12 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor! Burçlar üzerindeki etkileri

266

12 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY GERÇEKLEŞİYOR! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

kocKOÇ BURCU

Bu Dolunay; haritanın en tepe noktası dediğimiz yerde meydana gelirken, sosyal statünüzü, kariyerinizi içine alan konularda farkındalık yaşayacağınız etkileri ortaya çıkarmaktadır. Sorumluluk hissinizin artması ile birlikte kariyer ve aile hayatınızı dengeleyememeniz, altından kalkamadığınız duygular nedeniyle kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Bu Dolunay’ın etkisi ile içinde bulunduğunuz sorunları çözmeye yönelebilir, geçmişten gelen problemlerinize çare bulma yoluna gidebilirsiniz. Jüpiter’in konumundan dolayı yüksek eğitim, yabancılarla ilgili konularda bir takım ani gelişen olaylar gündeme gelebilir.  Mizacınız gereği çabuk alevlenen, sinirli yapınızdan dolayı yaşamınız da yüksek tempoda seyrediyor olmalı. Size söylenen en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyebilir, karşı tarafı çileden çıkarabilirsiniz. İçinizde eskiye ait çürümüş her türlü duyguyu kopararak yepyeni tohumlar ektiğiniz bir dönemim içindesiniz.

bogaBOĞA BURCU

Bu Dolunay; yaşadığınız deneyimlerin etkisi ile hayat felsefenizi derinden sorgulayacağınız bir dönemin habercisidir. İnançlarınızın kökten değiştiği yeni bir yapılanma içindesiniz. Psikolojik anlamda kendinizi yoğun duygular içinde hissedebilirsiniz. Değişimle gelen krizlere direnmemek bu dönemin daha kolay atlatılmasına neden olacaktır. Kaygılar manen sizi dibe çekeceği için eskiye ait sizi bağlayan konuları istekli bir şekilde geride bırakmalısınız. Aksi takdirde fazlasıyla yıpranabilirsiniz. Olası zor durumları bertaraf edecek güce sahip olduğunuzun bilincinde olmalı ve kendinize güvenmelisiniz. Özellikle yakın çevre, akrabalarla ilişkilerinizde sizi geren ve kırılma noktası yaşatan kişilerle ilişkilerinize son derece dikkat etmelisiniz. Olayları kabullenmek ve akışta olmak sizin için son derece önemli.

ikizlerİKİZLER

12 Temmuz’da gerçekleşecek olan Dolunay; ortaklaşa kazançlarınız, eşinizin parası, miras, vergi, banka kredisini içine alan konularda  bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacaktır. Hayatınızla ilgili radikal değişim ve dönüşümler, alınan sorumlulukların ağırlığı, parasal kaynaklarınızın kısıtlı olması sizi ciddi anlamda zorlarken kendinizi işinize vererek bu mücadeleden başarı ile çıkmanız mümkün. Finansal anlamda sahip olduğunuz kaynakları içsel olarak analiz ederek kendinizi sorgulayacaksınız. Aile hayatınız, yuvanız, ebeveynleriniz, kariyeriniz kısacası tüm yaşamınızla alakalı konularda geçmişte gerçekleştirdiğiniz ve hayal kırıklıkları yaşamanıza neden olmuş konuları gündeme getirebilir, kendinizle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.

yengecYENGEÇ

Bu Dolunay eş, ortaklıklar, rakipleriniz, hukuksal konularda bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak. Adli davalar ve mahkemeler ile ilgili konularda aniden gelişen olaylar ve zorlanmalar bu dönemde gündeme gelebilir. Ay Plüton kavuşumu duygusal anlamda derin, yoğun, köklü değişimleri yaşamanıza sebebiyet verecek. Sizi zorlayan, agresif tarafınızı ortaya çıkaran güç savaşları ile mücadele etmek durumunda kalmanız yıpranmanıza neden olabilir. Direnç göstermeden olayları kabul etmeniz bir nebzede olsa bunların üstesinden gelmenize yardım edecektir. Güveninizin tam olması ve psikolojik olarak kendinizi yüksekte tutmanız rahatlamanıza neden olacaktır. İçinizde eskiye ait her türlü duyguyu kopararak yepyeni tohumlar ekeceksiniz.

aslannnnASLAN

Bu Dolunay iş ortamı, gündelik hayat, ofis içi arkadaşlarınız, sağlık konularında bir takım farkındalıklar yaşamanıza neden olacak. Astlarınız ile ilgili hususlar gündem maddesi olabilir. Duygusal anlamda yoğun yenilenme içerisinde olacağınız, en derin, kıyıda köşede saklı kalmış duygularınızı keşfettiğiniz bir süreçtesiniz. İçinde olduğunuz bu durum sebebiyle kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. İşlerinizin yoğunluğu hayata karşı kızgın, sabırsız, tansiyonu yüksek bir tutum göstermenize neden olabilir. Özellikle egosantrik problemlerle beraber sizin parlamanızı engelleyen faktörlerle yüzleşiyor olmanız nedeniyle hayata karşı isyankar bir tutum içerisine girmemeye önem vermelisiniz.

basakBAŞAK

12 Temmuz Dolunay 5. Evinizde gerçekleşiyor. Çocuklarınız, aşkınız, yaratıcılık gerektiren işler konularında istikrarsız giden olaylar karşısında duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Biten aşk ilişkiniz varsa içinizde eskiye ait her türlü duyguyu kopararak yepyeni tohumlar ekeceksiniz. Ay’ın Plüton’a kavuşum yaptığı bu günlerde hayatınızda derin, yoğun, duygusal köklü değişimler yaşayacaksınız. Yaşamınızdaki kadın figürleri (anne, eş)  ile ilgili aniden ortaya çıkan problemler sizi sıkıntıya sokabilir. Fakat bu etkiler altında olsanız dahi Satürn’ün desteği ile olaylara objektif ve gerçekçi olarak yaklaşabilecek, sorunlarla savaşabilecek gücü kendinizde bulacaksınız.

teraziTERAZİ

Bu Dolunay aile, yuva, ebeveynler ile ilgili konularla beraber, toplum önündeki duruşunuz ve kariyerinizle alakalı bir takım farkındalıklar yaşamanıza sebep olacak. Duygusal açıdan yenileyici, içsel anlamda derinlemesine gizli kalmış duyguları ortaya çıkarıcı bu etkiler altında yeniden varoluşunuzu sağlayabilirsiniz. Aile üyeleri ile aranızda oluşabilecek sürtüşmelere karşı temkinli olmalı, sakinliğinizi koruyarak dengesiz tavırlar sergilememeye özen göstermelisiniz. Sinirsel açıdan gerginseniz en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyerek çevrenize soğuk davranabilir, onların tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Kendinize olan güveninizin farkında olmalı, moralinizi yüksekte tutarak rahatlamaya çalışmalısınız. İçinizde eskiye ait her türlü duyguyu kopararak yepyeni tohumlar ekeceksiniz.

akrepAKREP

Bu Dolunay ile birlikte yakın çevre ile iletişiminiz artarken gündelik hayat içerisindeki koşuşturmalarınız fazlalaşabilir. Eğitim sektöründeyseniz bilgi alışverişinin yoğunlaşması söz konusu olabilir. Plüton’a yakın gerçekleşen bu Dolunay’da, içinizde var olan gerçek gücü ortaya çıkararak, derin, yoğun, duygusal, köklü değişimler yaşamaya devam edeceksiniz. Amaçlarınıza, fikirlerinize ve çalışmalarınıza karşı duran kişilerle güç savaşlarına girmemeli, kendi bildiğiniz yolda ilerlemeye devam etmelisiniz. Kariyerinize yönelik vermiş olduğunuz savaşta sağlığınızı tehdit eden durumlarla karşılaşmamak adına mümkün olduğunca kendinizi stresten korumalısınız. Aksi taktirde hastalıklarla mücadele etmeniz kaçınılmaz görünüyor.

yayYAY

Bu Dolunay kişisel kazançlar, kendinize verdiğiniz değeri sorgulayacağınız bir süreci göstermektedir. Gruplar içerisindeki çekişmeler, aşk hayatınızla ilgili problemler duygusal anlamda kısıtlanmışlık hissi ile dolmanıza neden olabilir. Kızgınlığınızı abartılı bir şekilde büyüterek içten içe kendinizi değersiz hissedebilirsiniz. Satürn’ün destekleyici açıları mukavemetinizi arttırmaya yönelik size güç verirken olaylara farklı pencereden değerlendirmelisiniz. Burada, bilmeniz gereken kişisel anlamda büyük bir değişim ve dönüşümün içinde olduğunuzdur. Finansal anlamda kazançlarınızı arttırmaya yönelik yapmış olduğunuz her türlü girişimin iyi ya da kötü sonuçlarını alacağınız bir süreçtesiniz.

oglakOĞLAK

Bu Dolunay’da kişisel konular ve ilişkilerle ilgili farkındalıklar yaşayacak, duygusal anlamda kendinizle ilgili bir takım kararlar almak isteyeceksiniz. Mars’ın zorlayıcı açıları sizi tepkisel yaparak patlamaya hazır bir bomba haline dönüştürürken, kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle, kariyerinize yönelik yapacağınız çalışmalarda büyük işler başarmak isteği ile hırslanabilir, kazanmak isterken egonuza yenilerek kayıp yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; olası tersliklere karşı toleranslı olmaya çalışmanızdır. Aksi taktirde, ortaklıklarınıza ve eşinize karşı yüksek reaksiyon gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınızla test edildiğiniz bu süreçte bir takım dersler çıkartarak farkındalık yaşamanız söz konusu.

kovaKOVA

Bu Dolunay’da kendinizi dış dünyadan soyutlayarak özünüze dönmek isteyebilirsiniz. Sosyal çevrenizle vakit geçirmek size zor gelirken; Mars’ın zorlayıcı açıları, özellikle kariyer ve eğitim hayatınızla ilgili konularda bir takım mücadelelere girmenize neden olabilir. Kendinizi bu tempo içerisinde zorlanmış, kızgın bulmanız mümkün görünüyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sizi zorlayan eş ya da ortaklarınıza karşı sabırlı davranarak onlara gereğinden fazla müsamaha göstermeniz sonrasında üzülmenizdir. Gereken tavrı ortaya koyarak sınırlarınızı belirlemenizde fayda var. Sağlığınızla ilgili gerekli tetkikleri yaptırmalı, bunları ertelememelisiniz.

balikBALIK

Bu Dolunay gelecekte yapmak istediklerinizi anlatan gruplar, arkadaşlar, organizasyon konularını içine alan evde gerçekleşmekte. Bu hususlar dahilinde bir takım farkındalıklar yaşayarak kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz. Ay’ın Jüpiter ile karşıt açısı aşk hayatınızla ilgili konularda duygusal patlamalar, abartılı heyecanlar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınız bu dönemde finansal konularda riskli adımlara yönelmemeli, gereksiz yere öne atılmamalısınız. Ay Plüton kavuşumu da duygusal anlamda derin, yoğun, köklü değişimler yaşamanıza sebebiyet verecek. Sizi zorlayan, agresif tarafınızı ortaya çıkaran güç savaşları ile mücadele etmek durumunda kalmanız yıpranmanıza neden olabilir. Direnç göstermeden olayları kabul etmeniz bir nebzede olsa bunların üstesinden gelmenize yardım edecektir. Psikolojik olarak kendinizi yüksekte tutun.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.