Mars Koça geçti!

207

 MARS KOÇ BURCUNDA İLERLEMEYE BAŞLADI! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELER OLACAK!

Mars 21 Şubat  – 01 Nisan 2015 arası Balık burcundan çıkarak Koç burcunda ilerliyor! 

marsKoç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir. Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars Koç burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta şudur; Mars Koç burcunda son derece güçlüdür. Bu etkiler altında kendimizi ortaya koyarken son derece güdüsel ve direkt hareket halinde bulabiliriz. Bu sebeple özellikle karar alma durumlarında düşüncesizce hareket ederek sonradan pişman olacağımız durumlara düşebileceğimizi hesaba katmalıyız. Elde ettiğimiz şeyleri fazlasıyla sahiplenme isteği yüksek olacağından gözü kara tavırlar göstermemiz de söz konusu.

Mars’ın Koç burcuna geçmesi ile birlikte Aslan, Yay bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, İkizler ve Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

22 Şubat’ta Koç burcundaki Mars ve Venüs kavuşum açısı içerisinde. İlişkilerin hareketlenmesiyle romantik anların yaşanacağı, aşta tutkunun artacağı bu etkiler altında sevgimizi karşı tarafa daha kolay ifade edebiliriz. Yaratıcılık gerektiren sanatsal faaliyetlerde ( bale, dans, müzik, seramik, heykel, resim, moda) başarılı çalışmalar yapılabilir.

25 Şubat’ta Koç burcundaki Mars ile Yay burcundaki Satürn üçgen açı yapacak. Zor, sıkıcı, dayanıklılık gerektiren işlerin altından kalmak her zamankinden daha kolay olacaktır. Doğru zamanda isabetli tavırlar, problemlerle başa çıkabilme yeteneği göstermek mümkün olacak.

10 Mart’ta Koç burcundaki Mars ile Aslan burcundaki Retro Jüpiter üçgen açı içerisinde. Bugüne kadar beklediğimiz fırsatların karşımıza çıkması söz konusu. Enerjimizin yüksek olması sebebiyle yapmamız gereken işleri hızlıca bitirebiliriz.

12 Mart’ta Koç burcundaki Mars ile Koç burcundaki Uranüs kavuşum, aynı gün Oğlak burcundaki Plüton ile kare açı yapacak. Hızlı ve düşüncesizce hareket etme sonucu meydana gelebilecek kazalara karşı temkinli olmalıyız. Bu enerjileri spor yaparak değerlendirmemiz en doğrusu olacaktır. Gündelik hayatımız ya da çalışma ortamımızda yeni metotlar bularak yaşamımızın akışını daha kolaylaştırabiliriz. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; (Plüton’un sert açısından dolayı) isyankâr tavırlardan, kavgacı tutum sergilemekten kaçınmaktır. Hedeflerimize doğru ilerlerken karşımızdaki kişilere acımasızca davranmamaya özen göstermeliyiz.

21 Şubat- 01 Nisan 2015 arası Mars’ın Koç burcuna geçmesinin burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte kendinizi yeniden keşfetme, bir takım başlangıçlar yapma ve arzuladığınız hedeflerin peşinden gitme eğiliminde olacaksınız. Koç burcunun evi olan 1. evde konumlanmış olan Mars burada çok güçlü olacağı için kendinizi son derece dinamik hissedeceksiniz. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle eğitim vermek isteyebilir, sahip olduğunuz bilgileri etrafınızdakilerle paylaşmak arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle yeni bir aşka yelken açabilir ya da var olan ilişkinizi daha ciddi boyuta taşımak üzere karar alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu enerjiler mevcut. Kendinizi kontrol etmek her zamankinden daha kolay olacağı için başladığınız işi bitirmekte zorlanmayacaksanız. Yukarıda verilen tarihlerde kaza ve sakarlıklara karşı dikkatli olmalısınız.

boga BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte daha çok iç dünyanız ve bilinçaltınıza yöneleceksiniz. Bu enerjiler altında okült konulara eğilerek gizli kalan bilgilere ulaşmak isteyebilirsiniz. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı yoga, meditasyon vb. aktivitelere katılarak bir aydınlanma yaşayabileceğinizi gösteriyor. Alacak, verecek, borç, kredi, miras ile ilgili beklediğiniz haberler olumlu neticelenebilir. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle evinizde davetler vermek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda eviniz içinde değişiklik yapmak ya da daha büyük bir eve taşınmak arzusu içerisine de girmeniz mümkün. Aile üyelerinin üzerinizdeki desteğini hissedebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, eğitim ve öğretim ile ilgili konularda karar alacaksınız acele etmemenizi tavsiye ederim.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar ve organizasyon konularında aktivasyonunuzun artacağını gösteriyor. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle ortaklaşa yapılan işlerde kar sağlama imkânı yanında, eşinizle birlikte geleceğinize yönelik alacağınız kararların meyvelerini ileride toplayacaksınız. Sosyal çevreniz size destek verecek ve onların kanalıyla bir takım imkânlar elde edebileceksiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle eğitim verebilir ya da mesleğiniz ile ilgili seminerlere katılarak kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Spekülatif konularda düşüncesizce davranırsanız sonradan pişman olacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç kariyeriniz ve meslek hayatınızda aktivasyonun artacağına işaret ediyor. Yarınlarınızla ilgili hedeflediğiniz konularda kendinizi göstermek durumunda kalabilirsiniz. Eş ya da ortağınızla yapacağınız her türlü anlaşmada amaçlarınıza ulaşmak adına savaş vermeniz mümkün. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle çalışma ortamınızda pozisyonunuzu yükseltecek durumlar önünüze gelebilir. Kendinizi bu zaman zarfında daha zinde ve enerjik hissedebilirsiniz. Bugüne kadar harekete geçmekte zorlandığınız ne varsa bunları başarma içgüdüsü ile dolusunuz. Engellerle savaşmak sizin için her zamankinden daha kolay. Yalnız acele hareket etmekten ve dikkatsizlikten doğacak kazalara karşı önleminizi almanızı tavsiye ederim.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, dış ticaret, eğitim, yüksek öğretim konularındaki girişimleriniz her zamankinden daha fazla olacak. Eğitim hayatınızda yaptığınız projelerde fazla efor sarf ederken başarıyı yakalamanız sizi mutlu edecek. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle aşk hayatınızda daha tatminkâr sonuçlar alırken ilişkinizi ciddiyete dökmek adına bir takım adımlar atabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu enerjiler altında ailelerini genişletebilirler. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle yeme, içme ve keyif alma, sosyal ortamlarda boy gösterme arzunuz artarken beslenme düzeninizi bozmamaya dikkat etmelisiniz. Ani seyahatler gündeme gelebilir.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç miras, banka kredisi, sigorta, vergi, harcama, ödemeler vb. konularda olumlu gelişebilecek olaylara dikkat çekmekte. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle aile ortamınızda artan sorumluluklarınızı destekleyen bu enerjiler altında zor işlerin altından kalkmanız mümkün. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle metafizik ve okült konularında merakınızı giderecek ortamlarda bulunabilirsiniz.  Sizi zorlayan partnerinize karşı aşırı tepki göstermemeye dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde iplerin daha da gerilmesine neden olabilirsiniz. İhmal ettiğiniz sağlık kontrolleriniz varsa bunları yaptırmanızı tavsiye ederim.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte özellikle mücadele ettiğiniz alan evlilik ve ortaklarınızla olacak. Ortaklarınızla bugüne kadar konuşmaktan çekindiğiniz konuları dile getirebilir aranızdaki dengeyi yerine oturtabilirsiniz. Aile ve yuva temalarında değişen koşullara uyum göstermeniz bu dönem biraz zor olabilir. Kendinizi kontrol etmeli ve üzerinize düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışmalısınız.  Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle yakın çevre ve akrabalarınızla iletişiminiz daha da artarken eğitim ve öğretim konuları gündeminizi işgal edebilir. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sosyal çevrenizin genişlediğine ve aradığınız aşkı sonunda bulabileceğinize işaret ediyor.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte hareket ve mücadele alanınız iş çevreniz, çalışmıyorsanız günlük hayatınız olacaktır. Ele aldığınız her şeyi büyük bir istekle ve etrafınızı da harekete geçirici bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle kendi yeteneklerinizle geliştirmiş olduğunuz çalışmalarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle ani gelişen olaylar sizi heyecanlandırırken kariyerinizde beklediğiniz noktaya gelmeniz söz konusu. Bu dönem de sağlığınızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Yorgun düşen bedeninizi sakinleştirmek adına gerekli tedbirli almalısınız.

anlamadimYAY VE YÜKSELEN YAY

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç sportif aktivitelerde bulunmak, çocuklarınızla veya aşkınızla kaliteli ve güzel zamanlar paylaşmak isteyeceğinizi gösteriyor. Sorumluluklarınızın da aynı zamanda artması nedeniyle eğlence ile iş hayatınızı dengede tutmaya önem vermelisiniz.  Bu arada bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da var olan ilişkinizi daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle hobilerinize yönelmek ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak üzere enerjinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle yurtdışına çıkabilir, eğitim ve öğrenim alanlarında bazı faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte ev, yuva ve aile hayatı alanlarında aktivasyon artacak. Kendinizi ortaya koyacağınız yer aile üyeleri, ebeveynler olacaktır. Bilinçaltınızda derinlerde yatan gizli düşünceler yüzeye çıkabilir.  Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle eksiklerinizle mücadele etmeniz her zamankinden daha kolay olurken, geleceğinize yönelik yapacağınız projeleri planlama imkânı da bulacaksınız. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle ev içinde yapmak istediğiniz tamirat, tadilat, onarım işleri veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Bunun yanında miras yoluyla beklediğiniz bir para varsa onu da bu dönemde elde etmeniz mümkün.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte yakın çevre, kardeşler, komşular, eğitim, öğretim konularında hareketlilik artacak. Zihinsel olarak son derece aktif bir dönemdesiniz. Yazışmalar, toplantılar, mail gönderimleri vb. işlerinizi son derece hızlı halletmeniz mümkün. Hızlı düşünüp karar verme eğiliminiz nedeniyle ortaklaşa yapacağınız işlerde temkini elden bırakmayın. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle alacağınız ya da vereceğiniz seminerlerde yeni insanlarla tanışarak geleceğinize yönelik bazı planlar yapabilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle var olan ilişkinizden daha tatminkâr duygular hissedebilirsiniz ya da bekâr olanlarınız yeni bir birlikteliğe adım atabilir.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte özellikle finansal konular, maddi ve manevi değerler ile ilgili hususlarda aktivasyon artacak.  Yeteneklerinizle para kazanma arzunuz nüksederken kendinizi ortaya koyma istediğiniz de içgüdüsel olarak gelecektir. Özellikte Mars’ın Yay burcundaki Satürn ile yapacağı üçgen açı nedeniyle kariyerinizi yeniden tanımlama isteğinde olabilirsiniz. Çok arzulayıp gerçekleşmesi hayal sandığınız iş teklifleri bu dönemde karşınıza çıkabilir. Çalışma ortamınızda gösterdiğiniz performans nedeniyle terfi alabilirsiniz. Mars’ın Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açısı sebebiyle sağlığınızla ilgili problemlerinizin hızlı bir şekilde iyiye gittiğini fark edebilirsiniz. Gündelik hayatınızda hareketlilik artacak.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.