Merkür Yengeç burcunda ilerliyor, burçlar üzerindeki etkileri

496

MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA İLERLİYOR,

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

30 Mayıs- 14 Temmuz arası Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Ancak bu tarihler arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle belirli günlerde tekrar ikizler burcuna geçerek geçmişe ait göz ardı ettiğimiz konuları tekrardan ele almamıza neden olacak.

  • Merkür; 7 Haziran’da Yengeç Burcu’nda Retro hareketine başlıyor
  • Merkür; 18 Haziran’da İkizler Burcu’na dönüyor ve Retro hareketine devam ediyor.
  • Merkür; 2 Temmuz’da İkizler Burcu’nda direkt harekete devam ediyor ve 14 Temmuz’da tekrar Yengeç Burcu’na giriyor

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zeka seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler. Bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; düşüncelerimizin objektiflikten uzaklaşması ve subjektifliğe kayması olacaktır. Duygularımızın esiri olmadan hareket etmemiz son derece önemlidir. Dış etkenlere karşı açık olacağımız bu süreçte en ufak olumsuzluktan fazlasıyla etkilenmemiz ve içe çekilmemiz söz konusu olabilir. Bu dönemde net olmak son derece mühim. Haritamızda Yengeç hangi evdeyse o konular dahilinde dolambaçlı yollara sapmak, duygularımızı açıkça ortaya koyamamak, vesvese, telaş, huysuzlanma ve kapris yapmamız söz konusu olabilir. Özellikle 7 Haziran-2 Temmuz arası Merkür Yengeç burcunda Retro olacağı için aile temaları ile ilgili geçmişe ait konular ön plana çıkabileceği gibi anne ve kadınlarla ilgili konularda gündem maddesi haline gelebilir.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekaya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

19 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür Balık burcundaki Neptün ile üçgen açı içerisine girecek. Bu etkiler altında okült konularda kendilerini geliştirmek isteyenler işinin ehli kişilere ulaşarak aydınlanmak üzere kendilerini geliştirebilirler. Algıların açık olacağı bu günlerde hislerle hareket etmek mümkün. Yaratıcılığını kullanarak çalışan kişiler bu etkiler altında yeteneklerini ortaya çıkartacak eserler meydana getirebilirler.

21 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Plüton 180°’lik karşıt açı yapacak. Karşılaşılan olayları gereğinden fazla büyütmek, gereksiz kapris ve vesvese yapmak söz konusu. Bu etkiler altında düşüncelerde karamsarlık, takıntılı tavırlar oluşacağı için büyüyen öfke kontrol altına alınmaya çalışılmalıdır. Niyetlerimizi belirgin bir şekilde karşı tarafa aktarmalı, gereksiz şüpheye mahal vermemeye özen göstermeliyiz.

24 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür ile Akrep burcundaki Satürn üçgen açı içerisine girecek. Ele aldığımız konuları son derece ciddi, dikkatli, metodik ve organize olarak bitirebiliriz. En ufak ayrıntı bile gözümüze takılabilir. Bu enerjiler altında sabırlı, itinalı, titiz, özenli olacağımız için, özellikle bu tarihlere anlaşmalar, önemli konuşmalar, görüşmeler, konferansları denk getirilebiliriz.

24 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür ile Koç burcundaki Uranüs kare açı içerisinde olacak. Düşüncelerimizin sık sık değişmesi, üzerinde çalıştığımız konulardan sıkılmamız, verdiğimiz sözleri tutamamamız söz konusu olabilir. Bugün adını koyamadığımız bir şekilde kendimizi gergin ve sinirli hissedebiliriz. Düşüncelerimizi ifade ederken kontrolsüz bir şekilde konuşarak karşı tarafı kırmamız mümkün. Önemli konuları bugüne denk getirmemeye çalışmalıyız.

28 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür ile Koç burcundaki Güney Ay Düğümü- Terazi Burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile kare açı içerisine girecek. Bu etkiler altında geçmişe ait çözülmemiş bir takım kadersel temalarla mücadeleler, zorluklar söz konusu olabilir.

Merkür İkizler burcuna giriyor; Yükselen burçlara göre etkileri:

Koç ve Yükselen Koçlar

kocMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde aile, ev, yuva temalarını ön plana çıkaracak. Bu süreç zarfında yeni bir eve taşınmak, evde tamirat, tadilat yaptırmanız söz konusu olabilir. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) 10. evinizi etkilediği için kariyer ile ilgili konular ya da planlar ön plana çıkabilir. Özellikle yukarıda verdiğim tarihleri dikkate alarak hareket etmeniz önemli. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili geçmişe ait konularla tekrar yüzleşebilirsiniz. Yakın çevre, akrabalar, kardeşler, yarım kalan önemli anlaşmalar, çalışmaları, görüşmeler, eğitim, öğretim, kısa seyahatler ile  ilgili hususlar gündeminize gelebilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar

bogaMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde yakın çevre, akrabalar, kardeşler temalarını ön plana çıkaracak. Onlarla bu süreçte her zamankinden daha fazla irtibat halinde olabilir, size ihtiyacı olanlara el uzatabilirsiniz. Dargın olduğunuz yakınlarınızla konuşarak aranızdaki sorunları çözmeniz mümkün. 9. eviniz etkileneceği için yurt dışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, seyahatler bu döneme denk gelebilir. Telefon trafiği, önemli görüşmeler, anlaşmalar, sözleşmeler, seminerler yoğunlaşabilir. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için finansal konular, alacak verecek, banka kredisi konularında yarım kalan işlerinizi tamamlama fırsatı bulabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

ikizlerMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde sahip olunan maddi kaynaklarınızı yatırım amaçlı bazı kanallara yönlendirmenize imkan tanıyacak. Paranızı nasıl kullanacağınıza ve arttıracağınıza dair bir çok fikre sahip olabilirsiniz. Bu dönemde aile ve ebeveynlerinizin desteğinizi arkanızda hissedebilirsiniz, kendinizi her zamankinden daha iyi ifade edebilirsiniz. 8. eviniz etkileneceği için ortaklaşa yapılan işler mevzu bahis ise bunlarda gündem maddesinde yer alacak. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için önemli işlerin altına imza atmanız söz konusu olacağı için yatırım yaparken son derece dikkat etmelisiniz. Kişisel anlamda yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız konuları ele almanız söz konusu.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

yengecMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde kendinizi her zamankinden daha güzel ortaya koymanıza imkan verecek. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; duygularınızı direk olarak ifade etmeniz, dolambaçlı yollara sapmamanız olacaktır. Fazla vesvese, kuruntu, alınganlık göstermek hem sizi hem de karşı tarafı yoracaktır. 7. eviniz etkileneceği için Temmuz’un ortalarına doğru özellikle eş ve ortaklarınızla aranızdaki ipler gerilebilir. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Çok dikkatli ve temkinli olmalısınız. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için içsel anlamda duymakta zorlandığınız konuların farkına varmanız mümkün. Yalnız kalmanız ve kendinizi bir süre dinlemeniz en doğrusu. Arkanızdan dönen dolaplarla yüzleşmenizde bu döneme denk gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

aslanMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde her zamankinden daha fazla içe çekilme ihtiyacı içinde olacağınızı gösteriyor. Düşüncelerinizi kimse ile paylaşmak istememeniz karşı tarafın dikkatini çekebilir. Adını koymakta zorlandığınız ve şüphelendiğiniz konuların üzerine giderek bir takım dost görünen düşmanlarınızın gerçek yüzünü görmeniz söz konusu. Spritüel konularda artan merakınızı doyuramadıysanız bu süreçte bu konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. 6. eviniz etkileneceği için özellikle temmuzun ortalarında hem sağlığınıza hem de ofis içindeki arkadaşlarınıza dikkat etmelisiniz. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için geleceğinizle ilgili karar verdiğiniz fakat uygulayamadığınız ideallerinizi gerçekleştirme fırsatı yakalayabilir, gruplar, dostlar ve arkadaşlarla hareket etme imkanı bulabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başaklar

basakMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde her zamankinden daha fazla sosyal çevrenizle vakit geçirmenize, organizasyonlara katılmanıza imkan tanıyacak. Yeni insanlarla tanışabilir, entelektüel diyaloglar kurabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili planlar yapabilir ve arkadaşlarınızdan, gruplardan destek görebilirsiniz. 5. eviniz etkileneceği için temmuz ortalarında çocuk, aşk ilişkilerinde gereksiz kuruntulara kapılabilir, iplerin gerilmesine neden olabilirsiniz. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için kariyerinizle ilgili konularda yarım kalan işlerinizi ele alabilir, önemli anlaşmalar, sözleşmeler yapmak konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uzman olduğunuz bir konuda kendinizi daha da geliştirecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler

teraziMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde hayatınızla ilgili konularda bazı planlar yapmak, toplum önündeki duruşunuzu gözden geçirmek, özellikle mesleğinizle ilgili yapmanız gerekenleri düşünmek isteyebileceğinizi gösteriyor. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi mesleğinizdeki farklı alanlara yönlendirerek alternatif yollar arayabilir ve gerekirse önemli kişilerle bağlantıya geçmek üzere atılımlar yapabilirsiniz. 4. eviniz etkileneceği için temmuz ortalarında yuva, aile, ebeveynleriniz daha ön plana çıkacak. Bu hususlar zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için özellikle eğitim hayatı ile alakalı yarım kalmış konuları tekrar ele alabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler gündeme gelebilir. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli)

Akrep ve Yükselen Akrepler

akrepMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde ilgi alanınız olan konularda daha yüksek bir eğitim almaya yönelebileceğinizin altını çiziyor. Ya da bilgi sahibi olduğunuz konular üzerinde seminerler vererek bunları etrafınızdaki kişilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. 3. ev etkileneceği için kitap yazanlar bu süreçte fikirlerini daha kolay yazıya dökebilecekleri gibi, basın yayın yoluyla tanıtıma yönlenebilirler. Uluslararası bağlantılar, yazışmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir.(Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için yarım kalan müşterek paylaşımlarla ilgili konular, banka kredisi, alacak verecek, miras hususları tekrar gözden geçirilebilir.

Yay ve Yükselen Yaylar

yayMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde ortaklaşa kazançlarınızı daha da arttırma eğilimi içinde olacağınıza dikkat çekiyor. Paranızı yönetme üzerinde derin düşünebilirsiniz. Üstü örtülü konulara merakınız artarak bunları detaylı araştırmaya yönelebilirsiniz. 2. eviniz etkileneceği için özellikle kendi yeteneklerinizle sahip olduğunuz sermayeyi yatırıma dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ancak temmuzun ortalarına doğru bu işlemleri yaparken dikkatli olmalısınız. (Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz önemli) Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için ikili ilişkiler, ortaklıklarla ilgili geçmişe yönelik konuları tekrar masaya yatırabilirsiniz. Sonuçlanmayan olaylarda uzlaşmacı olmaya çalışmalısınız.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

oglakMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde yakın arkadaşlar, açık düşmanlar, rakipler, ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizecek. Özellikle yapacağınız anlaşma ve sözleşmelerde Retro tarihlerini dikkate alarak hareket etmeniz son derece önemli, bilirkişilerden destek almalısınız. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili mevzular gündeme gelebilir. 1. eviniz etkileneceği için Temmuz’un ortalarına doğru özellikle eş ve ortaklarınızla aranızdaki sorunlar meydana gelebilir. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için dargın olduğunuz ofis arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler tekrar gündeme gelebilir. Yarım kalan ekipçe yaptığınız işleri tekrar ele alabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili ertelediğiniz kontrollerinizi yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar

kovaMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde işinizi değiştirmek üzere kafanızda bazı fikirler meydana getirebilir. Ele aldığınız konularda sahip olduğunuz becerilerinizi arttırmak için eğitim alabilirsiniz. Çalışma ortamınızda arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız işlerde özellikle temmuz ortasında alacağınız kararlarda dikkatli olmasınız. İhmal ettiğiniz sağlık kontrollerinizi mutlaka yaptırmalısınız. 12. eviniz etkileneceği için içsel gözlem yaparak olayların arka planlarını düşünmek isteyebilirsiniz. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için eski aşkınız sizi tekrar arayabilir. Çocuklarınızla ilgili geçmişe ait ihmal ettiğiniz konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balıklar

balikMerkür yaklaşık bir aylık bu dönemde uzun zamandan beri yapmak istediğiniz spora sizi başlatabilir. Aşk hayatınızda gelişen olaylar üzerine bazı kararlar vermek durumunda kalabilir, çocuklarınızla aranızdaki iletişimi güçlendirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. 11. eviniz etkileneceği için özellikle temmuzun ortalarına doğru grup içerisindeki arkadaşlarınızla ve birlikte olduğunuz kişi ile tartışmaya girmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca yaratıcılıkla ilgili çalışma yapanlar için bu dönemi değerlendirmek son derece önemli. Ortaya koyacağınız eserlerle dikkat çekebilirsiniz. Merkür 7 Haziran- 2 Temmuz arası Retro olacağı için uzun zamandan beri katılmak istediğiniz seminerlere katılma, eğitimlerinizi tamamlama fırsatı bulabilirsiniz. Akrabalarınızla ilgili geçmiş konular tekrar gündeme gelebilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.