27 Haziran Yengeç Burcunda Yeniay Gerçekleşiyor

395

27 Haziran Yengeç Burcunda Yeniay Gerçekleşiyor

27 Haziran saat 11:08’de su grubunun öncü burcu Yengeç’in 5° sinde Yeniay gerçekleşiyor.

YENİAY’IN ANLAM VE ÖNEMİ

Yengeç burcunu yöneten Ay burçlar kuşağını 28 günlük döngü ile tamamlar ve her bir burcu 2.5 günde bir ziyaret eder. Ay’ın kendine ait ışık ve ısısı bulunmamaktadır. Bütün bu enerjileri Güneş’ten alır ve Dünya’ya yansıtır. Ay dışarıdan sürekli etki almaya müsait yapısı sebebiyle insan psikolojisinin de gün gün değişim göstermesine neden olur. Gün içerisinde pek çok ruh haline bürünmemizin sebeplerinden biri de budur.

Aslan burcunu yöneten Güneş en büyük hayat kaynağımızdır. Burçlar kuşağını 365 günde tamamlar ve her bir burçta bir ay kalır. Bireyselliğimiz, amaçlarımız, canlılığımız, sağlığımız, başarımız, yaratıcılığımız Güneş’in etkisi altındadır. Güneş Ay ile beraber kişiliğimizin, karakterimizin yapıtaşını oluşturur. Güneş (Yang) babayı, Ay (Yin) ise anneyi temsil eder. Astrolojik olarak Ay’ın anlamını incelersek; Ay okyanusun en derinindeki sular gibi diplerde yatan duygularımızı, bilinçaltımızı, içgüdülerimizi, hislerimizi ifade eder. Ruhumuz Ay tarafından temsil edilir. Bunun yanında Ay anne, yuva, aile, doğum, annelik temaları temsil eder. Aynı zamanda gelenekler, görenekler, atalar da Ay’ın temsil ettiği konular arasındadır.

Her ay bir burçta Yeniay ve Dolunay meydana gelir. Ay en hızlı hareket eden gökcismidir. Bu sebeple yeryüzünden gökyüzüne baktığımız zaman Ay’ın değişik merhalelerini görürüz. Bu fenomenin en büyük baş kahramanı Güneş’tir. Ay Güneş’ten aldığı ışığa göre bir ay içinde değişik fazlara bürünür. Yeniay, Hilal, İlkdördün, Büyüyen Ay, Dolunay, Küçülen Ay, Son dördün ve Balzamik Ay’ın fazlarıdır. Tüm bu fazlardan insanların etkilenme dereceleri farklı farklıdır. Özellikle güneş, ay ve yükselen burcu Yengeç olanlar en çok etkilenenlerdir. Ay fazlarının en önemlileri Yeniay ve Dolunay’dır. Dünyadan bakıldığı zaman Yeniay dönemlerinde Ay’ı hiç göremeyiz. Çünkü bu vakitler Ay’ın doğmaya başladığı zamandır. Birkaç saat/gün sonra Hilal fazına geçecektir.

Güneş bilincimiz, kişisel isteklerimiz, benliğimizdir. Güneş eril, Ay ise dişil bir enerjiye sahiptir. Kişi Güneş’inden aldığı güç ile ruhunun ihtiyaçlarını yerine getirebilme imkanı bulabilir. Bu bilinçaltından gelen talebin bilinç üstüne çıkması, fark edilebilmesi ve gerçekleşebilmesi durumudur. Her Yeniay’da Güneş ve Ay kavuşum halindedir. Yani Güneş bir burçta iken Ay bir süre içerisinde Güneş’in bulunduğu burçla kavuşacak ve Yeniay meydana gelecektir. Daha sonra ise Ay hareket edeceği için ilerleyerek (15 gün sonra) Güneş’in tam karşısındaki burçta yer alacaktır. Örneğin Güneş’in Koç burcunda olduğunu farz edelim. Ay önce Güneş ile kavuşum yapacak Yeniay meydana gelecektir.  15 gün sonra ise Ay 180 derece Koç’un karşıt burcu olan Terazi burcuna geçecek ve Dolunay oluşacaktır.

Yeniay gerçekleştiği zaman doğum haritalarımızda hangi evde ve burçta ise bu enerjilerden etkileniriz. Her Yeniay’da girdiği burcun temsil ettiği konuları bünyesinde barındıran Ay, yeni başlangıçlar, girişimler, projeler yapılması gerektiğine dikkat çeker. Önemli olan Yeniay’da ileriye dönük hedefler belirlemek, planlar yapmaktır. Bilinçli olursak bu etkiler altında hayatımızda yeni başlangıçlar yaparak yön vermemiz söz konusu olabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; Yeniay başlangıçlar açısından çok mühim olmasına karşın Ay karanlıkta olduğundan dolayı yapmak istediğimiz ne varsa Yeniay’ın başlangıç tarihinden bir gün sonraya yani Hilal zamanına ertelemektir. Çünkü Ay Güneşin ışığını daha yoğun ve parlak alma imkanı bulabilecektir. Yeniay’ın başlangıcından yaklaşık 7.5 gün sonra atılan tohumlar yeşermeye başlar (bu zaman zarfında bazı sınamalarla karşılaşırız), 15 günün sonunda ise meyveler olgunlaşmaya hazır hale gelir. (burada bir farkındalık yaşanır) Bu nedenle Yeniay ve Dolunay başlangıç ve bitiş tarihleri baz alınarak adım atılması son derece önem göstermektedir. Ancak her Yeniay’da yapılan başlangıçların iyi sonuçlar vermesine kesin gözü ile bakılmaması gerekir. Herkesin kendi haritası ile bağlantılı bir sonuç söz konusudur.

27 HAZİRAN’DAKİ YENİAY’IN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Merkür Retro’sunun etkileri ile beraber; aileniz, kökleriniz, ebeveynleriniz, ev hayatı ile ilgili konularda bazı yeni fikirler zihninizde oluşabilir. Önemli gelişmelerin yaşanacağı, ailenizin size olan ihtiyacının fazlalaşacağı bu günlerde işlerinizin yoğunluğu sebebiyle onlara vakit ayıramayabilirsiniz. Bu durum içinizde bazı endişeler yaşamanıza sebep olabilir. Ailenizin üzerinizde baskı kurması yanında, ev hayatınızla ilgili değişimler, eş ya da anne ile ilgili konularda zorlayıcı koşullar gündeme gelebilir. Yıkıcı etkilere sahip bu enerjiler altında tansiyonu yükseltmemeye dikkat etmenizi öneririm. Hayatta kalma mücadeleniz, dayanıklılığınız ve cesaretiniz ciddi anlamda test edilirken yaşama karşı tavrınızın değişmesi mümkün olabilir. Gelişen olaylar karşısında manipülasyon, tehdit, kışkırtma, şiddet uygulayabilirsiniz veya görebilirsiniz. Ne kadar özverili davranmaya çalışsanız da içinde olduğunuz durumla baş etmekte zor. Her türlü değişime karşı açık olmalı rüzgârı arkanıza alarak ve direnç göstermeden ilerlemeye çalışmalısınız. Adil olmak zor olsa da bunu deneme yoluna gitmelisiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle ilgili sıradışı olaylar meydana gelirken, bir takım dalgalanmalar ve sarsıntılar yaşaman mümkün. Sorumlu olduğunuz mevzularda sabırlı ve hoşgörülü davranmalı, dengenizi bozacak olan kişilere karşı esnek olmaya özen göstermelisiniz. Eğitim sektöründe çalışıyorsanız ya da üniversitede okuyorsanız yaptığınız projeleri organize bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Yaratıcılığınızın yüksek olduğu bu süreçte duygu ve düşüncelerinizi kaleme alarak yazıya dökebilirsiniz. Bu dönemde dinlenmeyi ihmal etmeyerek, rahatlamanızı sağlayacak kısa seyahatler yapmaya yönelebilirsiniz. Ancak bu yolculuklara sizi zorlayan insanlarla çıkmamaya özen göstermelisiniz. Özellikle kadınlarla yaşayacağınız çatışmalar sizin derinden üzülmenize neden olabilir. Sezgilerinizin son derece yüksek olacağı için doğada meditasyon yapmak, nefes terapileri size iyi gelecektir.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Yeniay kendi yeteneklerinizle para kazanma evinize giriyor, finansal konularda sizi meşgul edecek önemli olaylar gündemde olacak. Paranızı harcamada müsrif davranmış ve kendinizi zor durumlara düşürmüşseniz büyük güç sarf ederek, sarsılan bütçenizi toparlamanın meşguliyeti içerisinde olmanız mümkün. Aileden veya eşten gelebilecek destek, kariyerinizle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmede yardımcı olurken, yolunda gitmeyen işler sizi derinden üzebilir.

yengecYENGEÇ  VE YÜKSELEN YENGEÇ

Size karşı tehditkar davranan rakiplerinize karşı dikkatli olmalı, manipülasyon, şiddet, baskıdan uzak durmaya çalışmalısınız. Her türlü değişime karşı rüzgârı arkanıza almak ve direnç göstermemek olayların üstesinden gelebilmeniz için önemlidir.  Yıkıcı etkilere sahip bu enerjiler altında kendinizi dengede tutmalısınız. Hayatta kalma mücadeleniz, dayanıklılığınız ve cesaretiniz ciddi anlamda test edilirken yaşama karşı tavrınızın değişmesi mümkün. Merkür Retro’sunun etkileri ile beraber kendinizle ilgili her konuda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Fiziksel görüntünüzden davranışlarınıza, hayattaki önceliklerinizde dahil olmak üzere her şeyi yenilemek çabasındasınız. Bu Yeniay’da aşkınızla beraber deniz yolculuğu yapmak isteyebilir, uzak diyarlara giderek hayatın tadını çıkarmak arzusu duyabilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Neptün’ün iyileştirici enerjisi altında gerçekleşen bu Yeniay’da, hayatınızla ilgili değiştirmek istediklerinizi gözden geçireceksiniz. İçinizde bulunan güç ile eskiye ait her şeyi kökünden yok etme arzusu içinde olmanız mümkün. Korku ve ürkeklik en büyük handikapınız olacağı için bilinçaltınızda biriktirdiğiniz negatif duyguların açığa çıkmamasına özen göstermelisiniz. Kendinizle yüzleşirken sürekli suçluluk hissederek içsel çekişmeler yaşamamalı, ders çıkartıcı nitelikte düşünmeye çalışmalısınız. Merkür Retro’sunun etkileri ile beraber mistik ve manevi konulara ilginiz daha artabilir. Bu konulara olan merakınızı giderici çalışmalar yapmanız çözmek istediğiniz sorunları daha kolay yoluna koymanıza neden olacak.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu Yeniay ile birlikte sosyal çevrenizde arkadaşlarınız ve dahil olduğunuz gruplar içinde kendinizi daha iyi ifade edebilir, kariyerinizle ilgili yapacağınız atılımlarda onların görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Karşılıklı diyaloglarda kendinizi ortaya koyarken çekimser ve pasif kalmamaya, duygularınızı açıkça ifade etmeye önem vermelisiniz. Parasal anlamda vermiş olduğunuz mücadele Mars’ın akrep burcuna geçmesi ile birlikte daha akıcı olacağı için şimdiden çevrenizle fikir alışverişinde bulunmalı, bunları hayata geçirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kontrollü yapınıza rağmen boşluğa düşerek temeli sağlam olmayan işlere atılım yapmanız olacaktır. Bu dönem toplantıların, görüşmelerin yoğun olduğu bir süreç olabilir. Sezgilerinizin güçlü olduğu bu Yeniay’da iç dünyanıza kulak vermeli, geleceğe yönelik idealist düşüncelerinizi hayata geçirebileceğinizi bilmelisiniz. Toplumsal yardımlaşma adına vakıf çalışmalarına gönüllü olarak katılmak size iyi gelecektir.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Neptün’ün olumlu açıları altında gerçekleşen bu Yeniay’la birlikte kariyerinize yönelik yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İçinizde var olan yeteneği yaratıcılığı ortaya çıkartabilir ve çevrenize yansıtabilirsiniz. Mesleğiniz ile ilgili hayal ettiklerinizi gerçekleştirmek adına kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koyarken kaygıdan uzak durmaya çalışmalısınız. Çekimserlik, içine kapanıklık, kuruntu ve vesvese en büyük handikabınız olacaktır. Güç mücadeleleri, zıtlaşmalar özgüveninizi zedeleyebilir, ancak bunlara takılmadan kendinizi kanıtlayabileceğiniz alanlara yönelmelisiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Yükseköğretim ile ilgili konularda hayal ettiğiniz noktalara gelmeniz mümkün olabilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler, farklı kültürlerle edindiğiniz deneyimler dünya görüşünüzün genişlemesine neden olabilir. Hayata karşı ürkek, içine kapanık bir tavır sergiliyorsanız Uranüs’ün özgürleştirici enerjisi ile birlikte adeta zincirlerinizi kırma noktasına gelebilirsiniz. Bu yeniayda önemli olan temkinli adımlarla ilerlemenizdir. Plüton’un sert açısı sizi değişime zorlarken esnek olmak, direnmemek bu süreci daha rahat atlatmanıza imkân tanıyacaktır.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

Sert etkiler altında gerçekleşen bu yeniayda ortaklaşa kazançlar, banka kredisi, sigorta, vergi konularında muhakeme yapacaksınız. Borç olarak verdiğiniz parayı almakta zorlanabilir, kredinizi ödemekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. İç dünyanızda yaşadığınız fırtınalar kendinizi ürkek hissetmenize neden olabilir, düşüncelerinizin esir olmamalı, kendinizi yükseltmeye çalışmalısınız. Özellikle, sosyal çevrenizde arkadaşlarla gerginlikler yaşamamak adına dikkatli olmalısınız.

oglkOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Eş, ortaklar, rakipleriniz, adli davalar, mahkemeleri içine alan evde gerçekleşen bu yeniayda, ileriye yönelik başlangıçlar yapabilirsiniz. Neptün’ün olumlu enerjileri altında sezgileriniz güçlenerek finansal kaynaklarınızı yeni yatırımlara yönlendirmeniz mümkün. Hayal ettiğiniz hususları gerçekleştirmek arzusu içerisinde olacağınız bu süreçte, Plüton’un zorlu açısı başkaları ile güç mücadelesi içine gireceğinizi göstermekte. Kendinize olan inancınızın yüksekliği sebebiyle, negatif reaksiyonlardan kaçınmalı, kontrollü davranmaya özen göstermelisiniz.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Bu yeniay; iş veya gündelik hayatınız, ofis içindeki arkadaşlarınız, astlarınız, sağlığınız ile ilgili konularda bir takım yeni başlangıçlar yapabileceğinizi göstermekte. Neptün’ün olumlu enerjileri kişisel kaynaklarınızı kariyerinize yönlendirmeniz yönünde ilham verirken, sezgilerinizin artması ile doğru kararlar verebilirsiniz. Plüton’un karşıt açısı iş arkadaşlarınızla yaşayacağınız zıtlaşmalara sebep olabilir. Duygusal olarak, kendinizi baskı altında hissedebilir, içsel anlamda çelişkiye düşebilirsiniz. Eleştiriye açık yapıya sahip değilseniz, bu dönemi zor atlatmanız mümkün. Ayrıca, sağlık açısından bazı problemler ortaya çıkabileceği için gereken önlemi almalısınız.balik

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Neptün’ün olumlu enerjileri altında gerçekleşen bu yeniay; aşk hayatınız, çocuklarınız ile ilgili konularda hayal ettiklerinizi gerçekleştirme fırsatı verebilir. Ancak bu dönemde dikkat etmeniz gereken nokta; aranızda çıkacak olan küçük tartışmaları büyütmemek, birbirinizi kışkırtmamaktır. Çok küçük görünen olaylar büyüyerek canınızın oldukça sıkılmasına neden olabilir. Gökyüzündeki sert açılar aşk ve çocuk evinizi etkilediği için gereksiz kuruntular, vesveselerle hem kendinizi hem karşınızdakini manüple edebilirsiniz. Öfkenize yenik düşerseniz zararlarına da katlanmak durumunda kalabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.