28 Eylül- 29 Kasım arası Merkür Akrep burcunda ilerleyecek!

192

28 EYLÜL- 29 KASIM ARASI  MERKÜR AKREP BURCUNDA İLERLEYECEK

28 Eylül’de Merkür Terazi burcundan çıkarak 29 Kasım’a kadar Akrep burcunda ilerleyecek. Merkür bu süre zarfında belirli dönemlerde burçlar arasında geçiş yapacak. 4 Ekim’de Merkür Akrep’te Retro- 11 Ekim’de Retro bir şekilde Terazi’ye girecek, 25 Ekim’de Terazi’de direk harekete başlayacak. 9 Kasım’da ise Akrebe girecek, 29 Kasım’da ise Yay burcuna geçecek. (Merkür Retrosu ile ilgili yazım 30 Eylül’de yayınlanacaktır. )

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler. Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte; bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; düşüncelerimiz sık ve hızlı bir şekilde değişebileceği için bu süreç zarfında önemli kararlar vermeden önce muhakkak bir bilene danışmak gerekir. Zihnimizin çok açık olmasından dolayı çok yönlü düşünebilir ve bir konuda konsantre olmakta zorlanabiliriz. Objektiflik artarken sabırsızlık handikap olarak karşımıza çıkabilir. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür’ün Akrep’e geçmesi ile birlikte konsantrasyonumuz artabilir. Sabır gerektiren işlerde başarı gösterebilir, araştırmacı yönümüzü ortaya çıkararak çalışmalarımızı tamamlayabiliriz. Sezgilerimizin artması ile birlikte karşımızdaki kişilerin nasıl hareket edeceğini hissedebilir, bu sayede doğru kararlar alabiliriz. Değişim ve dönüşüm temalarını içinde barındıran Akrep enerjilerini doğru kullanabilirsek hayatımızda tıkanmış noktalara ışık tutarak görme imkânına sahip olabiliriz.

Özellikle su grubu (Akrep, Balık, Yengeç) burçları bu enerjilerden en verimli şekilde etkilenirken, Oğlak ve Başak’larda güzel etkilere maruz kalacaklar.

Merkür Akrep’te iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; takıntılı, saplantılı düşüncelerin esiri olmamaktır. Bu sistemle çalışan zihin hem kendine hem de karşısındaki kişilere zarar verebileceği gibi ruhsal anlamda da çok büyük travmalar yaşayabilir. Okült, üstü örtülü konular, psikolojik alanda yapılan çalışmalarda fazla derine inerek dünyevi ortamlardan uzaklaşma tehlikesine dikkat edilmelidir. Ayrıca Zodyak kuşağında Akrep ortaklaşa kazançlar ve değerler, miras, kredi borcu, sigorta konularını da yönettiği için bu alanların, beklenen veya beklenmeyen ameliyatların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu dönemde kadınlarda genital bölgede, erkeklerde ise cinsel organlarda problemler yaşanabilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.