11 Ekim Merkür Terazi burcunda Retro hareketinde! Burçlar üzerindeki etkileri!

281

11 EKİM MERKÜR TERAZİ BURCUNDA RETRO HAREKETİNDE! BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

merkurterazideretro

4 Ekim Cumartesi 20:03’te Akrep burcunda Retro hareketine başlayan Merkür 11 Ekim Cumartesi günü Akrep’ten çıkarak Terazi burcunda Retro harekitine devam edecek.

Yükselen burcunuza göre okumalısınız.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu dönemde parasal konularda yeni başlangıçlar yapılmamalı. İmzalamak zorunda olduğunuz her türlü kontratı, belgeyi uzman kişilere de okutarak teyit etmelisiniz. Müşterek sahip olunan değerler, kredi, borç vs. gibi konularda problemler, aksamalar olacağı için beklemede kalmalı, geçmişte yarım kalan işlerinizi ele almalısınız. Bu dönem dijital ortamdaki çalışmalarınızı yedeklemeniz sonradan oluşabilecek kayıplar adına faydalıdır. (Merkür Retro’su bitinceye kadar 25 Ekim) Aşk ve sevgi ilişkilerinde duygu alışverişlerinin bol olduğu, manevi anlamda aldığınız hazzın arttığı, hayatın keyif veren taraflarını deneyimlediğiniz bir dönemdesiniz. Merkür’ün yönettiği 3. ve 6. evleriniz etkileneceği için özellikle her türlü yazılı anlaşmalar, iletişim ve eğitim ve iş ilgili konularda her hangi bir atılım yapılmamalıdır. Sağlıkla ilgili konular gündeminize gelebilir.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Bu dönem, iş arkadaşlarınızla birlikte geçmişe ait yarım kalmış projelerinizi ele almanız için uygundur. Sağlığınız ile ilgili konularda ihmal ettiğiniz kontrolleri yaptırmalısınız. Merkür bilgi alışverişi ile alakalı olduğu için gönderdiğiniz maillere, yapacağınız anlaşmalara, imza atacağınız her şeye önemle dikkat etmelisiniz. Bu konularda bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Bilgisayarınızda sizin için önemli olan bilgileri yedeklemeniz, olası bozulmalara karşı önlem almanız sonradan problem yaşamanızı engelleyebilir. Dikkatsizlik ve unutkanlıktan dolayı bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İş için bu dönem seyahat yapmak durumundaysanız bunu Retro bitimine ertelemenizi öneririm. (25 Ekim) Ev içinde angarya gördüğünüz işleri yapmak, dolap içlerini temizlemek, geniş çaplı bir düzenlemeye gitmek için uygun bir zaman. Bu süreç zarfında yolunda giden aşk ilişkiniz birden yönünü değiştirebilir, yanlış anlaşılmalardan dolayı aranızda sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla iletişiminize bu dönemde çok dikkat etmelisiniz. Merkür’ün yönettiği 2. ve 5. evleriniz etkileneceği için finansal konularda yeni başlangıçlar yapmamalısın.  Aşk ve çocuklar ile ilgili mevzularda da geçmiş dönemlerde gerçekleşen olayların gündeme gelmesi mümkün.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu dönem zarfında sevgiliniz, çocuklarınız ile ilgili konularda geçmişe ait bir takım üstü örtülü konular gündeme gelebilir. Bu konuları gün yüzüne çıkartmak ve onlarla yüzleşmek ilişkiniz açısından olumlu olacağı için konuşmaktan kaçınmamalısınız. Spekülasyon, borsa konularında yeni başlangıçlar yapmanız zarara uğramanıza neden olabilir. Yarım kalan işleri tamamlamak adına bu süreci değerlendirmeniz olumlu olacaktır. Merkür Retro’su bitinceye kadar (25 Ekim) sakinliğinizi korumaya özen göstermelisiniz. Zihinsel ve sanatsal faaliyetler, el becerileri ile uğraşmak bu dönemde rahatlamanızı sağlayabilir. Merkür’ün yönettiği 1. ve 4. evleriniz etkileneceği için bedensel sağlığa her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Yeni başlangıçlar yapılmamalı. Aile içi geçmişe ait mevzuların gündeme gelmesi söz konusu.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Aile fertleriniz, yuva, ebeveynlerle ilgili mevzularda geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Bu süreç zarfında ev almak, satmak, tamirat, yapılacak her türlü değişiklik, kontrat, anlaşmalar, vasiyet gibi konularda adım atılmamalıdır. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı öneririm. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmalısınız. Merkür’ün yönettiği 3. ve 12. evleriniz etkileneceği için iletişim konularında her hangi bir atılım yapılmamalıdır. (kitap çıkarmak, web sitesi açmak) Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili mevzularda geçmişe ait konular gündeme gelebilir. Bu süreç zarfında bilgi alışverişini içine alan her türlü konuda (seminer almak, vermek, work-shoplara katılmak vb.) yeni girişimler yapılması uygun değildir. Yarım kalan işlerinizi bitirmeye yönelebilirsiniz. Eğitim, öğretim, iletişim, yayıncılık (dergi çıkarmak, web sitesi açmak, reklam kampanyası), yazarlık ile ilgili alanlarda çalışıyorsanız bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Elektronik cihazlarda bozulma ihtimaline karşı bilgi kaybını engellemek adına yedekleme yapmanızı öneririm. Bu dönemde kontrat yapmak, yeni sözleşmelere imza atmaktan da kaçınmalısınız. Yapacağınız kısa tatiller için Merkür Retro’sunun bitimini (25 Ekim) beklemenizi tavsiye ederim. Merkür’ün yönettiği 2. ve 11. evleriniz etkileneceği geleceğe yönelik yapılacak özellikle yatırım amaçlı maddi girişimlerden kaçınılmalıdır. Bu dönem eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Özellikle sahip olduğunuz kazançlarınızı kendi güvenliğinizi sağlamlaştırmak adına yatırımlara yönlendirmek için uygun bir süreç değildir. Bunlarla ilgili yapacağınız her işlemi 25 Ekim’den sonraya ertelemelisiniz. Kontrat, projeler, dönem ödevleri, vasiyet, alım, satım, borç konularında önemle bir hamle yapmadan beklemede kalmalısınız. Merkür’ün yönettiği 1. ve 10. evleriniz etkileneceği için kariyere yönelik her türlü kişisel atılımlar mecbur olmadıkça yapılmamalıdır. Kendinizi değiştirerek özgüveninizi arttırmak istediğiniz bu dönemde hiçbir cerrahi müdahaleye girişilmemelidir.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Kendinizi ifade etmek zorunda kaldığınız her türlü konuyu akıcı enerjiler olmadığı için sonraki aya ertelemeniz sizin için uygun olacaktır. Beden sağlığınız, fiziksel görüntünüz ile ilgili konularda yapacağınız girişimleri Retro bitimine ertelemenizi öneririm. Merkür’ün yönettiği 9. Ve 12. evleriniz etki altında kalacağı için hayat felsefeniz ile ilgili düşüncelerinizde kararsızlık olabilir. İçsel anlamda kendinizi sorgulama sürecindesiniz. Ev almak, satmak, tamirat, yapılacak her türlü değişiklik, kontrat, anlaşmalar, vasiyet gibi konularda adım atılmamalıdır. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı tavsiye ederim. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmanızı tavsiye ederim.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. İçsel gözlem yapacağınız, kendi düşüncelerinizi analiz edeceğiniz, yalnız kalmaktan huzur duyacağınız bir süreçtesiniz. Kendi kontrolünüzün dışında gelişen olaylar canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Bu dönemde yapacağınız en güzel şey metafizik konulara yönelerek kendinizi geliştirmektir. Merkür’ün yönettiği 8. ve 11. evleriniz etkileneceği için arkadaş ilişkilerinize ve finansal yatırımlarınıza dikkat etmelisiniz. Algılarınızın yüksek olacağı bu süreçte gizli düşmanlarınızı keşfedebilir, gerçek dostlarınızın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Ekipçe yapılar işler, organizasyonlar, kolektif alanda yapılan faaliyetler, istenildiği hızda gerçekleşmeyebilir, birçok aksaklık ortaya çıkabilir. Bu süreç zarfında, yarınlarınızla ilgili gerçekleştirmek istediğiniz konuları hayata geçiremeyebilirsiniz. Plan ve proje yapmak adına bunları zihninizde organize edebilir, Merkür Retro’su bitiminde uygulamaya koyabilirsiniz. (25 Ekim) 7.ve 10. evleri temsil eden Merkür ortaklaşa işler, eş ve rakipleriniz ile ilgili konularla birlikte kariyerinize yönelik yapılacak adımlarda da yavaşlamalar meydana getirecektir. İletişimde problemler yaşanacağı için konuşmalarınızın yanlış anlaşılması söz konusu olabilir.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Retro döneminde, Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Kariyerinize yönelik yapacağınız yeni anlaşmaları bu dönem dondurmalı, gözlem yapmakla geçirmelisiniz. Bu süreç zarfında, geçmişe ait yarım kalan işlerinizi ele almanız için uygundur. Merkür’ün yönettiği 6. ve 9. Evleriniz de etkileneceği için, gündelik hayat içerisinde yolunda gitmeyen konular gündeme gelerek, bir takım pürüzler ortaya çıkarabilir. Yurtdışı bağlantılı yabancılarla yapılan iletişimlerde problemler yaşayabilirsiniz. Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için, yeni başlangıçlar yapılmamalı, yurtdışı bağlantılı yapacağınız her türlü anlaşma için uygun zamanı beklemelisiniz. Bu süreç zarfında gözlem yapmalı, Retro bitiminden sonra projeleri değerlendirmeye almalısınız. Yarım kalan işlerinizi bitirmeye yönelebilirsiniz. Eğitim, öğretim, iletişim, yayıncılık, (dergi çıkarmak, web sitesi açmak, reklam kampanyası) yazarlık ile ilgili alanlarda çalışıyorsanız bazı aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Elektronik cihazlarda bozulma ihtimaline karşı bilgi kaybını engellemek adına yedekleme yapmanızı öneririm. Bu dönemde, kontrat yapmak yeni sözleşmelere imza atmaktan da kaçınmalısınız. Yapacağınız seyahatler için Merkür Retro’sunun bitimini (25 Ekim) beklemenizi tavsiye ederim. Merkür’ün yönettiği 5. ve 8. evleriniz etkileneceği için ortaklaşa kazançlar ve aşk hayatınızda bir takım pürüzler ortaya çıkabilir.

balikBALIK VEYÜKSELEN BALIK

Retro döneminde Merkür yüzde yüz performansla etkisini gösteremeyeceği için yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Ortaklaşa edinilen paralar, miras, başkalarının varlıkları, vergi, banka, alacak verecek, borçlarla ilgili konularda geçmişe ait mevzular gündeme gelebilir. Eğer Retro döneminde bir sözleşme imzalamak durumunda iseniz mutlaka bilirkişilerin desteğini almanızı öneririm. Bunlarla ilgili yapacağınız her türlü işlemi 25 Ekim’den sonra yapmalısınız.Merkür’ün yönettiği 4. ve 7. evleriniz etkileneceği için iletişim konularında her hangi bir atılım yapılmamalıdır. (kitap çıkarmak, web sitesi açmak) Gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmayabilir, ya da yanlış birine gönderilmiş olabilir. Evinizdeki her türlü elektronik eşyanın bozulması söz konusu olabilir. Yanlış anlaşılmalar meydana gelmemesi için eş ve aile üyeleri ile diyaloğunuzu da dikkat etmelisiniz. Bu dönem evde yapılacak tadilat ve tamiratlar için uygun bir dönem değildir.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.