Terazi Burcu Özellikleri

4798

TERAZİ BURCU
24 Eylül – 23 Ekim

Dengenin ve asaletin burcu olan Terazi için hak, hukuk, adalet gibi kavramlar çok önemlidir. Terazi burçlarının ruhu adeta her şeyi hesaplamak üzerine sistematize olmuş gibidir. Sanki tüm bedeni ve duyguları bir terazinin kefelerine konmuş gibidir ve inanılmaz bir hassaslıktadır. Dengeden hoşlanan Terazi burçları, bozulduğu zaman onu tekrar aynı seviyeye getirmek için elinden ne gelirse yaparlar. Her konuda insani davranmak ve herkese eşit mesafede durmaktan çok hoşlanırlar. Kişiler arasında denge kurmak, küsleri barıştırmak adeta Terazi burçlarının vazifesidir.

Yapı olarak oldukça meraklı olan Terazi’lerin, başkalarının iç dünyalarına ve özel hayatlarına ilgisi fazladır. Akıl vermeyi ve insanları yönlendirmeyi severler. İyi niyetli tavırları, dostluğu, yardımseverliği ve samimiyeti ile en iyi arkadaş adayı Terazi burçlarıdır. Acil durumlarda akla ilk sırada geldiklerini söylemek mümkün.

Yalnızlığı sevmeyen, topluluklar içinde olmaktan, sosyalleşmekten büyük keyif alır Terazi burçları. Kaliteden oldukça iyi anlarlar zira oldukça kaliteli olduklarını söyleyebiliriz. Lüks mekanlarda boy göstermek ve farklı çevreden insanlarla tanışmak Terazi burçlarının hoşuna gider.

İnsanları anlamaktan, onların değer yargılarını, sosyal ilişkilerini irdelemekten büyük haz duyan Terazi burçlarının ilgisini sosyoloji, din ve psikoloji gibi konular çeker. Bir topluluk içinde, uzun uzun tartışarak kendi fikirlerini tüm incelikleri ile anlatan birini görürseniz işte o Terazi burcudur. Genelde uzlaşmacı ve sakin bir görüntü çizseler de adaletsizliğin olduğu bir ortamda seslerini çıkarmaktan çekinmezler.

Terazi burçları yönetici gezegeni Venüs’ün etkisiyle iç dünyasındaki zerafeti, stilistlik, güzellik uzmanlığı, sanat yönetmenliği gibi alanlarda dışa vurmaktadır. Eğlenmek, gezmek, iyi giyinmek için para harcamaya bayılırlar. Pahalı hediyeler alarak dostlarını mutlu etmek Terazi burçlarını oldukça sevindirir. Her durum ve şartta arkanızı yaslayacağınız hakiki bir dost arıyorsanız işte Terazi burcu karşınızda! 🙂

Terazi Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Bir Terazi kadınına erişmek, dünyasını anlamak ve onu etkilemek mi istiyorsunuz;  o zaman size vereceğim ip uçlarını not etmek için kalem ve kağıdınızı elinize alın ve adımlarınızı ona göre atın. Yumuşak, ılımlı, zarif, gösterişi seven kadınsı yanım! Bu yönümü çok seviyorum. İnsanları etkilemek, onların bakışlarını üzerime çekmek, bir ortamda göz önünde olmak ve fark edilmek, tamamen yöneticim Venüs’ün suçu. Devamını oku…

Terazi Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Bir Terazi erkeği ile karşılaşmışsanız onu fark etmemeniz neredeyse imkansız gibidir. Çünkü Eros sihirli değneğini benim üzerime değdirdi ve tüm kadınların gözlerini bana çevirmesine neden oldu! Bir kadını etkilemek mi? İddia ediyorum bunu benim kadar iyi bilen çok az erkek vardır. Oldukça zevkli, kibar, ince tavırları olan, güzelliklere hayran, güvenilir bir o kadar da kalbi temiz bir erkeğim. Devamını oku…

Terazi Burcu Anahtar Kelimeler:
uyumluluk, diplomasi, girişken, ilişkilere önem vermek, arkadaş canlısı, çekicilik, dürüst olmak, adalet, kibarlık, huzur isteği, tatlı dilli olmak, kararsızlık, karşı tarafın çıkarlarını düşünmek.