1 Eylül Başak Burcunda Halkalı Güneş Tutulması, 3 sene Etkili, Kadersel Değişimlere Giriyoruz!

357

 

1 Eylül Başak Burcunda Halkalı Güneş Tutulması, 3 sene Etkili, Kadersel Değişimlere Giriyoruz!

1 Eylül saat 12:04’de Başak burcunun 9 derecesinde Kuzey Ay Düğümlerinde Güneş Tutulması gerçekleşti. Ülkemizden görülemeyen bu halkalı Güneş Tutulması Asya ve Afrika’da görülebilirken, etkilerinin kesinlikle küresel olacağını bilmemiz gerekmekte.

Yeni temalar içeren sonbaharın son Halkalı Güneş Tutulması birçok önemli sabit yıldızın etkisi ile de tetiklenmekte. (yarınki yazımda detaylarına gireceğim)

1 Eylül Başak burcunda gerçekleşecek olan Halkalı Güneş Tutulması balık enerjileri ile buğulan gözlerin Başak enerjisi ile açılmaya zorlanmasına neden olacak. Bu önem artık hayalperestliği rafa kaldırıp daha fazla realiteyi yaşantımıza sokmanın zamanının geldiğini vurguluyor.

Buna benzer bir tutulmayı 1997 yılında yani bundan 19 sene önce yaşadık. Bu Güneş tutulması Merkür Retrosu ile birleştiği için geçmişte yaptığımız hataları analiz etme ve bunları derinlemesine fark etme olanağı da verecek.  Her birimiz 19 sene önce yaşadığımız deneyimi irdelemeliyiz. Çünkü aynı etkiler bu zamanda geçerli olacak. O zamanki sınavları geçemediysek yeni testlerinde kapıda olduğunu bilmekte fayda var!

Bu halkalı Güneş Tutulmasında gökyüzündeki en önemli gezegen açısı Satürn Neptün karesi ve tabii ki de gökyüzünde bazı sabit yıldızın etkileri de gündemde olacak.

Gökyüzündeki şu an görülen baskın Satürn Neptün karesi 1989 yılında kavuşum enerjileri ile start verdi. Bu etkinin başlaması ile birlikte kişisel bazda sahip olduğumuz ideallerimiz, inançlarımız, hayallerimiz çok derinden etkilenmeye başlarken ( Neptün kaçıncı evinizde ise) Satürn ağır baskılar, disiplin, korku, endişe duyguları ile yaşadığımız heyecan ve hevesleri söndürerek kısıtlamaya başladı. Zaten fark etmekte güçlük çektiğimiz Neptün’ün sesi iyice duyulmaz oldu. Satürn Neptün karesi 2020 ye kadar bizi huzursuz etmeye devam edecek. Sosyal politik alanlarda dersler alacağımız gibi, çözülmeler, bırakmalar, hatalar, skandallar, yanılgılar, karmaşa, belirsizlik, yanlış anlaşılmalar haritamıza göre bizi sınayacak.

Öyleyse bu dönem içinde her birimizin kendi hayatımızı masaya yatırıp bu yıllarda neler düşündüğümüzü, hayallerimizi, nelerin gerçekleştiğini veya gerçekleşmediğini, hangi konularda depresif hissettiğimizi irdelememiz olacaktır. Bilmemiz gereken şu ki; her şey olması gerektiği gibi gerçekleşti. Eğer biz birey olarak yaşadıklarımızdan dersler alabildiysek ve kendimizi değiştirdiysek bu deneyimler için bize bunları yaşatanlara teşekkür etmeliyiz. Bu yıllar arasında edindiğimiz her türlü tecrübe birçok konu ile yüzleşmemize sebep olurken kimi zaman okyanusun en derinlerine inerek kaybolduk, kimi zaman yüzeye çıkmakta zorlandık, kimimiz ise sakin bir limana demir atmayı başardık.

Farkındalık geliştirmemiz gereken nokta; gelecekten umudumuzu kaybetmemek, bizi aşağı çeken, depresyona iten, kedere boğarak hayal kırıklığı yaşatan olaylar ve kişilerden uzaklaşmaktır.

Eğer hayatınızda tutunacak bir amacınız varsa bu yolda azimle ilerlemeye devam edin, kendi ideallerinize sımsıkı sarılın. Bedensel ihtiyaçlarınız yanında ruhsal ihtiyaçlarınızı da aynı oranda ön plana çıkarın. Bu dönemde edindiğiniz bilgeliği özümsediyseniz hayatınızda derin değişim ve dönüşümlere kapı açabileceğini bilin. Edindiğiniz bilgeliği ne kadar paylaşırsanız bunların size geri döneceği bilin. Yüksek bilinç size doğru yolu içinizde aramanız gerektiğini söylüyor. Eğer onun sesini duyabilirseniz önünüzdeki karanlığın bir mağarada yürürken güneşe doğru çıkan biri gibi aydınlandığını göreceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde 24 Ağustos tarihinde gökyüzünde önemli bir olay gerçekleşti; her iki yılda bir buluşan ( 10. 07. 2008, 31.07.2010, 15.08.2012, 25.08.2014) Mars Satürn ve Antares tekrar bir araya geldi ve bizi zorlu koşullara sürüklemeye başladı.

Şu an Yay burcundaki Satürn kendi inançlarımız üzerinde bir takım hiyerarşileri baskı ile oturtmaya çalışıyor. Ancak Antares ( obsesyon, kötülük, yıkıcılık, kışkırtıcı enerjileri) ve Mars bu duruma direnmemize neden oluyor. Bu durum ruhsal anlamda kızgınlık ve öfke yaşamamıza neden olurken Neptün’ün gerçekleri gizleyen enerjisi içimizdeki ateşin sönmesine neden oluyor. Bu enerjiler altında üzerindeki baskıdan dolayı depresyona girme eğilimi olan kişilerin destek alması gerçekten önemlidir.

21 Aralık 2017 de Satürnün Oğlak burcuna girmesi ile birlikte Neptün’ün alaşağı eden enerjilerini dağılmaya başlayacak.

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Astrolog Jale Muratoğlu

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.