URANÜS’ÜN AYAK SESLERİ YAKLAŞIYOR!!

20760

URANÜS’ÜN AYAK SESLERİ YAKLAŞIYOR! -1

15 Mayıs 2018 – 26 Nisan 2026 URANÜS BOĞA DÖNGÜSÜNÜ HEP BERABER YAŞAYACAĞIZ..
HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK..

15 Mayıs 2018 tarihinde devrimlerin gezegeni Uranüs boğaya yani parayı yöneten burca geçiş yapacak. 26 Nisan 2026 tarihine kadar da boğa burcunda kalacak. Bu süreç zarfında bizleri neler bekleyecek bir göz atalım.

• Uranüs gezegeni hakkında detaylı bilgiye web sitemden ulaşabilirsiniz.

Uranüs

Uranüs- Kova


Boğa burcu ve Venüs hakkında detaylı bilgiye web sitemden ulaşabilirsiniz.

Venüs – Boğa, Terazi

Boğa Burcu

• Uranüs gezegeninin özdeşleştiği konular kısaca yorumlamam gerekirse; bağımsızlık ve özgürlük, yeni ve beklenmedik gelişmeler, ani olaylar, reformlar, kazalar, teknoloji ve uzay ile alakalı gelişmeler, tüm yıkıp yeniden inşa etme olasılıkları ile alakalıdır. Bu planet durağan hiç bir şeyi sevmez, hiçbir şeye bağlanmaz, olumlu, olumsuz her yönde ilerlemek, yeni olan tüm şeyler ile bütünleşmek ister. Uranüs her zaman geleceğe yöneliktir. Yeni görünümler, eğilimler ile alakalıdır. Uranüs Kova burcunun yönetici gezegenidir. Uranüs şaşırtmayı sever. Bu burç en özgürlükçü, yaratıcı, marjinal yapısı ile dikkat çeker.Hangi gezegen ile kontak halinde ise bu gücünü o gezegene yayar. Uranüs’ün dönüşümcülüğü başka hiçbir gezegende yoktur. Üst düzeydedir hızlıdır ve şok edicidir. Değişim olumlu yada olumsuz yönde şekillenir. Bu sebepten dolayı efektif yapısı sebebiyle göze çarpan değişimlere hazır olmalıyız.
• Kaderimizin üzerinde önemli etkisi olan bu çılgın gezegen o dönemde doğmuş nesli de oldukça derinden etkileyecektir. (1935 – 1942 ) Bu dönem savaş yıllarına denk geldiği için ülke genelinde gerilimin yüksek, finansal anlamda krizin büyük, güven ortamının sıfır olması nedeni ile korku ve paniğim oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Uranüs Boğa döneminde doğanlar parayı yönetmede daha yeteneklidirler. Alternatif yolları keşfetmek, doğru yatırımlara yönelmek bu insanların doğalarında mevcuttur.
• MİTOLOJİ: Uranüs Erkek gücü temsil eder. İlk dişi güç Gaia (toprak ana) Uranüs’ü kendinden var etmiştir. Ardından onunla çiftleşerek çeşitli tanrılar doğurmuştur. Mitolojide Uranüs kendi oğlu Satürn tarafından alaşağı edilmiştir. Satürn onun yerini alarak “yeni kral ” olmuştur. Bu sebepten dolayı var olan liderlerin yerine ani ve radikal bir şekilde başka kişilerin geçmesi mümkündür.
• Kova burcunun yöneticisi Uranüs’ün keşfi teleskobun keşfi sonrası gerçekleşmiştir. Ancak ilk keşfeden M.Ö. 2. yüzyılda Yunan gökbilimci, Hipparchostur. Kendi oluşturduğu yıldız kataloğunda gezgeni bir yıldız olarak göstermiştir. Ancak gezegen olarak ilk keşfeden 1781 yılında William Herschel’dir. Uranüs’ün dönme ekseninin diğer gezegenlerden farklı olması, kendisine has tuhaf eğim açısı, sıra dışı yapısını anlatmaktadır. Uranüs’ün keşfi oldukça ilginç bir tarihe sahiptir. Keşfinden tam sekiz yıl sonra Fransız İhtilali başlamıştır. Ardından 18. y.y da dünyamız Endüstri Devrimi ve Amerikan Özgürlük Savaşı gibi birçok değişime sahne olmuştur. Çünkü bu olaylar için kilit bir tarihtir. Baskı gören bir sistem içinde yaşayan halkın çoğunluğu Uranüs transiti ile birlikte yıkılmaya mahkumdur. Nasıl yıkıldığını bu tarihlere bakarak görebiliriz.Hiç bir sistem Uranüs transitinde ayakta kalamaz. Bu dönemde beklenmedik, umulmadık halk harekatlarına karşı hazırlıklı olmalıyız.
• Uranüs’ün yapısında var olan yenilik sıra dışı icatların da habercisi. Bu alanda da büyük gelişmeleri beklemeliyiz. Teknolojide değişim ile birlikte yeni uygulamaların hayatımıza katacağını söyleyebiliriz. Yaşayacağız farklılaşma bize şimdilerde kullandığımız on-line bankacılık sisteminin çok eski ve demode olduğunu hissettirecek. Bunlar çok ani ve hızlı bir şekilde hayatımıza girecek. Uranüs’ün keşfedildiği sene, basın, yayınla ilgili büyük bir aydınlanmanın yaşandığı bir dönemdi. Dolayısıyla Uranüs elektriği temsil eder. Uranüs yeni bir burca geçtiği zaman sanki daha önce karanlık olan yerler aydınlanır. Karanlık bir odaya güneş ışığının girmesi gibi. Uranüs bizi hem şok eder hem de büyüler.
• Toprak elementi olan Boğa burcu paraya ait tüm konularda baş kahramandır. Finansal anlamda tüm kaynaklarımızı korumak, büyütmek ve atılımlar yaparak bütçemizi artırmak için onun desteğine ihtiyacımız vardır. Boğa enerjisi radikal değişikliklerden ise asla hoşlanmaz. Sakin, huzurlu ve ağır yapısı temsil ettiği canlı gibi oldukça durağan bir etkiye sahiptir. Kolay kolay şartlarını bozmayı sevmediği içinde en zor koşullarda dayanıklılık gösterir. Ağır ama kararlı, güvenilir bir şekilde hedefe ilerler. Maddiyata verdiği önem ise fazla sahiplenici olmasına neden olur. Anlaşılacağı gibi Uranüs gibi asi bir gezegenin bu derece durağan yapıda ki boğa etkisi oldukça zorlayıcı olacaktır.
• Mayıs 2018’de boğa burcuna geçen Uranüs, maddi anlamda bizlere bir reform yaşatacak! Toplum olarak harekete geçmemizi gerektirecek olaylar kaçınılmaz görünüyor. Fırtına öncesi tüm bulutların toplandığını söyleyebiliriz. Boğa Uranüs ikilisini bir arada düşünürsek; jeolojik ve doğal kaynaklar, tarım, gıda, ticaret ve finans kuruluşlar, ekonomik reformlar ve değişiklikleri düşünebiliriz. Bu dönemde bankacılıkla ilgili global bir devrime tanıklık edeceğiz.Tabi para birimleri ile ilgili de. Elbette bu yenilikler hemen 2018’de gerçekleşmeyecek. Bu global dönüşümün etkileri sadece para birimini etkilemekte kalmayacak, parayla ilgili her şeyi ama her şeyi etkileyecek. Uranüs’ün Boğada olduğu dönem aynı zamanda Satürn (oğlakta güçlü) ve Plüton’un da oğlak’ta olduğu döneme denk gelmektedir. Pluto 2008’den beri zaten oğlak burcunda. Bu dönemde yaşadıklarımız herkesçe malum. Global anlamda dev şirketlerin iflası, güçlü yapıların teker teker yıkılması, güç savaşlarının arasında halkın acı çekmesi v.s… Hepsine tanıklık ettik..Maalesef..
• Mayıs 2018’de Uranüs boğa Burcu’na geçtiğinde ve ondan sonraki seneler boyunca bu değişimi ve vurguyu bankalar, para birimleri ve finans piyasası konularında göreceğiz.
2018’den sonra bankalar kredi kartları ve para birimleri dönemi kapanacak. Bir devir sona erecek. Borsa bir çok şeyin değerini tayin ederken artık bunu yapamayacak. Bir şeyin değerinin neden ve nasıl biçileceği büyük bir sorun haline gelecek.
• 2018 – 2026 yılları arasında, geriye dönüp hayatlarımıza baktığımızda, kredi kartları, bankalar, vergi sistemleri, faizler gibi konuları düşünüp şaşkınlıkla kafamızı sallayabiliriz.
• Bu geçiş döneminde bilgisayar grafikleri , ışık gösterisi, sahne aydınlatma sanat ve aydınlatma dekorasyon alanında yaratıcı çalışmanın farklı türlerini göreceğiz. 2018’den 2026’ya kadar yaşayacağımız dönem devletlerin ve iş sistemlerinin sona ermesi anlamına geliyor. Bizim bildiğimiz anlamda bankacılık sisteminin sona ermesi belki de vergi sisteminin kaldırılması söz konusu olabilir. Neden? Çünkü Pluto, Jüpiter ve Satürn bu dönemde Oğlak burcundan geçiş yapıyor olacak. Oğlak en tepedeki takım elbiseli, kravatlı, kariyerde zirve yapmış insanları temsil eder. Satürn, Plüton, Ceres, Jüpiter’in 2017 ile 2020 arasında oğlak da olması direkt oğlak burçları olmasa da bu tarz yüksek mevkideki önemli makamlardaki kişilerin tırmandığı dağları yerinden sarsacak gibi görünüyor.

• 2018-2026 yılları arasında uranüs boğa burcunda transit ederken, politika, iş hayatı, finans, borsa, bankacılık ve bu gibi konulardaki karanlık yönler aydınlanacak ve asla aynı şekilde devam etmesine izin verilmeyecektir. Boğa burcu parayla ve toprakla ilişkilidir. Çok eski zamanlarda para birimi olarak inekler kullanılırdı. Boğalar ise üremeyi sağladıkları için çok kıymetliydiler. Boğa sabit burçtur. Uranüs boğaya girdiğinde borsadaki sabit değerler ve halka açık tüm değerler büyük bir dönüşüme uğrayacaktır.
• Uranüs boğa burcu döngüsünün fırtınalarla,yeni teknolojilerle, şoklarla dünya ekonomisini dramatik bir şekilde dönüştüreceği kesin. Bunun aynı zamanda Jüpiter’in akrep burcunda olduğu döneme denk gelmesi, her şeyin altüst olacağı anlamına geliyor. Fakat yine de bir şekilde tüm bunlar biz insanların hayrına olacaktır. Mayıs 2018’de Uranüs burç değiştirdiğinde, bu dönemde Jüpiter akrep’e geçmiş olacak. 1934-35 yıllarının yansımalarını yeniden yaşayabiliriz. O dönemde de Uranüs boğada, Jüpiter akrepteydi.
• Boğanın yönetici gezegeni Venüs kadınları temsil eder. Bu demek oluyor ki bu dönemde kadınlar ön plana çıkacaktır. Uranüs feminizmle ilişkilendirilir ve tutsak ve özgür olmayan her şeyi temsil eder. Bu zamana kadar kadınlar finans piyasasında erkekler kadar aktif değillerdi. Ancak 2026 yılında her şey çok farklı olacak. Uranüs boğaya geçince yönetici gezegeni Venüs’ünde etkilerini ve değişikliklerini çok net göreceğiz. Venüs ya da diğer adıyla Afrodit, çekicilik, tutku, istek ve aşk tanrıçasıdır. Venüs zevkler ve ahlaki değerlerle alakalıdır. Bu süreç zarfında inanılmaz aşklara, fırtına gibi başlayıp aniden biten beraberliklere tanık olacağız. Çok sağlam gibi görünen birlikteliklerin kağıttan evler gibi dağıldığını göreceğiz. Uranüs özgürlük sever ve bu sebepten dolayı evlilik müessesesini derinden sarsacaktır. Eğer partnerinizi gereğinden fazla sıkıyorsanız ipleri biraz gevşetmenizi tavsiye ederim. Ayrıca aleni bir şekilde, fütursuzca hemcinsleri ile ilişki yaşayanların ortalığa döküldüğüne tanıklık edeceğiz. Aykırı beraberlikler, marjinalliğin son noktası diyebiliriz
• Moda, stil, tasarım güzel sanatlar, müzik, resim, heykel vs. alanında ilginç öngörülemeyen eğilimlerin ortaya çıkmasını kaçınılmaz. Venüs; lezzet ve tat ile alakalıdır. Venüs, Uranüs etkisi ile yemek yemek, içki içmek, fazla para harcamak ya da sık sevgili değiştirmek konularında sonradan pişman olacağınız hareketler yapabilirsiniz. Estetik alanında da bir çığır açılacağını da söyleyebilirim. Çok zor ameliyatların kısa sürede yapılması yada değişik tekniklerin kullanılması gibi.
• Uranüs’ün boğaya geçmesi ile bazı şeyleri sorgulamaya başlayacağız. Çünkü gelişen olaylar ilerleyen süreçte bize net olarak kendini hissettirecek. Geçmişte şuursuzca yapılan ancak mutluluk verici olayın sonradan bizim prangamız olduğunu fark edeceğiz. Belki hayatımızın kalitesini artırmak için risk alarak kredi çekmiş olacağız, yüklü bir borç altına girmiş yada astronomik fiyatla ev almış olacağız. Kredi kartı borcu, ev taksidi, vergi ya da faizlerle ilgili olaylarla mücadele etmek durumunda da kalabiliriz. Düşüncesizce yada başkasına güvenerek yatırım yapmışsak işimiz zor görünüyor.
• Bundan dolayı geçmişte yanlış yatırım yapanlar önümüzdeki dönemde ekilen tohumların meyve vermediğini, toprağın aslında çok kurak ve verimsiz olduğunu fark edecekler. İşte bu noktada özgürlüklerinin kısıtlandığını iyice anlayacak, kafalarına bazı konular dank edecek! Ben ne yaptım? Nasıl bu duruma geldim? Konu para olduğunda cep delik, cepken delik. Ve akabinde özgürlüklerinin aslında yok olduğunu fark ederek ” ben neden özgür değilim” sorularının altında ezilirken, pişmanlıklar, ben nasıl oldu da bu duruma düştüm” vah vahları bol, bol duyacağız. Geçmiş olsun tren kalktı…Bildiğiniz gibi para ile alakalı her konu dünyanın neresinde olursanız olun ciddi gerginlik yaratan ve can sıkan konudur. Bu sebepten dolayı ayağımızı yorganımıza göre uzatmalı ve gereksiz yükleri sırtımıza yüklememeliyiz. Yoksa kapan orada! Bizi bekliyor olacak. Kaçış yok!
• Uranüs’ün enerjisi çok yüksek, gerçek ve nettir. Sanki yıllardır yaşadığımız evin içinde kilitli kaldığımızı fark edecek, birden açılan kapının yaratmış olduğu tedirginlik ile kendimizi tuzağa düşmüş hissedeceğiz. Nasıl bir kapanın içine sıkıştığımızı, ne çeşit bir oyunun içinde olduğumuzu fark edeceğiz!
• Bu dönemde gökdelenler de kalıcı olmayabilir. Binalardaki bir takım hatalardan ya da depremler sonucunda çok büyük sarsıntılardan dolayı yüksek yapılı gökdelen devri bitebilir.
• Astrolojik olarak sembolleri okumaya başladığımız zaman önümüzdeki dönemin oldukça hareketli ve heyecan verici olduğunu söylemek güzel olurdu. Ancak farkındalığı düşük toplumların başlarına gelebilecek felaketleri acı çekerek gögüslemek zorunda kalacaklarını bilmeliyiz.Bunları yazmak gerçekten pek iç açıcı değil. Ancak bu olaylara maalesef hep beraber şahit olacağız.
• Boğadaki Uranüs’ün ve Oğlakta ki kavuşumun 20. yüzyıl sisteminin çökeceğini gösteriyor. Asla hiçbir şey olmaz dediğimiz gruplar, şirketler ve kişiler bu dönemde dramatik bir şekilde çökebilirler.
• Doğum haritanızda Uranüs’ü iki şekilde takip edebilirsiniz. Biri doğum anınızda bulunduğu pozisyon, diğeri de transit ederken haritanızdan geçtiği pozisyon ancak anlamları birbirinden çok farklıdır. Bu gezegen sizin hiçbir zaman durağan olmayan ve tatmin olmayan tarafınızı temsil eder. Doğum haritanızda Uranüs’ün bulunduğu ev ve burç sizin hangi konuda uzun süreli bir tatmin yaşamadığınızı ve o konuyu kabullenmediğinizi gösterir.
• Doğum haritanızdaki Uranüs sizin bir parçanızdır. Sizi yaratan, icat eden, üreten ve daha sonra kendini bunlardan uzaklaştıran parçanız. Buna bir örnek verecek olursak, diyelim ki altmışlı yıllarda doğdunuz ve doğum haritanızda Uranüs başakta. O yıllarda doğan herkesin Uranüs’ü başakta. Başak burcu diyetleri , Uranüs icatları temsil eder. Bu demek oluyor ki, Uranüs başak burcunda doğan jenerasyon diyet endüstrisini icat etti. Stevia tatlandırıcı, yağsız diyet ürünler ve bunun gibi bir çok şeyin bu dönemlerde üretildiğini söyleyebiliriz. Fiziksel olarak bu jenerasyonun bedenleri bu ürünleri kabul etmiyor olabilir. Uranüsü’ terazi de olan insanlar bu durumu flörtler ve ilişkilerle ilgili yaşıyorlar. Evlilik, aşk,cinsellik, boşanma ve bunun gibi konularda bir türlü tatmin olamıyorlar.. Uranüs boğadayken doğacak olan bebekler yani 2018 ve sonrasında 2038′ li yıllarda yetişkin olacaklar ve yepyeni bir dünya ekonomisi icat edecekler. Ondan sonrada bunu reddedip bir türlü tatmin olmayıp yeni, farklı daha değişik şeylerin arayışına girecekler.
• Transit Uranüs, natal Uranüs’ten çok farklıdır. Uranüs transiti hızlı ani ve global devrimlere sebep olur. Siz ya bu büyük dönüşümün bir parçası olursunuz ya da zamana ayak uyduramayıp gerisinde kalırsınız. Farkındaysanız Uranüs’ün koç burcundaki transitinin son yılını yaşıyoruz ve koç burcu “ben” demektir. Kendi imajı, kendi ismi, repütasyonu, imajını anlatır. İnternet bu konuda büyük dönüşümlere sebep olmuştur. Selfie çubukları, Instagram’daki filtreler, Facebook adı üstünde “face” (yüz/surat) ve diğer bir çok şey Uranüs koç burcu transitinde “ben” vurgusunu öne çıkarmıştır. 2011’de başlayıp gittikçe daha popüler olan kozmetik operasyonlar da bu sürecin bir parçasıdır. Aynı zamanda yeni çıkan makyaj malzemesi markaları, hergün karşılaştığımız makyaj videoları hep Uranüs koç transitinin izleridir. Uranüs, hep hareketli ve tatminsizdir.
• Uranüs aynı zamanda icatların ve yeni teknolojilerin gezegenidir. Hem de kendini keşfetmek anlamına gelir. Eski zamanlarda insanlar Güneş’i, Ay’ı Merkür’ü Venüs’ü Mars’ı, Jüpiter’i ve Satürn’ü çıplak gözle görebiliyorken, Uranüs sadece teleskopla görülebilirdi. Bu, o yıllarda yeni teknoloji anlamına geliyordu. Bugün Uranüs’ü bilgisayarlarla ve internetle özdeşleştiriyoruz. 2018’den sonra teknoloji alanında çok daha fazla yenilik olacaktır.
Uranüs bizi derinden sarsıp uyanmamıza sebep olur ve daha önce kısıtlandığımız alanları fark ederiz.

Bu yazı daha uzayıp gider…
”Değişime ayak diremeden, sürprizlere açık bir döneme ”Merhaba” diyebilmek dileğiyle”…
Karma Astrolog
Jale Muratoğlu

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.