Oğlak Burcu Özellikleri

4736

OĞLAK BURCU
22 Aralık – 20 Ocak

Hareketleri kararlı ve ince planlanmış, fazla dikkat çekmekten hoşlanmayan, sakin sakin ortamı izlerken fikirlerini de gerektiği yerde ifade eden kişilerdir Oğlak burçları. Sakın onları hafife almayın! Oğlak burçları sessiz, sakin görünüyor olabilir ama istikrarıyla bir çok burca üstün gelme yetenekleri ile donatılmış durumdalar. Onların azmi, zekası ve kararlılığının önünde kimse duramaz.

Ruhu hep daha yükseğe çıkma arzusu içinde yanıp tutuşur ve davranışları da buna göre şekillenir Oğlak’ların. Bir ortama girdiğiniz zaman kariyerinde başarılı olmuş, hedefleri net, güçlü insanlar arasında arayın Oğlak burçlarını. Çalışkanlığı ve sebatkarlığıyla çevresindeki kişilerin dikkatini çekmelerinin yanı sıra, onları daha üst mevkilere çıkaracak insanların yanında yer almaktan hoşlanırlar. Toplum tarafından yüceltilen, yüksek kariyer sahibi kişilere karşı ilgi duyar ve onları takdir ederler.

Oğlak burçları Satürn gezegeninin yönetimindedir. İnsanın iç ve dış dünyasını disipline eden, kararlılık, çalışkanlık, planlama yeteneği ve sorumluluk aşılayan bu gezegenin etkilerini Oğlak burçlarında açıkça görebilirsiniz. Ruhlarının derinliklerinde adeta olgun bir ruh var gibidir.

Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Bıkmadan, yorulmadan, devamlı çalışma halindedir Oğlak burçları. Sükunetli yapısı onların sadece dış kabuğudur, aslında çetin bir ceviz gibidirler. Baskılar, düş kırıklıkları, yıpranmalar karşısında alabildiğine direnir ve büyük bir güçle hayatlarına devam ederler.

Oğlak kadını ya da erkeği toplum normlarına uymayı, eski gelenek ve göreneklere bağlı kalmayı sever. Özellikle sosyal ortamlarda büyüklerine saygıda kusur etmez, kuralları yıkacak şekilde davranmaz, onların bilgeliğine derin bir hürmet hissi içinde olurlar. Kimi zaman geçmiş kuşakların öğretilerine sıkı sıkıya bağlı olduklarına şahit olabilirsiniz.

Evlilikte, maddi ve manevi dengeyi yakalamak ister Oğlak insanı. Geleceğinin emin eller altında olduğuna, yaşlandığı zaman ihtiyaçlarını karşılayabileceğine emin olduğunda evlendirme dairesinin yolunu tutmaktan onu kimse alıkoymayacaktır.

Oğlak Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Demek benim gibi bir Oğlak kadınından hoşlandınız, ama onun nasıl biri olduğunu, nelerden hoşlandığını öğrenmek istiyorsunuz. O zaman bu yazıyı okusanız çok iyi olacak! Bir Oğlak Kadını olarak beni toplum içinde birçok meslekte görmeniz mümkündür. Bir iş yerinin son derece ciddiyetli üst düzey yöneticisi olabildiğim gibi eşimin arkasında ev hanımı olarak hayatıma devam ediyor olabilirim. Ancak her nerede ve hangi işi yaparsam yapayım yönetici gezegenim Satürn’ün etkilerini tüm hayatımda yansıtan biri olarak karşınıza çıkarım. Devamını oku…

Oğlak Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Bir erkekle tanıştınız ve Oğlak burcu olduğunu öğrendiniz! Onu kendinize aşık etmek istiyorsunuz, başka erkek bulamadınız mı? Bilin ki zorlu bir yolculuğa çıktınız. Yine de “olsun ben kararlıyım ve onu elde etmek istiyorum” diyorsanız o zaman bari verdiğim ipuçlarını takip edin de yolunuz biraz kolaylaşsın… Oğlak Erkeği deyince aklınıza gelmesi gereken ilk şey, bizim Satürn tarafından yönetildiğimizdir. Satürn; soğuk, sert, disiplinli ve kuralcı gezegen… Satürn’ün izlerini derin derin ruhumda yaşamaktayım. Devamını oku…

Oğlak Burcu Anahtar Kelimeler:
sabırlı olmak, otorite, kararlı olmak, yazılı kanunlar, zorluklara karşı dayanıklı olmak, kendine saygı duymak, pratik olmak, hırslı olmak, görev adamı olmak, planlı ve programlı çalışmak.