Venüs Boğa burcuna geçiyor, burçlar üzerindeki etkileri

551

VENÜS BOĞA BURCUNA GEÇİYOR,

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Venüs 30 Mayıs’ta Koç burcundan çıkarak 24 Haziran’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek.

 Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Boğa’ya geçmesi ile birlikte ikili ilişkilerin altı çizilerken ağır ve temkinli hareket etmemiz söz konusu. Sevgiye duyduğumuz ihtiyaç artarken hayatımızdaki kişilere daha güçlü bağlanmamız mümkün olabilir. Önemli olan fazla sahiplenerek karşımızdakini sıkmamaktır. Adı konulmamış ilişkiler bu dönem daha da sağlamlaştırılmaya çalışılabilir. Venüs Boğa’da iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; tembellik yapma isteğimizin fazla yüzeye çıkması sebebiyle sorumluluklarımızı bir kenara bırakarak hayatın keyifli yönelmek olacaktır. Maddiyata fazla önem verenler için bu etkiler finansal anlamda paralarını arttırmak üzere içlerinde bir dürtü oluşmasına neden olacaktır.

30 Mayıs Boğa burcundaki Venüs ile Yengeç burcundaki Merkür üçgen açı içerisinde olacak.  Bu enerjiler altında sosyalleşerek gruplar içerisinde daha fazla yer almak  istenebilir. Aşk hayatı canlanırken mutluluk, huzur ön plana çıkabilir. Romantik ortamlarda bulunmak, yetenekleri ortaya çıkartacak yaratıcı faaliyetlerde bulunmak ve daha fazla sanatla ilgilenmek söz konusu olabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; karşı tarafa olan düşünceleri net ve açıkça ortaya koymaktan kaçınmamaktır.

04 Haziran Boğa burcundaki Venüs ile Balık burcundaki Neptün sekstil açı içerisinde. İkili ilişkiler ön plana çıkarken gruplar içerisinde sevilen dostlarla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Aşk uğruna yapılan fedakarlıklar, evrensel sevgiyi hissetmek üzere yapılan meditatif etkinlikler, sanata olan düşkünlüğümüzü ortaya çıkaracak geziler yapmak mümkün. Kırılan kalpler bu dönem onarılabilecektir.

08 Haziran Boğa burcundaki Venüs ile Oğlak burcundaki Plüton üçgen açı yapacak. İlişkiler yolu ile dönüşümler söz konusu olurken derinleşme ve birleşme arzusu ön plana çıkacak. Daha paylaşımcı ve sahiplenici bir tutum sergilenebilir. Bitmek zorunda olan ilişkilerin sancılarını daha kolay göğüslemek mümkün olacak. Toplum önündeki duruş diğer insanlar tarafından taktir görebilir.

13 Haziran Boğa burcundaki Venüs ile Akrep burcundaki Satürn 180°’lik karşıt açı içerisinde. Bu dönemde ise ciddiyet isteyen ilişkilerde zorlanma, baskı, karamsarlık, aradığı sevgi ve ilgiyi bulamama söz konusu olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken ön önemli nokta sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Böbrek, diyabet, üreme organları ile ilgili gereken tetkikler yapılmalıdır. Parasal anlamda bazı sıkıntılar gün yüzüne çıkabilir.

18 Haziran Boğa burcundaki Venüs ile Yengeç burcundaki Jüpiter sekstil açı içerisinde.  Hayat boyunca aranılan aşkla karşılaşmak mümkün olabilir. Daha fazla sosyal organizasyonlara davet edilmek ve buralarda boy göstermek söz konusu. Beraberlikleri olanlar aralarındaki sevgiyi daha yoğun hissedecekler. Maddi açıdan fırsatlar çıkarken finansal anlamda gelişmeler yaşanabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta; müsrif tutumlardan kaçınmaktır.

Venüs Boğa Burcuna giriyor; Yükselen burçlara göre etkileri:

Koç ve Yükselen Koçlar

kocVenüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kendinizi şımartmanız ve mutlu olmanız için para harcamak isteyeceğinizi gösteriyor. Değerli eşyalar satın almak isteyebilirsiniz. Para her zamankinden daha fazla sizin için önemli olabilir. Bugüne kadar fark etmediğiniz özelliklerinizi keşfederek onları geliştirmek ve bunları maddi yönde getiri elde edebilecek şekilde kullanmak isteyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlerden daha fazla getiri elde edebilirsiniz.  6. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; kariyerinize yönelik fırsatlar yakalayabilir, iş ortamındaki olanaklardan daha fazla faydalanabilirsiniz. Bozulan sağlığınız iyileşmesi de mümkün görünüyor.

Boğa ve Yükselen Boğalarboga-venus Burcunuza giren Venüs farklı sosyal ortamlara girerek boy göstermek isteyeceğinizi gösteriyor. Kendinizi daha alımlı ve gösterişli yapmak adına bazı girişimlerde bulunabilir, hatta komple görüntünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Karşı taraf sizi her zamankinden daha sıcak ve samimi görebilir. Anlayışlı tavırlarınız ile onların kalbini kazanabilirsiniz. 5. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; seyahat imkanları bulabilir, aşk ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava yakalamanız ve güzel haberler almanız mümkün olacak. Bunun yanında yurtdışı bağlantılı işlerinizde bazı hareketlenmeler ve olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Çocuklarınızla güzel vakitler geçirme imkanı bulabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

ikizler-Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte iç sesinizi dinlemek üzere yalnız kalmak isteyeceğinizi, kalabalık ortamlara girmekten kaçınacağınızı gösteriyor. Bu zaman zarfında kendinizi derinlemesine analiz ederek, yaşadığınız olumsuz durumları irdeleyerek farkındalık yaşamanız mümkün görünüyor. Kendinize fazla yüklenerek acımasız davranmaktan kaçınmanız gerekmekte. Okült konulara eğilmek derinleşmeniz ve kendinizi geliştirmeniz açısından fayda sağlayabilir. 4. ve 8. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ortaklarınızla birlikte yaptığınız işlerden bazı faydalar elde etmeniz söz konusu olabilir. Özellikle yuvanızda aileniz ve ebeveynlerinizle güzel vakitler geçirmek size oldukça iyi gelecek.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

yengec-Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte farklı çevrelerde güzel partilere katılabileceğinizi gösteriyor. Özellikle toplumsal fayda adına çalışan bazı dernek ve kulüplere üye olmak isteyebilir, onlarla çeşitli organizasyonlara katılarak gönüllü çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sizi manevi anlamda oldukça rahatlatabilir. Maddi kaynaklarınız bu dönem yaptığınız yatırımlarla daha da artabilir.  Çevrenizdeki kişilerin desteğini görebilirsiniz. 3. ve 7. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; süregelen adli davalarınız, hukuksal konularla ilgili pozitif gelişmeler sizi oldukça rahatlatabilir. Özellikle ikili ilişkilerde eş ya da ortaklardan kaynaklanan sorunların çözüleceği bir dönemdesiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlaraslan- Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız bu alanlarda maddi imkanlarınızı genişletmek adına bazı girişimlerde bulunacağınızı gösteriyor. Kariyerinizde bir üst basamağa çıkmak adına bazı olanakların önünüze çıkması ve bunları değerlendirmeniz söz konusu olabilir. Çevrenizdeki güçlü kişilerin desteği ile ilerlemeniz mümkün. Özellikle çalışma ortamınızda daha sakin, rahatlatıcı bir havanın estiğini görebilir, kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. Annenizle ilgili bazı konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 2. ve 6. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; sağlığınızı ilgilendiren konularda alacağınız olumlu haberlerle sevinebilirsiniz. Kabiliyetlerinizi ortaya koyacak çeşitli işlere girişmeniz de bu döneme denk gelebilir.

Başak ve Yükselen BaşaklarbasakkVenüs yaklaşık bir aylık bu süreçte yeni yerler görme ve bazı yeni başlangıçlara adım atmanıza imkan tanıyacak. Gideceğiniz yerlerde yeni insanlarla tanışabilir, onların deneyimlerinden faydalanabilir, güzel vakit geçirebilirsiniz.  Yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili beklediğiniz haberleri bu dönem almanız söz konusu. Karşınıza çıkan olanaklar yeni bağlantılar kurmanıza  hatta yeni ortaklıklara imza atmanıza neden olabilir. Eğitim alanında size zor gelen çalışmaları daha kolay bitirebilirsiniz. 1. ve 5. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yapacağınız yurtdışı seyahatinde uzun süredir beklediğiniz aşk kapınızı çalabilir. Birlikte mutlu, bol eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler

teraziiVenüs yaklaşık bir aylık bu süreçte eşiniz veya ortaklarınızdan gelen maddi imkanlarınızın genişleyeceğini gösteriyor. Nakit olmayan kaynaklarınızda da olumlu artışlar elde edebilirsiniz. Daha önce borç verdiğiniz alacaklınız ile iyi iletişimde bulunarak paranızı geri almanız söz konusu olabilir. Miras davanız varsa ve sonuçlanmamışsa bu dönemde pozitif gelişmeler yüzünüzü güldürebilir. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; Okült konulara olan ilginiz daha da artarak bu konuda bilginizi genişletmek isteyebilirsiniz. Yaşadığınız mekanı daha da güzelleştirmek için yeni eşyalar satın alabilir, mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Evinizde organizasyonlar yaparak dostlarınızı ağırlamak bu süreçte size oldukça iyi gelecek.

Akrep ve Yükselen Akrepler

akreepVenüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle ikili ilişkilerde, eşiniz ve ortaklarınızla ilgili hususlarda bazı gelişmelerin olacağını gösteriyor. Beraberlik yaşadığınız biri yoksa yeni bir aşka yelken açmak isteyebilir, hayatınıza anlam kazandırabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlarınızın desteğini yanınızda hissetmek ve onlarında fikirlerinden faydalanmak arzusunda olacaksınız. Aynı zamanda aranızın iyi olmadığı kişilerle huzuru yakalamanız da mümkün. Mahkemeler ve hukuksal konularla ilgili beklediğiniz haberler olumlu sonuçlanabilir. 3. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; bu süreçte yalnız kalmak yerine kalabalık ortamlarda topluluklar içine katılmak ve birlikte güzel vakitler geçirmek arzusunda olacaksınız.

Yay ve Yükselen Yaylar

yay-Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sağlığınızla ilgili konulara gereken önemi vermeniz göstermeniz gerektiğinin altını çizmekte. Gerekli kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Günlük yaşamınızda çalışma şeklinizi farklılaştırma eğiliminde olabilir, hayatınıza bazı yenilikler getirmek isteyebilirsiniz. İş yaşamınızda birlikte çalıştığınız kişilerle yaşadığınız olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Yaptığınız iş sizi memnun etmiyorsa köklü bir değişiklik yapmak ve yeni iş tekliflerini değerlendirmek yoluna gidebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız artan iştahınızı dizginlemek zorunda olduğunuzu da bilin. 2. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; kabiliyetlerinizi daha da geliştirerek onlardan maddi anlamda kazanç elde etme yoluna gitmeniz mümkün görünüyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

oglak-Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sosyal çevrenizin hareketleneceğini, bir çok davet ve organizasyonda boy göstereceğinizi gösteriyor. Eğlence hayatına daha fazla meyletmeniz nedeniyle bulunduğunuz ortamlar sizi mutlu edebilir. Arkadaş çevrenizden gelen tekliflerle hayatın daha da renklenecek. Aşk hayatınızda da bazı değişikliklerin olması hatta yeni biri ile tanışmanız da mümkün görünüyor. Sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız farklılık yaratacak eserler ortaya koymanız söz konusu olabilir. 1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapması;  sevgilinizle yurtdışın seyahatler yapabileceğinizi ve buralarda yeni ve farklı tecrübeler kazanmaktan büyük keyif alacağınızı gösteriyor.

Kova ve Yükselen Kovalar

kova-Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle yuvanız, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konuların altını çizecek. Özellikle size ihtiyaç duyan ebeveynlerinize el uzatmak, onların sorunlarını çözmek durumunda kalabilirsiniz. Ailenizle yaşadığınız ortamda hissettiğiniz sükunet, huzur, güven duyguları sizi sarıp sarmalayacak. Kendinizi oldukça şanslı hissedeceksiniz. Aynı zamanda iç dünyanıza çekilerek biraz kendinizle baş başa kalmak ve geliştirmek istediğiniz yönleri düşünmeye zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte yaşadığınız yeri daha da gösterişli hale getirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni mobilyalar, değerli eşyalar satın alabilirsiniz. Yeni bir eve taşınmanız da mümkün görünüyor. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; manevi anlamda bazı farkındalıklar yaşamanız ve derinleşmeniz söz konusu olabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar

balikVenüs yaklaşık bir aylık bu süreçte dargın olduğunuz arkadaşlarınızla aranızı düzeltmek üzere bazı girişimlerde bulunabileceğinizi gösteriyor. Özellikle kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevrenizle ilgili ilişkilerinizi kontrol altına almak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız apartmandaki komşularınızla bazı konuları görüşmek üzere toplantılar yapabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlere katılmak üzere bazı planlar yapabilir, çeşitli sergi, gösteri, konserlere giderek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca edindiğiniz bilgileri başkaları ile paylaşmak adına bazı seminerler vermeniz de mümkün. Eğer bir kitap yazma girişiminiz varsa çalışmalarınıza hız verebilir, bilgilerinizi toparlayarak eserinizi ortaya koyabilirsiniz. 7. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ikili ilişkilerde (eş ve ortaklar) olumlu gelişmeler sizi mutlu edebilir. Geleceğinizi tekrar inşa etmek adına bazı düşüncelerinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.