SATÜRN OĞLAK BURCUNDA BURÇLARA GÖRE ETKİSİ.

11091

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA
BURÇLARA GÖRE ETKİSİ.
YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ.

Satürn 20 Aralık’ta yaklaşık 2,5 sene güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerleyecek. Demek ki yeni konularda düzenleme vakti gelmiş. Satürn görmezden geldiğimiz önemli ya da önemsiz her şeyi kapımıza yığacak. Bu süre zarfında evrenin komutanı bize sorumluluklar verecek, sivri olan yanlarımızı törpüleyecek, eksikleri önümüze sererek güçlenmemizi sağlayacak. Yani çok ciddi sınanacağız.
Satürn- Oğlak hakkında daha detaylı aydınlanmak isterseniz web sitemde ki linki tıklayabilirsiniz.
Astrolojide Oğlak ve Satürn:

Satürn – Oğlak, Kova


Astronomide Satürn:

Satürn


Satürn’ün Oğlak transiti özellikle toprak ve su burçları için (yengeç hariç, balık, boğa, başak, akrep) daha verimli ve yapıcı olayların yaşanmasına neden olurken, öncü burçlar için(koç, yengeç, terazi) daha zorlayıcı olacak. Alınan sorumlulukların altından yılmadan kalkanların ödülleri ise son derece tatminkar olacak.

Satürn’ün Oğlak geçişinde olabilecek olaylara göz atarsak,

Yükselen Koç: İki buçuk senelik bu süreç zarfında kariyer hayatınızda sorumlulukların artması mümkün. Aldığınız işleri pratik ve metodik bir şekilde yapmaya gayret etmelisiniz. Düzenli olduğunuz takdirde altından kalkamayacağınız iş olmayacaktır. Üstlerinizle ilişkinizi sıkı tutmaya çalışın. Terfi alabilir ya da tam tersi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aile ya da ebeveynlerinizin problemlerini çözmek durumunda kalabilirsiniz.

Yükselen Boğa: İki buçuk senelik bu süreç zarfında iş ya da seyahat amaçlı yolculuklarınız gündemde olacak. Hatta bir kısım boğalar yabancı bir ülkede yaşama kararı bile alabilir. Üniversite öğrencileri sistemli ve metodik çalışmayı görev edinsinler. Aksi takdirde projelerin artmasından dolayı çok sıkışarak strese girebilirler. Kişisel anlamda gelişmek ya da uzmanlaşmak için katılacağınız seminerler bu dönemde karşınıza çıkabilir. Yabancı dil öğrenme kararı almanız mümkün.

Yükselen İkizler: İki buçuk senelik bu süreç zarfında finansal konular gündeminizde olacak. Mevcut olan paranızın size yetmemesi muhtemel. Eğer mümkünse boyunuzu aşan kredilerin altına sakın girmeyin. Yapacağınız her türlü ortaklaşa işlerde bilir kişilerden akıl almayı unutmayın. Çalışmalarınızda her zamankinden daha fazla disipline olmalısınız. Yeter ki sıkılmadan ele aldığınız işleri metodik bir şekilde sonuçlandırın. Miras ile alakalı durumlar sizi fazlasıyla kasabilir. Spritüal konulara yönelmeniz ve gizemli bilgileri öğrenme arzunuz artabilir.

Yükselen Yengeç: İki buçuk senelik bu süreç zarfında her türlü ikili ilişkilerin altı çizilecek. Ortaklaşa alınacak kararlar sonucu yeni işlerin altına imza atmak mümkün. Temkini elden bırakmayın. Dile getirmediğiniz canınızı sıkan konuları çekinmeyerek söylemelisiniz. Bir kısım yengeçler eşlerinin sorumluluklarını alabilirler. Beraberliklerini resmiyete dökerek evlilik kararı alanlar olabilir. Seyahatler, sosyal hayatta hareketlilik artabilir. Adli davalar, mahkemelerle ilgili durumlar gündeminize gelebilir.

Yükselen Aslan: İki buçuk senelik bu süreç zarfında dikkat etmeniz gereken en önemli konu sağlığınız olmalı. Rutin kontrollerinizi yapmayı ihmal etmeyin. Beslenme alışkanlığınızı düzenlemeniz ise kaçınılmaz olabilir. İş hayatında değişiklikler yapmanız mümkün. Gündelik hayat içinde çok yoğun olacağınızı bilerek hareket etmelisiniz. Tempo ağır ve yorucu. Sistemli olmaya çalışın. Evcil hayvan almaya karar verebilirsiniz. Astlarınız ile ilişkileriniz sizi fazlasıyla kasabilir. Egosantrik olaylardan kaçınmalısınız.

Yükselen Başak: İki buçuk senelik bu süreç zarfında evli başaklar aileyi genişletme kararı alabilirler. Bekar olanların aşk hayatları hareketlenebilir. Tabii kendilerini çalışma hayatından uzak tutarak gönül işlerine vakit ayırabilirlerse. Dahi ciddi beraberliklere yelken açmak mümkün. Yaratıcı çalışmalarda bulunmak ve boş zamanlarınızı değerlendirmek üzere hobi edinmek isteyebilirsiniz. Spor yaparak stres atmanızı tavsiye ederim. Vücudunuzu şekillendirmek için Satürn sizi zorlayabilir. Ama sonuç mükemmel olacaktır. Spekülasyon işleri ile uğraşanlar ise çok dikkatli olmalılar.

Yükselen Terazi: İki buçuk senelik bu süreç zarfında yaşadığınız konutu değiştirebilirsiniz. Evde tadilat yapmanız da mümkün. Bir kısım teraziler başka ülkelere göç etme kararı bile alabilir. Ebeveynlerinizin ihtiyaçları ile uğraşmanız onlara el uzatmanız destek olmanız mümkün. Her hâlükârda aile içinde daha çok sorumluluk almanız söz konusu. İçsel anlamda bir dönüm noktasında olduğunuzu bilmelisiniz. Alacağınız kararlar radikal olabilir. Hayatınızın rotasını tamamen değiştirmek farklı yönlere gitmeniz mümkün.

Yükselen Akrep: İki buçuk senelik bu süreç zarfında akademik çalışmalarda bulunmak isteyebilirsiniz. Basın, yayın medya bağlantılı işler gündeminizde olabilir. Eğitim amaçlı yapacağınız işlerin sorumluluğunu alabilirsiniz. Sistemli ve metodik çalışmak son derece önemli. Sizin için artık önemli olan şey eskiye ait her şeyi sıfırlamak yenilere yer açmak. Yakın çevre, akraba ya da kardeşlerin size olan ihtiyacı her zamankinden fazla olabilir. Onlara yardım elinizi uzatmak ve destek olmak isteyeceksiniz.

Yükselen Yay: İki buçuk senelik bu süreç zarfında paranın değerini daha iyi anlayacaksınız. Finansal konularda planlı hareket etmenizde fayda var. Sahip olduğunuz birikimleri yatırıma yönlendirmek isteyebilirsiniz. Alacağınız kararlarda bilir kişiden fikir almayı ihmal etmeyin. Öz güveninizi artıracak işlerin altına imza atmanız mümkün. Ancak sistemli çalışmanız son derece önemli. Aksi takdirde ele aldığınız her türlü çalışma sonuçsuz kalarak psikolojinizin bozulmasına neden olacaktır.

Yükselen Oğlak: İki buçuk senelik bu süreç zarfında kişisel anlamda atacağınız yeni adımlar gündeminizde olacak. Kariyer hayatınızı zorlayacak işlerin altına imza atmanız mümkün. Sorumlulukların altında ezilmemek için sistematik hareket etmelisiniz. Yeni gruplar içinde yer almanız ve geleceğe yönelik planlar yapmanız söz konusu. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise sağlığınız olacak Hırsınızın kurbanı olmadan kendinizi dizginleyerek hayatınızı yönetmeye gayret gösterin. Sonuçta her şey olacağına varıyor.

Yükselen Kova: İki buçuk senelik bu süreç zarfında kontrolünüzün dışında gelişebilecek olaylarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Özellikle psikolojik rahatsızlıklar sizi oldukça yorabilir. Başa çıkmakta zorlandığınız durumlar olursa bir uzmandan destek almalısınız. Fiziksel anlamda da rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Bu dönem içe çekilme ihtiyacınız artabilir. Kendinizi akışa bırakarak hareket etmenizde fayda var. Uzak ülkelerle bağlantılı işler yapmanız bu zaman diliminde mevcut.

Yükselen Balık: İki buçuk senelik bu süreç zarfında geleceğe yönelik ideallerinizi hayatınıza katabilirsiniz. Uzun zamandan beri planlayıp projelendirdiğiniz her ne varsa artık başlayabilirsiniz. Vakti geldi. Size el uzatacak kişiler ise arkadaşlarınız olacak. Ancak dost sandığınız arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görmeniz de muhtemel. Eleme yapabilirsiniz. Tanışacağınız yeni insanlar farklı gruplar içinde yer almanız mümkün. Size verecekleri fikirler yarınlarınız için ilham olabilir. Seyahatler ise sık sık gündeminizde olacak.

Karma Astrolog
Jale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.