Yengeç Burcu Özellikleri

4495

YENGEÇ BURCU
23 Haziran – 22 Temmuz

Zodyağın en duygu dolu burcu olan Yengeç’ler, hayatındaki kişileri sımsıkı korumaya alarak sahiplenen, aile ortamındaki bağlılık, sevgi, şefkat ve güveni yaşamaya çok önem veren bir karaktere sahiptir. Ay gezegeninin yönetiminde olduğundan duygusal gelgitleri de çoktur. Karşısındaki kişiye gerçekten güvenirse iç dünyasının keşfedilmesine ve kalbinin tüm sıcaklığı ile hissedilmesine izin verir.

Konuşmaktan pek hoşlanmayan Yengeç burcu, genelde sessiz sedasız ortamı inceleyerek insanları sezgi yeteneğiyle tanımak için geride durur. Eğer gerçek dostları arasındaysa, esprili konuşmalar yapmaktan, komik hikayeler ve fıkralar anlatmaktan gerçekten keyif alır. Kuşkusuz, uyumlu bir insandır ve tartışmacı bir karakteri yoktur. Kalabalık ortamlarda eğer isterse kolaylıkla ilgiyi üzerine toplamada başarılıdır. Onunla konuşurken dertleşmekten keyif alırsınız. Size anne şefkati göstererek yaralarınızı sarmak misyonlarından biridir.

Bir tehlike gördüğü anda, hayat ile baş etmek zorlaştığında, hemen kabuğuna çekilir. İstemediği takdirde Yengeç burcunu oradan kimse çıkaramaz. Karamsarlığa eğilimi vardır, hayatı iyi gitse de zaman zaman yarattığı kuruntular onu endişelendirebilir. Duyguları, mantığının çoğu zaman önünde gider. Yüzü ruh halini kolayca yansıtır, sıkıntılarını saklamakta zorlanır.

Kendi inandığı şeyleri kazanmak için sonuna kadar mücadele eder Yengeç burçları. Kendi tecrübelerini ve çevresindeki insanların deneyimlerini dikkate alarak, oldukça titiz davranarak başarıya ulaşmak ister. Yengeç burcu için yuvası her şeydir. Eğer evinde mutluluk ve huzur varsa o da mutludur. Ailesinin tüm sorumluluğunu kendi üstüne alır, şefkatini ve ilgisini onlara verir. Atalarına ve geleneklerine oldukça bağlıdır. Yeni düşüncelere karşı önyargılı ve kapalı olabilir.

Yengeç burcunun kalbini kazanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey; onun güvenini kazanmak. Güven duygusu sağlam temeller üzerine atıldı mı en güzel duyguları Yengeç erkeği ya da kadını ile yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. 🙂

Yengeç Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Evet, ben bir Yengeç kadınıyım. Eğer eşiniz, anneniz, ya da ileride evlenmeyi düşündüğünüz sevgiliniz Yengeç’se, o zaman bu yazıyı dikkatle okuyun. İlk karşılaşmamızda beni biraz çekingen, utangaç bulabilirsiniz. Kalbimi, duygularımı açmam için öncelikle sizi iyi tanımam gerektiğine inanırım. Eğer bana karşı ilgi duyuyorsanız, bunu önce sizin göstermeniz gerek çünkü ilk adımı sizden bekliyor olacağım. Devamını oku…

Yengeç Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Ben dışarıda sıkça gördüğünüz asi görünüşlü, deri ceketli, James Dean tarzı tiplerden değilim. Eğer bulunduğunuz ortamda beni diğer erkeklerden ayırt etmek istiyorsanız; beyefendi görünüşlü, sakin, nezaketli konuşan erkeklere bakışlarınızı yönlendirmelisiniz. Ama itiraf edeyim benim sizin yanınıza gelmemi beklerseniz bu oldukça zaman alabilir, hatta hiç gelemeyebilirim! (Yükselenim İkizler değilse!) Genelde çekingen ve biraz içine kapalı olduğum için ilk adımı atmakta zorlanırım. Devamını oku…

Yengeç Burcu Anahtar Kelimeler:
nezaket, fedakarlık, dağınıklık, anaç karakter, duygusal tavırlar, affedicilik, besleyen ve büyüten, geçmişe özlem, kırılganlık, beceriklilik, koleksiyonculuk, iyi yemek yapmak, idarecilik, sempatiklik.