27 Ekim-5 Aralık Mars Oğlak burcuna geçiyor! Burçlar üzerindeki etkileri

280

27 EKİM-5 ARALIK MARS OĞLAK BURCUNA GEÇİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

27 Ekim-5 Aralık Mars Yay burcundan çıkarak Oğlak Burcunda hareket etmeye başlayacak.

Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir.  Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars’ın Oğlak’a geçmesi ile birlikte daha sistematik, sabırlı ve hedeflerimize odaklı bir şekilde hareket edeceğiz. Bu sebeple amaçlarımıza ulaşırken başarı elde etmemiz daha kolay olacak. İsteklerimizin peşinde hareket ederken azimli, kararlı, zorluklarla mücadele eden bir yapı sergileyeceğiz. Oğlak Zodyak’ta 10. evi temsil ettiği için kariyerle ilgili konular, toplumdaki duruşumuz ve statümüzde son derece önem kazanacak. Rekabetçi yanımız her zamankinden daha fazla ön plana çıkabilir.

Özellikle Boğa, Başak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde etkilenirken, Akrep ve Balık’larda güzel etkilere maruz kalacaklar.

Mars Oğlak’ta konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; arzuladığımız noktaya gitmek için gereğinden fazla hırs yapabilir, kendimize ve çevremizdeki insanlara katı, kuralcı davranabiliriz. Gözümüzün fazla kara olması hoşgörümüzü zedeleyerek insani yönümüzün geri planda kalmasına neden olabilir.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu Uranüs tarafından tetiklenecek. Bu etkiler altında kazalara karşı temkinli davranmalı, sakarlıktan dolayı meydana gelebilecek her türlü aksiliğe karşı hazırlıklı olmalıyız. Aşırı hırs ve saplantılı tutumlar sergilememiz mümkün. Bu enerjiyi en doğru şekilde kullanabilmek adına büyük çaba gerektiren işlere yönelmek en doğrusu.

Mars’ın Oğlak burcunda konumlanmasının burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

 kocKoç ve Yükselen Koçlar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde geleceğinizle ilgili kariyerinize yönelik bir takım mücadelelere gireceğinizi gösteriyor. Amaçlarınıza ulaşırken kendinizden çok ödün vererek çalışmanız söz konusu. Haritanızda Mars kuvvetli ise bu dönemde ortaklaşa kazançlardan gelir elde edebilir, size yardımcı olacak güçlü insanlardan destek görebilirsiniz. Geçmiş zamanda atılan tohumların meyve verdiği bir süreç. İşyerinizde terfi alabilir veya başka bir pozisyona atanabilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek olduğundan elinizi her taşın altına koyma arzunuz başarıyı da beraberinde getirecektir. Eğer haritanızda Mars kuvvetli değilse bu zaman zarfında üstlerinizle problem, güç çekişmeleri, rekabetler kaçınılmaz olacaktır. Hatta çok çalışarak az kazandığınızı düşünebilir veya işinizden çıkarılma gibi bir problemle yüzleşebilirsiniz. 2, 6, 8 ve 12. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; ortaklaşa yapılacak işlerden olumlu gelişmeler elde edebilir, anlaşmalar yapabilirsiniz. İç dünyanıza yönelerek bir takım farkındalıklar yaşayabilir, sezgilerinizle hayatınıza yön verebilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; kariyerde ortaklarınızla güç savaşları, çekişmeler yaşamamak adına sinirlerinize hakim olmalı, mantıklı davranarak hareket etmelisiniz. Para evinizin destekli olmasından dolayı kazançlarınızdan gelir sağlamanız kontrollü olmanıza bağlıdır.

bogaBoğa ve Yükselen Boğalar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde kendi hayat felsefeniz ile ilgili konularda harekete geçmek isteyeceğinizi gösteriyor. Yurtdışı seyahatleri, yabancılarla ilgili mevzular, uluslar arası her türlü bağlantı gündeminize gelebilir. Yapacağınız her türlü gezi hayata bakış açınızı değiştirirken fikirlerinizi çevrenizdeki insanlara yayma arzusu içinde olabilirsiniz. Deneyimleyerek gelişim göstereceğiniz bu süreci iyi değerlendirmeli, özellikle aranızın gergin olduğu eş ya da ortaklarınızla olumlu havayı yakalamaya çalışmalısınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; ideallerinize ulaşmak adına fanatik bir şekilde hareket etmemek olacaktır. Eğitim ve öğretim konularında fazlasıyla mücadele vermeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. 1, 5, 7. ve 11 evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; adli davalar, mahkemelerle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir, gruplardan destek görebilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; idealleriniz ve inançlarınız uğrunda ilerlerken güç savaşlarına girebilir, sizi aşan durumlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.  Hayatınızla ilgili radikal değişiklikler söz konusu olurken içsel olarak içinizde fırtınalar kopabilir, öfke patlamaları yaşayabilirsiniz.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde paylaşılan değer ve kaynaklar konusunda mücadele etmeniz gereken durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu enerjileri daha faydalı kullanmak adına sizi rahatsız eden konularda içsel bir gözlem yaparak gölgenizle yüzleşmeniz en doğrusu olacaktır. Bir kısmınız sağlığınızla ilgili problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Ameliyatlar gündeme gelebilir. Aynı zamanda bu süreçte kazalara karşı temkinli olmanızda yarar var. Özellikle ilişkilerde de gerginlikler yaşamamak adına sakin kalmaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Karamsarlığın aşırı boyutlara yükselmesi sizi daha fazla bloke edeceği için gergin ortamlarda bulunmamaya çalışmalısınız. 4, 6, 10 ve 12. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; gündelik yaşamınızda güç gerektiren işlerde daha akıcı enerjiler size yardım edecek. Kariyerinizle ilgili bir takım fırsatların ortaya çıkması muhtemel.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; ortaklaşa kazançlar, miras, vergi, banka kredisi ile ilgili olaylarda güç savaşları, mücadelelere hazır olmalısınız. Geleceğinizi inşa etmek adına içinizde hissettiğiniz büyük hırsın kurbanı olmayın.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeçler

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde ikili ilişkilerin ve ortaklıkların altını çizecek. Eğer haritanızda Mars kuvvetli ise geleceğinize yönelik inşa etmek istediğiniz her türlü girişimi yapma cesaretini göstereceksiniz. Eğer kuvvetli değilse bağlantıda olduğunuz kişilerle rekabet, gerginlik ve içe dönük öfke hisleri içinde olmanız mümkün. Size açıkça meydan okuyan kişilerle karşı karşıya kalmanız muhtemel. Fevri ve düşüncesizce davranışların sizi daha fazla handikaba sürükleyeceğini bilmeli, düşüncelerinizi karşı tarafa dayatmamalısınız. İşbirliği yaparak harekete geçmenizi tavsiye ederim. 3, 5, 9 ve 11. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; aşk ve çocuklar ile ilgili konularda yapmak istediklerinizi gerçekleştirme fırsatını bulmanız mümkün. Uluslar arası bağlantılar, eğitim, öğretim, seyahatlerde pozitif gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; ortaklarınızla birlikte kariyerinize yönelik yapmış olduğunuz mücadele sürerken değişim ve dönüşüm yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Gerilen sinirlerinizi yatıştırmak için spor salonlarına gidebilirsiniz.

 aslanAslan ve Yükselen Aslanlar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde ofis içindeki çalışma arkadaşlarınızla mücadele gerektiren işlerin altına imza atabilirsiniz. Çalışma arzunuzun yüksek olması nedeniyle zor işler size her zamankinden daha kolay gelecektir. Haritanızda Mars kuvvetli ise bu dönem yaptıklarınızla üstlerinizin dikkatini çekerek işle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğer değilse astlarınızla çatışmalar, dikkatsizlikten meydana gelebilecek kazalar, ameliyatlar gündeme gelebilir. Bu süreci daha olumlu atlatmak adına spor yaparak enerjinizi harcamanız en doğrusu olacaktır. Sağlığınıza gereken önemi göstermenizi tavsiye ederim. 2, 4, 8 ve 10. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; ortaklaşa kazançlar söz konusu olurken, aile içinde gelişen her türlü tatsız olayı bertaraf etme imkânı bulacaksanız. Ev içinde yapılacak tadilat tamirat olaylarının daha hızlı bitmesi sizi rahatlatacak.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; Uranüs’ün uzun süreden beri devam eden sert açısı ile birlikte, hayatınızda eskimiş, köhneleşmiş birçok şeyi geride bırakmış olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; düşüncesizce hareket etmemek, olayları geniş perspektifte değerlendirerek karar almaktır.

basakBaşak ve Yükselen Başaklar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde aşk ve romantik ilişkiler, çocuklarınız ile ilgili mevzuları gündeminize taşıyacak. Sanatla uğraşanlar yaratıcı yeteneklerini ortaya çıkartacak çalışmalarda bulunabilirler. Uzun zamandan beri spora ara verenler bu dönemde başlayabilir. Ancak spor yaparken kazalara açık olabileceğinizi dikkate almalı, riske girmemelisiniz. Mars haritanızda kuvvetli değilse borsa ve spekülasyon konularında risk alınmamalıdır. Aşk hayatınızda hüsran, çatışma ortaya çıkabilir. Evlatlarınızın sorunları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Mars haritanızda kuvvetli ise;  uzun zamandan beri beklediğiniz birlikteliği daha ileriye taşıma kararı alabilirsiniz. 1, 3, 7 ve 9. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; eğitim ve öğretim,  konularında başarı, ortaklaşa işlerden kazanç elde edebilirsiniz. Yakın çevre, akrabalarınızla ilgili mevzularda aktif rol oynayabilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; sakarlık ve dikkatsizlikten dolayı oluşabilecek kazalar, sakatlanmalara karşı çok dikkatli olmalısınız. Bu dönemde karşınızdaki kişileri dinlemeyerek (kardeş, yakın çevre, akraba) kendi bildiğinizi yapmak isteyebilirsiniz.

teraziTerazi ve Yükselen Teraziler

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde aile içi mevzuları ve yuvanız ile ilgili konuları gündeminize taşıyacak. Ebeveynlerinizin ihtiyaçlarını karşılamak her zamankinden daha fazla sizi meşgul edebilir. Bilinçaltınızda sizi rahatsız eden konularla yüzleşmeniz de bu dönem mümkün. Bu sayede bir takım şeyleri keşfederek daha doğru hareket etmeniz söz konusu. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; bu etkiler altında bastırmış olduğunuz öfkenizi aile fertlerine göstermeniz olacaktır. Haritanızda Mars kuvvetli değilse ebeveynlerle problem, çocukluk dönemlerinde yaşadığınız sorunlarla içsel olarak çatışma ve aile üyelerine bir takım düşmanlıklar görülebilir. 2, 6, 8 ve 12. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; sağlığınızla ilgili beklediğiniz sonuçların olumlu çıktığını görebilirsiniz. Ayrıca çalışma ortamınızdaki arkadaşlarınızla iyi bir iletişim kurabilir, yapmış olduğunuz yatırımlar varsa bunlardan kazanç sağlayabilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; aile içerisindeki yoğun hareketlilik, baskı ile birlikte gelen ani değişimler söz konusu olabilir. Bu dönemde evinizi değiştirme ya da içini yenileme kararı alabilirsiniz. Bu süreci çok sakin geçirmeye çalışmalı, aile üyeleri ile ilişkilerinize çok dikkat etmelisiniz.

 akrepAkrep ve Yükselen Akrepler

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilgili bir hareketlilik yaşayacağınızı gösteriyor. Hangi konuda merakınız varsa o konuda uzmanlaşmak adına bir takım yeni konuları öğrenmek arzusu içine girebilirsiniz. Seminer verebilir ya da bir takım konferanslara katılabilirsiniz.

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; gerginlikler yaşanmaması adına mümkün olduğunca mantıklı ve toleranslı olmanız gerektiğidir.  Trafikte ya da yapacağınız her türlü yolculukta kazalar söz konusu olabilir. Bu nedenle bu konuya dikkatinizi çekmek isterim.  Mars haritanızda kuvvetli ise sıkı çalışma gerektiren konularda başarı elde edebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili her türlü sorun daha kolaylıkla atlatılabilir. Mars haritanızda kuvvetli değilse yakın çevre ile çatışma, kazalar, eğitimde problemler görülebilir.

1, 5, 7 ve 11. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; kendinize her zamankinden daha fazla güvenebilir, çocuklarınızla ilgili güzel haberler alabilir, aşk hayatında olumlu paylaşımlar yaşayabilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; gündelik hayat içerisinde yapmış olduğunuz işlerin yoğunluğundan dolayı sağlığınızı ihmal etmeniz mümkün.

 yayYay ve Yükselen Yaylar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde sizi para kazanmaya yönlendirecek. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik yapacağınız her türlü yatırımda kendinizi kontrol etmelisiniz. Olası anlaşmalar gündeme gelirse bilirkişilerden onay almalı ve ona göre imzalamasınız. Özellikle borsa, spekülasyon vs. konularında dikkatinizi açık tutarak fazla risk almamanızı tavsiye ederim. Haritanızda Mars kuvvetli ise finansal anlamda önünüze fırsatlar çıkması ve gelir artışı muhtemel görünüyor. Haritanızda Mars kuvvetli değilse maddi kayıplar, çok çalışıp az kazanma durumu ile mücadele söz konusu olabilir.

4, 6, 10 ve 12. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; ailenizden de destek görmeniz mümkün. Kısa bir süre sonra yaşadığınız olaylardan edindiğiniz tecrübeleri hayata geçirme imkânı bulabileceksiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; aşk hayatınızda size uymayan kişilerle beraberlik içindeyseniz baskı ve manipüle görebilir, bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Günlük ilişkiler yaşamak yerine sağlam ve kalıcı ilişkilerde tatmin bulmaya çalışmalısınız.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlaklar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde yapacağınız yeni başlangıçların habercisi. Kendinizi oldukça güveneceğiniz için boyunuzu aşan işlerin altına imza atabilirsiniz. Enerjinizin yükselmesi nedeniyle sakarlıktan dolayı meydana gelebilecek kazalara dikkat etmelisiniz.

Yeni bir ev alma, taşınma, tamirat ve tadilat yaptırma bu döneme denk gelebilir. Haritanızda olumsuz açılar varsa sizi zorlayan ustalarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Eş, ortak ya da aile üyeleri ile çatışmalar söz konusu olabilir. Mars haritanızda kuvvetli ise gruplara yönelik yapılacak çalışmalardan fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca eğitim ve öğretimde başarı da sizi takip edecek. Mars haritanızda kuvvetli değilse dominant tavırlarınızdan dolayı karşınızdakini zorlayabilir ve onun düşmanlığını kazanabilirsiniz.

3, 5, 9 ve 11. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; yakın çevre ve akrabalarla ilişkiler olumlu yönde etkilenecek. Yarınlarınızla ilgili gruplardan da destek görebilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle;  amaçlarınız ulaşmak ve yapmak istediklerinizi hayata geçirmek hırsı ile dolu olduğunuz bu süreçte, iç dünyanızda yaşamış olduğunuz fırtınayı dengelemek, sizin bakış açınızla orantılı olacağı için inatlaşmamak daha doğru bir seçim olacaktır.

kovaKova ve Yükselen Kovalar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde enerjiyi içinize yönlendirmenize neden olacak. Kendinizi ortaya koymak ve isteklerinizin peşinden gitmek güç olabilir.

Haritanızda Mars kuvvetli ise bir takım kariyer fırsatları, eğitimde başarıyı beraberinde getirecektir. Dargın olduğunuz yakın çevre ya da akrabalarla barış elde edilebilirsiniz. Haritanızda Mars kuvvetli değilse; düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanacağınız için duygularınızla baş etmek sizi oldukça yoracaktır. Pasif- agresif bir yapı sergileyebilirsiniz.

2, 4, 8 ve 10. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; kariyerinizde fırsatlar önünüze çıkabilir ve maddi anlamda da kazancınızın yükseldiğine şahit olabilirsiniz.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; kariyerinize yönelik yapmak isteklerinizi gerçekleştirmek için, içinizde büyük bir hırs hissederken; kontrolünüzün dışında gelişen olaylar, sizi engelleyerek yapmak istediklerinizi sekteye uğratabilir. Yeteneklerinizi kullanarak bir şeyler ortaya çıkarmak, dojazında yaptığınız sürece olumlu sonuçlar getirecektir. Hırsınızın kurbanı olmamaya dikkat etmelisiniz. Kişiliğiniz ile alakalı konularda içsel anlamda bir sorgulama içine girebilir ve kendinizi yıpratma noktasına getirebilirsiniz. Hayatın akışına kendinizi bırakmanızı tavsiye ederim.

 balikBalık ve Yükselen Balıklar

Mars yaklaşık bir aylık bu dönemde enerjinizi sosyal çevreniz üzerine odaklanmanıza neden olacak. Gruplar, arkadaşlar, geleceğe yönelik planlar gündeminize oturacak. Bu konularda bir takım mücadeleler sizi bekliyor. Haritanızda Mars kuvvetli ise; ekipçe yapılan çalışmalarda başarı, yurtdışı bağlantılı işlerde kazanç elde etmeniz mümkün. Haritanızda Mars kuvvetli değilse; güvendiğiniz, dost bildiğiniz kişilerin sizi arkanızdan vurduğuna şahit olabilirsiniz. Yine haritanızın durumuna göre aşk hayatınızda bazı dalgalanmalar yaşayabilirsiniz.

 3, 5, 9 ve 11. evinizde Mars olumlu açılar yapacağı için; yüksek öğretimde ve yurtdışı bağlantılı işlerde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Size destek olacak güçlü insanların hayatınıza girmesi, enerjinizin yükselmesi söz konusu.

11 Kasım’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Mars Plüton kavuşumu nedeniyle; katılmış olduğunuz gruplarla hayatınızda bazı değişimler yaşarken elde ettiğiniz deneyimlerle hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Özellikle parasal konularda değişen şartlara ayak uydurmakta zorlanırken direnç göstermemeye çalışmalısınız.

 Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.