven ve huzuru aile ortamından alacaksınız. Bu etkiler altında evinizi daha konforlu, şık ve gösterişli hale getirmek için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Hatta evinizi taşımak dahi isteyebilirsiniz. Bu dönem evinizde daha fazla vakit geçirmek size mutluluk verecektir. İç dünyanıza yönelerek kendinizi sorgulayabilir ve eksik yönlerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ruhsal anlamda aydınlanma yaşamanız söz konusu olabilir.  Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

kovaKova ve Yükselen Kovalar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kardeşler, akrabalar ve yakın çevre ile ilişkilerinizin altının çizileceğini gösteriyor. Aranızın bozuk olduğu kişilere pozitif bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Yakın çevrenizin sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Komşuluk ilişkilerinin pekişmesi ve apartmanla ilgili konuşulması gereken konuların gündeme gelmesi söz konusu. Bu etkiler altında sanatın dallarına ( müzik, resim, edebiyat, yazı, dans) ilginiz artabilir. Sahip olduğunuz bilgileri seminerler vererek paylaşmak isteyebilirsiniz. İlgi duyduğunuz konferanslara katılmanız da mümkün. Duygu ve düşüncelerinizi kaleme alabilir hatta kitap yazarak bir eser meydana getirebilirsiniz.  7. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; eş ve ortaklardan yana destek görebilir, geleceğinizle ilgi plan ve projeler yapabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

balikBalık ve Yükselen Balıklar

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte maddi imkanlarınızı arttırma ve yatırıma dönüştürme yönünde size bazı olanaklar sunacak. Venüs’ün temsil ettiği alanlarda (hediyelik eşya, takı, tekstil vb.) önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek kaynaklarınızı arttırma imkanı bulabilirsiniz. Venüs’ün konumu hayatın tüm güzelliklerinden daha fazla yararlanma isteği ve enerjisini içinizde uyandıracak. Sanata duyduğunuz ilginin arttığını fark edebilir, bu alanda değişik organizasyonlara katılarak güncel faaliyetleri takip etmeye yönelebilirsiniz. Bu enerjiler altında kendinizi güzelleştirmek adına gardırobunuzu yenilemek, gösterişli takılar almak veya evinizde uzun zamandır istediğiniz dekorasyonu gerçekleştirmek olanağını da bulmanız mümkün. 6. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; iş ve kariyerinize yönelik olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri göz önüne alarak hayatınızı yönlendirmeye özen gösterin.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.