Kova Burcu Özellikleri

4709

KOVA BURCU
21 Ocak – 19 Şubat

Çevrenizde etrafını anlaşılmaz gözlerle inceleyen, sıra dışı, hatta tuhaf giyimli biri mi var? Muhtemelen zodyağın en marjinali olan Kova burcu ile karşılaştınız. Kova burçları çevreleri tarafından pek anlaşılmadıklarını düşünürler. Ruh halleri sık sık değişen bir yapıdadır. Belki de tuhaf görünmeleri bu sebeptendir. Gerçekten de tarih sahnesine baktığınızda birçok dahi Kova’nın kendi dönemlerinde anlaşılamadığını ve toplum tarafından yargılandığını görebilirsiniz.

En bilinen özelliklerinden biri, özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olmasıdır Kova burçlarının. Birinin boyunduruğu altına girmekten, baskısından, istemediği işlere zorlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs olmasından dolayı bu gezegenlerin onlara verdiği akıl ile diğer insanlardan ayrılır ve üstün başarılar sergileme imkanı elde ederler. Her şeyi inceleme merakı Kova burçlarının içinde önlenemez bir duygudur. Ta ki, bilinmeyen onlar için bilenen oluncaya kadar.

Kova burcu insanı diğer insanlara göre daha geniş bir vizyona sahiptir. Başkalarının algılayamadığı konuları doğası gereği daha kolay idrak ederler. Adeta zamanın ötesinde yaşayan, bulunduğu çağdan daha ilerisini düşünebilen, hissedebilen bir algı seviyesindedirler.

Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verirler. Toplum adına bir şeyler yapmak Kova burçlarının gönlünde yatan bir idealdir. İnsanları severler ve yeni bilgiler edinme isteği yüzünden değişik kişilerle tanışmadan duramazlar. Kova burçları çevresindeki kişilere, düşündüklerini net bir şekilde söylemekten hoşlanır. Yalan söylemekten, insanları aldatmaktan ise hiç hazzetmezler. Hatta onaylamadığı durumları açık açık belirtip, direkt sorularıyla karşısındakileri şaşırtabilirler.

Kova burcu kadını ya erkeğinin daima ileriye baktığını, bakış açısını hep geniş tuttuğunu söylemeliyiz. Geçmişte değil gelecekte yaşarlar. Bu nedenle genç kuşaklarla kolay anlaşabilir, gelişen dünyaya uyum sağlayabilirler. Yenilikler, değişiklikler Kova burcunun ruhunun zenginliğini adeta artırır. Aklı ve zekası sayesinde size ummadığınız bir hayatın kapılarını açabilecek birisi varsa o da Kova burcudur! 🙂

Kova Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Benim gibi bir Kova kadınını tanımaya mı çalışıyorsunuz?  Peki nasıl bir yere geldiniz biliyor musunuz? Siz gidip bir yere arabanızı park ettiniz ve çevrenizi tanımaya çalışıyorsunuz. Evet, burası hiç sıcak bir ülke değil, çöl hiç değil, siz kutuplardasınız!  Bunu aklınızın bir köşesine yerleştirirseniz beni anlamanız daha kolay olur! Yani aklınızda tutmanız gereken ilk bilgi; benim ruhumda buzdan bir dağ olduğudur! Devamını oku…

Kova Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Benim gibi bir Kova erkeği ilginizi mi çekti? Beni yakından tanımak mı istiyorsunuz? Çok mu aradınız bilemeyeceğim ama baştan söyleyeyim, ne şimdi ne de ileride sizin hayallerinizi süsleyen romantik, beyaz atlı prens ya da sizi kötülüklerden korumak için savaşan maskeli Zoro olamayacağım! Özür dilerim… Evet… Tüm açıklığı ile gerçekleri su yüzüne çıkaralım ve siz de karşınızda nasıl bir erkek durduğu hakkında biraz bilgi sahibi olun. Devamını oku…

Kova Burcu Anahtar Kelimeler:
idealist olmak, bilimsel konular, dost canlısı olmak, özgürlük ihtiyacı, astroloji, hümanist olmak, entellektüellik, monotonluğu sevmemek, deli dolu olmak, gelenek ve göreneklere karşıtlık.