23 Aralık 2014-20 Aralık 2017 arası Satürn Yay Transitinin Bireysel ve Toplumsal Etkileri!

323

23 ARALIK 2014- 20 ARALIK 2017 ARASI SATÜRN YAY BURCU TRANSİTİNİN BİREYSEL VE TOPLUMSAL ETKİLERİ

Yay burcu enerjisine sahip insanların hayata son derece geniş bir perspektiften bakma eğilimleri vardır. Bu nedenle büyük düşünürler, felsefeciler, kaşifler bu burçta doğan kişilerden çıkarlar. Fakat Satürn Yay burcunu ziyaret ettiğinde enerjinin şekli değişecek ve bir takım engellemeler, gecikmelerle birlikte bizi umutsuzluğa düşürecek durumlarla yüzleştirecek. Yay’ın ilerlemekten korkmayan geniş vizyonunu frenlemesine neden olacak bir baskı yaratacak. Genel olarak daha temkinli ve adım atarken risk almaktan çekinen bir tutum sergiletecek.

Yukarıda saydığım Yay burcunun temsil ettiği konularda yeniden düzenlemeler yapılacak, yeni kanunlar çıkacak, bir takım kısıtlanmaların süregelmesi ile beraber karşıt görüşlerin fanatik çarpışması söz konusu olacak. Global anlamda birçok düşüncenin değişim gösterdiğine, eski çürümüş fikirlerin değişimine ve yeni bir vizyonun hâkim olduğuna şahit olacağız. Bu durum değişime direnç gösteren liderlerin düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlamasına, dolayısıyla basın, yayın ve medyanın bağımsız haber yapma serbestliğine bir takım engellemeler getirilmesi durumunu doğurabilir. Satürn’ün Yay transiti elinde silah gücü olan çete ve örgütleri, güçlü devletlerinin diğer ülkelere karşı baskı yöntemlerini de harekete geçirebilir.

Bunun yanında bağımsızlığını kabul ettirmeye çalışan bazı toplumlar verdikleri büyük mücadeleler sonucunda bu isteklerini gerçekleştirme fırsatı bulabilirler. Yeni devletlerin tanınması söz konusu olabilir. Bu süreç zarfında din kurumlarının önem kazanması ile birlikte dini liderlerin önderliğinde toplumların daha fazla bu mevzulara yönelmesi, bu konuların sürekli gündeme getirilmesi ile birlikte kişilerin inanç ve fikirlerinin yönlendirilmeye çalışılması yüksek ihtimaldir. Ayrıca özellikle yüksek eğitim, akademi alanlarında çalışanlara yeni düzenlemeler getirilerek sistem temelden değiştirilebilir. Ticari alanda ve havacılıkla ilgili konularda yeni hukuksal düzenlemeler yapılabilir. Radikal boyutta kitlesel devrimler yaratacak akımlar doğabilir. Ülkeler arası ticaretin geliştirilmesine yönelik yeni kanun tasarıları gündeme gelebilir. Özellikle sporun çeşitli dallarında çalışanlara yönelik yeni tasarılar, yönetmelikler, düzenlemeler söz konusu olabilir.

Türkiye haritasına göz atacak olursak; Yay burcunun 6. Evde olduğunu görürüz. Bu ev konuları dahilinde (çalışanlar, silahlı kuvvetler, memurlar, sivil hizmetler, halkın sağlığı, polis ordu ve donanmalar, hemşireler, doktorlar, hastane çalışanları, hastaneler, sağlık hizmetleri, işçiler, vatandaşların hakları, çalışanların mücadele ettiği konular, hırsızlar) bir takım zorluklar, mücadeleler, baskı ve isyanlar baş gösterebilecektir.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

 Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.