24 Ekim-17 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor! Burçlar üzerindeki etkileri

365

24 EKİM-17 KASIM VENÜS AKREP BURCUNA GEÇİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

24 Ekim- 17 Kasım arası Venüs Terazi burcundan çıkarak Akrep Burcunda hareket etmeye başlayacak.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Venüs Akrep burcunda ise maalesef zararlı konumdadır. Bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; özgüven yüksekliği sebebiyle inatçı bir tutum sergileyerek karşı tarafa dayatmacı bir tutum sergilemekten kaçınmaktır. Pamuk ipliğine bağlı ilişkiler kopartılabilir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözünü düşünmek önemlidir. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Akrep’e geçmesi ile birlikte özellikle su burçları; Yengeç, Balık bu enerjilerden en verimli şekilde etkilenirken, Oğlak ve Başak’larda güzel etkilere maruz kalacaklar.

Venüs Akrep’te konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; takıntılı ve saplantılı tavırlardan uzak durmalı, sevdiğimiz kişilere karşı fazla sahiplenici ve tutkulu tavırlar göstererek onları bıktırmamaya önem vermeliyiz. İnatçı davranışlar sergilemek bizi ve karşımızdaki kişileri yıpratacaktır.

Venüs’ün Akrep burcunda konumlanmasının burçlar üzerindeki etkileri;

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKoç ve Yükselen Koç

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte borç verdiğiniz paralarınızı geri almakta zorlanabileceğinize dikkat çekiyor.Karşınızdaki kişilere isteklerinizi doğru ifade ederek bunları elde etme imkânını aramalısınız. Birlikte olduğunu kişinin maddi kaynaklarında gelişmeler yaşaması mümkün görünüyor. Bu dönemde sahip olduğunuz nakdi olmayan kaynaklarınızda (tahvil, bono vb.) artışlar yaşayabilirsiniz ancak riskli yatırımlara yönelmemeli ve paranızı dikkatli harcamalısınız. Miras yoluyla beklediğiniz bir gelir artışı varsa bu zaman diliminde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; evinizi güzelleştirmek adına değişiklikler yapabilir, davetler vermek isteyebilirsiniz. Üstü örtülü gizli kalmış, okült konulara ilgiliniz artabilir.

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte eş ve ortaklarınızla ilgili konularının altının çizileceğine işaret etmekte. Bir ilişkiniz yoksa bu süre zarfında yeni bir kişiyi yaşamınıza sokabilirsiniz.  Ancak beraberliğinizde fazlasıyla kendinizden ödün vermek gibi bir tutum sergilememeye dikkat etmelisiniz. Tek başına hareket etmek zor olacağı için başkaları ile birlikte davranmak eğiliminde olacaksınız. Bu dönem eşinizi ve arkadaşlarınızı ihmal etme eğiliminde olabilirsiniz. Aranızın bozuk olduğu arkadaşlarınızla ilişkilerinize önem vermeli ve problemleri konuşarak çözmeye çalışmalısınız. Adli davalar ve mahkemelerle ilgili süreçlerinizi takip etmemeniz bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. 3. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; gruplar içerisinde yer almaktan keyif alabilir, yakın çevre ve arkadaşlarınızın desteğini arkanızda hissedebilirsiniz.

ikizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte çalışmalarınıza tutku ile bağlanarak, ekipçe başarılı işler ortaya koyabileceğinizin, projelerinizin derinine inerek analiz yapabileceğinizin altını çizmekte. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; zaman zaman tembellik hissederek sorumluklarınızı arka plana atmamanızdır. Gündelik hayatınızda bir takım farkındalıklar yaratarak iş tekniğinizi değiştirmeniz mümkün. Bu arada sağlığınıza da her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gerekmekte. Fazla yeme içmeden dolayı kilo alabilirsiniz. İş ortamınızda huzur bozacak, gerilimli konuşmalardan uzak durmaya dikkat etmenizi öneririm. Bu etkiler altında işinizden yeterince tatmin olamıyorsanız farklı iş teklifleri ile karşılaşmanız mümkün. 2. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizden para kazanarak kariyerinize yönlendirebilirsiniz.

yengecYengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte romantik ilişkilerinizde hareketlenme yaşayacağınıza dikkat çekiyor. Fakat sevdiğinizi kişiyi fazla sahiplenmeniz karşı tarafı biraz bunaltabilir. Her zamankinden daha fazla eğlence hayatına düşkün olabilir, birçok davet teklifi alabilirsiniz. Paranızı dikkatli kullanmaya ve limitlerinizi aşmamaya dikkat edin. Sosyalleşme ihtiyacının yüksek olacağı bu dönemde yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız için arkadaşlarınızla çeşitli planlar yapabilirsiniz. Kalbinizi ısıtacak kişilerle tanışmanız mümkün. Ancak bu insanları gerçekten hayatınıza sokup sokmamanız gerektiğini iyice analiz etmenizi öneririm. Bu dönemde sanatın farklı dallarında, özellikle yüksek konsantrasyon gerektiren işlerde başarılı çalışmalar yapmanız mümkün. 1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; aşkınızla yurtdışında güzel vakitler geçirebilir, farklı kültürleri deneyimlemekten büyük zevk alabilirsiniz.

aslanAslan ve Yükselen Aslan

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte aile ve yuva kavramlarının sizin için ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak olaylarla yüzleşmenizi sağlayacak. Ebeveynlerinizle birlikte vakit geçirmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak sizin için her zamankinden daha mühim olacak. Güven ve huzuru aile ortamında hissetmek isteyeceksiniz. Fakat onları sahiplenme duygusunu biraz abartabilirsiniz. Bu süreçte evinizi daha konforlu, şık ve gösterişli hale getirmek için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Hatta evinizi taşımak dahi isteyebilirsiniz. Ancak bu sırada ustalarla yaşayacağınız bir takım sorunlar sizi gerebilir. Beklentileriniz altında iş çıkarabilirler. Evinizde daha fazla vakit geçirmek isterken bu tarz durumların ortala çıkması sizi sıkabilir. İç dünyanıza yönelerek kendinizi sorgulayabilir ve eksik yönlerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ruhsal anlamda aydınlanma yaşamanız söz konusu olabilir.

basakBaşak ve Yükselen Başak

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kardeşler, akrabalar ve yakın çevre ile ilişkilerinizin altının çizileceğini gösteriyor. Aranızın bozuk olduğu kişilerle kontrolünüzün dışında gelişen bazı olaylar yaşayabilirsiniz. Huzuru yakalamakta zorlanmanız nedeniyle dışarıya kibir, kapris gibi tavırlar sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizin sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Komşular veya apartmanla ilgili konuşulması gereken konuların gündeme gelmesi söz konusu. Bu etkiler altında sanatın dallarına ( müzik, resim, edebiyat, yazı, dans) ilginiz varsa sahip olduğunuz yüksek konsantrasyonla verimli çalışmalar yapabilirsiniz. İlgi duyduğunuz konferanslara katılmanız da mümkün. Duygu ve düşüncelerinizi kaleme alabilir hatta kitap yazabilirsiniz. 7. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; eş ve ortaklardan yana destek görebilir, geleceğinizle ilgi plan ve projeler yapabilirsiniz.

teraziTerazi ve Yükselen Terazi

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte maddi imkânlarınızı arttırma ve yatırıma dönüştürme yönünde size bazı olanaklar sunacak. Ancak yatırımlarınızı yaparken boyunuzu aşan işlerin altına imza atmamaya önem vermelisiniz. Paraya tutku ile bağlanma ya da fazla sahiplenme isteğiniz artabilir. Sanata duyduğunuz ilginin arttığını fark edebilir, bu alanda değişik organizasyonlara katılarak güncel faaliyetleri takip etmeye yönelebilirsiniz. Bu enerjiler altında kendinizi güzelleştirmek adına gardırobunuzu yenilemek, gösterişli takılar almak veya evinizde uzun zamandır istediğiniz dekorasyonu gerçekleştirmek olanağını da bulmanız mümkün. 6. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; iş ve kariyerinize yönelik olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 akrepAkrep ve Yükselen Akrep

Burcunuza giren Venüs sizi daha alımlı, gösterişli olmaya özendirecek. Kendinizi komple bakıma sokmak isteyebilir, saç sitilinizi, giyim kuşamınızı değiştirerek yenilenmek isteyebilirsiniz. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla karşı tarafa ilgi çekici görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; fazla sahiplenici ve ısrarcı tavırlar sergileyerek karşınızdaki insanları bıktırmamaktır. Yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız bu dönemde farklı sosyal çevrelere girerek boy göstermeniz mümkün. 5. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; seyahat imkânları bulabilir, yurt dışı bağlantılı işlerinizden güzel haberler alabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizde ise hareketlenme ve olumlu gelişmeler sizi bekliyor olacak. Çocuklarınızla ilgili beklediğiniz haberlerle kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

anlamadimYay ve Yükselen Yay

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kalabalık ortamlardan uzaklaşmak ve yalnız başınıza sessiz ortamlarda bulunmak isteyeceğinizi gösteriyor.Bu etkiler altında içsel anlamda gözlem yaparak, kendinize özeleştiride bulunabilir, hatalarınızı fark edebilirsiniz. Eleştiri oklarını kendinize acımasızca saplamanız sizi sıkıntıya sokarak depresifliğe itebilir. Bu dönemi spritüel alanlara yönelerek değerlendirmeniz gelişiminiz açısından son derece faydalı olacaktır. Meditasyona ve duaya vakit ayırabilirsiniz. 4. ve 8. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ortaklaşa kazançlardan yana şans elde edebilir,  aile, yuva ve ebeveynlerinizle birlikte olmanın size vermiş olduğu huzuru fazlasıyla tadabilirsiniz.

oglakOğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle parasal kaynaklarınızı arttırmak adına yapacağınız yatırımlarında temkinli davranmanız gerektiğinin altını çizmekte. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla sosyalleşme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Toplum yararına kurulmuş derneklerin faaliyetlerine katılmak ve buralara üye olan insanların arasına karışmak, yeni insanlarla bağlantılar kurmak imkânı elde edebilirsiniz. Bu kişilerden çeşitli faydalar elde etmeniz de mümkün. 3. ve 7. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; mahkemeler, adli davalarla ilgili bazı olumlu sonuçlar elde etmeniz söz konusu. Ayrıca eş ve ortaklarınızı ilgilendiren konularda müspet gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 kovaKova ve Yükselen Kova

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kariyer hayatınızda bir takım fırsatların önünüze çıkmasını sağlayacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle ortaklaşa yapacağınız işlerde temkinli davranmak, size sunulan teklifleri bilirkişilere danışmaktır. İleriye dönük her türlü planınızı bu dönemde yapmanız söz konusu. Mesleğinizde yükselmenizi sağlayacak önemli iş anlaşmalarını gerçekleştirmeniz ve yetkin kişilerle irtibatta olmanız mümkün. İş ortamınızda olumlu havanın estiği için aranızın gergin olduğu çalışanlarla huzurlu bir havayı yakalayabilirsiniz. Annenizi ilgilendiren konular gündeme gelebilir. 2. ve 6. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizi ortaya çıkartacak çalışmalarda bulunabilir, sağlığınızla ilgili iyi haberler alabilirsiniz.

balikBalık ve Yükselen Balık

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte uluslararası yapmış olduğunuz ve sonucunu merak ettiğiniz çalışmalarda fazlasıyla yüksek beklentiye kapılmamanız gerektiğinin altını çizmekte. Yapacağınız yeni ortaklıklar, iş anlaşmaları varsa bu konularda da temkinli olmanızı öneririm. Bu süreçte seyahatlere çıkarak yeni yerler görme ve başlangıçlarda bulunmanız söz konusu. Vizyonunuzun gelişmesine neden olacak deneyimler yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatında beklenen bir takım gelişmeler de bu döneme denk gelebilir. Konsantrasyonunuzun yüksek olması sebebiyle zor çalışmaların altından kolaylıkla kalkabilirsiniz. 1. ve 5. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; değişik kültürlerde hayatınızın aşkını bulabilir, kendinizi her zamankinden fazla keyifli, mutlu hissedebilirsiniz.

 Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.