5 Aralık Mars Kova burcuna geçiyor! Burçlar üzerindeki etkileri!

268

5 ARALIK MARS KOVA BURCUNA GEÇİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

marskova2Mars 5 -13 Aralık arası Oğlak burcundan çıkarak Kova burcuna geçiş yapacak!

Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir. Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars’ın Kova konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; farklı olmak adına sıra dışı davranmaya eğilim göstermemektir. İsyankâr tavırlardan kaçınmalı ve karşı tarafın anlam veremeyeceği tutumlardan uzak durmalıyız. Fikirlerimizi savunurken ukala ve sert bir üslup takınmak söz konusu olabilir. Bu süreç zarfında bize emir verilmesinden hoşlanmayabiliriz.

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte İkizler, Terazi, bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yay ve Balık’larda güzel etkilere maruz kalacaklar.

20 Aralık’ta Kovadaki Mars Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açısı yapacak. Bu açı; astrolojide karşılıklı ağırlama (iki gezegenin birbirlerinin yönetici burçlarında olması durumu) anlamına gelen özel bir açıdır. ??? Enerjimizin yükseldiğini hissedebilir, cesaret gerektiren işlerde kendimizi kolaylıkla ortaya koyabiliriz. Kendimizi savunmamız gereken ortam ve durumlarda rüzgârı arkamızda hissedebiliriz. Etrafımızdaki kişileri harekete geçirme enerjimiz de mevcut. Uzun zamandır bedensel aktivitelere zaman ayıramayanlar sporu hayatlarına katabilirler. Olumlu açı olmasına rağmen sakarlıktan dolayı oluşabilecek kazalara karşı temkinli olmalıyız.

01 Ocak 2015 Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Bu enerjiler içinde bulunduğumuz durumun koşullarını zorlama isteğinde olacağımızı gösteriyor. Yersiz öne atılmalardan, arkası gelmeyecek girişimlerde bulunmaktan kaçınmalıyız. Fazla gözü kara davranarak yapamayacağımız işlerin altına imza atmamaya dikkat etmeli.

Mars Kova burcuna geçti! Burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplar ve organizasyon konularında aktivasyonunuzun artacağını gösteriyor. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı; yarınlarınızla ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştirme, amaçlarınız üzerine gidebilme fırsatlarını karşınıza çıkabilir. Sosyal çevreniz size destek verecek ve onların kanalıyla bir takım imkânlar elde edebileceksiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak uğraşlarda kendinizi ifade ederken fazla güvenden dolayı riskli girişimlerde bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınızda mücadele etmek durumunda kaldığınız olaylar gündeme gelebilir. Spekülatif konularda düşüncesizce davranarak sonradan pişman olacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç kariyeriniz ve meslek hayatınızda aktivasyonun artacağına işaret ediyor. Yarınlarınızla ilgili hedeflediğiniz konularda kendinizi göstermek durumunda kalabilirsiniz. Amaçlarınıza ulaşmak adına savaş vermeniz mümkün. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı; toplumsal rolünüz ve statünüzün ön planda olacağını gösteriyor. Rekabetçi ve aktif davranacaksınız. Bugüne kadar harekete geçmekte zorlandığınız ne varsa bunları başarma içgüdüsü ile dolusunuz. Engellerle savaşmak sizin için her zamankinden daha kolay. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Aile fertleri ya da ebeveynleriniz ile ilgili konularda şartlarınıza bağlı olarak fazlasıyla agresif davranabilir, kırıcı olabilirsiniz. Daha dengeli ve itidalli olmaya özen göstermelisiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, dış ticaret, eğitim, yüksek öğretim konularındaki girişimleriniz her zamankinden daha fazla olacak. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açısı sebebiyle; hayat felsefenizle ilgili bir takım kararlar vermek ve bunları ortaya koymak çabasında olacaksınız. Eğitim hayatınızda yaptığınız projelerde fazla efor sarfederken başarıyı yakalamanız sizi mutlu edecek. Farklı gruplar içerisinde ufkunuzu açacak insanlarla beraber olma ihtimaliniz var. Ani seyahatler gündeme gelebilir. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Yurtdışı bağlantılı işlerde istediklerinizi yerine getirirken bir takım problemlerle uğraşmak durumunda kalabilir, önünüze çıkan fırsatları kaçırabilirsiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreç kaynaklarınızı ortaklaşa kullanmak durumunda kalacağınızı gösteriyor. Tek başınıza hareket etmeniz mümkün olmayabilir. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açısı; miras, banka kredisi, sigorta, vergi, harcama, ödemeler vb. konularda aniden gelişebilecek olumlu olaylara dikkat çekmekte. Metafizik ve okült konularında merakınızı giderecek ortamlarda bulunabilirsiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Aşırı risk almamanız, gereksiz harcamalar yapmamanız önemli. Kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu etkiler altında başladığınız işi bitirmekte güçlük çekebilir, huzursuz bir tutum sergileyebilirsiniz. Sizinle tartışmak isteyenlere karşı net bir tavır takınmaya dikkat edin. Kaza ve sakarlıklara karşı da dikkatli olmalısınız.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte özellikle mücadele ettiğiniz alan evlilik ve ortaklarınızla olacak. Size açıkça düşmanlığını ilan etmiş kişiler bu dönem karşınıza çıkabilir. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açısı birçoğunuzun seyahat veya iş amaçlı yurtiçi veya yurtdışına gidebileceklerini gösteriyor. Eş ya da ortaklarınızla bugüne kadar konuşmaktan çekindiğiniz konuları dile getirebilir, huzuru yakalayabilirsiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. İlişkilerde rekabet, gerilim, yüksek tansiyon ortaya çıkabilir. Ani bir şekilde evlenmeye veya boşanmaya karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kendinizi ortaya koyarken despot olmamalı, fikirlerinizi dayatma yoluna gitmemelisiniz. Fevri ve düşüncesizce hareket ederseniz sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte hareket ve mücadele alanınız iş çevreniz, çalışmıyorsanız günlük hayatınız olacaktır. Ele aldığınız her şeyi büyük bir istekle ve etrafınızı da harekete geçirici bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı evlilik ve ortaklıklardan gelen kazanca dikkat çekiyor. Beklenmedik bir miras elde edebilirsiniz. Ele aldığınız projeleri en iyi şekilde planlayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili olumlu haberler almanız mümkün. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Özellikle astlarınız ya da iş arkadaşlarınızla rekabet, çatışma ya da kendi sözünüzü dayatma konuları gündeme gelebilir. Gereksiz çıkışlar yapmamak, aceleci kararlar vermemek, aranızdaki sorunları konuşarak halletmeye çalışmak düsturunuz olmalı.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte hobilerinize yönelmek ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak üzere enerjinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı; sportif aktivitelerde bulunmak, çocuklarınızla veya aşkınızla kaliteli ve güzel zamanlar paylaşmak isteyeceğinizi gösteriyor. Eğlence hayatınız artacak. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Şans oyunlarına (borsa ve spekülasyon) meraklı olanlarınız riskli bahislerde bulunmamalı, düşüncesizce davranmamaya dikkat etmeliler. Romantik ilişkilerde karşı tarafı rahatsız edici tutumlardan uzak durmalısınız. Çocuklarınızın sağlığı ile ilgili yapmanız gereken tetkikler varsa ihmal etmemenizi öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte ev, yuva ve aile hayatı alanlarında aktivasyon artacak. Kendinizi ortaya koyacağınız yer aile üyeleri, ebeveynler olacaktır. Bilinçaltınızda derinlerde yatan gizli düşünceler yüzeye çıkabilir. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı; gündelik hayat içerisinde yapmaktan kaçındığınız angarya işleri hızlı bir şekilde toparlayacağınızı gösteriyor. Sağlığınızla ilgili olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Ev içinde yapmak istediğiniz tamirat, tadilat, onarım işleri veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Çalışmalarınızı evinizden yürütüyorsanız konsantre olmakta zorluk çekebilirsiniz. Özellikle evinizin güvenliğini (hırsıza karşı) teminat almaya önem vermelisiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte yakın çevre, kardeşler, komşular, eğitim, öğretim konularında hareketlilik artacak. Zihinsel olarak son derece aktif bir dönemdesiniz. Hızlı düşünüp karar verme eğiliminiz nedeniyle yapamayacağınız işlerin altına girmemeye dikkat etmelisiniz. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açısı sebebiyle kendinizi geliştirmek amacıyla katıldığınız seminerlerden verim alabilirsiniz. Yazışmalar, toplantılar, mail gönderimleri vb. işlerinizi son derece hızlı halletmeniz mümkün. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Özellikle yakın çevre ve akrabalarla kırıcı ve tartışmalı ortamlara girmemeli, fikirlerinizi savunurken saldırganca bir tutum sergilememeye özen göstermelisiniz. Trafikte ya da seyahatlerde meydana gelebilecek kazalara karşı temkini elden bırakmamakta fayda var. Eğitim hayatındaki yorucu temponuz devam ediyor.

oglkOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte özellikle finansal konular, maddi ve manevi değerler ile ilgili hususlarda aktivasyon artacak.  Yeteneklerinizle para kazanma arzunuz nüksederken kendinizi ortaya koyma istediğiniz de içgüdüsel olarak gelecektir. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı; kazançlarınızı arttırmaya yönelik yatırımlarda bulunacağınızı gösteriyor. Bu güven ve cesareti içinizde var. Yeni girişimlerde bulunmanız ve bunlardan olumlu sonuçlar elde etmeniz de mümkün. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Atılgan ve rekabetçi bir tutum sergileyebilir, durup dinlenmeden para kazanma peşinde koşmak isteyebilirsiniz. Size sunulan her teklifi dikkatlice değerlendirmeli, borsa spekülasyon konularında tedbirli davranmalısınız.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte kendinizi yeniden keşfetme, bir takım başlangıçlar yapma ve arzuladığınız hedeflerin peşinden gitme eğiliminde olmanıza neden olacaktır. Koç burcunun evi olan 1. evde konumlanmış olan Mars burada çok güçlü olacağı için son derece dinamik hissedeceksiniz. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açı nedeniyle eğitim vermek isteyebilir, sahip olduğunuz bilgileri etrafınızdakilerle paylaşmak arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Aşırı risk almamaya ve gereksiz harcamalar yapmamaya özen gösterin. Kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu etkiler altında başladığınız işi bitirmekte güçlük çekebilir, huzursuz bir tutum sergileyebilirsiniz. Sizinle tartışmak isteyenlere karşı net bir tavır takınmaya dikkat edin. Kaza ve sakarlıklara karşı dikkatli olmalısınız.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

Yaklaşık bir ay on günlük bu süreçte mücadele ettiğiniz alan iç dünyanız ve bilinçaltınız olacaktır. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmekte güçlük çekeceğiniz, kendinizi ortaya koymakta zorlanacağınız bir dönem. Daha çok bunları planlama ve projelendirme safhasındasınız. Özellikte 20 Aralık’taki Mars’ın Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sekstil açısı yoga, meditasyon aktivitelerine katılarak bir aydınlanma yaşayabileceğinizi gösteriyor. Aile üyelerinin üzerinizdeki desteğini hissedebilirsiniz. 01 Ocak 2015’te ise Mars Aslan burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde olacak. Bu açı sağlık konusunu dikkate almanız gerektiğini gösteriyor. Gerekli tetkiklerinizi ihmal etmeden yaptırmalısınız. Gündelik hayat içerisinde oluşabilecek kazalara dikkat edilmelisiniz. Bunun yanında ofis içindeki tartışmalardan uzak durmaya gayret edin.

 Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.