Bugün Koç Burcunda Tam Ay Tutulması (Dolunay) Gerçekleşiyor! Burçlar üzerindeki etkileri!

138

BUGÜN KOÇ BURCUNDA TAM AY TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR (DOLUNAY), BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

8 Ekim Koç Burcu’nda meydana gelecek olan Ay tutulması; Güney Ay Düğümü’ne yakın gerçekleştiği için sizin için biraz yıpratıcı etkiler içerebilir. Altı aylık süreç zarfında ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Özgür olma isteğiniz eşiniz veya ortağınız tarafından tepki görmenize ve bazı problemlerin su yüzüne çıkmasına neden olabilir.  Gelecekteki kişisel hedeflerinize ulaşmak adına kendi kararlarınız doğrultusunda hareket etmeniz sorunları büyüteceği için fikirlerinizi karşı tarafın onayına da sunmalısınız. Özellikle bu uzun dönemde kişisel kaynaklarınızı cesur bir şekilde yatırım amaçlı kullandıysanız riskli durumlar söz konusu olabilir. Çabuk para kazanma mantığındaysanız mali sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu tutulma adli davalar, mahkemelerle alakalı evinizde gerçekleştiği için bu konularda da bazı problemler yaşamanız söz konusu.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

8 Ekim Koç Burcu’nda gerçekleşecek olan Ay tutulması; ruhsal anlamda kendinizle baş başa kalmak istediğiniz 12. Ev’de gerçekleşmekte. Bu dönemde endişe ve korkularınızla yüzleşmek durumunda kalmanız, gizli düşmanlarınızın ortaya çıkma ihtimali söz konusu olabilir.

Toplum önündeki duruşunuzu ve hayat felsefenizi radikal bir şekilde değiştirdiğiniz bu süreç zarfında almış olduğunuz sorumluluklar bilinçaltınızda duygusal dalgalanmalar oluşmasına sebep olabilir. Aile ve ebeveynlerinizden gelecek maddi yardımlar sizi rahatlatırken ilgilenmek zorunda olduğunuz sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Özellikle böbrek, boğaz, deri ve üreme sistemi ile ilgili konularda bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Yakın çevre, akrabalar, kardeşler ile ilgili sürpriz gelişmeler canınızı sıkarken yüzleşmek durumunda kaldığınız sorunlar yüzeye çıkabilir. Bu dönem zarfında yükseköğrenim hayatında büyük bir öğrenme arzusu içinde olanlar kontrollerinin dışında gerçekleşen şartlara fedakârca katlanmak durumunda kalabilirler. Bu durum ruhsal anlamda gerginlik yaşamalarına sebep olabilir.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; arkadaşlık ilişkileriniz, aşk hayatınız, çocuklarınız ile ilgili konularda bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebebiyet verecek.

Yabancılarla ilgili çalışmalar yapıyorsanız otorite figürleri ile bir takım güç savaşları yaşamanız mümkün olabilir. Uzlaşmacı tavır sergilemek sizin açınızdan zor olsa da kendi iyiliğiniz için bu şekilde davranmaya özen göstermelisiniz.

Yurtdışında okuyorsanız girmiş olduğunuz farklı gruplar içinde kendinizi soyutlanmış hissetmeniz mümkün. Önemli olan bu eğitim hayatının geçici ve ileriki dönemlere atılan bir tohum olduğunu bilerek hareket etmenizdir.

Geleceğinize yönelik attığınız cesur adımlar sizi heyecanlandırırken, iş ortamında almış olduğunuz sorumlulukların ağırlığı bir takım kronik sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir.

Katılmış olduğunuz yeni gruplarla birlikte ufkunuzu genişleten yeni arkadaşlar bağımsızlık isteğinizi arttırabilir. Sergilediğiniz bu tutum birlikteliğinizin zedelenmesine, sevgilinizin tepkisini çekmenize neden olabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

8 Ekim Koç Burcu’nda gerçekleşecek olan Ay tutulması; kariyeriniz, yuvanız, aile ve ebeveynlerinizi ilgilendiren konularda bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebebiyet verecek.

Meslek hayatınızda ortaklarınızla yapmış olduğunuz bir takım yatırımlar zorlanmanıza, içsel anlamda huzursuz hissetmenize sebebiyet verebilir. Kariyerinize yönelik atmak istediğiniz adımlar eşiniz tarafından engelleniyor olabilir. Karşınıza çıkacak fırsatların baltalanması sebebiyle içten içe öfkeli hissedebilirsiniz.

Otorite figürleri ile ilişkilerinizi dengede tutmakta zorlanırsanız bu süreç zarfında işinizi kaybetmeniz söz konusu olabilir.

Özellikle babanız ile ilgili sağlık problemlerinin ortaya çıkabileceğini göz önünde bulundurarak gereken kontrolleri yaptırmalarını tavsiye ederim.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; yabancılarla bağlantılı yapılan ortak işler, yurtdışı seyahatleri, eğitim ve yükseköğretim konularını içine alan hususlarda bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak.

Daha yüksek felsefi ideallere geçiş yaptığınız ve aydınlandığınız bu süreçte eş ya da ortaklarınızla yapacağınız seyahatler size farklı dünyaların kapılarını açacaktır.

Zihninizi yoran, yüksek konsantrasyon gerektiren proje çalışmaları içinde olabilirsiniz. Bunun sonucu olarak içsel anlamda gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Fikirlerinizi yazıya dökerek orijinal bir eser meydana getirebilir ve bunu medya önünde sergileyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı cesur bir şekilde ortaya çıkaracağınız bir dönemdesiniz.

Fiziksel enerjinizi spora yönelterek bedensel ve ruhsal anlamda rahatlayabilirsiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

8 Ekim Koç Burcu’nda gerçekleşecek olan Ay tutulması; kişisel maddi ve manevi kaynaklar, miras, eşinizin parası, banka kredileri, alacak verecek konularında bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak.

Aile ile birlikte ortaklaşa yapmış olduğunuz iş konularında beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşayabilir, miras konuları gündeme gelebilir. Eşinizin ya da ortağınızın umulmadık harcamaları aniden elinizden para çıkmasına neden olabilir.

Geleceğe yönelik yapmış olduğunuz mülke ait yatırımlar size umulmadık kazançlar olarak geri dönebilir.

Bu dönemde aşk hayatınızda bir takım sorunlar ortaya çıkabilir, partnerinizin size karşı uygulamış olduğu baskıcı tavırları üzerinde sıkıntı yaratabilir. Bu ilişki size eskisi kadar heyecan vermiyorsa var olan ilişkinizi bitirme kararı alabilirsiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

8 Ekim Koç Burcu’nda gerçekleşecek olan Ay tutulması; mahkemeler, adli davalar, açık düşmanlarınız, rakipleriniz ve ilişkilerinizde bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak.

Sizi zorlayan eşiniz, ortaklarınız  ya da muhalif olduğunuz kişilere karşı kendinizi dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreç zarfında eşinizden beklenmedik tavırlar görebilir, ilişkinizde sorunların çıktığına şahit olabilirsiniz. Karşı tarafın özgürlük ihtiyacının arttığını dile getirmesi sizin dengenizin bozulmasına ve içsel anlamda depresif hissetmenize neden olabilir. Bu durumun devam etmesi halinde ilişkinizin temelinden sarsıldığını düşünerek sonlandırma kararı alabilirsiniz.

Aile içindeki çatışmalar ve yaşam koşullarının zorluğu ile yüzleşmeniz sebebiyle güç savaşları yaşayabilir, bu dönem elinizden bir takım paraların çıktığına şahit olabilirsiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; iş ortamındaki arkadaşlarınız ile ilişkileriniz, gündelik hayatınız, sağlığınız ile ilgili konularda bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak.

Sıradışı bir işle uğraşıyorsanız yapmış olduğunuz işe yeni konseptler katabilir ve kariyer anlamında yükselebilirsiniz. Yüksek konsantrasyon gerektiren yoğun tempoda çalışıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sağlığınız olacaktır. Yaşadığınız gerginlik ve stres sebebiyle ani ortaya çıkacak zihinsel rahatsızlıklarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Kontrolünüzün dışında gelişecek olaylar sebebiyle ikili ilişkilerinizde problemler yaşayabilir, yıpratıcı bir dönemin içine girebilirsiniz. Artan özgürlük ihtiyacınızı dengeleyebilir, karşı tarafın sizi anlamasına yardımcı olursanız bu süreci daha rahat aşabilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; sosyal çevre, romantik ilişkiler, çocuklarınız, aşk hayatınız, zevkleriniz, borsa, spekülasyon konularında bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacak.

Aşk hayatınızda sıradışı yaşadığınız ilişkiniz ya da kendi kurallarını koymak isteyen partneriniz sizi zorlayabilir. Ruhunuzda hissettiğiniz duygusal dalgalanmalar, yaşadığınız istikrarsızlık sebebiyle beraberliğinizi bitirmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli şey; hayatınıza sokacağınız kişileri iyi tanımadan birliktelik yaşamamanız olacaktır.

Yarınlarınıza yönelik yapmak istediklerinizi bilememeniz ve kararsızlık içinde olmanız bağımlı olduğunuz kişilerden tepki almanıza sebep olabilir. Bir an önce, hayatınızla ilgili gitmek istediğiniz yolu seçmeli ve bu konuda adımlar atmaya başlamalısınız.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; ev, yuva, aile hayatı, ebeveynlerle ilgili konular, kökleriniz, kariyeriniz ve toplumdaki duruşunuz ile ilgili bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacak.

Bekârsanız ailenizden uzaklaşmak ve kendinize ait bir yerleşim alanı yaratmak, ülkenizden bile ayrılmak isteyebilirsiniz. Fakat, bu isteğiniz özellikle anneniz tarafından hoş karşılanmayabilir. Duygusal anlamda zorlanacağınız bu süreçte, ruhsal sağlığınızı dengede tutmak zor olabilir.

Toplum önündeki duruşunuzu etkileyecek bu karar kariyerinizi olumsuz etkileyebilir.

Bu dönemde, her şeyin üstesinden geleceğinize inandığınız, kararlı ve güçlü duruşunuz en büyük desteğinizdir.  Büyük dönüşümler yaşadığınız bu süreçte, dengede tutmakta zorlandığınız nokta ise, kariyeriniz ve aile hayatınız olacaktır.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; akrabalar, kardeşler, komşular, medya, basın yayın, seyahatler, felsefe, eğitim ve öğretim ile ilgili konularda bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacak.

Yaratıcı, orijinal fikirlerle dolu olan zihninizde aniden çıkan imgelemeleri işinize yönlendirebilir, sanatla uğraşıyorsanız eşsiz eserler meydana getirebilirsiniz. Örneğin bir kitap yazabilir, seminer verebilir ya da yaptıklarınızı medyada duyurmak isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgileri arttırmak ve etrafınızla paylaşmak arzusu içindesiniz.

Bu dönemde, düşüncelerinizin yoğunluğu sebebiyle yorgun düşebilir, aniden çıkacak rahatsızlıklar günlük hayatınızın kısıtlanmasına ve kalitesinin düşmesine sebep olabilir.

Aile içinde dengeleri korumak zorlaşırken kardeşlerinizle ya da akrabalarınızla aranızda bir takım beklenmedik sorunlar gün yüzüne çıkabilir.

Yurtdışı seyahatlerinde, bazı olumsuz gelişen olaylarla karşı tedbirli davranmalısınız. (Gittiğiniz yerden keyif alamayabilirsiniz, sahip olduğunuz paranız elinizden gidebilir, ilişkilerde sıkıntılar meydana gelebilir.)

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

8 Ekim Koç Burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması; kişisel maddi değerleriniz, finansal kaynaklar, ortaklaşa kazanımlar, miras konularında bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacak.

Eşten ya da aileden bağımsız bir şekilde para kazanmak ve maddi anlamda kendinizi güvence altına alma isteğiniz artabilir.

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; ortaklarla girişeceğiniz işlerde kişiyi doğru seçmek ve yarınlarınızı tehlikeye atmamak olacaktır. Bütçenizi genişletme isteğini kontrol altında tutmalı, finansal anlamda kayıplar yaşamamaya dikkat etmelisiniz.

Yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkartacak faaliyetlerle bulunmanız bir takım farkındalıklar yaşamanıza ve bunlardan maddi kazanç elde etmenize imkan tanıyabilir.

Parasal anlamda güçlenme isteğiniz ruhsal dengenizin bozulmasına ve duygusal olarak yıpranmanıza neden olabilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.