Jüpiter 8 Aralık 2014- 8 Nisan 2015 arası Aslan Burcunda Retro Oluyor! Burçlar üzerindeki etkileri

195

 JÜPİTER 8 ARALIK 2014- 8 NİSAN 2015 ARASI ASLAN BURCUNDA RETRO OLUYOR!

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

retrojupiterYay ve Balık burcunun yönetici gezegeni olan Jüpiter; Yengeç burcunda yücelir. İkizler ve Başak burcunda zararlı, Oğlak’ta ise düşük konumdadır. Astroloji’de Jüpiter bolluk, bereket, şans, barış, mutluluk, iyimserlik, zenginlik, bilgelik, ahlak ve dürüstlük konularını içinde barındırır. Bilge sahibi kişilerin haritalarında Jüpiter çok kuvvetli bir konumdadır. Jüpiter’in temsil ettiği kişiler: Yargıçlar, ruhani liderler, din mensupları, eğitmenler, üniversite öğrencileri, tüccarlar, zengin kişiler, yayıncılar, yabancılar ve Hıristiyanlar.  Haritadaki Jüpiter’in olumlu yerleşimi doğru yoldan şaşmayan, zeki, cömert, adaletli, merhametli, yardımsever, vefalı, güvenilir, sağlam bir kişilik verir. Haritadaki Jüpiter’in olumsuz yerleşimi ise; har varup harman savuran, dar kafalı, fanatik, savurgan, farklı radikal gruplara eğilimli, pervasız, bencil, kibirli, üstünlük taslayan, anlayışsız, dar kafalı bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Jüpiter’in etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Jüpiter sabit burç olan Aslan’da konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; fazla özgüvenden kaynaklanan egosantrik durumlarla mücadele etmek durumunda kalınılabilir. Bulunduğumuz şartlara göre gelebileceğimiz en üst noktaya varmak ve etrafımızdaki insanları ezici davranışlarda bulunmak hatta onları yok saymak(haritada bunu vurgulayan açılar varsa daha da abartlı sonuçlar doğurabilir)iddialaşmak, küçümsemek vs. olumsuz tavırlar içine girebiliriz. Aşırı  hırsın kurbanı olmamaya dikkat etmeliyiz. Motivasyonumuzun yüksek olması haritadaki Jüpiter’in konumuna göre etki gösterecektir.

Jüpiter Aslan  burcuna geçti! Yükselen burçlara göre etkileri;

 kocKOÇ ve YÜKSELEN KOÇ

Jüpiter retrosu; aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz, yaratıcılığınızı kullandığınız alanlar, eğlence hayatınızda takım gecikmeler, aksamalar, duraksamalar yaşamanıza sebep olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilgili eskiye ait çözülmemiş konular gündeme gelebilir. Özellikle bilinçaltında aşırı idealize ettiğimiz konularda hayal kırıklıkları, gerçekdışı olaylara inanma vs. söz konusu olabilir.

bogaBOĞA ve YÜKSELEN BOĞA

Jüpiter retrosu; ev yaşantınız, aile üyeleri ile diyaloglarınız, ebeveynleriniz ile ilgili konuların altını çizmekte.  Ev içinde yapılacak her türlü tamirat, tadilat işlerinde problem çıkmaması için bu dönemi tercih etmemenizi öneririm. Ortaklaşa edinilen gelirler, eşinizin parası, banka, kredi vs. ilgili geçmişe ait ödenmemiş faturalar gündeminize gelebilir. Özellikle arkadaşlıklar ile ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER

Jüpiter retrosu; yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşularla ilgili geçmişe ait konuları gündeme getirebilir. Eğitim ve öğretim hayatınız, katılacağınız seminerler, work-shoplar vs. ile alakalı gecikmeler, duraksamalar yaşayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamak adına eş ve ortaklarınızla yaptığınız işlerde çok yüksek beklentiye girmemelisiniz.

yengecYENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇ

Jüpiter retrosu; sahip olduğunuz maddi ve manevi değerleri kullanmada bir takım gecikmeler, duraksamalar yaşamanıza sebep olabilir. Kendi içsel potansiyelinize, özbenliğinize ne derece saygı duyup duymadığınızı gözlemleyeceğiniz bu süreçte farkındalık yaşamanız, gelişiminiz açısından önemli olacaktır. Bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz.

aslanASLAN ve YÜKSELEN ASLAN

Jüpiter retrosu; davranışlarınızı, dış görünüşünüzü sorgulayacağınız bir döneme girdiğinizi göstermektedir. Yapmak istediklerinizi hayata geçirmek ile ilgili mevzularda gecikmeler, duraksamalar yaşayabilirsiniz. Ortaklaşa kazançlarda hayal kırıklıkları yaşamamak adına ideallerinizi fazla yüksek tutmayın. Aşk hayatınızda da kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılabilirsiniz. Borsa, spekülasyon konularından uzak durmanızda fayda var.

basakBAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAK

Jüpiter retrosu; gizli düşmanlarınızın ortaya çıkmasına neden olabilir. Toplumdan uzaklaşarak içe çekilme isteği duyabilirsiniz. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar bilinçaltınızı susturmanızı zorlaştırabilir. Bu süreçte özgüveninizin zayıflamasına neden olan bir teslimiyet duygusu içinde olabilirsiniz. Korkularınızla yüzleşmeye çalışmalısınız. Özellikle evinizde tamirat tadilat yaptıracaksınız bu dönemi tercih etmemelisiniz.

teraziTERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİ

Jüpiter retrosu  ile birlikte arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görebilir, kimlerin dost kimlerin düşman olduğunu test edebilirsiniz. Bu süreç içerisinde ekipçe yapılan çalışmalar, organizasyonlarda gecikmeler, aksamalar, gerilemeler, duraksamalar yaşayabilirsiniz. Geleceğe yönelik umutlarınızın bir süreliğine tıkandığına şahit olmanız sıkılmanıza neden olabilir. Önemli olan umudunuzu kaybetmemek, yaşadığınız her olaydan ders çıkarmaktır.

akrepAKREP ve YÜKSELEN AKREP

Jüpiter retrosu; kariyerinize yönelik yapmış olduğunuz atılımları, toplum önündeki statünüzü gözden geçireceğiniz bir süreçte olduğunuzu göstermektedir. Hayatınız boyunca gittikçe önem kazanan ideallerinizi gerçekleştirdiğinize şahit olacaksınız ve bu konuda farkındalık yaşayacaksınız. Ancak beklentinizi çok yüksek tutarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu dönemde kariyerinize yönelik mevzularda gecikmeler, aksamalar, gerilemeler yaşayabilirsiniz.

yayYAY ve YÜKSELEN YAY

İnançlarınızı, hayat felsefenizi genişletmek adına metafizik konulara yönelmiş olabilirsiniz. Bu Retro döneminde, daha yüksek değerlere ulaşmak ve hayatın gerçek anlamını sorgulamak için sahip olduğunuz inançlarınızdan uzaklaşabilir, farklı bir tutum sergilemeye yönelebilirsiniz. Akademik eğitimine yurt dışında devam etmek isteyenler, bu konularda bir takım gecikmeler, aksamalar, gerilemeler, duraksamalar yaşayabilirler.

oglakOĞLAK  ve YÜKSELEN OĞLAK

Jüpiter retrosu; başkalarının kaynakları, banka kredisi, miras konularında bazı duraksamalar, gerilemeler, aksamalar yaşamanıza neden olabilir. İçe dönmek ve kendinizde keşfetmek istediğiniz, gizli kalan potansiyelinizi ortaya çıkarmak amacıyla mistik konulara yönelebilir, kendinizi ruhsal anlamda geliştirebilirsiniz. Bu dönem seminer vermek için uygun değildir.

 kovaKOVA ve YÜKSELEN KOVA

Evlilik ve ortaklıklarla ilgili bir takım yolunda gitmeyen konular gün yüzüne çıkabilir. Geçmişe ait mevzular da gündeminizi meşgul edebilir. Yatırımlarınızı  geleceğinizi güven altına almak adına yönlendirmek için uygun bir zaman dilimi değil. Kariyerinizi etkileyecek kararları ise Retro dönemi sonrasına bırakmanızda fayda var. Adli davalar, mahkemelerle alakalı mevzularda gecikmeler, aksamalar, gerilemeler yaşayabilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Çalışma hayatınız, astlarınız ile ilgili ilişkilerinizde yolunda gitmeyen sorunlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Ofis arkadaşlarınızla paylaşımlarınızda kibirli bir tutum sergilememeye dikkat etmelisiniz. Sağlık sorunlarınızı bu dönem ihmal etmemenizi öneririm. Gündelik hayat içerisinde yapmak istediklerinizin çok akıcı bir şekilde ilerlemediğini görebilir, gecikmeler, duraksamalar yaşayabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.